|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   biopsija testis
20.10.2008 19:02:42   
Anonimen
zdravo.sem prvič na forumu,prosila bi za nasvet nekoga s podobno izkušnjo.Pri partnerju je spermigram dvakrat pokazal nulo,ta teden na biopsiji testsov tudi nič niso našli.Kljub hudim bolečinam partner vztraja da se ponovi še biopsija levega moda.Prosila bi za nasvet če je to sploh smiselno
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: biopsija testis
20.10.2008 21:13:53   
Anonimen
Odločita se tako, kot bo dohter svetoval.... Po moje. Nimam izkušenj s tem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: biopsija testis
20.10.2008 21:20:39   
obayifo
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

zdravo.sem prvič na forumu,prosila bi za nasvet nekoga s podobno izkušnjo.Pri partnerju je spermigram dvakrat pokazal nulo,ta teden na biopsiji testsov tudi nič niso našli.Kljub hudim bolečinam partner vztraja da se ponovi še biopsija levega moda.Prosila bi za nasvet če je to sploh smiselno



tudi midva sva šla po tej poti... spermiogram nič, biopsija nič, s tem da so mu samo 'odščipnili' košček iz desnega testisa.
potem sva šla po drugo mnenje, ki je bilo (brez ponovne biopsije), da se strinja z že ugotovljenim...
a kri za FSH je partner že dal?
pri mojem je bila vrednost zelo visoka (46), zato so bili še bolj prepričani, da iz tega ne more biti nič, da njegovi testisi pač ne proizvajajo semečic. odločila sva se za oploditev z darovanimi celicami, vendar sva hotela res biti prepričana, zato sva se v avstriji dogovorila za ponovno biopsijo, tokrat na drugačen način - z odvzemom večih vzorcev iz različnih delov testisov. kot sva že vnaprej slutila, na histologiji niso našli nič. to poglavje je tako za nama in trudiva se z darovanim semenom brez tistega vprašanja... kaj pa če...?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: biopsija testis
21.10.2008 8:09:26   
patt
hvala za odgovor.Pri mojem je bila vrednost 14 se pravi malo nad mejo.Se je pa Dr.Reš odločil za biopsijo desnega,ki sicer proizvaja manj semenčic kot levo.na levem pa je bil pri 2 letih operiran na pruhu moda,tako da je to verjetno vzrok njegove neplodnosti.Reš nama sicer ni svetoval še biopsije levega,sva se kar sama prijavila za naslednji mesec.zoprno je samo to ,da moram tudi jaz čez celo proceduro,hormoni,ultrazvok,punkcija...kljub temu da so bila odvzeta dva jajčeca pravi da se jih ne da zamrzniti.Kje u avstriji pa sta bila?kako gre pri vama naprej z darovanim semenčeci nama ni dal preveč upanja ker so dolge vrste stara pa sem 36 let.pri nama je še vse tako sveže da se o tem še nisva pogovarjala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: biopsija testis
21.10.2008 9:13:00   
obayifo
IZVIRNO SPOROČILO: patt

hvala za odgovor.Pri mojem je bila vrednost 14 se pravi malo nad mejo.Se je pa Dr.Reš odločil za biopsijo desnega,ki sicer proizvaja manj semenčic kot levo.na levem pa je bil pri 2 letih operiran na pruhu moda,tako da je to verjetno vzrok njegove neplodnosti.Reš nama sicer ni svetoval še biopsije levega,sva se kar sama prijavila za naslednji mesec.zoprno je samo to ,da moram tudi jaz čez celo proceduro,hormoni,ultrazvok,punkcija...kljub temu da so bila odvzeta dva jajčeca pravi da se jih ne da zamrzniti.Kje u avstriji pa sta bila?kako gre pri vama naprej z darovanim semenčeci nama ni dal preveč upanja ker so dolge vrste stara pa sem 36 let.pri nama je še vse tako sveže da se o tem še nisva pogovarjala


No, ta njegov fsh pa res ni tako visok in če gresta ponovno na biopsijo, sta se po mojem mnenju že prav odločila. Upam pa, da bo rezultat pozitiven.
midva sva bila v Doblu pri Grazu - Kinderwunsch institut. Danes se greva kljub mojim letom (37) vpisat v čakalno vrsto pri nas. Naslednji ciklus pa greva ponovno v Graz. Midva sva se kar hitro začela pogovarjati o oploditvi z darovanimi celicami, saj je moj FSH tudi že povišan in nimava časa 'razmišljati'. Je pa prej trajalo dve leti, da sva skupaj spravila vse preglede in preiskave. (žal, nisva šla takoj k Rešu...)
Pri tebi pa je vse v redu?

