|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   biopsija horionskih celic
14.6.2012 17:46:45   
vesper
Punce jaz imam eno vprašanje. Mogoče katera ve, če kje v Sloveniji delajo biopsijo horionskih celic samoplačniško? Namreč zasledila sem preglede samo z napotnicami, ki jih predpiše ginekolog.
Hvala za odgovore user posted image

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: biopsija horionskih celic
14.6.2012 19:56:42   
Katy78
Vprašaj na Medgen v Dravljah. Mislim, da Pušenjak tam poleg amniocenteze opravlja tudi BHR.

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: biopsija horionskih celic
14.6.2012 20:39:35   
vesper
Katy hvala. user posted image Bom kr poiskala številko in poklicala tja.

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: biopsija horionskih celic
24.8.2012 20:41:22   
nirak
vesper, a si opravila biopsijo? kako je bilo? res boli?  koliko stane?
zaupaš tudi razlog, zakaj si se za biopsijo odločila(samoplačniško) ?
dej mi povej kaj se izve tudi spol otroka?



(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: biopsija horionskih celic
25.8.2012 7:41:19   
Anonimen
Jaz sem delala BHR v tem mesecu in lahko povem, da bolečine niso hude, da je hitro vsega konec. Jaz bi prej rekla, da je občutek nekoliko neprijeten kot boleč. Vse skupaj je zanemarljivo proti čakanju na rezultate.

Pred posegom te vprašajo, če želiš izvedeti spol. Če rečeš Da, piše na izvidu ali gre za moški ali ženski kariotip.

Jaz sem delala na napotnico, ker sem imela slab rezultat po NH+2HT, mislim pa da stane okrog 600-700 eur.

(odgovor članu nirak)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: biopsija horionskih celic
25.8.2012 11:16:33   
nirak
anonimna v katerem tednu si jo delala? biti mora 11-i teden ne? do kdaj je čas opraviti biopsijo? kako to da si biopsijo delala in ne amniosintezo? al se to pač ginekolog po svoje odloči a ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: biopsija horionskih celic
26.8.2012 18:36:52   
vesper
nirak jaz se potem nisem odločila za BHR. Dr. je rekla da ni nobene potrebe, da še nisem v "kritičnnih" letih in glede na to, da je bila nuhalna brez problema, mi je svetovala DHT test, da bom res lahko pomirjena in da je to 95% zanesljivo da je vse ok z otrokom. Tako da sem se potem odločila za samoplačniški DHT test in je bilo tudi vse brez problema. V četrtek imamo tako že morfologijo in bomo videli kaj pravijo. Ampak jaz itak vem, da bo vse ok user posted image user posted image
Drugače pa zakaj sem jaz o tem razmišljala, je bil bolj moj strah, da ne bi bilo kaj narobe z otrokom, ker smo se za tega prvega angelčka res trudili in sem pač želela čimveč informacij...


_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu nirak)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: biopsija horionskih celic
26.8.2012 18:57:54   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: nirak

anonimna v katerem tednu si jo delala? biti mora 11-i teden ne? do kdaj je čas opraviti biopsijo? kako to da si biopsijo delala in ne amniosintezo? al se to pač ginekolog po svoje odloči a ne?



Jaz sem delala NS šele v 13. tednu in potem ujela zadnji vlak v 14. tednu za BHR. Drugače pa se BHR dela od dopolnjenega 11. - 14. tedna. Jaz sem se že takoj odločila, da amniocinteza zame ne pride v poštev, ker je prepozno. Dela se od 16. tedna dalje, nato čakaš na rezultate 3-4 tedne. Če je kaj narobe in se odločiš za prekinitev, si takrat že na polovici. To je potem že porod. Meni je pač bil pomemben vsak teden. Rezultate sem dobila v 16. tednu - po dobrih dveh tednih (rekli so sicer po 3-4 tednih).

Odločitev za BHR je bila povsem moja. Imela sem občutek, da je G bolj naklonjena amniocintezi, ker mi je najprej ponudila samo to možnost. Ko sem rekla, da mi je to prepozno, je rekla, da imam možnost delati tudi BHR, vendar me ni nič prepričevala - odločitev je bila izključno moja.

Zavedam se, da še vedno lahko gre kaj narobe in še vedno lahko na morfologijo odkrijejo kakšne hujše nepravilnosti. Vendar to ni več od mene odvisno. V tistem trenutku sem se pač tako odločila in ni mi žal. user posted image

(odgovor članu nirak)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: biopsija horionskih celic
9.11.2012 7:56:07   
Anon2012
BHR je bila povsem moja. Imela sem občutek, da je G bolj naklonjena amniocintezi, ker mi je najprej ponudila samo to možnost. Ko sem rekla, da


Anonimna,

pri meni je enaka situacija - ns imam šele v 13. tednu in se bojim, da bom zamudila BHR. Si šla na BHR na napotnico ali samoplačniško? In: kam si šla na BHR?

Če ti ne bi bilo odveč, bi bila silno vesela, če me kontaktiraš na zasebno...

Hvala in LP
Anon2012

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?