|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   akvarij - na novo
2.9.2009 23:50:36   
migec
Pozdrav!

Akvarij imam že 1 leto. Zadnje čase mi vse ribe crkavajo, zato sem se odločila, da se na novo lotim postavitve akvarija. Je pa res, da zadnje čase nisem imela časa, da bi ga urejevala, menjala vodo, itd.
1. Najprej bi kupila boljši filter - notranji. Imam Eheim-a ter 60 l akvarij. Baje je ta filter precej slab. Kupila sme ga v kompletu z akvarijem in grelcem.
Nimam pojma, katere filtre naj sploh gledam. Ne bi dala več kot 40 e. Katere mi priporočate? Na kaj moram pazit pri kupovanju filtra?
2. Verjetno je potrebno razskužiti akvarij - stekla, kamenčke, okrasen kamen (je čisto zelen)...kako naj se tega lotim?
3. Ali je potrebno tudi dati nove rastline?
4. Koliko časa ste počakale preden ste dali ribice notri...mal sem brala forume in me je vse minilo... ;-)

Toliko za enkrat.Hvla za odgovore!

migec
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 10:07:04   
ursa30
ali sploh meriš parametre vode? če nisi redno menjavala vode, potem se niti ne čudim, da so ti ribe poginile user posted image
vodo je potrebno menjavati na 14 dni, eno tretjino, prav tako je treba vodo testirati, da ugotoviš prisotnost nitratov, nitritov, ph vode,...

kakšne ribice imaš notri in koliko?? kakšno imaš temperaturo??

si akvarij sploh kaj ciklala, preden si ribe naselila v akvarij??

jaz ti toplo priporočam, da se najprej včlaniš v kakšen forum o akvaristiki, sama sem včlanjena v www.aquanubis.com in da si vzameš veliko časa in si ga pozorno prebereš. boš dobila veliko koristnih informacij. če boš delala nekaj na pamet, se ribicam sigurno ne bo dobro pisalo. sicer ne vem, zakaj  te je minilo branje po teh forumih user posted image

pri akvaristiki velja rek HITI POČASI in res se je pametno držati tega.


(odgovor članu migec)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 10:20:34   
ursa30
še to...kamen je zelen od alg.

filter kupi čim močnejši, če je notri samo gobica, je to abolutno premalo. si filter kaj čistila? če si ga, upam da ga nisi spirala z navadno vodo ker v tem primeru uničiš koristne bakterije.

ko boš kupila nov filter, naj ti stari ostane notri še vsaj 3 tedne, da se novi filter scikla. oba filtra morata delovati.

vidim, da si res čista začetnica, kar se tiče akvaristike, čeprav imaš akvarij eno leto.
res, obišči forum in si vsaj osnovna pravila o akvaristiki preberi.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 10:22:52   
loremi
Jaz imam tudi na novo akvarij, no približno leto in pol je star.
Notri imam neonke (10), tetre (6) in dve vrsti čistilcev (3), 70 l akvarij, filter in grelec kupljen z akvarijem, oprema s peskom in rastlinami že v trgovini.
Vodo menjam 1x mesečno. Če se jo premalokrat menja, lahko ribice začnejo poginjat, ker imajo premalo kisika (to se lahko tudi opazi, ko plavajo na površje in izgleda, kot da bi na površini vode hlastale zrak), no to je en od možnih vzrokov.
Sem pa preredko dodajala gnojilo rastlinam, se jim sedaj pozna, da so precej lepše.
Sem pa zaskrbljena, ker mi je nedavno poginila ena neonka, bila je majhna, odkar jo imam. In se sama pri sebi sprašujem, kaj je narobe, kaj sem naredila narobe user posted image . vode sicer takrat res nisem zamenjala 6 tednov (sem imela zdravtvene težave in sem komaj sama zase poskrbela) in ne vem, če je to že takoj možen vzrok (ostale ribice ne kažejo znakov, da bi karkoli bilo narobe). Moram dodat, da sem terte dokupila letos pri predhodni moji poizvedbi (akvazin, aqanubis), katere ribice pašejo skupaj in ugotovila, da so izredno hitre pri hranjenju in tako neonke kar nekako plašno lovijo hrano. Celo premišljujem, če niso zaradi tega podhranjene, je to možno user posted image ?
Pa še, jezna sem nad tistimi malimi polži, spet novo zalogo teh malih polžev sem dobila z nakupom nove rastline in se razmožujejo kot za stavo. Skoraj vsakodnevno jih pobiram ven, pa se kar ne neha user posted image . To se verjetno da odstranjevat pač le z rednim odstranjevanjem.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 10:30:54   
ursa30
loremi, mogoče je bila ribica kaj bolana pa je zaradi tega poginila. če jih hraniš dvakrat dnevno, toliko, kolikor ribice pojejo v dveh minutah, mislim, da vse pridejo do hrane.