(odgovor članu patt)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: biopsija testis
21.10.2008 10:41:34   
patt
fsh sedaj sploh ne vem če mislim isto vrednost.Pri mojem je samo rekel da je hormon 14 od maksimalno dovoljenih 13?Mojih izvidov ni povedal sem pa po 5 polovičkah klomifena na punkciji imela dva jajčeca tako da mislim da je vse ok.sta potem vidva istočasno prijavljena v gradzu in v sloveniji in bosta šla pač tja kjer bosta prej na vrsti?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: biopsija testis
21.10.2008 10:47:19   
obayifo
IZVIRNO SPOROČILO: patt

fsh sedaj sploh ne vem če mislim isto vrednost.Pri mojem je samo rekel da je hormon 14 od maksimalno dovoljenih 13?Mojih izvidov ni povedal sem pa po 5 polovičkah klomifena na punkciji imela dva jajčeca tako da mislim da je vse ok.sta potem vidva istočasno prijavljena v gradzu in v sloveniji in bosta šla pač tja kjer bosta prej na vrsti?


po 5x1/2 klomifena imam tudi jaz ponavadi po dva folikla, kljub povišanem fshju - to ni ravno znak, da je vse v redu. ampak  ta preiskava je še najmanj...
v grazu nisva 'prijavljena', tja sva šla na razgovor in zdaj po mejlu kontaktiramo kako je na UZ, kdaj je 'stop' in kdaj prideva na inseminacijo.
pri nas bova pa kaki dve leti (ali več) v čakalni vrsti in bova medtem samoplačniško hodila v graz.

(odgovor članu patt)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: biopsija testis
21.10.2008 14:24:44   
patt
ali si potem imela že tri punkcije(tudi v gradzu)?V pon imava spet Reša in bom prosila za najine izvide.Prosim če mi poveš malo več o načinu v Avstriji.Ali ultrazvok in vse delaš pri  Rešu in greš potem v Avstrijo.A tam pa ni čakalnih vrst in kakšna je okvirna cena?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: biopsija testis
21.10.2008 14:35:16   
obayifo
midva greva na IUI z darovanim semenom, ker IVF ne delajo (za to je treba v prago), tako da mi še ni bilo treba dat skoz punkcije. od 3. do 7. dne bom jemala 1/2 Klomifena, 9.dan grem na UZ k Rešu in potem še na enega ali dva, dokler folikli niso dovolj veliki, Reš mi da 'stopko' in v graz prideva že 'pripravljena', še UZ pregled, sama inseminacija, 20min počitka in greva..
čakalnih vrst za moške celice zaenkrat ni.
okvirno naju pride en postopek cca 600€ (sam poseg s semenom, utrogestan in injekcije) + seveda potni stroški

