|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alergija na sonce?
30.4.2010 20:11:02   
mižek
ima katera izkušnje z alergijo na sonce?
Moj sinko je star 2 leti in so se mu je iz enega dneva na drugi dan pojavili rdeči fleki na obrazu izgledajo kot mali mehurčki in ko pride na sonce postanejo bolj izraziti ko pa ni izpostavljen soncu pa izginejo, ampak ne povsem.user posted image

Zaenkrat še ga ne srbi, vsaj čoha se ne, ampak se mi smili, ker je tako rad zunaj,...Ima kdo izkušnje z to alergijo in ali lahko to z leti izveni? s čim mažete in kako se zaščitite pred soncem?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 20:37:54   
sasi13
mi imamo iste probleme kot vi in že iščem razlog na kaj bi lahko bil alergičen ampak prvo sm pomislila na hrano. čez noč mu ti izpuščaji izginejo po dopoldanskem spanju pa se spet pojavijo. tudi spi zelo nemirno ponoči in meni se zelo smili. bila sma pri zdravniku in sma dobila claritin sirup ampak se mi zdi da ne pomaga kaj veliko, mažem mu še z fenistil gelom za ublažitev srbenja. PROSIM za nasvet če ima katero iste probleme. je tak bošček s temi fleki.

bratu dvojčku pa se že tudi počasi delajo izpuščaji.

zgleda pa tako kot bi ga koprive vžgale.


_____________________________

JaN & AnŽeJ 12.6.2008

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 20:46:50   
hubi
Jaz sem jo imela, ko sem bila majhna. Z leti sem jo prerasla, pomagalo je pa, da sem že teden pred odhodom na morje jedla Claritin in tako naredila podlago. Mi je pa hecno, da mi vsakič pri zdravniku vprašajo, če imam kakšno alergijo in pač povem to, rečejo, da to ni alergija. user posted image

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 20:47:46   
mižek

IZVIRNO SPOROČILO: sasi13

mi imamo iste probleme kot vi in že iščem razlog na kaj bi lahko bil alergičen ampak prvo sm pomislila na hrano. čez noč mu ti izpuščaji izginejo po dopoldanskem spanju pa se spet pojavijo. tudi spi zelo nemirno ponoči in meni se zelo smili. bila sma pri zdravniku in sma dobila claritin sirup ampak se mi zdi da ne pomaga kaj veliko, mažem mu še z fenistil gelom za ublažitev srbenja. PROSIM za nasvet če ima katero iste probleme. je tak bošček s temi fleki.

bratu dvojčku pa se že tudi počasi delajo izpuščaji.

zgleda pa tako kot bi ga koprive vžgale.



z jezika si mi vzela, jaz sem mu danes po nasvetu pediatrinje kupila hrastovo skorjo pa sem mu stem malo spirala in pa canesten mu mažem, zaenkrat se še ne čoha, ampak mogoče pa se bo že jutriuser posted image user posted image

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 20:58:55   
mižek

IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Jaz sem jo imela, ko sem bila majhna. Z leti sem jo prerasla, pomagalo je pa, da sem že teden pred odhodom na morje jedla Claritin in tako naredila podlago. Mi je pa hecno, da mi vsakič pri zdravniku vprašajo, če imam kakšno alergijo in pač povem to, rečejo, da to ni alergija. user posted image