glede polžev bi ti priporočala, da kupiš polžojedega polža, ki bo vse te nadležne polžke pomalcal user posted image , seveda, če je primeren za tvojo vodo, ki jo imaš v akvariju.
http://www.zootic.si/index.php?option=com_content&task=view&id=465&Itemid=495

< Sporočilo je popravil ursa30 -- 3.9.2009 10:32:39 >

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 10:41:05   
loremi
ursa30, hvala, no tud to je možno, da je ribica bila bolana, upam, da bodo sedaj ostale bile v redu

kaj pa, ko bi ta polžojedi polž pojedel vse polžke, bi imel se potem možnost še s čim prehranjevat, npr s kakim delcem ribje hrane, ki pade na tla in je ne pojedo čistilci?

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 10:49:07   
ursa30
preberi si link, ki sem ti ga poslala, piše, s čim se prehranjujejo user posted image

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 11:22:44   
loremi
Hvala, bo potrebno nabavit novega prebivalca malega vodnega poslanstva, da mi popaca tiste, ki se vrinejo nepovabljeni. ma jih stalno ven mečem, ampak se še kr pojavljajo novi, in kolk kitr gre naprej njihova rast in razmnoževanje, ne morem verjet.

Migec, se opravičujem, ker sem takole zasmetila temo z mojim problemom user posted image . Urša, hvala user posted image

Aha še to, Migec, sonce ne sme svetit na akvarij, tudi sončna svetloba vzpodbuja rast alg, imajo tisto svojo lučko čist zadost. alge so tud men parale živce, sedaj je stanje boljše, pa ne vem, ali pomaga dognojevanje rastlin, v glavnem alg je zaenkrat dost manj.

< Sporočilo je popravil loremi -- 3.9.2009 11:25:03 >

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 11:37:11   
klavdi*
Oj tudi jaz sem pred dobrim mesecom na novo preuredila akvarij saj je bilo že nujno potrebno.Nazadnje,ko sem ga zrihtalaje minilo štiri leta.Glavni vzrok sedaj ko sem ga zrihtala je bilo to ko sem imel cel kubik polžev noter.Vsak dan sem te polže sproti pobirala z upanjem,da jih bom iztrebla.Pol sem se naveličala jih vsakodnevno pobirat sem se odločila,da grem nabavit nov pesek,rastline in pa novo korenino.Imam isto Eheim filter vendar jaz bi kupila takega,ki je zunanji.Ker pri tem notranjem mi grejo nekatere ribe vmes v filter in pol tam umirajo,seveda če jih pravočasno ne rešim.Vode v akvarji pa nisem dajala postane ampak sem dala naravnost iz pipe.Ko je bila voda napolnjena sem ene tri do štiri ure počakala,da se je temperatura  vode pokazala 26 stopinj in nato sem ribe počasi dajala nazaj v akvarji.Nato sem dodala še še razne pripravke,kot so gnojila za rastline,tekočino za pripravo vode in pa tekočino proti algam.Pozabila pa sem napisat,da imam 120 l akvarji.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 13:37:10   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: klavdi*

Oj tudi jaz sem pred dobrim mesecom na novo preuredila akvarij saj je bilo že nujno potrebno.Nazadnje,ko sem ga zrihtalaje minilo štiri leta.Glavni vzrok sedaj ko sem ga zrihtala je bilo to ko sem imel cel kubik polžev noter.Vsak dan sem te polže sproti pobirala z upanjem,da jih bom iztrebla.Pol sem se naveličala jih vsakodnevno pobirat sem se odločila,da grem nabavit nov pesek,rastline in pa novo korenino.Imam isto Eheim filter vendar jaz bi kupila takega,ki je zunanji.Ker pri tem notranjem mi grejo nekatere ribe vmes v filter in pol tam umirajo,seveda če jih pravočasno ne rešim.Vode v akvarji pa nisem dajala postane ampak sem dala naravnost iz pipe.Ko je bila voda napolnjena sem ene tri do štiri ure počakala,da se je temperatura  vode pokazala 26 stopinj in nato sem ribe počasi dajala nazaj v akvarji.Nato sem dodala še še razne pripravke,kot so gnojila za rastline,tekočino za pripravo vode in pa tekočino proti algam.Pozabila pa sem napisat,da imam 120 l akvarji.


vodo je zelo priporočljivo pripraviti vsaj 24 ur prej, preden jo vliješ v akvarij.

