|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   barvanje oblačil
20.11.2008 19:57:39   
a.jda
Živijo.
Pričakujem fantka, prva je bila pa punčka. Zdaj mam dosti roza cotk za dojenčka. Sem morala vse sama kupiti, nič nisem dobila sposojeno.

Zdaj me pa zanima, če jih lahko pobarvam z modro barvo in katero barvo  - znamko priporočate - še nikoli nisem barvala oblačil. Ena znanka je rekla , da je ona vse tako pobarvala v stroju in ni šla potem pri pranju nič barva dol.
jaz sem malo v dvomih glede tega barvanja, če je to v redu za dojenčka.

Se mi pa res zdi škoda, ker smo mogli že v prvo vse kupiti, v drugo pa prav tako, vsaj glede oblekc.

Če ste že barvali in se je posrečilo, mi prosim napišite postopek.

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: barvanje oblačil
20.11.2008 20:47:40   
želva
jaz sem že parkrat takole barvala in se lepo pobarva, razen kakšne niti ali elastike, ker je drugačen material. Barva se pa tudi ne spira.

Kupiš barvo, saj dost zbirat ne moreš, daš v stroj z soljo ali kako že, sem že pozabila, drugače dobiš pri barvi vsa navodila zraven.

Mislim, da nima dojenčku kaj škodovati. Mi imamo tudi v prvo punčko., zdaj še ne vemo točno kaj bo, če bo fantek bom sigurno obarvala oblačilca, ker so praktično nova in je škoda drugo kupovat.  Saj roza ni neka močna barva in se lepo prebarva.,


_____________________________

Vedno več nas je!

(odgovor članu a.jda)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: barvanje oblačil
20.11.2008 21:26:06   
glen
Jaz bom tudi neki oblekic iz roza pobarvala v modro ali sivo ker zdaj pričakujemo fantka.
Barvo bom najbrž kupla v D&M

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: barvanje oblačil
20.11.2008 21:34:15   
alička
Barve, ki jih imajo v DM so dobre (ESWA), priložena so navodila. Postopek je enostaven, barvaš v stroju in brez problema lahko takoj zatem pereš belo. Brava je obstojna in mislim, da dojenčku nima kaj škodovati. Da boš ziher pobarvana oblačilca še enkrat operi. Barvala boš lahko v temnejše barve, mislim da ti svetlo modra ne bo prekrila roza. Če želiš imeti bolj bogato barvno skalo, kot jo prodajajo v DM  pa obišči kakšno Hobby trgovino.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: barvanje oblačil
21.11.2008 7:41:43   
a.jda
A je katera barvala iz roza v svetlo modro?

(odgovor članu a.jda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: barvanje oblačil
21.11.2008 8:30:32   
Piruri
e boš barvala roza v modro, boš ven dobila lila ali viola, ker barva ne prekiva ampak se meša že z obstoječo...če želiš imeti svetlo modro, ti priporočam, da si kupiš od Colorelie ali mogoče jo ima tudi Eswa, razbarvilno barvo (čudno sem to prevedla), ki ti bo obstoječe roza cunjice spremenila v belo, pol pa postopek ponoviš z željeno barvo.

ESWA barve so najboljše in najlažje za uporabo, ker ti jih ni potrebno predhodno mešat ali pa dodajat med pranjem...ti samo daš v boben obe posodici iz škatle in ju zasuješ z 1 kg soli (lahko tudi najcenejše) čez pa daš mokre oblekice...in daš prat na najkrajši program (bres praška)...in pol pa še enkrat opereš s praškom...

Pri barvanju se ti sintetični materiali ne bodo pobarvali, vendar v teh primerih mislim, da so sukanci in elastike lahko beli...

Dojenčku pa ne škodijo, ker sem enako tudi jaz naredila....user posted image  in mi je še ena pediatrinja zagotovila, da nima vpliva...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu a.jda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: barvanje oblačil
21.11.2008 9:01:00   
Najaa
O super za tole temo. user posted image  Mi imamo prvo punčko in seveda ogromno roza oblačil in sem že razmišljala, da če bo drugi fantek, da bi barvala oblačila. Ker je res škoda vseh teh cotk.

(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: barvanje oblačil
15.11.2009 18:18:49   
zaliga
Pozdravljene,
sicer je tema že zelo stara...ampak vseeno bi prosila za pomoč.
Kje pa se dobijo te Eswa barve? prosim?
Sem vpisala na netu, pa nič ne vrže vem v slovenčšini user posted image
Hvala in pozdravček!


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: barvanje oblačil
16.11.2009 7:49:29   
lenca1

IZVIRNO SPOROČILO: zaliga

Pozdravljene,
sicer je tema že zelo stara...ampak vseeno bi prosila za pomoč.
Kje pa se dobijo te Eswa barve? prosim?
Sem vpisala na netu, pa nič ne vrže vem v slovenčšini user posted image
Hvala in pozdravček!


V DM-ju.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Kdaj je vaš otrok shodil?
uršula83



pred 9. mesecem (12%)

pri 10. mesecih (15%)

pri 11. mesecih (15%)

pri 12. mesecih (22%)

pri 13. mesecih (15%)

kasneje (21%)


Število vseh glasov: 385

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!