|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   atopični dermatitis-kreme
5.3.2006 22:46:19   
poliloni
še malo pa bom že diplomirala iz teh alergij in njihovih posledic (mali je alergičen na vse živo). In ko mi je končno uspelo "uničiti" vse flekce, se je pojavil en zelooo trdovraten naličku. Zdravnica mi je ponovno dala Advantan kremo, ki smo jo v tem mesecu že nekajkrat uporabili in flek je že skoraj zginil, a glej ga zlomka, ko je spet postal rdeč... In kaj sedaj - jaz ne upam tega v nedogled mazat, ker baje ni dobro za kožo. Sicer pa za nego uporabljam 10%ol. olje na belobazi.
Kako ste se ve rešile flekcev in katere kreme ste uporabljale.

Vem, da je že bilo govora o tem in Advantan je res dober, a kaj ko ga ne upam veliko uporabljati!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: atopični dermatitis-kreme
5.3.2006 23:04:32   
Anonimen
Nam je dermatologinja rekla, da Advantan lahko mažeš max. en teden, potem moraš prenehati. In še to mažeš zelo na tanko. Poleg te imamo pa mi še Elidel, ki je veliko bolj blaga in jo lahko mažeš dlje časa, smo tudi dobili na recept.
Sicer pa nam mazilo za nego zmešajo skupaj v lekarni na podlagi recepta.

(odgovor članu poliloni)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: atopični dermatitis-kreme
5.3.2006 23:12:27   
Seven*
Si mogoce poskusila s 100% karitejevim maslom. Naravno, brez dodatkov. Prodaja ga l`occitane.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: atopični dermatitis-kreme
5.3.2006 23:36:19   
luka jan
Meni pa je pediater predpisal 10%advantan v hladilnem mazilu, ki je tako blag da ga lahko mažem vsak dan po flekcih, ki pa jih pri redni uporabi sploh ni več. Jaz ga mažem vsak drugi dan s tem mazilom, pa ima čisto lepo kožo. Sem pa mogla res tečnarit, da sem ga dobila. Poskusi.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: atopični dermatitis-kreme
5.3.2006 23:38:06   
KODA
Elidel.user posted image user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: atopični dermatitis-kreme
6.3.2006 7:19:17   
pikapoka
Mi smo dobili posebno mazilo, ker Advantana ne smemo uporabljati: v njem je arašidovo olje, na katerega pa je naš mali alergičen. Poleg tega pa uporabljava še 100% aloe vero in kar pomaga.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: atopični dermatitis-kreme
6.3.2006 8:04:50   
darjatimci
Tudi mi smo alergiki(AD),ampak s kožo na  srečo nimamo težav. Je pa res, da se zelo držimo diete in fantka mažemo z olivnim oljem v belobazi, ki ga dobimo na recept. Veliko je tudi odvisno kako močno alergijo ima otrok in na kaj vse je alergičen, pa kako je s prehrano npr. v varstvu, vrtcu.Dieta je res zelo pomembna,vsaka kršitev se takoj pozna, našega fantka začne srbeti in se ful praska in takoj vemo kje je problem.

(odgovor članu pikapoka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: atopični dermatitis-kreme
6.3.2006 8:24:57   
poliloni
Hvala za odgovore - sedaj moramo samo še do zdravnice, da nam kaj od tega napiše....
Tisti od l'occitana pa lahko kupimo na Bledu...
Upam, da nam rata!

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: atopični dermatitis-kreme
17.3.2006 18:38:55   
sharpy
Jaz več nič ne razumem!!!

Pediatrinja in alergologinja sta tudi mojemu user posted image predpisala blago mešanico Advantana v belobazi za rdeče flekce po obrazu.  Medtem ko sta mi dva dermatologa strogo prepovedala uporabo Advantana po obrazu.
Pravijo, da je Advantan premočno mazilo za obraz, sicer pozdravi flekce, a lahko zaradi tega pride do drugih težav na koži obraza.
Zdaj smo za obraz dobili Elidel.