ok ko greš na morje se pač pripraviš, ampak da pa bo celo leto na tabletah oz sirupu takešen majhen otrok pa mi najbolj ni po voljiuser posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:02:26   
Gina
To je pa čudno, da ima po obrazu pikice. No, vsaj kar jaz ljudi poznam, ki dobijo koprivnico od sonca, imajo pike najprej po prsnem košu zgoraj, že proti vratu, po rokah in nogah, šele v kasnejši fazi se razširi na cel trup. Da bi imel kdo prav po obrazu, ga pa ne poznam. Najbrž je pa že možno, če zdravnica to pravi. Pa še to je,d a se alergija na sonce ne pojavi kar tako malo, ampak samo tiste dni, ko je sonce bolj močno, ni takega plašča v atmosferi, ko bi moral biti. Se pravi en dan nimaš nič, potem pa z lepega miru dobiš. POtem te ne mine. Zelo velikokrat so alergije povezane tudi z uporabo kreme, v povezavi s soncem. Recimo uporabiš sunmix, bo skoraj vsak alergik na sonce dobil alergijo, ne uporabiš nič, ne bo alergije. Se pravi alergijo zelo zelo pogosto povzroči kombinacija kreme in sonca na koži. Meni to naredi recimo vichy krema tudi, pa nivea in podobno sranje. Obstajajo kreme, ki pa alergijo preprečijo, ker so dovolj kvalitetne, da nimajo not strupene kemije. Če hočeš torej to alergijo preprečit, moraš najprej zamenjat kremo (recimo za bubchen ali alverde, ali kaj podobnega), pa bo alergija šla pa pa ali jo nehat uporabljat in otroka dat v senco, pa ravno tako ne bo alergije na sonce.  Lahko uporabiš antihistaminike, vendar moraš vedet, da le ti primejo takoj samo pri tistih, ki imajo švoh alergijo. Pri ornk alergikih včasih traja 5 dni, da tableti res v celoti primejo, ker se telo bori, bori, bori in ne neha. Če je prešibek tablet, včasih sploh ne prime, ga je treba zamenjat za drugega.

PO obrazu se večinoma pojavaljajo kontaktne alergije, recimo na hrano, ki jo poješ, včasih tudi od praškov in podobnega, krem. Torej moraš pri teh rečeh kaj zamenjat.

< Sporočilo je popravil Gina -- 30.4.2010 21:03:50 >

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:04:28   
sasi13
naš pa se s pleničko čoha ker ga očitno zelo srbi, spi tudi zelo nemirno. če ne bo boljše ga bom v ponedeljek peljala nazaj da mi nekaj druga predpiše oz. svetuje. verjetno je tako kar zdravnik reče vse samoplačniško :( zanima me katero kremo za sončenje naj kupim?

_____________________________

JaN & AnŽeJ 12.6.2008

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:07:13   
TuBoLina_86
jaz sem stara 24, in imam še vedno to alergijo, vendar samo na to prvo, bolj močno sonce, v začetku pomladi...

mogoče bo vašim otročkom tudi izginilo pred poletjem....

jaz se mažen z kremo za sončenje, zvečer po kopanju pa si namažem se od merkatorjevega lumpija hladilno MAZILO, ne kremo....

me je na začetku tudi srbelo, zelo srbi.... imam pa po rokah, ker nosim kratke rokave, pod očmi in po vratu.... se mi pa počasi izboljšuje....

moj recept, v začetku pomladi pač manj na sončeka, in pol postopoma vedno več... ali pa naj bodo v senci, pod šotorom, pod drevom....v glavnem senca....

mislim pa, da se dajo kupit tudi majčke, ki ne prepusščajo uv žarkov, se mi zdi da tudi z dolgimi rokavi.... sem videla nekje na netu.... ste probale?


_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:09:32   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: sasi13

naš pa se s pleničko čoha ker ga očitno zelo srbi, spi tudi zelo nemirno. če ne bo boljše ga bom v ponedeljek peljala nazaj da mi nekaj druga predpiše oz. svetuje. verjetno je tako kar zdravnik reče vse samoplačniško :( zanima me katero kremo za sončenje naj kupim?


Ne, antihistaminiki so vsi na recept, za nobenega ni treba plačat, tudi če ti jih 5x zamenja.

Meni osebno je daleč najbolj všeč otroška krema za sončenje od bubchna - od nas jo vsi prenašamo super, pa sva dva alergika na sonce vmes, pa mazljiva je, pa ne zažge te.

Kje ima pa tvoj spuščaje?

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:11:43   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: TuBoLina_86

mislim pa, da se dajo kupit tudi majčke, ki ne prepusščajo uv žarkov, se mi zdi da tudi z dolgimi rokavi.... sem videla nekje na netu.... ste probale?


Ja pa saj navadne bombažne majčke tudi ne prepuščajo uv žarkov prav kaj dosti. A si ti kdaj pod majčko dobila alergijo na sonce? Jaz nisem. Moj ta mali tudi ne. Še pokrivala sem se po delih telesa, kjer se mi je alergija pojavila. Pa je pomagalo.