(odgovor članu patt)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: biopsija testis
22.10.2008 10:44:33   
patt
Nekaj neprespanih noči je za nama pa ni nič lažje.Verjetno sva preveč upala na biopsijo saj je dr.Reš rekel da jih pri 15000 moških samo pri 50 na biopsiji ne nejdejo.Ko sedaj berem forume za nazaj je samo ena povedala da je bila biopsija uspešna.Midva vsekakor počakava na diagnoza in greva še enkrat na operacijo še levega v katerem naj bi se tvorilo več semenčic(ne vem kako to da hkrati ne pregledajo obe modi).Moj je še danes na lekadolih saj komaj hodi in je čisto podplut.Midva sicer poslušava od Reša očitke kako se lahko šele po tolikih letih odločiva za otroka.Kda je pravi čas ve vsak par za sebe pač najprej nekaj ustvariš,vmes zgubiš službo,prenavljaš stanovanje......je moj fant dobil še raka.Takrat si samo vesel da nimaš otrok in v prvi vrst misliš samo na svoje zdravje in da boš preživel.Onkologinjo sva dvakrat prosila da mu shranijo seme pa je rekla da to ni potrebno saj mu ne delajo kemo ampak samo obsevanja pa še to ne spodaj ampak zgornji del telesa.Mogoče pa bi vseeno pred terapijo najldli kaj semenčic.Zato kadar boste v podobni situaciji vztajajte da vam seme shranijo.!!!ne glede na terapijo...Po neuspeli biopsiji sva se odločila da tokrat ne greva samoplačniško,ko je Dr.Reš potegnil mojo zdravstveno kartico je rekel da tako ali tako ne bom nič več izkoriščala???kako to saj imam še pet možnosti.Verjetno je mislil s tem dolge čakalne dobe za tuje celice takrat bova pa tako že prestara.
Obayifo!Sem gledala forume za nazaj ker če bova morala v vrsto za tujo celico imam še kup vprašanj.Vidim da je ogromno birokracije notar,psiholog.....gre kar nekaj časa za to.Najprej sem pomislila da je to kot posilstvo in potem do rojstva otroka samo čakaš kakšen bo.Kako to da se je v sloveniji do sedaj odločilo samo 100 moških v Avstriji in Pragi ni čakanja.Kakšni so ti darovalci ali so za to plačani.?Ti vidim da si bila že dvakrat v Gradzu ali te vedno oplodijo z istim darovalcem.Upam da ti vprašanja niso preveč osebna in nadležna ko si že v postopku sem namreč nekako 3 mesece za tabo in me vse še čaka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: biopsija testis
22.10.2008 21:09:39   
obayifo
po tujih raziskavah je tako, da pri moških s povišanim fshjem, ki v izlivu nimajo semena in razlog ni zamašen ali manjkajoč semenovod, najdejo celice z biopsijo pri 3-5%.
pa sta rešu povedala, da je fant prebolel raka?
sigurno je mislil na dolge čakalne dobe, kakor kaže bodo res daljše od dveh let...
gre nekaj časa, ampak se da kar hitro dat skoz. če pa imaš odobren sklep od komisije, pa ta velja tudi za avstrijo in potem ne komplicirajo.
kakršen koli - vajin bo - edini, kakršnega lahko imata glede na situacijo. moj dragi je sam rekel - s katerokoli žensko bi bil, bi blo isto, men ne bo podoben, mogoče bo pa tebi toliko bolj.. in glede na to, da imamo v najinih družinah vsak svojo barvo las in oči, bo lahko 'naš' pa če bo blond al pa rjav, z modrimi al pa sivimi očmi... pomembno je, da ga bomo sploh imeli, da ga bomo imeli neizmerno radi in da bolj naš že ne bi mogel biti. starš si potem, ko otroka imaš in skrbiš zanj, tista celica je samo celica...
nekaj je tudi na tem :)
za avstrijo pravzaprav ne vem, v pragi pa se darovalci plačujejo. je pa tako ali drugače miselnost drugačna. pri nas si nekako 'izobčen' če si neploden, ker ne spadaš med populacijo, ki da hlače dol in že pestuje. premalo se govori o tem problemu in redko redko kdo sploh ve, da bi lahko daroval in koliko bi to pomenilo nekemu paru, za katerega je to edina možnost (razen posvojitve) za otroka.
ja, vsaj trikrat te poskusijo oploditi s semenom istega darovalca in če uspe, se lahko dogovoriš, da ti ga shranijo za bratca ali sestrico.
upam, da sem ti vsaj malo odgovorila
lepo bodita, upam, da ne boli več toliko (moj pravi, da je blo tretji dan že kar v redu)

(odgovor članu patt)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: biopsija testis
23.10.2008 12:51:14   
patt
Hvala za vse napisano,si nama zelo pomagala.Vem da vama bo uspelo in želim da se to zgodi čimprej...Se še kaj slišimo midva v pon zveva kako naprej

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: biopsija testis
29.10.2008 22:38:53   
Luna28
Pozdravljene,
mozev izvid po 1. biopsiji je 0. FSH 16. Zdravljenje ni mogoce, ponovitev biopsije je baje brez veze, ah, vas damo na komisijo, pa cakajte leto, dve,.... potem bomo pa videli.
Sam poseg, biopsija, je bil baje nebolec, kar pa ne morem trditi za naslednje dni. Moz je bil prav bogi, z vrocino, groznimi bolecinami, oteklino,... Mu je pa zelo dobro del in zelo pomagal ledeni obkladek. Da vam niti ne opisujem kako je bil sprejet na urgenci v zdravstvenem domu in kaksne odgovore sem dobila, ko sem naslednji dan, na soboto, poskusala pridobiti mnenje kaksnega androloga, dezurnega urologa,.... Se premalo ljudje bentijo cez javno zdravstvo. Ena medicinska sestra v sprejemni pisarni me je celo pobarala, da sicer naj prideva a obvezno z napotnico. In moj odgovor je bil, da ce naj bi clovek predvideval, da bo padel s cesnje in si preventivno ze nekaj dni prej, pri svojem zdravniku priskrbi napotnico za urgenco, ce bo pa res..??!! :)
7. 11. sem narocena na ultrazvok in takrat naj bi se pogovorili, ce je smiselno ponoviti biopsijo na drugem testisu. Nato damo vlogo na komisijo in cakamo na odgovor konzilija - a ne krizem rok :)
Danes sem napisala mail na kliniko v Prago. Baje se zadeve precej hitro odvijajo. Vam lahko sporocim kako in kaj bo pri nama.
Ce katero zanima kaj vec, mi lahko poslje ZS.
Ne dajmo se :))
Lahko noc.

