|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bivši partner in psihično nasilje
3.8.2013 1:18:14   
marley
pozdravljeni...prosila za konkreten nasvet, brez obtoževanj, ker ga reeees potrebujem. in mi ga do sedaj od pristojnih še nihče ni dal, sama pa se v situaciji ne znajdem več.
Z bivšim partnerjem, s katerim imam skoraj 5 letnega sina nisem skupaj že 2 leti in pol. pred zanositvijo sva bila skupaj dobri 2 leti in vse je teklo kot po maslu. Da je imel v preteklosti kontakt z nasiljem, sem vedela, a to je šlo bolj za fantovsko , mladostniško pretepanje. Sam je iz mirne, skromne družine, starša imata urejen zakon.
Ko sem zanosila, so se stvari obrnile na glavo. Postal je drug človek, se med nosečnostjo dobival z drugimi,bil indiferenten do mene,zaradi česa sem ga tudi pustila, a mu za voljo otroka dala še eno priložnost. Ko se je otrok rodil, sem več ali manj jaz skrbela zanj, ker je partner čez dan delal. Otroka je imel rad, vendar naju je še vedno zvečer puščal sama, tudi ko sem jaz ali otrok imela vročino. Kot , da bi se starševstva ustrašil in se umaknil pred odgovornostjo. Čeprav si je on zelo želel otroka.Najin odnos je od poroda do prekinitve zveze baziral bolj na sobivanju in skupnim financam,. saj sva na koncu oba ostala brez službe. Veze nisva konzumirala, a navzven smo delovali idilično. ( baje)
Pvič, ko me je napadel (pozno zvečer, ko sem poleg sina brala knjigo me je zgrabil za vrat, ker je brskal po moji pošti in našel sporočilo dobrega prijatelja ter ga narobe inertpretiral)sem ga vrgla ven iz stanovanja, vendar nasilja nisem prijavila na policijo. Ena izmed prvih napak. sem bila naivna začetnica, ki je šele pred kratkim dojela, da nasilje deluje ciklično, se potuhne in izbruhne zopet, ko malo zadihaš. Po tistem se je začelo maltretiranje z smsi, ki so prihajali po 10-20 kom, tudi ponoči. Da me ljubi, da se bo spremenil, da se bo ubil, da me sovraži, obtoževanja, žaljivke......po vseh teh kontrastih sem dojela, da imam otroka očitno s človekom, ki morda trpi za kakšno duševno boleznijo, kot so manična depresija ali bipolarna motnja....ko ti človek po enem letu, ko nista več skupaj napiše kup brutalno žaljivih smsov, nato pa si gre na dlan roke vtetovirato tvoje ime. v istem dnevu. stanje se je iz meseca v mesec stopnjevalo, postajal je obseden z mano, otrok ga takorekpč ni več zanimal, če mene ni zraven, postaj je orožje manipulacije in jaz sem konstantno nasedala. ne, da bi se mu vrnila, nikakor. to je bila zame zaključena zgodba. bolj v smislu, ko je rekel pripelji mi otroka, pogrešam ga, delal pa je v bližini najinega doma, sem pomislila, kako bi bilo meni, če bi sina pogrešala in sem mu ga peljala za kratek čas. seveda,je mojo gesto dojel napačno.kasneje so sledila zasledovanja, stanje pred blokom, kontroliranje po mestu, s kom sem na kavi,grožnje,dabo vsakega,ki mi pride blizu pretepel... ko sem spoznala prijatelja, s katerim sem bila nekaj mesecev v vezi, ga je bivši partner napadel, kar se je tudi prijavilo na policiji, prav tako sem ga jaz prijavila za psihično in fizično maltretiranje, zadeva je še v postopku, oz bo imel sedaj enkrat sodišče za nasilje v družini. Vse to seveda najbolj vpliva na najinega otroka, saj ga pumpa, obremenjuje, mu prepoveduje, da bi se družil z mojimi prijatelji, čeprav imajo ti prav tako majhne otroke....Pred pol leta me je zopet napadel pred sinom, zopet me je držal za vrat in mi grozil, da me bo ubil. Ker je izvedel, da sem šla na koncert z nekim znancem!!!? Kmalu po tem so se stvari umirile, celo za nekaj mesecev in takrat sva imela na CSD za določitev stikov. Socialni delavki sem povedala, da je v mojem interesu, da ima sin z očetom redne stike, vendar ne, ko se bivši partner obnaša agresivno pred menoj in otrokom, me žali, njega pumpa, mu govori, da ga ne maram, da sem raje z drugimi, tudi pljunil me je že pred njim....Socialni delavki, ki se je vedla izrazito neprofesionalno in jo nameravam tudi prijaviti se je več kot očitno mudilo, saj je bilo že proti koncu njenega delovnega dne in me ni niti malo vpoštevala. Moj predlog je bil, da