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:12:11   
mižek

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

To je pa čudno, da ima po obrazu pikice. No, vsaj kar jaz ljudi poznam, ki dobijo koprivnico od sonca, imajo pike najprej po prsnem košu zgoraj, že proti vratu, po rokah in nogah, šele v kasnejši fazi se razširi na cel trup. Da bi imel kdo prav po obrazu, ga pa ne poznam. Najbrž je pa že možno, če zdravnica to pravi. Pa še to je,d a se alergija na sonce ne pojavi kar tako malo, ampak samo tiste dni, ko je sonce bolj močno, ni takega plašča v atmosferi, ko bi moral biti. Se pravi en dan nimaš nič, potem pa z lepega miru dobiš. POtem te ne mine. Zelo velikokrat so alergije povezane tudi z uporabo kreme, v povezavi s soncem. Recimo uporabiš sunmix, bo skoraj vsak alergik na sonce dobil alergijo, ne uporabiš nič, ne bo alergije. Se pravi alergijo zelo zelo pogosto povzroči kombinacija kreme in sonca na koži. Meni to naredi recimo vichy krema tudi, pa nivea in podobno sranje. Obstajajo kreme, ki pa alergijo preprečijo, ker so dovolj kvalitetne, da nimajo not strupene kemije. Če hočeš torej to alergijo preprečit, moraš najprej zamenjat kremo (recimo za bubchen ali alverde, ali kaj podobnega), pa bo alergija šla pa pa ali jo nehat uporabljat in otroka dat v senco, pa ravno tako ne bo alergije na sonce.  Lahko uporabiš antihistaminike, vendar moraš vedet, da le ti primejo takoj samo pri tistih, ki imajo švoh alergijo. Pri ornk alergikih včasih traja 5 dni, da tableti res v celoti primejo, ker se telo bori, bori, bori in ne neha. Če je prešibek tablet, včasih sploh ne prime, ga je treba zamenjat za drugega.

PO obrazu se večinoma pojavaljajo kontaktne alergije, recimo na hrano, ki jo poješ, včasih tudi od praškov in podobnega, krem. Torej moraš pri teh rečeh kaj zamenjat.



jaz sem klicala P in mi ni rekla da je alergija na sonce, le da naj uporabiva hrastovo skorjo in pa canesten, na sonce sem pomislila jaz, ker postanejo fleki močnejši na soncu, že če se peljemo z avtom v trgovino je rdeči ko rakuser posted image , ko pa smo se umaknili v nakupovalni center so fleki malce izginili ne čisto in se v avtu spet pojavili in pa zunaj. Po rokah so se mu tudi pričele pojavljat pikice, vendar so piščajčki bolj izrazizi kot pa pike.
Saj mogoče ni sonce, upam, je pa dobil fleke iz torka na sredo, ne pa v ponedeljek, ko je bilo sonce veliko bolj močno kot pa v torek, ko ga sploh ni bilouser posted image user posted image
Danes sem mu 2x namazala kanesten, in enkrat sem ga izpirala, pa bomo jutri videli kaj bouser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:16:34   
mižek
tubolina, sem tudi jaz pomislila nato, da je mogoče krivo to prvo močno sonce, sedaj morava do torka počakat in če nama nič nebo pomagalo potem greva k P

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:19:50   
zmajaz
Jaz imam že dolga leta (od otroštva) alergijo na sonce - najraje se mi pojavi na hrbtu, po prsnem košu in po nogah, kot pravi Gina. Na obrazu je nisem nikoli imela. Videti je pa zadeva točno tako, kot bi te koprive osolile, ja. Pa občutek je neka mešanica srbečice in pekočine. Po hrbtu se mi zdi, kot bi bili sončni žarki drobne iglice, ki me pikajo. Moram pa reči, da je zadeva boljša, če imam že nekaj podlage, preden grem na morje, tako da sem par let prakticirala pred morjem parkrat po 5 minut solarija - vem, da ni zdrav, ampak saj nisem pretiravala, niti ne vem kako ogorela - samo malo podlage sem dobila, pa je bilo že takoj boljše. Samo to za malega otroka seveda ne pride v poštev. Pa še 1 zadeva - bolj kot claritin in podobne tablete proti alergijam, mi je pomagala eucerinova krema za sončenje - tista brez parfuma ipd., na kateri prav piše, da je proti sončni alergiji. Če imam to kremo, se mi alergije praktično ni treba bati. Se pa seveda tudi ne pražim na soncu, ampak bolj iščem senco.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:22:36   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: TuBoLina_86

