|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avto s tremi vrati
7.12.2009 20:00:51   
phelps
Zanima me, kako je z uporabnostjo trivratnega avtomobila, če voziš dojenčka. Mede me namreč velikost avtomobila in otežen dostop do zadnjega sedeža.

Je kdo od vas zaradi podobne "težave" zamenjal avto?


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avto s tremi vrati
7.12.2009 20:27:01   
frutka_
Imam avto s tremi  vrati in dva majhna otroka pa ni bilo težav.Jajčko sem normalno montirala zadaj, pač malo bolj potelovadiš...

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avto s tremi vrati
7.12.2009 20:27:39   
miapia
Imam cliota in je majhna težava zaradi treh vrat. K sreči sem za lupino imela izofix, ki sem ga imela na sprednjem sedežu, ko smo pa šli kam vsi trije, smo lupino dali na zadnji sedež. Sedaj smo kupili avtosedež, ki je montiran pač zadaj, samo mi ni take panike. Ko bo pa sama splezala v njega, bo pa sploh super. Zaradi tega nisem nikoli razmišljala o drugem avtomobilu.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avto s tremi vrati
7.12.2009 20:48:52   
phelps
Prvi ali drugi avto v družini? Kako je pa s potovanji in prtljago? Voziček?

Pri nama je namreč tako, da imava 2 avtomobila in oba sta s tremi vrati user posted image Razmišljava, da bi kupila en komplet vozička z avtosedežem in pač tisti, ki ima trenutno otroka ima avto, ki ima opremo zanj...

Kako ste pa ve reševale ta problem? 2 avtosedeža in vse ostalo za vsak avto?


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avto s tremi vrati
7.12.2009 21:00:24   
melanija
Mi smo Cliota s tremi vrati menjali ravno zaradi neudobja. Premalo prostora za 3 avtosedeže, pa zelo neudobno in premalo prostora za nogice otrok, ker sva midva velika so bili prednji sedeži do konca nazaj. Da ne govorimo o prtljažniku za nas čisto premalo prostora za voziček. Meni se je zdel ravno tako neudoben tudi prej ko smo imeli samo enega in potem dva otroka. 

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avto s tremi vrati
8.12.2009 6:28:34   
Zala01
Jaz bom ravno januarja s prihodom novega člana menjala mojega zlatega cliota s 3 vrati, z enim otrokom je meni komot šlo, zdaj sploh, ko že sam skoči v sedež in ga jaz samo pripnem, da bi pa imela 2 zadaj, pa si res težko predstavljam. Prav zaradi tega ga bom menjala, drgač je pa meni super avtkouser posted image .

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avto s tremi vrati
8.12.2009 7:33:24   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: phelps

Prvi ali drugi avto v družini? Kako je pa s potovanji in prtljago? Voziček?

Pri nama je namreč tako, da imava 2 avtomobila in oba sta s tremi vrati user posted image Razmišljava, da bi kupila en komplet vozička z avtosedežem in pač tisti, ki ima trenutno otroka ima avto, ki ima opremo zanj...

Kako ste pa ve reševale ta problem? 2 avtosedeža in vse ostalo za vsak avto?


Do nedavnega je bil prvi avto. Ravno tako smo šli na morje, imamo še trugo, imamo še ta veliki voziček, pa še psa peljemo s seboj. S tem da še nekaj hrane peljemo s sabo, električni pekač, in vse ostalo... Včasih so bili fičoti in bolhce, pa je vse šlo.

Je pa res, da je kakšen karavan luksuz glede potovanj. V obeh avtih je pa sedež za otroka.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avto s tremi vrati
8.12.2009 7:55:45   
gita10
Tudi jaz sem imela avto s tremi vrati peogeot in za kratke razdalje mi je bil super, ko pa sem kam odpotovala je bilo pa glih za živčnega fasat- si pa ne predstavljam kako bi bilo če sta še dva otroka.
Od takrat imam karavana  in je res ogromna sprememba. Meni se zdi, da ženske ko postane mamice tako kot potrebujemo večje torbice tako potrebujemo večje avtomobile.

< Sporočilo je popravil gita10 -- 8.12.2009 7:56:29 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
8.12.2009 10:37:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avto s tremi vrati
8.12.2009 10:52:06   
frutka_
Jaz imam Beetla. Noter zmontirana dva sedeža, voziček (v prtljažnik spravim celo Buzza!) pa hodimo normalno na dopust. 4osebe. Pa ne hodimo v hotel.
Vse je v glavi. Tako kot je ena prej napisala. Če so nekoč hodili z nevemkakomalimi avtomobili na morje ne vem zakaj bi zdaj zaradi tega morala imeti velik avto. Ali kupiti celo drugega, da imamo enega, še večjega pri hiši. Da se enkrat na leto, peljem na dopust?!user posted image Za tisti čas imam raje trugo na strehi.
Vse se da, če se hoče.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avto s tremi vrati
8.12.2009 11:19:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
K sreči sem za lupino imela izofix, ki sem ga imela na sprednjem sedežu,


Isofix na sprednjem sedežu? user posted image  Se mi zdi, da ne veš, kaj je isofix sistem. Verjetno si imela podstavek za lupinico, ki se priveže s pasom.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avto s tremi vrati
8.12.2009 12:29:36   
phelps
Očitno so mnenja res deljena (če komu omeniš majhen avto in otroka samo user posted image ). Sama nisem komplikator, zato upam, da nama bo pri enem še uspelo obdržati to kar imava sedaj (dokupiva mogoče trugo), če bosta pa dvojčka (moja mami je dvojčica), potem mi je jasno, da ne bo šlo...