partner zaradi preteklih nasilnih eskapad pred otrokom, sina vidi manj, kot ostali očetje,ki nimajo problema z nasiljem, da naj si poišče pomoč psihologa ali se prijavi v center za nenasilno komunikacijo, on pa je rekel, da hoče otroka videti več kot sedaj, kar mu je brez premisleka ugodila, ter mu ponudila še celo en dan, kar partnerju ni bilo v interesu. pred njo se je evidentno vedel kot labilna oseba, govoril da me ljubi, čez 5 minut, da sem kur...Celo povedal je, da mi preživnine ne namerava plačevati, saj je tako ali tako brezposelen in , da ne namerava financirati mojega "šopinga". Sama sem prav tako brezposelna,venad stroške za otroka krijem popolnoma sama
že nekaj mesecev.Tako je dobil torke in čet pop, vsak drugi vikend spanje in vsak drugi čet spanje. na koncu naju je oba nadrla meni pa rekla, če sedaj ne podpišem,da se bova morali še velikokrat srečati na sodišču in pri njej,da bo zadeva delovala še bolj konfuzno in da se njej mudi domov, ker ima ona tudi otroka.sama sem bila tako šokirana in na robu joka, da sem podpisala. to je bivšemu dalo krila in od takrat je vse huje. njegov argument je, da mi bo slej ko prej vzel otroka, saj je bila še soc.delavka na njegovi strani.
Sedaj sem spoznala novega partnerja in čeprav sem mislila, da bom ostala sama, bi si želela resnejše veze z njim. Vendar , tako kot prej, bivši še grozi, tako meni kot novemu partnerju, otroka pred nama pumpa, ga nagovarja, da govori, da je prijatelj prasec, čeprav sin tega ne naredi, ker ima prijatelja in njegova sina rad in se lepo razumemo. Bivši mi že 2,5 leti govori, da mi nikoli ne bo pustil zaživeti naprej, si ustvariti družino, ker sinu nisem omogočila družine in, da bo zaradi mene otrok vedno nesrečen.
Otrok mi pomeni vse na svetu, zelo sva navezana, ve da oče ne dela prav, a ga ta vedno podkupi s čim. In čeprav dostikrat ne želi it k njemu, ker pravi, da očka grdo govori o meni in drugih, se veseli, ko ga kam pelje in je prijazen. Še vedno moči posteljo, po očetovih ozpadih ima nočne more, obremenjen je z tem ali on ima družino ali ne, saj mu je očka rekel, da je nima..... Posledice so vidne,ko ima napade besa, je zelo agresiven do mene, me udari nato pa se opravičuje, kjer je že viden vzorec. Drugače pa je generalno zelo vesel in zabaven fantek. Rada bi ga zaščitila, a pri nas ni načina, kjer lahko mama oz starš določi kdaj je drugi starš primeren za prevzem otroka in kdaj ne. Konec meseca imava sodišče, da predlog za stike postane pravnomočen in tukaj lahko odreagiram. kaj mi predlagate?????da povem, da so stvari od podpisa spremenile na slabše in, da se s predlogom ne strinjam več. Ali naj že prej pošljem nov predlog za stike zaradi novonastale situacije in priložim novejše prijave za grožnje in verbalne napade v pričo otroka?Kaj nato???zopet CSD?Ista soc.delavka??Če se bivši ne umiri, bom sama zahtevala tudi za prepoved priblićevanja. Kako je potem s primopredajo?Stiki pod nadzorom?Sama sem res že zgubljena v celi tej zgodbi, a to je zadnja šansa , da ukrepam, saj sem bila pri kriminalistki že večkrat kot v kinu, venad kar še traja in traja.... Moj predlog bi bil, da se ga prisili v zdravljenje, zmanjša stike, ko se bo pa situacija popravila in se bo vedel kot vzoren starš, se lahko vidita, kot je določeno, saj bi želela, da je otrok srečen in, da ima normalen odnos z obema. Se opravičujem za tale esej, ne vem, a brez cele zgodbe, ki je dokaj kompleksna, bi mi težko svetovali. se že v naprej zahvaljujem. hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bivši partner in psihično nasilje
3.8.2013 12:44:56   
respect
zaradi socialne delavke daš pritožbo in zahtevaš drugo. najemi odvetnico,ker drugače sama ne boš nič rešila. Bivšega ne moreš prisliti v nobeno zdravljenje. Če ni zapisnik napisan tako kot je treba,ga ne podpišeš in pika.Glede na to,da je bivši prijavljen že zaradi nasilja otroka ne puščaš samega z njim,ampak zahtevaš stike pod nadzorom. Sama pa pridobi samozavest,saj drugače ti bo res tako kot je napisal bivši,ti v življenju ne bo lepo. če se ne moreš potegniti zase, se daj vsaj za otroka

