|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   amniocenteza
24.1.2009 19:36:10   
Anonimen
Punce, ki ste imele amniocentezo. Kdaj ste dobile rezultate. Pri meni je zdaj 19. dni od Ac in sem postala malo nestrpna, čeprav je menda bolje, da jih dobiš čimkasneje (če so slabi, te menda prej pokličejo).
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: amniocenteza
24.1.2009 20:18:46   
barbara b
Jaz sem jih dobila po petih tednih user posted image . Menda je bila med tem biologinja na dopustu in so me pozabli obvestiti. user posted image   Sem teleforniral tja, ker me je že resnično skrbelo. Je pa rekla tista ženskica (po telefonu), da če bi bilo kaj narobe, bi me veliko prej obvestili.

_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: amniocenteza
24.1.2009 20:29:49   
ribica.
Jaz grem naslednji teden v torek, izvide dobim naslednji dan. Verjemi, ne bi rada bila na mojem mestu. Slabše maš šanse, prej dobiš.

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: amniocenteza
24.1.2009 20:45:52   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

Jaz grem naslednji teden v torek, izvide dobim naslednji dan. Verjemi, ne bi rada bila na mojem mestu. Slabše maš šanse, prej dobiš.



Kako pa to, da boš izvide dobila že takoj naslednji dan?


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: amniocenteza
24.1.2009 21:24:43   
Taula
Jaz sem jih dobila po 14 dneh. Če jih dobi naslednji dan je pa verjetno doplačala FISH metodo, samo ta da le delne podatke.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: amniocenteza
24.1.2009 22:45:40   
mandreja
Evo jaz sem tud čakal pa čakala, potem sem pa po 23-ih dneh poklicala in me je rekla da se zaključi naslednji dan??? Nisem čist razumela kaj se ima zaključevat toliko časa, ker vem da je moja kolegica dobila pri istih že po 14-ih dneh. No potem sem klicala naslednji dan in so mi rekli, da je vse ok, sedaj pa čakam samo še pošto da zvem še spol user posted image . No ampak najbolj pomembno je da je z detetom vse OK.
Spomnin pa se da so nam rekli, če bo karkoli narobenas prej pokličejo, tako da če je minilo že toliko časa, je vse ok, samo malo živčke na pašo pa bo user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: amniocenteza
25.1.2009 21:40:32   
goričanka
Čiao, jaz sem jo imela v prvi nosečnosti. Ker so mi pregledovali le plodovnico (sem bila okužena s toksoplazmozo) sem dobila rezultat po 10 dneh. Normalne izvide amiocinteze pa dobiš po pošti v roku 3 tednov. Če pa si močno zaskrbljena pa jih pokliči saj so ful prijazni

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: amniocenteza
26.1.2009 11:08:56   
viledka
točno 20 dan - po pošti

(odgovor članu goričanka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: amniocenteza
26.1.2009 15:30:57   
tecka
Te popolnoma razumem. Jaz sem rezulate iz Lj dobila po 22 dneh. Srečno!

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: amniocenteza
26.1.2009 19:15:20   
PC Baby
Jaz pa točno 30. dan po amniocentezi.

(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: amniocenteza
26.1.2009 21:44:11   
škorpijončica
Hej goričanka,

kaj je bilo z toksoplazmozo, se je okužba prenesla (če smem vprašat)? ne vem kaj bi naredila, če bi izvedela, da se je okužba prenesla in bi se morala odločit, ali naj prekinem nosečnost. A amniocenteza boli?



(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: amniocenteza
27.1.2009 17:39:21   
sabina84
Oj. Jz sm jo mela prejšn četrek,22. Baje čakaš na izvide tri tedne,pa vse kot so ti že predhodnice napisale. Pa verjemi tiste ko so to dale skoz vejo kak dolgi so ti tedni.

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: amniocenteza
29.1.2009 12:09:46   
goričanka
Sorry, nisem videla vprašanja? Na srečo se okužba ni prenesla, sem pa imela 10dnevno kuro z antibiotiki in sinko takoj po porodu tudi(že v porodnišnici). Bili smo še prvo leto pod drobnogledom (več pregledov-tudi na ifekcijski).
Amiocinteza ni boleča je pa čuden občutek ko ti s tisto dolgo iglo piči v trebuh. Pika sploh ne čutiš.
Meni je amiocinteza rešila nosečnost saj po njej sem izklopila vse slabe misli. Mislim pa da če bi bila plodovnica okužena bi morala pravzaprav bi hotela splaviti. Je pa to grozno ker dobesedno rodiš.
No za konec imam zdravega, ma res zdravega (enkrat bolanega v 3 letih) sinčka in sem v 29.tednu druge nosečnosti. Jutri grem na 4d tako da za enkrat vse ok!

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: amniocenteza
29.1.2009 12:12:28   
Lejkica
Živjo! Mene pa zanima, ali je katera šla na amniocentezo samoplačniško?

(odgovor članu goričanka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: amniocenteza
29.1.2009 12:33:09   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: Lejkica

Živjo! Mene pa zanima, ali je katera šla na amniocentezo samoplačniško?