_____________________________

14.11.2005 smo dobili našega sončka Marka

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: atopični dermatitis-kreme
6.4.2006 17:30:50   
tincci
A uporablja katera linola fett mazilo za obraz? Kako se obnese? Mi ga imamo, pa je bolj blažev žegenj user posted image

(odgovor članu sharpy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: atopični dermatitis-kreme
6.4.2006 20:04:00   
tins
Karitejevo mazilo od Occitaine-a je uredu, ampak kot nega po tem, ko je izpuščaj pozdravljen (torej po Advantanu npr.)

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: atopični dermatitis-kreme
6.4.2006 20:17:18   
Anonimen
No nam pa paše edino čisto olivno olje na beli baziuser posted image .

(odgovor članu tins)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: atopični dermatitis-kreme
6.4.2006 20:19:35   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: tincci

A uporablja katera linola fett mazilo za obraz? Kako se obnese? Mi ga imamo, pa je bolj blažev žegenj user posted image


a ni linola za neurodermitis user posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: atopični dermatitis-kreme
6.4.2006 20:56:08   
PBJ
Nevrodermatitis je drug oz. starejši izraz za atopični dermatitis

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: atopični dermatitis-kreme
6.4.2006 21:07:17   
kofetek2010
a tako, tnx za Info user posted image

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: atopični dermatitis-kreme
6.4.2006 23:14:33   
šnucika
Uporabljam olivno olje v linolafett,ker ima precej suho kožo.....in se super obnese!user posted image
advantan pa sem tudi dobila za flekce in so hitro izginili...po par dneh.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: atopični dermatitis-kreme
7.4.2006 17:47:56   
coco
Luka Jan, mi smo dobili isto kremo za našega sinčka in po mojih informacijah je naj ne bi uporabljala tako pogosto,ampak samo kadar je koža precej vneta (še to 1x na dan in največ 2-3 dni zaporedoma). Če si v skrbeh ti svetujem da si prebereš te teme na med.over.net-u (nemoderiran forum, alergije), kjer je bilo že precej povedanega, pa tam je tudi zelo fejst pediatrinja (Tanč) ki ti bo z veseljem odgovorila, če boš v dvomih.
Nočem te prestrašit, mogoče ti bo koristna informacija.
lp,
coco