(odgovor članu patt)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: biopsija testis
30.10.2008 21:00:11   
patt
Moj je šel ta teden odstranit šive pa še ni bilo histoloških izvidov in ne veva kakšna je njegova diagnoza.Ker bi midva rada še enkrat opravila biopsijo na drugem modu(njegov fsh je tudi 16,vendar Reš pravi da je lahko tudi 10 pa če ni semenčec ti to nič ne pomaga),pridem ta mesec spet na ultrazvok ,in se potem odločimo če se splača še enkrat naredit biopsija če pa ne drugače sem jast pripravljena za v Graz???
Ker tako kot vse bom čakala v sloveniji 2-3 leta,v Grazu čakanja ni ,ne rabiš nobenih pogovorov z psihologom,plačaš 500 eurov in to je to.
Za Graz nisem še pripravljena ker bi šla vseeno rada prej na pogovor.Ta mesec se je toliko stvari zgodilo da mi še ni za iti. Moj fsh je 6 tako da mislim da imam še
nekaj časa mogoče pa se do takrat pri partnerju kaj najde....

(odgovor članu Luna28)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: biopsija testis
31.10.2008 23:18:24   
obayifo
patt v Grazu je tako, da ne rabiš nobenih pogovorov, če imaš pri nas odobren postopek z darovanimi celicami od državne komisije za obmp. sicer pa imaš pogovor z njihovim notarjem (enako kot pri nas s pravnikom) in ta pogovor in podpis plačaš 270€, pred tem imaš 1.razgovor, kjer ti pojasnijo, kaj in kako bodo v vajinem primeru lahko naredili, ta razgovor je 150€, takrat so mojemu dragemu prvič pojasnili, zakaj je pri njemu taka situacija, kako pride do tega in kakšne so možnosti, pri nas je bil odgovor vedno: ne vemo, tako pač je, pri toliko in toliko moških se to zgodi....
Ostalo pa drži, 540€ daš za poseg in darovane celice, cca 60€ pa še za zdravila, čakanja pa res ni.
Midva greva ta mesec že tretjič, držite pesti user posted image user posted image

Srečno vsem!

(odgovor članu patt)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: biopsija testis
3.11.2008 11:24:18   
patt
Držim pesti v tretje gre rado in upam,da te čaka veseli december.

Pri meni pa zgleda dela psiha ali pa klomifen saj imam že spet menstruacijo.Prvič po 21  dnevih drugače vedno na dan in uro točno na 29 dni...
Ali kaj veš če v Grazu zahtevajo ,da imaš opravljeno laparoskopijo.?Dr.Reš pravi da verjetno čeprav šele pri posegu samem vidijo če je bil le ta potreben.Če se odločiva za Avstrijo sem prvič mislila probat brez laparoskopije.
Še vedno pa čakava na izvide....Koliko časa je trajalo pri vama

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: biopsija testis
3.11.2008 15:04:58   
obayifo
ja, nama so rekli, da naj grem na laparoskopijo, ne vem pa, kako bi bilo, če ne bi šla...
jaz sem imela srečo, ker sem rabila samo diagnostično, šla sem v nm, bila v enem tednu na vrsti, vse ok...
tudi meni se je enkrat vmes cikel skrajšal na 24 dni, drugače pa je 27-29dni

najbolje, da vprašaš glede laparo kar direkt v graz, če jo je treba, se pač hitro naroči

upam, da bo histološki izvid pokazal, da se nekaj pa le najde in ne bo treba razmišljati o donorju, ampak o icsi-ju

(odgovor članu patt)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: biopsija testis
5.11.2008 21:25:25   
patt
zdravo.Malo sem brskala po tvojih prejšnih forumih da se ne ponavljam z vprašanji.vidim ,da se že od spomladi ubadaš z istimi problemi kot midva,sicer je imel moj  partner drugi spermiogram šele septembra,biopsijo prav tako.ta teden vidim da sprašuješ za Prago,kako to da ne Graz oz ali si se odločila da ne gresta drugič na biopsijo?saj ti greš v petek na ultrazvok?zanima me če ravno tako ješ klomifen ker je mene ta mesec M kar za en teden prehitela in bi mogla drug teden tudi na ultrazvok,ne vem pa še ali se bo sploh delala biopsija še desnega