(odgovor članu klavdi*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 17:13:44   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

IZVIRNO SPOROČILO: klavdi*

Oj tudi jaz sem pred dobrim mesecom na novo preuredila akvarij saj je bilo že nujno potrebno.Nazadnje,ko sem ga zrihtalaje minilo štiri leta.Glavni vzrok sedaj ko sem ga zrihtala je bilo to ko sem imel cel kubik polžev noter.Vsak dan sem te polže sproti pobirala z upanjem,da jih bom iztrebla.Pol sem se naveličala jih vsakodnevno pobirat sem se odločila,da grem nabavit nov pesek,rastline in pa novo korenino.Imam isto Eheim filter vendar jaz bi kupila takega,ki je zunanji.Ker pri tem notranjem mi grejo nekatere ribe vmes v filter in pol tam umirajo,seveda če jih pravočasno ne rešim.Vode v akvarji pa nisem dajala postane ampak sem dala naravnost iz pipe.Ko je bila voda napolnjena sem ene tri do štiri ure počakala,da se je temperatura  vode pokazala 26 stopinj in nato sem ribe počasi dajala nazaj v akvarji.Nato sem dodala še še razne pripravke,kot so gnojila za rastline,tekočino za pripravo vode in pa tekočino proti algam.Pozabila pa sem napisat,da imam 120 l akvarji.


vodo je zelo priporočljivo pripraviti vsaj 24 ur prej, preden jo vliješ v akvarij.


Ja pa kako naj pripravi tolko vode vnaprej? No, to meni ers ni jasno. Saj tudi v trgovinah dajo vodo kar iz pipe, meni so v Zootiku tako rekli.

O.K., jaz jo pripravim vnaprej, samo je razlika, če jo moraš 20 litro, klot jo jaz, ali pa 60.


(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 17:15:08   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: klavdi*

Imam isto Eheim filter vendar jaz bi kupila takega,ki je zunanji.Ker pri tem notranjem mi grejo nekatere ribe vmes v filter in pol tam umirajo,seveda če jih pravočasno ne rešim.


A to misliš mladice, da ti gredo not? Ker odrasle ribe pa res ne morejo it v filter. Meni gredo mladice, ki jih potem tudi rešujem.

Takole izgleda reševanje:user posted image
user posted image

Odlijem malo vode iz akvarija, spucam filter not in potem s cedilčkom ven pobiram mladice in jih dam v baby akvarij.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 3.9.2009 17:17:42 >

(odgovor članu klavdi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 17:23:12   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: migec
Akvarij imam že 1 leto. Zadnje čase mi vse ribe crkavajo, zato sem se odločila, da se na novo lotim postavitve akvarija. Je pa res, da zadnje čase nisem imela časa, da bi ga urejevala, menjala vodo, itd.


Itak ne more biti drugače, kot da so ribe poginile, če nisi menjala vode.


1. Najprej bi kupila boljši filter - notranji. Imam Eheim-a ter 60 l akvarij. Baje je ta filter precej slab. Kupila sme ga v kompletu z akvarijem in grelcem.


Jaz imam tudi ta filter, pa ne vem zakaj naj bi bil slab? Meni čisto O.K. dela.


2. Verjetno je potrebno razskužiti akvarij - stekla, kamenčke, okrasen kamen (je čisto zelen)...kako naj se tega lotim?


Po moje ni treba razkužit, samo dobro ga umij z glitzi gobvico (novo), lahko v vodo dodaš kis.

Kamenje bi jaz dala novo, rastline bi splaknila in jih ponovno nasadila, če so v redu.


4. Koliko časa ste počakale preden ste dali ribice notri...mal sem brala forume in me je vse minilo... ;-)


Jaz sem počakala 14 dni.