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: atopični dermatitis-kreme
9.1.2008 0:06:43   
nimivečpomoči
pozdravljeni!
ravno sem malo poizvedovala po netu o svoji 'bolezni' in naletela sem tudi na tole spletno stran. Morem priznat, da sem kar nemalo šokirana, koliko nas je s takšnim problemov. No ja, jaz nimam probleme s svojo bebico, ampak kar s sabo. Diagnozo atopični dermatitis mi je postavila dermatologinja. zanimivo pri meni je, da je vse to izbruhnilo šele pri dobrih 12 letih starosti. Od takrat in vse do sedaj sem uporabljala vse možne izdelke za omilitev tegob. lahko bi rekla, da sem nekakšen 'poskusni zajček', saj sem zares poskusila prav vse. In posledica vsega tega je sedaj tudi stanje moje kože. kolikor sem prebrala na forumu, vam lahko svetujem le sledeče...
iz lastnih izkušenj vam svetujem in močno priporočam, da svojim malčkov ne mažete z advantanom... niti v mešanici, niti v najmanših procentih. sama sem uporabljala advantan takoj na začetku, ko je prišel na slovenski trg. seveda nova stvar na trgu pomeni tudi, da je bilo obdobje, ko se je na veliko pisalo recepte za to zdravilo. mogoče bo pa le pomagalo. popolnoma zgrešeno. jaz sem bila seveda med tistimi ki so prvi poskusili in se zdravili z advantanom. Danes mi je žal in če bi vedel, da je po tej kremi več škode kot koristi, bi raje trpela, se praskala in izgledala kot zombi. ena izmed večih posledic je tanjšanje kože. jaz sem to opazila že pri prvem mesecu mazanja in nemudoma obvestila zdravnika. prekinila sem s to terapijo in dobila drugo mazilo. In kje je kiks pri avantanu? koža se je tako navadila na to kremo, da ni sprejemala več drugih. reakcije so bile zares hude.
sedaj sem stara 20 let in lahko vam rečem, da imam kožo kot 40letniki. ne smem uporabljati nobenih krem, saj bi vsaka še tako neškodljiva kremica, poslabšala celotno stanje. ne napihujem zadeve, k večjemu vam hoče samo dobro, predvsem pa vašim malčkom. jaz sem vse te kreme uporabljala dobrih 9 let in lahko vam rečem le to. zaupala sem zdravnikom, dermatologom, alergologom, da mi dajejo zdravila, ki mi bodo koristila in dejansko tudi  pomagala. v tistem trenutku so, vendar sedaj pri 20 letnih mi ni več pomoči. koža je tanjka, zelo občutljiva, pod očmi se mi vidijo že 'žilice', prav tako pri nosu in na licih, pigmenta na obrazu nimam več in še bi lahko naštevala. sedaj ko imam 'napad' alergije ne uporabljam ničesar druga, kot obraz čistim z olivnim ali jojoba oljem in to je vse. in upam, da bo hmalu spet zginilo.
da pa napišem tudi, na kaj vse sem alergična. na vse izdelke za negovanje kože (šamponi, geli, kreme,ličila, zobno pasto,...), vse kar cveti in raste v naravi, vse kar leze in gre je nevšečno mojemu telesu in še največji problem je hrana. dobri dve leti sem na strogi dieti, katero pa odkrito povedano, nemalokrat grešim. prepoved mleka, vseh mlečnih izdelkov, vseh izdelkov s konzervansami, vse vrste salam, nič kruha, nič gaziranih pijač, nič rumenil, brez kakršnih koli izdelkov v konzervah, nič soli (tako v hrani, kot kopanje v morju), klorirana voda in klor na sploh...in še bi lahko naštevala, se je nemogoče preživeti, ne da bi človek grešil. nič druga mi ne dela težav, kot samo mleko in mlečni izdelki. imam alergijo na mleko in intoleranco na laktozo. na prvi videz je videti isto, vendar ni. na mleko sem alergična že od samega začetka, pred dobimi tremi leti, pa se je vse skupaj izkazalo, da ne prebavljam laktoze. kot sem našla napisano o tem na netu, moji simptomi niso takšni kot so zapisani povsod, pač pa so zelo slični alergiji. verjetno ne bi ugotovila, če ne bi opravila testa.
torej,advantan se uporablja izključno za mesta, kjer je koža debelejša in se lahko uporabi samo 1x na dan največ 5 dni. to je kasneje dokazala raziskava in navsezadnje tudi dovolj očitne posledice uporabnikov. no kasneje sem uporabljala elidel in morem reči, da predlagam za vse, da uporabljate raje to, ampak če ste prej uporabljali advantan, je nesmiselno, ker krema ne učinkuje.
da omenim še to. trenutno mi je dermatologinja predpisala sledečo terapijo. elidel za obraz, advantan za po telesu, telfast tbl 180mg ob hudem poslabšanju, letizen 2x na dan-zutraj in zvečer, ob hudem poslabšanju pa obisk pri najbližnjem zdravniku za injekcijo. izogibam se okolju, ki draži predvsem moj obraz (tu je alergija najbolj očitna), takšnih ali drugačnih izdelkov in navsezadnje večini hrane, ki je ne "prenesem", vendar vse skupaj brez uspeha. vsako leto se alergija stopnjuje, jaz pa svoje muke blažim samo z oljem in tabletami. brez uspeha, ni mi več pomoči.


< Sporočilo je popravil nimivečpomoči -- 9.1.2008 0:10:47 >

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: atopični dermatitis-kreme
20.10.2008 20:55:25   
Anonimen
Hej, tudi pri nas sumijo na atopicni dermatitis.

Pri nas deluje olivno olje, kupljeno v lekarni (se najbolj). Mazem ga pa tudi s kremo Balm Balm iz DM (karitejevo maslo) in je tudi OK.

mene pa zanima, katero milo uporabljate za kopanje in kako pogosto kopate?
Kolikor mi je znano, pomaga pogosto kopanje.

(odgovor članu nimivečpomoči)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: atopični dermatitis-kreme
28.10.2008 10:15:57   
J.L.
še tukaj povprašam (skopirala)  naša mala ima flekce po obrazu in po posvetu z spletno zdravnico, se bomo šli pokazat naši P. možen sum na AD. je to isto kot alergija na kravje mleko?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: atopični dermatitis-kreme
28.10.2008 10:40:34   
blak
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

je to isto kot alergija na kravje mleko?



Ne.