(odgovor članu Luna28)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: biopsija testis
6.11.2008 9:10:59   
obayifo
za prago sprašujem zato, ker me za vsak slučaj zanima, če bi bil potreben še ta korak... če so moje celice že preslabe, ker imam povišan fsh, imava malo v mislih tudi darovano ž.celico, kar pomeni, da bo treba v prago.

sicer pa sem za ta cikel klomifenčke že popapala, jutri zjutraj grem na UZ in če bo vse v redu, greva v Graz naslednji teden

pa vidva? sta dobila histološki izvid?

...če bi se dalo stvari poenostavit... bi blo najbolš, če bi mel tvoj dragi še eno biopsijo takrat, ko bojo tvoja jajčeca zrela in če se kaj najde, se direkt ICSI naredi.. ampak to najbrž ni izvedljivo

(odgovor članu patt)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: biopsija testis
6.11.2008 11:14:01   
patt
saj tako bodo naredili.Zato jem klomifen v torek imam prvi ultrazvok in če bo tako kot zadnjič imem že 10 dan ovulaciko in naslednji dan punkcijo.Samo ne vem kako si to predstavlja Reš da se bomo takrat na osnovi rezultatov odločili za še eno biopsijo drugače grem pa ta teden u Graz.Kako naj grem u Graz ko nimam še nobenih papirjev(nisva poročena niti nisva prijavljena na istem naslovu),pa tudi a me primeren darovalec kar čaka.A lahko kaj vplivaš na izbiro darovalca(saj veš lep,blond,plave oči,pameten )škoda da imam eno leto preveč po dveh punkcijah bi bila lahko že darovalka....)?

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: biopsija testis
6.11.2008 12:51:05   
obayifo
fino, da bodo tako naredili, ampak vse skupaj pa tudi meni ni čisto jasno...
kakšno pa misliš, da bo število jajčec?
in če te že spunktirajo..po kaj bi potem hodila v graz? al ti bojo enga ali dva pustili not za inseminacijo?
vsekakor se je treba prej malo pomenit tudi v grazu, ne moreš kar prit.. in na pogovoru lahko tudi že izpolniš vprašalnik glede darovalca, ponavadi se vpišejo telesne lastnosti partnerja (najbrž vaju bodo malo postrani gledali, če sta oba črna in bosta hotla med blond otročka user posted image ) in njegova krvna skupina (pri nas na krvno skupino ne gledajo)
verjetno bosta v grazu naslednji mesec... najbolš bi pa seveda blo, če bi že zdaj vse zrihtali
srečno!

(odgovor članu patt)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: biopsija testis
6.11.2008 15:07:19   
patt
Čudno da jajčec ne shranijo a to ne gre?Pri prejšni punkciji so mi vzeli dva pa potem ko na biopsiji niso nič najdli so jih zavrgli!
Je pa verjetno tako da če bi šel samo partner na poseg kdo potem to plača.Sedaj je šlo to iz mojega zdr.zavarovanja in mi ostane še 5 možnosti.Je bil pa ta poseg cca.1000 eurov.

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: biopsija testis
6.11.2008 19:05:42   
obayifo
seveda bi blo najbol logično, da bi jih shranili, ampak je drago... so boljša sveža jajčeca... kolk moraš pa ti trpet pri vsaki punkciji, to pa tut ni kar tako, kaj?
a 1000€ sta dala za biopsijo al za vse skupaj (s stimulacijo, punkcijo itd.)?

(odgovor članu patt)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: biopsija testis
6.11.2008 21:02:38   
patt
Ne zdej nič nisva plačala.Dal nama je reš na izbiro da plačava ker je 1  postopek najcenejši(ker še ni inekcij) in nama potem ostane še 6 postopkov.Ampak ker se potem ni nič našlo je rekel kot verjetno tudi tebi ,da glede na 2-3 leti čakanja zame tako noben postopek v Sloveniji ne pride več v poštev.

(odgovor članu obayifo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: biopsija testis
7.11.2008 14:51:52   
patt
OBAYIFO,LUNA!!
A sta bile na UZ zjutraj?Luna kakšne imaš možnost za ponovitev biopsije?Upam da imata dobre novice

(odgovor članu patt)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?