(odgovor članu migec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: akvarij - na novo
3.9.2009 22:05:02   
migec
hvala vsem za odgovore.
ja, se bom včlanila na kak forum...in se malo bolj posvetila telim živalcam in negi. Sicer pa sem želela brati tudi kake iskušnje imajo ne preveč zagrizeni akvaristi... :-)

Zanima me če je katera v času cikliranja uporabila kakšne pripravke, ki vsebujejo bakterije.npr. Cycle, Safe start in Nitrigon 1 (omenjeni so na strani od zootic-a).
Glede na to, da kamen ki ga imam v akvariju je poln alg, kako naj ga dobro očistim?

lp!

migec

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 7:43:46   
loremi
IZVIRNO SPOROČILO: migec
Glede na to, da kamen ki ga imam v akvariju je poln alg, kako naj ga dobro očistim?

Če smem samo en komentar na tole, ne vem zdej, kakšne so cene kamna, ampak če bi akvarij urejala na novo in bi imela kamenčke res tako polne alg, bi jaz mogoče dala notri kar nov kamen. Drugače pa, hm, ne vem, mogoče če se da kamen skupaj z malo vode v kakšno močno vrečno in se ga najprej močneje zdrgne med sabo, če bo sploh kej pomagalo, s kakšnimi drugimi agresivnimi sredstvi pa jaz v to nebi posegala.

(odgovor članu migec)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 8:46:30   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

IZVIRNO SPOROČILO: klavdi*

Oj tudi jaz sem pred dobrim mesecom na novo preuredila akvarij saj je bilo že nujno potrebno.Nazadnje,ko sem ga zrihtalaje minilo štiri leta.Glavni vzrok sedaj ko sem ga zrihtala je bilo to ko sem imel cel kubik polžev noter.Vsak dan sem te polže sproti pobirala z upanjem,da jih bom iztrebla.Pol sem se naveličala jih vsakodnevno pobirat sem se odločila,da grem nabavit nov pesek,rastline in pa novo korenino.Imam isto Eheim filter vendar jaz bi kupila takega,ki je zunanji.Ker pri tem notranjem mi grejo nekatere ribe vmes v filter in pol tam umirajo,seveda če jih pravočasno ne rešim.Vode v akvarji pa nisem dajala postane ampak sem dala naravnost iz pipe.Ko je bila voda napolnjena sem ene tri do štiri ure počakala,da se je temperatura  vode pokazala 26 stopinj in nato sem ribe počasi dajala nazaj v akvarji.Nato sem dodala še še razne pripravke,kot so gnojila za rastline,tekočino za pripravo vode in pa tekočino proti algam.Pozabila pa sem napisat,da imam 120 l akvarji.


vodo je zelo priporočljivo pripraviti vsaj 24 ur prej, preden jo vliješ v akvarij.


Ja pa kako naj pripravi tolko vode vnaprej? No, to meni ers ni jasno. Saj tudi v trgovinah dajo vodo kar iz pipe, meni so v Zootiku tako rekli.

O.K., jaz jo pripravim vnaprej, samo je razlika, če jo moraš 20 litro, klot jo jaz, ali pa 60.




čisto enostavno, če imaš večji akvarij, vliješ vodo v kakšen večji sod ali pa imaš na zalogi več veder.. eh..pusti ti Zootic..tudi meni so tam rekli, da imam lahko 6 zlatih ribic v 54 litrskem akvariju user posted image user posted image  žal sem bila takrat brez izkušenj in sem poslušala trgovko, rezultat pa je bil, da sta mi dve ribici poginili, za ostale 4 sem našla nov prostor - sosedov ribnik.. tiste prodajalke niso kaj preveč usposobljene za prodajo rib..žal user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 8:51:27   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: migec

hvala vsem za odgovore.
ja, se bom včlanila na kak forum...in se malo bolj posvetila telim živalcam in negi. Sicer pa sem želela brati tudi kake iskušnje imajo ne preveč zagrizeni akvaristi... :-)

Zanima me če je katera v času cikliranja uporabila kakšne pripravke, ki vsebujejo bakterije.npr. Cycle, Safe start in Nitrigon 1 (omenjeni so na strani od zootic-a).
Glede na to, da kamen ki ga imam v akvariju je poln alg, kako naj ga dobro očistim?

lp!

migec



no, super, kar včlani se, ti bo samo koristilo, boš videla user posted image  pa še ribice bodo bolj srečne in zdrave user posted image
priporočljivo je uporabljati te dodatke, ker vežejo nase škodljive snovi, ki so v vodi, vendar pazi, da ne boš predozirala priporočene količine.

kakšen kamen pa imaš? govoriš o pesku ali govoriš o velikih kamnih? jaz bi v vsakem primeru najprej preverila, če ta kamen vsebuje apnenec. testiraš čisto preprosto. na kamen naliješ malo kisa, če se bo kamen spenil, pomeni da je apnenčast. v tem primeru se ga čimprej znebi. če pa se ne bo penilo, pa kamenje vzemi ven in jih speri z vodo.