Jaz sem imela kar močan ad kot majhna in nikoli alergična na kakšno hrano.Tudi sin ga ima, sicer v bolj blago obliki, ampak so testiranja bila negativna.
Kaj pa vem, kaj to je? Pazimo, da se peremo z blagimi sredstvi (od Justa), da jemo čimmanj konzerviranega (tudi vegete, jušne kocke ne uporabljam), pa nam vseeno včasih izbruhne kak izpuščaj.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: atopični dermatitis-kreme
28.10.2008 10:43:32   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: blak

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

je to isto kot alergija na kravje mleko?



Ne.

Jaz sem imela kar močan ad kot majhna in nikoli alergična na kakšno hrano.Tudi sin ga ima, sicer v bolj blago obliki, ampak so testiranja bila negativna.
Kaj pa vem, kaj to je? Pazimo, da se peremo z blagimi sredstvi (od Justa), da jemo čimmanj konzerviranega (tudi vegete, jušne kocke ne uporabljam), pa nam vseeno včasih izbruhne kak izpuščaj.

  no moja mala je stara komaj 6m, pa ima flekce po obrazu. je pa zaenkrat samo jaboljo, banano in kosmiče, aja pa mrkvico. user posted image

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: atopični dermatitis-kreme
28.10.2008 10:44:54   
Felicita
http://en.wikipedia.org/wiki/Atopic_dermatitis

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: atopični dermatitis-kreme
28.10.2008 11:00:26   
blak
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: blak

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

je to isto kot alergija na kravje mleko?



Ne.

Jaz sem imela kar močan ad kot majhna in nikoli alergična na kakšno hrano.Tudi sin ga ima, sicer v bolj blago obliki, ampak so testiranja bila negativna.
Kaj pa vem, kaj to je? Pazimo, da se peremo z blagimi sredstvi (od Justa), da jemo čimmanj konzerviranega (tudi vegete, jušne kocke ne uporabljam), pa nam vseeno včasih izbruhne kak izpuščaj.

  no moja mala je stara komaj 6m, pa ima flekce po obrazu. je pa zaenkrat samo jaboljo, banano in kosmiče, aja pa mrkvico. user posted image



A so se ji začeli pojavljati ti izpuščaji po tem, ko je kaj pojedla.
Glej, ni takoj nujno, da gre za AD. Sprememba vremena, začetek kurilne sezone znajo tudi povzročiti kakšen čuden flekec, predvsem na obrazu, ki je najbolj izpostavljen.
Sicer pa je res najbolje, da greš h P. in če bo treba še na testiranja. Tako boš najbolj mirna in ugotavljanj kaj je to in kaj ono bo konec.

Srečno!


(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: atopični dermatitis-kreme
11.11.2011 18:43:51   
B.G.
Z tovrstnimi podobnimi alergijskimi težavami (kontaktni neurodermatitis) sem se tudi jaz srečala. Seznam alergenov bi bil predolg, če bi naštevala, vendar se lahko pohvalim, da jem po desetih letih to bolezen 99% premagala. Po neštetih obiskih pri dermatologih ter alternativnih zdravljenih, sem tudi jaz obupala, Pri svojih 25 letih sem skoraj postala 90% invalid, in zame ni bilo dela katerega bi lahko opravljala, zaradi svojih kontaktnih alergenov. Zadevo sem vzela v svoje roke in začela iskati izvor.Moram poudariti, da veliko bolezni izvira iz naše glave-psihe in tam je tudi potrebno začeti zdraviti. Skratka življenje sem zagrabila z obema rokama in si ob vsakem stresu ponavljala v glavi "ni vredno mojega zdravja, nebom se sekirala". Menim, da mi je zelo pomagalo do mojega zdravja tudi, da jem svojo vodo (urin) namočila v povoj ter se s tem povila okoli rokah (na rokah sem imela najhujšo obliko alergije) ter se tako odpravila spati.
Sedaj lahko veselo rečem, da mi ni potrebno med delom nositi rokavic, objeti otroka, ponovno lahko uporabljam vso kozmetiko, najpomembnejše nimam več srbečih napadov, da si moram kožo trgati s sebe.
Želim vam veliko zdravja, kajti bolan človek ima samo eno željo, zdrav pa nešteto.

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?