Nisem šla na samoplačniško bila pa sem.  A ti lahko kako pomagam?Kakšno vprašanje?


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu Lejkica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: amniocenteza
29.1.2009 12:56:28   
Lejkica
Tia12: hvala, v bistvu me samo skrbi, ker obstaja možnost DS pri vseh, me samo zanima, če je šla katera na amniocentezo ne zaradi zelo slabega rezultata ampak tko, da jo preneha skrbeti. Jst imam trenutno zelo slaba dneva, ko mislim samo na to, in ne vem, kako naj neham.

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: amniocenteza
29.1.2009 13:16:44   
tia12
Moja kolegica je šla na samoplačniško, zato da je bila pomirjena pol.
Jaz sem morala it ker sem imela zlo slabo NS.


Moras pa vedeti tudi to, da gre pri AMIOCENTEZI za možnost SS. Tko, da če si imela NS uredu ne vem zakaj bi se obremenjevala še z AMNIO, pa tudi nič kaj prijetna ni.


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu Lejkica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: amniocenteza
29.1.2009 13:17:33   
tia12
Kolk si pa imela vrednost na NS?

_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: amniocenteza
29.1.2009 13:42:58   
Lejkica
Z DHT testom sem jo imela 1:7000. So mi izmerili tudi nosno kost, ki je normalna, če ne bi bil izvid veliko slabši (za pol baje). Sej rezultat je ok, ampak na teh forumih berem, da se otroci z DS rodijo kljub super izvidom NS. Mislim, da se bom izklopla iz vseh teh forumov, ker me samo obremenjujejo.

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: amniocenteza
29.1.2009 14:46:10   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: Lejkica

Z DHT testom sem jo imela 1:7000. So mi izmerili tudi nosno kost, ki je normalna, če ne bi bil izvid veliko slabši (za pol baje). Sej rezultat je ok, ampak na teh forumih berem, da se otroci z DS rodijo kljub super izvidom NS. Mislim, da se bom izklopla iz vseh teh forumov, ker me samo obremenjujejo.




Jaz sem imela NS 1:66

Ne obremenjuj se preveč ampak uživaj v nosečnosti kolikor se da...in ne beri takih reči, ker je potem vse le slabše....


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu Lejkica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: amniocenteza
29.1.2009 17:19:16   
Lusa
Ja sem na izvide čakala več kot 1mesec,so pa eni forumovki sporočili 21dan ,da je nekaj narobe.

Držim pesti za dober rezultat!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: amniocenteza
12.2.2009 14:11:21   
obayifo
pozdravljene,
mene pa zanima, če ste se na amnio naročile same ali vas je naročil vaš G in vam dal napotnico. malo me skrbi, ker vem kakšna 'gužva' je. pregled imam v 14.tednu, takrat naj bil tudi dobila napotnico in me bojo naročili na amnio (zaradi mojih let), ki se dela v 16.tednu. ali je to dovolj zgodaj za naročanje?
v zadnjih letih sem namreč kar nekaj presedela po čakalnicah in vem, da so čakalne dobe za nekatere stvari lahko preceeeej dolge...
hvala za odgovore

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: amniocenteza
12.2.2009 14:58:50   
Pavarotti
Pozdravljena,

G ti da napotnico in tel številko na katero pokličeš in se naročiš. Dobiš tudi napotnico za genetika da se lahko z njim pogovoriš.

Potem ti oni določijo datum po tel. Če želiš, da ti dela amnio tvoj G opozori sestro že po telefonu, da te naroči k njemu/njej.

Čas za amniocintezo je od 16-18 tedna.

Na rezultate se čaka cca 3 tedne. Lahko si pa doplačaš metodo FISH ki ti da rezultat v največ 2 dneh za najpogostejše kromosomske napake.

Tako je za LJ. Sama sem delala amnio 2.2.09 in je stvar tako potekala.

Aja še to - če si RH negativna, rabiš še ICT, ki ne sme biti starejši od 72 ur.

Lp,Tina

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: amniocenteza
12.2.2009 15:31:16   
obayifo
Pavarotti, hvala za odgovor.
Mi lahko še poveš, koliko časa je pri tebi trajalo od naročanja do amnio in kdo jo je tebi delal? Mogoče koga priporočaš? Si ti doplačala za FISH?
Sicer pa ti želim vse lepo in izvide BP

(odgovor članu Pavarotti)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: amniocenteza
12.2.2009 16:21:03   
Pavarotti
Ni problema, če te še kaj zanima mi lahko pišeš tudi na ZS.

Pri meni je od telefonskega klica do posega trajalo 10 dni.

Doplačala sem tudi za FISH - malo manj kot 300€ je stalo in rezultat je bil v 1 dnevu. Na srečo je bilo vse ok.

Meni je delala dr.Šajina in mi je res dobro naredila, sicer pa lahko prosiš tudi za dr. Pušenjaka....

Mislim pa da so vsi kar precej strokovno podkovani in se ti ni treba bati....res je hitro mimo in sestra Nataša je bila super prijazna.

Veliko sreče ti želim.

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?