(odgovor članu marley)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bivši partner in psihično nasilje
3.8.2013 22:58:43   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: marley

pozdravljeni...prosila za konkreten nasvet, brez obtoževanj, ker ga reeees potrebujem. ......


Konkretno (politicno nekorektno, vendar ucinkovito) uredi, da tvoj bivsi vedno dobi batine ko se loti tebe ali otroka. Ko bo dojel vzorcno posledicno vezo bos imela mir. In vpisi se na tecaj borilnih vescin.

Malo manj konkretno: imas nevladne organizacije, zdruzenja in drustva, ki se ukvarjajo z nasiljem in nasilnistvom (Drustvo za nenasilno komunikacijo, Beli obroc itn...).



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu marley)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bivši partner in psihično nasilje
4.8.2013 11:33:24   
LuLu
Prisiliti v zdravljenje se v naši državi ne da. To je prostovoljna odločitev.
Prijava na policijo, prepoved približevanja, na sodišču čisto VSE povedati, stiki pod nadzorom (javni prostor pod nadzorom strokovnega delavca za nek določen čas, npr. ura, dve,...), ko se umiri, imaš variante kot so varna hiša, izselitev iz tega mesta, pomoč raznih društev,...

Ja, batine si že zasluži user posted image
Od tega človeka se moraš umakniti in on ne sme vedeti kje si. Tako se bo on malo umiril in najpomembnejše, otrok in ti. Tvoj otrok si zasluži varno okolje in za to v prvi vrsti moraš poskrbeti TI. Pomagajo ti CSD, policija, sodišče.
Zamenjaj soc. delavko idi do njenega šefa, razloži situacijo in naj tvoj postopek vodi druga oseba.