jaz sem stara 24, in imam še vedno to alergijo, vendar samo na to prvo, bolj močno sonce, v začetku pomladi...





tudi jaz imam tole alergijo ob prvem močnem soncu... sedaj sem spet cela flekasta, kot bi me koprive, pa srbi za znoret....

ampak se potem sčasoma umiri in poleti nimam težav...


sem pa enkrat nekej slišala/prebrala podatek, da je ravno v tem času nad našimi kraji ozonska luknja, ki seveda ne zadržuje UV žarkov in zato je sedaj največ težav...

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:23:17   
sasi13
Gina izpuščaj ima samo na ličkah in ušesku

_____________________________

JaN & AnŽeJ 12.6.2008

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:25:54   
Gina
Canesten ni zdravilo za alergijo. Je za čisto druge stvari. Tudi hrastovo lubje dajejo za glivice in podobne reči, tako kot canesten, ne pa za alergijo.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:27:49   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Jaz imam že dolga leta (od otroštva) alergijo na sonce - najraje se mi pojavi na hrbtu, po prsnem košu in po nogah, kot pravi Gina. Na obrazu je nisem nikoli imela. Videti je pa zadeva točno tako, kot bi te koprive osolile, ja. Pa občutek je neka mešanica srbečice in pekočine. Po hrbtu se mi zdi, kot bi bili sončni žarki drobne iglice, ki me pikajo. Moram pa reči, da je zadeva boljša, če imam že nekaj podlage, preden grem na morje, tako da sem par let prakticirala pred morjem parkrat po 5 minut solarija - vem, da ni zdrav, ampak saj nisem pretiravala, niti ne vem kako ogorela - samo malo podlage sem dobila, pa je bilo že takoj boljše. Samo to za malega otroka seveda ne pride v poštev. Pa še 1 zadeva - bolj kot claritin in podobne tablete proti alergijam, mi je pomagala eucerinova krema za sončenje - tista brez parfuma ipd., na kateri prav piše, da je proti sončni alergiji. Če imam to kremo, se mi alergije praktično ni treba bati. Se pa seveda tudi ne pražim na soncu, ampak bolj iščem senco.


Vse našteto velja tudi zame in za našega otroka, pa tudi eucerin je ok krema. Druga krema, ki jo tudi uporabljamo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:29:08   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: sasi13

Gina izpuščaj ima samo na ličkah in ušesku


Pa misliš da ni od hrane? Naš ta majčkeni ima take znake od hrane. Pa od praška tudi - čeprav od praška dobi fleke tudi po rokah, telesu...

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 21:35:27   
sasi13
nimam pojma od česa je. vse sorte razmišljam. jedu je orehe včeraj, danes jih ni in se mu je vseeno spustilo. je pa jedel včeraj grozdje in danes. potem sem že razmišljala da bi bilo od mivke ki jo imata zunaj. smešno je da čez noč mu zgine zjutraj tudi nima, po dopoldnskem spanju ko se zbudi se mu pa pojavi. smo pa bili vsak dan kr dosti na soncu. 

_____________________________

JaN & AnŽeJ 12.6.2008

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: alergija na sonce?
30.4.2010 23:00:32   
Arwenko
Moja dobra kolegica je imela alergijo na sonce od ranega otroštva....poudarek imela, ker so jo uspešno ukrotili z bioterapijo in od takrat nima problemov več. Prej je pa imela 15 let grozna poletja, dokler niso tega našli.

Drugače pa ima alergijo na sonce moja teta in jo uspešno kroti s solarijem preden se izpostavlja soncu, pa z uporabo res kvalitetne kreme in skorajda nima težav več, je pa to za odrasle, ne za otroke pač.

