|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
22.8.2010 7:14:33   
emibu
Katerega naj kupim v jajčku je že tako stlačen? rada  bi nekega nevem od 0.18 al pa takga da bi se dal pol prilagodit..
Prosim za nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
22.8.2010 8:02:35   
lunka1
naša je stara 5 mesecev in ima 9 kg, pa je še zmer v jajčku in še neki cajta bo... ja, je gužva in ji je vroče, ampak varnost je še vedno na prvem mestu.

(odgovor članu emibu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
22.8.2010 8:32:25   
zmajaz
Tako majhen otrok se še pa res ne sme voziti obrnjen v smeri vožnje, pa stlačen gor ali dol. user posted image Sicer pa zdaj počasi ne bo več take vročine.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu emibu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
22.8.2010 8:37:54   
sami0804

Če že misliš menjat sedež,potem definitivno takega od 0-18 kg,pa obvezno,da se obrne v nasprotno smer vožnje,drugače pa sem jaz tudi moja dva tam do osmega,deveta meseca vozila v jajčki,pa je sin imel pri devetih mesecih devet kil..


_____________________________

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
22.8.2010 8:45:45   
punsha
kot je povedala sami. Sedež od 0-18kg, ki se ga obrne v nasprotni smeri. No pa pri teh kg pa res še ne more biti tako stlačen no. Naš ima slabih 8 kg, star bo 8 mesecev pa niti razmišljam še ne o kaki menjavi. Katero jajčko pa imaš?

< Sporočilo je popravil punsha -- 22.8.2010 8:46:57 >


_____________________________

27.12. 2009 sem postala mamica čudovitemu fantku

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
22.8.2010 11:30:46   
MAŠKA
Po mojem mnenju 6 kg težak otrok sodi  samo še v jajčko - najbrž tudi še ne sedi. Tudi naša punca je težka 9 kg in stara 7 mesecev in je še v jajčki.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu emibu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
22.8.2010 11:56:15   
blanč
Tudi naš je bil pri 6 kilah stišan... Smo imeli ozke lupinice. Smo kupili concord ultimax, ki se obrne v nasprotno stran vožnje in je primeren tudi za dojenčke. Sedaj imamo petnajst kil pa je še vedno super.

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
30.8.2010 8:22:34   
caryn
pred tako odločitvijo bi ti najprej predlagala, da pogledaš kakšen filmček, kaj se zgodi z dojenčkom pri morebitnem trku če je v lupinici ali v sedežu...pa vrjamem da boš počakala z odločitvijo.

naš korenjak je imel pri 4,5 mesecih 9 kg, pa je kar lepo bil še v lupinici, tja do svojega 8 meseca (10 kg), ko je že čisto samostojno sedel. smo pa imeli stalen jok v lupinici, bruhanje...vendar pa je varnost na prvem mestu...se pač večkrat med vožnjo ustaviš. No v sedežu tudi ni kaj dosti bolje, bruhal zaenkrat še ni, vendar pa se ne pritožuje nič manj kot v lupiniciuser posted image

< Sporočilo je popravil caryn -- 30.8.2010 8:23:04 >


_____________________________

09.11.2009: 50 cm, 3285 g
1 m: 56 cm, 4950 g
2 m: 61,5 cm, 6900 g
3 m: 65,5 cm, 7810 g
4,5 m: 69 cm, 9100 g
6 m: 72 cm, 9500 g
9 m: 77 cm, 10800 g

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
1.9.2010 19:29:17   
nananaja
po spominih iz trgovin mi je bil iz kategorije 0-18kg najbolj všeč ultimax, nimam pa izkušenj, kako izgleda v avtu. iz izkušenj pa lahko rečem, da za tako majhnega ni preveč primeren brevi grand prix, čeprav je deklariran za 0-18 in se lahko namesti v nasprotni smeri vožnje. res, da smo mi imeli starejšo varianto in ima sillverline nekej več oblazinjenja, a je še vedno nekako preveč sedeč. poleg oblazinjenja se mi zdi, da stoji preveč pokonci, četudi se ga poleže.

za vse tiste, ki kritizirate v smislu, avtorica teme je napisala, da išče stolček iz 0-18kg, najbrž zato, ker se zaveda, kako se vozi tako majhnega otroka.