Če na sodišču ne poveš resnice oz. tvoja odvetnica... potem se zadeva ne more odvijati tako, kot bi ti želela. Takoj si tudi uredi brezplačno pravno pomoč za ta postopek na sodišču,
Če ti 3x zapored ni plačal preživnine, potem si uredi tudi to. Da se tožba, je brezplačana, razen nakup obrazca - kak euro, in nato si upravičena do preživnine iz Preživninskega sklada.
Kako bodo stiki potekali se zdaj preveč ne sekiraj. Naj jih nekaj časa sploh ne bo. Bo najboljše za vaju. Sodišče si vzame nekaj časa, potem CSD, da določi način srečanj,... ne hiti, se boste že videli, ko bo pravi čas za to. V takem stanju on ni sposoben in ne sme biti sam z otrokom. To mu nobeno sodišče ne bo dovolilo... seveda, če bo vedelo vso to zgodbo. Karkoli boš prikrila ali ne povedala, delaš sebi in otroku veliko škodo.
Pogumno naprej, vse se da urediti, samo vztrajaj, da si upravičena do svobode in mirnega življenja.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bivši partner in psihično nasilje
4.8.2013 11:40:38   
LuLu
ja, še to... če te je bivši za vrat zgrabil... je že tudi fizično nasilje.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bivši partner in psihično nasilje
6.8.2013 16:40:01   
marley
hvala vam. se strinjam, da si zasluži par vzgojnih, ja, samo se sploh ne bom spuščala na njegov nivo. ta mesec imam sodišče za stike in za nasilje v družini, tako da bom šla tokrat do konca. Socialno delavko bom pa prijavila, ker ne želim da tako ljudje odločajo o usodah naših otrok. pozdravček

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bivši partner in psihično nasilje
6.8.2013 17:32:20   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Konkretno (politicno nekorektno, vendar ucinkovito) uredi, da tvoj bivsi vedno dobi batine ko se loti tebe ali otroka. Ko bo dojel vzorcno posledicno vezo bos imela mir. In vpisi se na tecaj borilnih vescin.


The WORD! Sploh dojemanje vzorčno posledične veze. Ponavadi vsak enkrat ''skonta'' pa če je še tak vol.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bivši partner in psihično nasilje
6.8.2013 20:56:17   
asyka
Živijo, jaz ti predlagam, da si malo prebereš tudi o tem na forumu over.net. Tam je dosti pisanega točno o takšnih osebah imenujejo jih MOM (kaj točno pomeni kratica sem pozabila, ampak če boš pogledala tam boš zagotovo našla vse). Dekleta pišejo o svojih izkušnjah vv življneju s takpnimi osebami, kako so se lotile "bega" od takih oseb.

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bivši partner in psihično nasilje
6.8.2013 22:15:07   
astrid1
Mejna osebnostna motnja!

Lahko je zgolj kot psihično nasilje, lahko pa tudi fizično. Pri takšni osebi z MOM ni nikoli nič prav, kar narediš. Bolj kot se podrejaš, bolj te uničuje. Pomaga le, da začrtaš meje in od tega ne odstopaš, ali pa da takšno osebo zbrišeš iz življenja, kar pa v tem primeru zaradi otroka ni mogoče.

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bivši partner in psihično nasilje
7.8.2013 7:03:15   
asyka
Astrid hvala..
Jaz sicer mislim, da se kljub otrokom lahko prekine vse stike. Moj bioloski oce je izvajal popoln psihicni teror nad mojaomami in babi. Nikoli nisem zamerila mami, da je na sodiscu predstavila realno sliko. Sicer cisto natancno ne vem kako je bilo s stiki, jih pa nnisem z njim imela nikoli. Vem edino to, da si je mami morala moje dokumente prilastiti po sodni poti pa se to ni nikoli dal vseh. Najbolj je izsiljeval z zdravstveno, ki sem jo nujno potrebovala
In kot receno nisem se nikoli pocutila prikrajsano za karkoli drugega, kot psihicne izpade. Teh kot otrok pa tako nisem rabila hehe. Mami si je potem nasla drugega partnerja in on je postal moj ati.


_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bivši partner in psihično nasilje
7.8.2013 7:40:45   
astrid1
Ja, če je tako hudo, je to tudi opcija, da otrok starša ne videva. Je pa po moje kar težka pot, da se to dokaže in doseže.