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: alergija na sonce?
1.5.2010 9:45:01   
mižek

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Canesten ni zdravilo za alergijo. Je za čisto druge stvari. Tudi hrastovo lubje dajejo za glivice in podobne reči, tako kot canesten, ne pa za alergijo.



canesten proti opeklinam, je za vzdražene kože, hrastovo lubje pa je tudi namenjeno za vnetja, verjetno P predvideva da ni alergija ampak vnetje zato je to predpisala,... boma vidla kaj bo prinesel čas

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: alergija na sonce?
1.5.2010 12:28:28   
sasi13
zjutraj se je zbudil skoraj brez alergije, bili zunaj ampak sm ga namazala s kremo za sončenje prej sm mu dala claritin in zdaj ko spi se mu je vseeno vn spustilo in to zelo rdeče in mehurčkasto. kaj bi res lahko bilo? a bi lahko kakšne pršice mu nagajale?

_____________________________

JaN & AnŽeJ 12.6.2008

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: alergija na sonce?
1.5.2010 18:28:20   
mižek

IZVIRNO SPOROČILO: sasi13

zjutraj se je zbudil skoraj brez alergije, bili zunaj ampak sm ga namazala s kremo za sončenje prej sm mu dala claritin in zdaj ko spi se mu je vseeno vn spustilo in to zelo rdeče in mehurčkasto. kaj bi res lahko bilo? a bi lahko kakšne pršice mu nagajale?



sasi13 jaz sem malemu devala obhladke iz hrastove skorje in ga mazala z canestenom in danes nima nič več, pa smo bili kar veliko zunaj, tako da probaj mogoče bo vam tudi pomagalo

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: alergija na sonce?
1.5.2010 20:00:48   
sasi13
to se vrjetno vse dobi v lekarni - samoplačniško? jz ga mažem kar s hladilno kremo in danes sem ga z kremo za sončenje preden smo šli vn ampak danes ni bilo takšnega močnega sonca. je pa res da drugega nism ničnamazala in ima čisto malo izpuščajo na obeh ličkah :(

_____________________________

JaN & AnŽeJ 12.6.2008

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: alergija na sonce?
1.5.2010 20:24:19   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: mižek

ima katera izkušnje z alergijo na sonce?
Moj sinko je star 2 leti in so se mu je iz enega dneva na drugi dan pojavili rdeči fleki na obrazu izgledajo kot mali mehurčki in ko pride na sonce postanejo bolj izraziti ko pa ni izpostavljen soncu pa izginejo, ampak ne povsem.user posted image

Zaenkrat še ga ne srbi, vsaj čoha se ne, ampak se mi smili, ker je tako rad zunaj,...Ima kdo izkušnje z to alergijo in ali lahko to z leti izveni? s čim mažete in kako se zaščitite pred soncem?




Jaz pa po opisani menim, da to ni alergija na sonce, pač pa na nekaj drugega.
Izpostavljenost soncu stanje prehodno le malo poslabša. Verjetno bi bil podoben efekt tudi, če bi bil otrok izpostavljen le toploti.

Glede alergije na sonce.
Prave alergije na sonce so po mnenju strokovnjakov izjemno redke.
To, kar vas večina opisuje kor "alergije na sonce" so v večini primeov le alergije na kreme za sončenje.
Od tod tudi "fenomen", da malo podlage, celo solarija pred morjem pomaga. Pomaga zato, ker se takrat manj ščitete s kremami z visokim faktorjem.

Sama sem okusila "alergijo na sonce", ki pa je bila dejansko le na kombinacijo krema za sončenje + sonce v dveh primerih:
1. Ko sem pred mnogo leti uporabila eno "fullnaravno", brez kemije kremo, zmešano v galenskem laboratoriju Kranjskih lekarn
2. Pri uporabi Nivejinih krem.

Zaradi zelo zelo srbečih izkušenj s slednjimi se v ovinku izognem tudi Eucerinovim izdelkom, ki so isto s.r.a.n.j.e - drugo pakovanje.

(odgovor članu mižek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?