(odgovor članu migec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 8:53:34   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: migec

hvala vsem za odgovore.
ja, se bom včlanila na kak forum...in se malo bolj posvetila telim živalcam in negi. Sicer pa sem želela brati tudi kake iskušnje imajo ne preveč zagrizeni akvaristi... :-)

Zanima me če je katera v času cikliranja uporabila kakšne pripravke, ki vsebujejo bakterije.npr. Cycle, Safe start in Nitrigon 1 (omenjeni so na strani od zootic-a).
Glede na to, da kamen ki ga imam v akvariju je poln alg, kako naj ga dobro očistim?

lp!

migec



Te čisto razumem, na teh forumih so res malo preveč "pametni", meni tudi ne potegnejo. No, včasih se kakšen normalen najde, večinoma so pa ful naduvani. Mene je tudi minilo. O.K., če kaj rabim, malo preberem, samo delam potem po svojem občutku in je vse v redu. V glavnem je treba čimmanj komplicirat, redno menjat vodo, dodajat 2 preparata (nitrivec in un za pripravo vodo - lahko Safe start ali kaj podobnega) + sol ob menjavi in to je to. Pa ne preveč hranit, to je tudi pomembno, če hočeš imeti vsaj približno lep akvarij.

Ja, v času ciklanja moraš dat nor preparate, oziroma jih daš na začetku, ko not naliješ vodo. Kupiš nitrivec in un Safe start, pa sol daš not, vsaj jaz jo dam. Eno žlico na 10 l je dam. Ali malo manj. Pa filter moraš imeti prižgan ta čas, pa luč sem jaz tudi prižigala, vse tako, kot bi bile ribe not.

Kamen daj pa nov, saj ni drag.

(odgovor članu migec)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 8:55:18   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: loremi

IZVIRNO SPOROČILO: migec
Glede na to, da kamen ki ga imam v akvariju je poln alg, kako naj ga dobro očistim?

Če smem samo en komentar na tole, ne vem zdej, kakšne so cene kamna, ampak če bi akvarij urejala na novo in bi imela kamenčke res tako polne alg, bi jaz mogoče dala notri kar nov kamen. Drugače pa, hm, ne vem, mogoče če se da kamen skupaj z malo vode v kakšno močno vrečno in se ga najprej močneje zdrgne med sabo, če bo sploh kej pomagalo, s kakšnimi drugimi agresivnimi sredstvi pa jaz v to nebi posegala.



aha, ti zgleda govoriš o pesku, ne o kamnih?? lahko tudi menjaš celoten pesek , vendar moraš spet paziti, da ne bo vseboval apnenca. pesek ni preveč drag, jaz sem pred kakšnim mesecem dala okoli 8 eur za 15 kg. če boš menjavala celoten pesek, pa povej, da ti bomo svetovali, kako to izpelješ pravilno, saj v nasprotnem primeru ti lahko spet poginejo ribe.

(odgovor članu loremi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 8:56:46   
tassika
Ojla vidim da poteka dobra tema, ki se loteva tudi najinega akvarija. Sicer nimava težav z umiranjem rib, odar sva ga na novo naselila je stanje močno boljše. Imam pa težavo s pregrevanje, poleti je pri nama v stanovanju ful vroče in ima akvarij včasih tudi od 28-29 stopinj, jaz ga imam načeloma nastavljenega na 25-26 stopinj in so ribice prav živahne, zdaj pa se vidi da jim je vroče, so bolj lene in se stiskajo na tleh, poskusila sem z odprtim akvarijem, da se malo bolj hladi samo tega na dolgi rok tudi ne morem, ker lahko kakšna skoči vn. Pa niti niso toliko ribice problem, kot rastline, od vročine hitreje propadajo, sem kupila, novo lepo in ima že rjave liste.