Poznam primer, ko je oče spolno zlorabil hčerko, šel v zapor, potem pa lepo domov in so živeli lepo skupaj naprej. Za kozlat!

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bivši partner in psihično nasilje
8.8.2013 18:49:22   
marley
Prepričana sem, da je zadeva patološka, zato bom na sodišču apelirala na zdravljenje oz kakšno org proti nasilju, nenasilno komunikacijo, prisiliti pa vem , da se ga ne more. Tale MOM bom pa detaljno prečekirala, se mi zdi kar primeren, ja. hvala za podatek. Ne vem zakaj si je domišljal, da je zadeva s stiki ad acta, saj se je sedaj, ko sem mu povedala, da grem na sodišču do konca popolnoma umiril. Ti ljudje ne razmišljajo o posledicah in se vedejo inpulzivno, kasneje pa jim je žal. Nekaj tega vzorca opažam tudi že pri otroku. Ko ima "žuto minuto" me udari, ker mu npr ne dam risanke, nato pa se mi opravičuje in mi govori, da me ima rad, ko ga dam v kazen. To se dogaja redko, vendar vem, da si tega, če bi bila z bivšim kompatibilna v vzgoji in bi si stala ob strani, ne glede na to ali živiva skupaj ali ne, ne bi dovolil. Ko se bo bivši enkrat naučil brzdati svoj bes, ki se kopiči v njemu, bo lahko zopet normalno zafunkcioniral in skrbel za sina , kot je prej v "umirjeni " fazi. V nasprotnem primeru bo za vsak izpad dobil prepoved približevanja, namesto batin. Drugače pa je navadna reva, celo mene se boji in do sedaj je vedno napadel, ko je bil otrok v bližini, ker je vedel, da druga stran zaradi otroka ne bo odreagirala nazaj z agresijo.bolano....
Kakšen nasvet kako naj 28ga nastopim pri sodnici????baje moraš biti čim manj oseben, da zadeva ne izpade preveč maščevalna. imela bom s seboj dokumentacijo o nasilju, ki se jo dvignila v arhivu tožilstva in povedala, da se zaradi poslabšanja stanja na škodo otroka s predlogom za stike ne strinjam več. Kako si lahko v taki zadevi neoseben? in še enkrat hvala za vse nasvete. lp

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bivši partner in psihično nasilje
8.8.2013 19:25:11   
asyka
Ce imas cas bi jaz na tvojem mestu stopila tudi do kaksnega otroskega psihologa. Ta bo reko pogo ora z otrokom zagotovo zaznal vzorec vedenja, ki ga opazas sama. Sem prepricana, da je v dobrobit otroka pripravljen zapisati, da odsvetuje stike do nadaljnega.

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu marley)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bivši partner in psihično nasilje
8.8.2013 22:00:13   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: marley


Kakšen nasvet kako naj 28ga nastopim pri sodnici????baje moraš biti čim manj oseben, da zadeva ne izpade preveč maščevalna. imela bom s seboj dokumentacijo o nasilju, ki se jo dvignila v arhivu tožilstva in povedala, da se zaradi poslabšanja stanja na škodo otroka s predlogom za stike ne strinjam več. Kako si lahko v taki zadevi neoseben? in še enkrat hvala za vse nasvete. lp


pred sodnico/sodnika stopiš ti, takšna kot si. Ne glumi, sodniki niso psapki. Imajo, so imeli ogromno takih primerov. Prepoznali bodo resnico.
maščevalno... valjda ne boš tam govorila, kak bi ga prebutala, ubila, povozila z avtom, zastrupila,... :-)