Sicer se pa strinjam z vsemi, ki ste napisali, da je avto s petimi vrati bolj udoben.


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avto s tremi vrati
8.12.2009 12:44:38   
zmajaz
Midva sva imela cliota pa je bil s 5 vrati, pa se nama je vseeno zdelo, da bo premali in sva ga menjala, ko sem bila 1. noseča. Zdaj imava pasata, pa je, zdaj, ko imava že 2 otroka, še tu včasih premali prtljažnik, ko je treba recimo vlečt zraven 2 vozička, tako da nama je že žal, da nisva vzela karavana. Ko smo šli na morje, sva kljub ogromnemu prtljažniku letos mela še trugo - pa je še ta bla čist polna. Je pa čisto tako - vse se da, če se mora. Če si lahko privoščiš, pač menjaš, ker je ipak lažje, če je avto večji, če se morš pa ne vem kako zakreditirat, pa ni vredno - se da tudi z manjšim avtom potrpet.

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avto s tremi vrati
8.12.2009 12:48:05   
Dudica1
Evo mi menjamo avto ampak zato ker je star,je pa s 3 vrati...in nikoli več ne bi imela s 3 vrati ker sej ga daš zadaj ampak se moraš tačit ke zadi da ga lahko pripneš.
Tako da zdaj bomo kupili avto s 5 vrati user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avto s tremi vrati
8.12.2009 13:13:55   
vaney
Jaz sem imela Leona, pa sem ga zamenjala za Laguno karavan, da bo notri dovolj prostora. In nikoli i ni bilo žal. Zdaj pričakujemo drugega user posted image , pa sem karavana zamenjala za Scenica, da bo bolj udoben. Smo pa tudi mi letos z enim otrokom karavana napokali do vrha in ne vem, kaj bomo drugo leto delali z dvemauser posted image bomo še kombi sabo vzeli, da bo šlo vse notri. Kaj pa vem, nekateri grejo pa 4 s twingotom, pa imajo tudi vse sabo. Jaz ne vem, kako jim rata, ampak kapo dol. Smo pa imeli tudi avte s 3 vrati in se nam nikakor ni dopadlo...tisti stegovanje, pa pas sem, pa pas tam, bognedaj, da moraš še sedeže premeščat, groza. Sicer pa, tako kot je že ena napisala, če si lahko privoščiš, menjaj, drugače se bo pa dalo tudi s 3 vratiuser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Dudica1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avto s tremi vrati
8.12.2009 14:09:21   
phelps
Avtomobili s petimi vrati so uporabni, s tremi so pa ponavadi lepši.

Če bo denarnica dala, bova starejšega zamenjala za volva V50 karavan. Če pa denarnica ne bo dala, pa bo kljub temu nujno potrebno zamenjat avto, pa pride v poštev laguna ali megan, obvezno karavan.

Meni je sicer nesmiselno menjavat avto v kratkih časovnih obdobjih, ker je to velika izguba na vrednosti - kar avto definitivno je.


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avto s tremi vrati
10.12.2009 11:41:58   
x_srečka_x
Jaz imam tudi avo s tremi vrati,ta večja sama zleze jaz jo samo zapnem,mlajšega imam pa kar skoz na sprednjem sedežu,ker zadaj sploh ni dost dovg pasuser posted image  in če dam še v prtljažnik še voziček je to to,me kar jezi če moram kam sama user posted image . Tako da večinoma potem vozi mož,ki ima pa karavana tja gre pa vse user posted image . Tako da imava dva avtosedeža,da se ne prestavljajo skoz user posted image .


LP

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avto s tremi vrati
10.12.2009 12:07:48   
tweety83
Mi2 sva mojga fajnega cliota menjala za karavana,ker januarja pričakujemo prvegauser posted image in se mi ne zdi smiselno se tlačit neki v avto na silo.
Nisva se zakreditirala in nič,sva samo lepo menjala in sva zaenkrat zadovoljna,pa še prtljažnik je velik in v avtu je dovolj prostora da bomo vsi normalno sedeli.

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: avto s tremi vrati
10.12.2009 14:56:49   
phelps
Žal imam ponavadi veliko smolo z avtomobili (enga sem morala zaradi generalne okvare motorja zamenjati, ko je bil še v garanciji).

Sedaj imam avto, ki mi dela (že trkam), zato mi je vsaka menjava user posted image , sploh, če bom morala menjat za rabljenega.