Kako rešujte take probleme?

ps. jaz imam poleg filtra tudi zračne mehurčke in so ribice prav vesele ko jih prižgemuser posted image
ps1. Da se dotaknem teme, ko sva na novo postavljala akvarij sva ga imel abrez ribic 14 dni in dnevno merila ph in ostalo, potem pa sva jih počasi naselila nazaj. Pole sva tudi imela, kupila činklo in so izginili, sicer so v trgovini rekli, večkrat vodo zamenjat in manj ajat ribicam za jest pa bodo tudi polži šli, no zdaj se na vsake svete kakšen pojavi ampak tudi izgine.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 8:56:59   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30
čisto enostavno, če imaš večji akvarij, vliješ vodo v kakšen večji sod ali pa imaš na zalogi več veder..


Ham ha, kam pa daš sod v malem stanovanju? In kako ga potem do akvarija preneseš? Pa kam daš več kangel?
No, jaz vem, kako to izgleda in nima niti pod razno tega kam dat. Imam pa 54-litrski akvarij, tako da imam 2 kangli po 10 l vode za zamenjavo dovolj. Hvala bogu, ker drugače pa res ne vem, kako bi to izvedla.

In mislim, da če je ... do sedaj delala tako, da je dajala vodo direktno iz pipe, pa takoj pripravke not, vodo ogrela, nato pa ribe vrnila v akvarij, pa je bilo vse v redu, potem je očitno O.K. Čimmanj komplicirat, pa je.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 8:57:11   
ursa30
splišni, se strinjam, da se na teh forumih najdejo vedno kakšni pametnjakoviči, vendar je res priporočjivo, da se prebere vsaj teme, kar se tiče osnovnih pravil akvaristike. ker v nasprotnem primeru nastradajo ribice user posted image

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 8:59:01   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Ojla vidim da poteka dobra tema, ki se loteva tudi najinega akvarija. Sicer nimava težav z umiranjem rib, odar sva ga na novo naselila je stanje močno boljše. Imam pa težavo s pregrevanje, poleti je pri nama v stanovanju ful vroče in ima akvarij včasih tudi od 28-29 stopinj, jaz ga imam načeloma nastavljenega na 25-26 stopinj in so ribice prav živahne, zdaj pa se vidi da jim je vroče, so bolj lene in se stiskajo na tleh, poskusila sem z odprtim akvarijem, da se malo bolj hladi samo tega na dolgi rok tudi ne morem, ker lahko kakšna skoči vn. Pa niti niso toliko ribice problem, kot rastline, od vročine hitreje propadajo, sem kupila, novo lepo in ima že rjave liste.

Kako rešujte take probleme?



Mi s klimo ...

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 9:00:12   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: ursa30

splišni, se strinjam, da se na teh forumih najdejo vedno kakšni pametnjakoviči, vendar je res priporočjivo, da se prebere vsaj teme, kar se tiče osnovnih pravil akvaristike. ker v nasprotnem primeru nastradajo ribice user posted image


Ja no saj, osnovne stvari morašp vedet, samo jih malo težko včasih izluščiš iz tam ven, ko je toliko enega kompliciranja.

Vedet moraš, da moraš akvarij ciklat vsaj 14 dni, pa da moraš dat pripravke not, kot piše na njihovih navodilih.

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: akvarij - na novo
4.9.2009 9:00:38   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: ursa30
čisto enostavno, če imaš večji akvarij, vliješ vodo v kakšen večji sod ali pa imaš na zalogi več veder..


Ham ha, kam pa daš sod v malem stanovanju? In kako ga potem do akvarija preneseš? Pa kam daš več kangel?
No, jaz vem, kako to izgleda in nima niti pod razno tega kam dat. Imam pa 54-litrski akvarij, tako da imam 2 kangli po 10 l vode za zamenjavo dovolj. Hvala bogu, ker drugače pa res ne vem, kako bi to izvedla.

In mislim, da če je ... do sedaj delala tako, da je dajala vodo direktno iz pipe, pa takoj pripravke not, vodo ogrela, nato pa ribe vrnila v akvarij, pa je bilo vse v redu, potem je očitno O.K. Čimmanj komplicirat, pa je.


v tem primeru rabiš tudi večje stanovanje user posted image  jaz imam tudi zaenkrat 54 litrskega in dokler ne bo prizidek narejen, tudi pomislim ne na večjega, potem pa mogoče user posted image  
glede vode se jaz ne strinjam, priporočljivo je, da stoji kakšen dan...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?