(odgovor članu marley)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bivši partner in psihično nasilje
8.8.2013 22:02:54   
LuLu
sodnik si lahko pri odločitvi stikov pomaga tudi z izvedeniškim mnenjem. Tako, da sta lahko vabljena tudi k izvedencu.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bivši partner in psihično nasilje
9.8.2013 13:44:04   
Taddy78
Ne da bi obtoževala, ampak otrok, pa to mali še je, ima že sedaj posledice očetovega nasilja, ti pa mu ga še kar tišiš v naročje...oprosti, ampak kakor hitro si socialni rekla, da hočeš, da imata otrok in sin stike, tako hitro si ji dala vedet, da je itak vse ok.
Dobivat se 1x na teden, otrok je lahko z njim v spremstvu nekoga, magari tebe in to na javnem mestu in pika. Ne vem zakaj ga tako izpostavljaš.
Po eni strani, mogoče malo kruto gledano...ti si se ga rešla, malega pa potisnila pred sebe...in sedaj vso svojo zakisano pamet spravlja na vajinega otroka. Otrok je itak že zaznamovan in če se ne boš konkretno potrudila, bo isti kot foter...
Prijavi ga, magari si vsak dan na policiji...pokaži sms-e...doseži prepoved približevanja...kaj naj še ti rečem...v prvi vrsti glej, da boš zaščitila otroka!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bivši partner in psihično nasilje
9.8.2013 13:59:46   
LuLu
Taddy78
popolnoma se strinjam, ampak sem prej morala tvoj tekst pretvoriti v malo bolj milo obliko user posted image
Tvoj stil pisanja pač, ampak ja... otrok nima kaj delati s takim očetom.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bivši partner in psihično nasilje
9.8.2013 19:35:35   
marley
Socialni delavki sem dala vedeti, da oče v takem stanju ni primeren skrbeti za otroka pa mi je rekla, da kako naj ve, da sem jaz kompetentna, da o tem odločam. predlagala sem,da bi bilo najbolje, da otroka očetu ne dajem, ko je ta v "razdraženi "fazi, a kot že rečeno, mu ga je dala še več in jaz sem bila pod takim pritiskom, da mu ne bo na koncu dala še več, da sem podpisala. napaka, vem, se strinjam. s tem se nisem potegnila za otroka kot bi se morala, a težko je biti pameten, ko si sam v taki situaciji. zdaj vem, da ne bom popustila...hvala še enkrat za MOM podatek, sem preštudirala in to je definitivno njegova diagnoza in čeprav nisem strokovnjak, jo bom omenila na sodišču. ne vem, kako nihče od ljudi, ki so vpleteni v primer( kriminaliska, otrokova psihologinja, s. delavka) niso pomislile na to bolezen saj so njegovi znaki zelo tipičn. lep pozdrav vsem skupaj

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: bivši partner in psihično nasilje
10.8.2013 11:21:19   
LuLu
Glej, kot si napisala, nisi strokovnjak. Ne biti najbolj pametna pri diagnozi, nasploh na sodišču. Spet pa vsaka nasilnež nima MOM diagnoze. Marsikomu je ne dajo, to si pač forume brala, to ni nobeno strokovno znanje.
Na tvojo željo ali na zahtevo sodišča, se vam/vama/mu/otroku lahko določi izvedenec, klinični psholog. Ta bo dal diagnozo, ne ti, csd ali sodišče. Niste za to usposobljeni in pristojni.
Ti najboljše poznaš bivšega partnerja, to je res, ampak, da se izognejo manipuliranju žensk, se za stike odloča na sodišču in na CSD. V nasprotnem bi lahko vsaka užaljena ženska preprečila stike otrok z očetom, kar pa je narobe.
Nasilen človek, nasploh do otrok ima zelo omejene stike z otroki in pod nadzorom. Če je nasilen (bil) samo do tebe (čeprav po zakonu je to tuidi nasilje nad otroci, ampak se vidva več ne vidita, ne živita skupaj, nima tvoje tel številke!), potem so stiki z otroci večkrat... ampak o vsem tem odloča sodišče in CSD (in izvedeniško mnenje), ...ne ti.
Ti pa poveš VSO zgodbo, svoje mnenje, če češ, ampak bolj štejejo dejstva. Oče odvisnik,... podatki o zdraljenju, seveda neuspešnem, nasilen do tebe (in otrok), policijski zapisniki o nasilju...