(odgovor članu caryn)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
2.9.2010 13:03:09   
beba1912
naša je pri dobrih osmih mesecih tudi še vedno v lupinici in še nekaj časa bo. čeprav moj partner pravi, da moramo kupit sedež, ker da ima noge predolge, ampak itak še nikoli ni imela zravnanih, že zarad tega, ker je ful zabavno stopala šlatat in jih probat dat v usta user posted image poleg tega še niti pasov nismo naravnali na višjo stopnjo, ker do sedaj ni bilo potrebe. ko pa bomo kupovali avtosedež, bo ta skoraj gotovo do 18 kg pa v nasprotni smeri vožnje. rajši petkrat ustavim v 10 minutah kot pa da brezpotrebno ogrožam otroka

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
2.9.2010 19:59:39   
salcka
beba1912 - ne vem, če so kateri avtosedeži obrnjeni v nasprotni smeri vožnje user posted image

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
2.9.2010 20:03:08   
m_o_i
no, jaz se isto sprasujem kot emibu...
vem glede varnosti, vem, da so jajcke do 13 kil-vse mi je jasno.

bi pa res rada vidla sliko enega 9 ali 10 kilskega otrocka v npr. peg perego lupinici...
je ktera pripravljena dat v album; na netu namrec ne najdem!? RES me zanima, kak to zgleda!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
3.9.2010 13:52:31   
gajka
Mi imamo Peg Perego lupinico (letnik 2008). Sina smo prestavili v večji sedež pri 9,5m, ko je imel dobrih 10 kg in 78 cm. Slike pa žal nimam nobene.
Ima pa tudi hčerka že zdaj 6,5kg, pa ni prav nič stišana notri.
Je bil pa pri nas prvi problem dolžina pasov v lupinici, pa sem potem zadaj, kjer tak kovinski delček drži pasove, prestavila tisto sponko za eno "luknjo" nižje in s tem pridobila kar precej dolžine.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
4.9.2010 14:08:27   
majko
Pozdravljene, tudi sama sem imela podoben problem, vendar ima moja pupa samo dobrih 5 kg in je stara že 10,5 mesecev, korigirano pa 8 mesecev in se ni hotela več vozit v avtu v lupinici, ko pa sva kupila nov sedež, ga podložila z brisačo, kot je svetovala naša fizioterapevtka pa zopet uživa v vožnjiin. Samo naša pupa bo omela 9 kg okoli 2 let, a naj jo potem vozim v lupini do 2 leta.
lep pozdrav

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
5.9.2010 20:56:21   
beba1912
Salcka, ne vem kaj mi je blo, valda so v smeri vožnje obrnjeni avtosedeži. Zgleda da sm tolk o lupinici razmišljala, da sm pol narobe napisala, hvala za popravek user posted image

(odgovor članu majko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
7.9.2010 23:53:45   
nananaja
seveda so tudi do 18 kg sedeži, ki se namontirajo v nasprotni smeri. primer je prav concord ultimax. moja sestra 13 let nazaj za sina ni imela lupine, ampak sedež skupine 0-1, ki se montira v obe smeri, pač odvisno od starosti in velikosti.

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
10.9.2010 10:22:37   
miškamaška
To s peg pergovimi lupinicami me pa zelo čudi. Naša je stara 9 mesecev, pa ima tudi že 9 kg, pa je še kar  prostor v lupinici. Jo bom slikala, da boš videla! Ta velikega sem imela notri do starosti 10 mesecev in pol.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
14.9.2010 10:33:48   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

no, jaz se isto sprasujem kot emibu...
vem glede varnosti, vem, da so jajcke do 13 kil-vse mi je jasno.

bi pa res rada vidla sliko enega 9 ali 10 kilskega otrocka v npr. peg perego lupinici...
je ktera pripravljena dat v album; na netu namrec ne najdem!? RES me zanima, kak to zgleda!


evo kopirano iz ene druge teme:

Tole sliko sem enkrat ta teden že prilepila... Punca ima 70cm in čez 10kg - lupinica (ta, ki jo ti omenjaš) je še dovolj velika! Tako da - nikar hitet.
Pa nikar v lupinco dajat otrok v bundah, se bojo skuhali


user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
3.10.2010 20:37:25   
venera30
Definitivno priporočam avtosedež skupine 1+2+3   mogoče  romer evolva 1-2-3 plus ali pa cybex pallas

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: avtosedež za otroka težkega 5-6 kg
3.10.2010 20:40:25   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: venera30
Definitivno priporočam avtosedež skupine 1+2+3   mogoče  romer evolva 1-2-3 plus ali pa cybex pallas

Oba ta dva sedeža imam in to sta sedeža 9-36 kg oz. 9 mesecev do 12 let, kar pomeni, da nikakor NISTA primerna za 5-6 kg težke dojenčke.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu venera30)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
3.10.2010 21:37:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lenca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?