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: avto s tremi vrati
19.12.2009 0:43:07   
nananaja
Heh veliki avtomobili...
Jaz sem se skoraj sprijaznila, da bova pa tud midva kupla enga karavana, ker je pač clio za štiričlansko družino premajhen, pa še tri vrata ima.

No pa sem natanko pred enim letom fursirala svojo dilomo, sva nakup prestavila na januarja. Potem sem pet dni po diplomi rodila, pa sva nakup spet za mesec prestavila. Potem sva računala, da če hočeva kupit tak avto, da bova zadovoljna z menjavo, morava vzet kredit, pa sva razmišljala, razmišljala... in kmalu smo se navadili na gužvo  v avtu, pripenjanje lupine nam sploh ni bil problem, bolj je bilo zopno potem, ko je bila lupina že skozi v avtu, pa tudi to smo preživeli. Po enajstih mesecih imamo še vedno cliota s 3 vrati. Pa sploh razmišljali ne bi, če bi imel na zadnjih sedežih 5cm več placa in če bi imel ta avto klimo!

Pri nas je tako: voziček (Jane Nomad) gre v prtlažnik, če snamemo kolesa, če vzamemo marelo, jo lahko damo poleg avtosedežev na zadnje sedeže, pa je prtlažnik frej; avtosedaža eden na sredi, eden na strani, s tem je plac za noge - jaz sem majhna in dam sedež naprej; na morje smo šli pa z avto s trugo in motorjem.

Bomo pa kupovali drugi avto, ker bo mož rabil avto ob vstopu otrok v vrtec.

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: avto s tremi vrati
20.12.2009 11:08:29   
phelps
No, nama ne teče voda v grlo, ker niti nisem še user posted image (ok, mogoče pa sem user posted image ), diplomirala sva že oba in tudi stanovanjski problem je rešen.

Eden od avtov je tudi Clio - čisto zadnji model, ki je za kar 20 cm daljši od predhodnega in se v prtljažniku kar pozna (na zunaj - na oko bi rekla, da nikoli). Problem je samo v 2 vratih in da sva oba zelo visoka. Če bi imel ta avto 5 vrat, sploh ne bi razmišljala.


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: avto s tremi vrati
23.12.2009 0:38:44   
nananaja
Pri cliotu s 5 vrati ni na zadnjem sedežu nič več placa kot pri tistem s tremi, vem, ker ma tast takega s 5 vrati. Če pa je novi model daljši, potem ima bodisi na zadnjih sedežih bodisi v prtljažniku več placa. je pa novi clio bil najbolje ocenjen med malimi avti, ko so vanje dajali 3 različne vozičke, sem zadnč vidla, pa ne vem kje.

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: avto s tremi vrati
18.5.2010 19:41:20   
planikica
Hihihi, jaz trapa sem že pred 4 leti kupila (majhen) avto s 5 vrati za vsak slučaj, če bi imela otroka, ker sem pri kolegici videla logistične težave z dojenčico :)  Če mi uspe zanositi, bom kupila večjega (s 5 vrati).

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: avto s tremi vrati
18.5.2010 19:58:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
K sreči sem za lupino imela izofix, ki sem ga imela na sprednjem sedežu,

Isofix na sprednjem sedežu? user posted image  Se mi zdi, da ne veš, kaj je isofix sistem. Verjetno si imela podstavek za lupinico, ki se priveže s pasom.

Eni avrti imajo isofix pritrdišče tudi na sovoznikovem sedežu, tako da je čist možno imet isofix bazo (ne tisto za pripenjanje s pasovi) na sprednjem sedežu user posted image

Drugače sva pa imela midva punteka s 3mi vrati in na zadnje sedeže sem se sama še brez otroka težko stlačila, ker sem pri tavelikih ... in ko sem zanosila sva avto menjala in HB da sva ga, ker sedaj ko tamalo tlačim kdaj v 3-vratnega cliota od moje mami se vsakič potolčem od glave, hrbta, komolcev in kolen ... ama vse ... mi ni žal da smo menjali avto, pa čeprav so se takrat vsi norca delali iz naju user posted image

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: avto s tremi vrati
19.5.2010 7:57:26   
phelps
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
K sreči sem za lupino imela izofix, ki sem ga imela na sprednjem sedežu,

Isofix na sprednjem sedežu? user posted image  Se mi zdi, da ne veš, kaj je isofix sistem. Verjetno si imela podstavek za lupinico, ki se priveže s pasom.

Eni avrti imajo isofix pritrdišče tudi na sovoznikovem sedežu, tako da je čist možno imet isofix bazo (ne tisto za pripenjanje s pasovi) na sprednjem sedežu user posted image

Imam avto, ki ima na prvem sedežu iso fix (Clio III). Se mi zdi to še posebej dobro, ker ko bom sama peljala otroka v lupinici k zdravniku, ga bom imela na prvem sedežu in ga lahko opazovala med vožnjo (lupinica mora biti na prvem in na zadnjem sedežu  obrnjena nasprotno smeri vožnje).


< Sporočilo je popravil phelps -- 19.5.2010 7:59:14 >


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?