|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bi ga vseeno peljale k zdravniku?
7.12.2009 23:16:34   
živa
Hoj!

Moj skoraj 4-letnik ima že od prejšnjega ponedeljka vročino, tja do 38,2, zadnje dni pa do 37,5, in to samo popoldne. Bolni smo bili prav vsi v družini. Razen vročine še mokro kašlja in smrka, pa čistimo nos s fiziološko in ni hudo. Je živahen in razpoložen. Danes sem klicala k P zaradi vročine in nas je naročila za jutri (torek) popoldne, potem pa kot nalašč danes (ponedeljek) popoldne ni imel vročine. Naj ga vseeno peljem pokazat ali raje ne - glede na viruse v čakalnicah? Kaj bi ve storile?

Lp,

živa

Aja, bolniške za otroka ne rabim, ker sva itak oba z možem na bolniški zase.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
7.12.2009 23:18:06   
Anonimen
Ja,bi ga peljala in to ze prej.

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
7.12.2009 23:29:16   
živa
Saj sem že prej klicala, pa so nam rekli, da naj samo opazujemo in le ob hujših znakih pripeljemo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 7:52:00   
Janya
Moker kašelj in blaga vročina je znak tudi za pljučnico, zato bi ga peljala k zdravniku

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 8:39:23   
naja78
če je živahen,razpoložen dobro,je in pije,do jutri lahk počaka.dej se jutri zmeni in čakaj zunaj naj te pride sestra iskat ven,ali pokliče.jaz zmeraj prosim,da nismo med bolnimi.

če pa ne bo vročine: mah kaj pa vem.ti ga poznaš.jaz  mogoče ne bi šla.
pljučnica pa otroka zelo zdela,verjemi.tako da ni vsak kašelj in smrk pljučnica.

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 8:41:23   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Hoj!

Moj skoraj 4-letnik ima že od prejšnjega ponedeljka vročino, tja do 38,2, zadnje dni pa do 37,5, in to samo popoldne. Bolni smo bili prav vsi v družini. Razen vročine še mokro kašlja in smrka, pa čistimo nos s fiziološko in ni hudo. Je živahen in razpoložen. Danes sem klicala k P zaradi vročine in nas je naročila za jutri (torek) popoldne, potem pa kot nalašč danes (ponedeljek) popoldne ni imel vročine. Naj ga vseeno peljem pokazat ali raje ne - glede na viruse v čakalnicah? Kaj bi ve storile?

Lp,

živa

Aja, bolniške za otroka ne rabim, ker sva itak oba z možem na bolniški zase.

Glede na napisano ga jaz osebno ne bi peljala.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 8:41:58   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

če je živahen,razpoložen dobro,je in pije,do jutri lahk počaka.dej se jutri zmeni in čakaj zunaj naj te pride sestra iskat ven,ali pokliče.jaz zmeraj prosim,da nismo med bolnimi.

če pa ne bo vročine: mah kaj pa vem.ti ga poznaš.jaz  mogoče ne bi šla.
pljučnica pa otroka zelo zdela,verjemi.tako da ni vsak kašelj in smrk pljučnica.

Se strinjam z odebeljenim.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 8:46:28   
ledenaa
ne bi ga peljala,če se pa zopet pokaže vročina ipd potem pa bi šla,ker je to znak poslabšanja

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 8:50:25   
tinaaja
Kaj pa ce prepustis to odlocitev pediatrinji?  Da poklices in vprasas, kaj ona meni.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 9:01:24   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

ne bi ga peljala,če se pa zopet pokaže vročina ipd potem pa bi šla,ker je to znak poslabšanja

Aha, se strinjam.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 9:02:14   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Kaj pa ce prepustis to odlocitev pediatrinji?  Da poklices in vprasas, kaj ona meni.

Pri nas je pediatrinja toliko previdna, da staršu, ki dvomi, vedno predlaga, naj otroka kar pripelje.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 9:06:42   
Splišni
Ne, če bi bil 2 dni brez vročine, ga ne bi peljala.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 9:25:39   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Kaj pa ce prepustis to odlocitev pediatrinji?  Da poklices in vprasas, kaj ona meni.

Pri nas je pediatrinja toliko previdna, da staršu, ki dvomi, vedno predlaga, naj otroka kar pripelje.



No pri nas do P sploh ne prides, prides do sestre, ki rece, ce mislite, da je nujno, pridite user posted image user posted image  

Nekateri imajo moznost posveta s P. Vseeno pa ce bi bila v dvomih glede zdravja otroka in bi me skrbelo, bi raje sla.
V takem primeru pa bi verjetno prestavila pregled na jutri, za primer ce se vrocina ponovi danes, da jutri ziher gres, ce se ne ponovi, potem sporocis, da ne prides.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 9:29:04   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Kaj pa ce prepustis to odlocitev pediatrinji?  Da poklices in vprasas, kaj ona meni.

Pri nas je pediatrinja toliko previdna, da staršu, ki dvomi, vedno predlaga, naj otroka kar pripelje.



No pri nas do P sploh ne prides, prides do sestre, ki rece, ce mislite, da je nujno, pridite user posted image user posted image  
Pri nas je načeloma tako user posted image Ampak tudi če prideš (po telefonu) do P, reče enako.

Nekateri imajo moznost posveta s P. Vseeno pa ce bi bila v dvomih glede zdravja otroka in bi me skrbelo, bi raje sla.
V takem primeru pa bi verjetno prestavila pregled na jutri, za primer ce se vrocina ponovi danes, da jutri ziher gres, ce se ne ponovi, potem sporocis, da ne prides.
Tako, ja.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 9:32:56   
Naja31
Če bo še naprej brez vročine, ga jaz ne bi peljala. Razen če se mu spet kaj poslabša.

Pri nas sestra vedno reče da naj ga pripeljemo, ko jaz kličem za nasvet, saj konec koncev ona ne more prevzeti odgovornosti inreče, ne ga pripeljati, pa gre potem kaj narobe.



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 9:41:25   
kristinaj
naša je imela vročino od petka, do srede, ko je bila brez in smo bile pri dohtarci, potem pa spet čet in pet cel dan in sem jo vo soboto peljala k dežurni, je dala ospen in potem še sumamed zaradi belih oblog na mandljih. vročino je imela še sob, ned in malo v pon... ospen je pila pet dni in potem še tri dni sumamed, ko je končno vprašala mama sem lačna.. prej pa nič in tudi na živahnosti se ji ni dosti poznalo...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 9:42:07   
kristinaj
ups... jaz bi jo peljala, naj ji vzamejo kri, zahtevala bi krvno sliko, da vidijo če ima kje kakšno vnetje

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 12:10:09   
liliana
Jaz ga pa ne bi peljala.....ker pravi, da ima zadnje dni vročino 37,5 in še to popoldne.....kar pomeni, da vročina pada in se stanje umirja......

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: bi ga vseeno peljale k zdravniku?
8.12.2009 13:06:02   
živa
Sem klicala in odpovedala, ker danes nima vročine. Če se ponovi, ga bom pa jutri peljala.

Hvala, lp,

živa

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
8.12.2009 20:40:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?