Ti nimaš te pravice, da preprečiš stike. Tvoja dolžnost je, da, če so določeni, da jih omogočiš. Očetova pravica je, da vidi otroke in dolžnost, da se primerno vede na stiku. Tudi otrokova pravica je, da vidi očeta. Imej to v mislih, ko se pogovarjaš na sodišču in csd, da oni delajo predvsem za pravice otrok.
Verjamem, da zna kakšna csd delavka zafrknit zadevo, ne zna pravilno preceniti situacije, lahko jo zamenjaš,... marsikaj je od tebe odvisno, ampak pravice v svoje roke ne moreš jemati in je nikomur kratiti.

(odgovor članu marley)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: bivši partner in psihično nasilje
10.8.2013 11:38:28   
patrino

Ne da bi obtoževala, ampak otrok, pa to mali še je, ima že sedaj posledice očetovega nasilja, ti pa mu ga še kar tišiš v naročje...oprosti, ampak kakor hitro si socialni rekla, da hočeš, da imata otrok in sin stike, tako hitro si ji dala vedet, da je itak vse ok.
Dobivat se 1x na teden, otrok je lahko z njim v spremstvu nekoga, magari tebe in to na javnem mestu in pika. Ne vem zakaj ga tako izpostavljaš.
Po eni strani, mogoče malo kruto gledano...ti si se ga rešla, malega pa potisnila pred sebe...in sedaj vso svojo zakisano pamet spravlja na vajinega otroka. Otrok je itak že zaznamovan in če se ne boš konkretno potrudila, bo isti kot foter...
Prijavi ga, magari si vsak dan na policiji...pokaži sms-e...doseži prepoved približevanja...kaj naj še ti rečem...v prvi vrsti glej, da boš zaščitila otroka!

Podpis! Nekako imam pri tebi občutek, da bi še vedno kljub nasilnemu bivšemu, ki se sedaj nasilno znaša nad ubogim otrokom, rada stvari uredila na čim bolj miren način in čakaš, da bodo namesto tebe odločno pristopile različne institucije. Kako pa je z njimi pa tako dobro vemo. Žal je za veliko referentov na CSD-ju njihova zaposlitev le običajna služba kot delo v proizvodnji in ne neko poslanstvo, kar bi nekako to naj bilo. In tako brez sekiracije zaprejo svojo "proizvodnjo" ob udarcu na gong, ko se jim izteče službena obveznost. Zato se ne moreš čisto zanašati, jeziti, čakati... na njih. Otročkova mati si ti. In če se že njegov oče obnaša kot žival, se daj še ti. Za dete se bori kot lev. Stari v takem stanju nima kaj iskati v njegovem življenju in ne vem zakaj vztrajaš in se trudiš za stike.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: bivši partner in psihično nasilje
14.8.2013 10:43:27   
Knez_
Trije nasveti:
1. ODVETNIK ali ODVETNICA
2. ODVETNIK ali ODVETNICA
3. ODVETNIK ali ODVETNICA
Čeprav si dobro odreagirala in se ločila user posted image user posted image user posted image se zdi, kot da, nimaš še čisto razčiščeno v sebi kaj in kako z nasiljem, zato še OBVEZNO,
Društvo za nenasilno komunikacijo.
Bojim se, da se ne zavedaš, da je nasilje, nad tabo, ki mu je priča otrok, hkrati nasilje nad njim. Počuti se ustrahovanega, ker doživlja hkrati tvoj in svoj strah. Ustrahovanje pa je zloraba in ti to dovoljuješ, zaradi človeške želje, da bi imel otrok očeta.


_____________________________

LpD.
Hipnoza - hipnoterapija!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: bivši partner in psihično nasilje
15.8.2013 14:38:14   
picola1
Dobre nasvete so ti dali drugi glede njega.
Jaz pa bi ti rada dala samo enega še glede tebe. Glede na to, da pišeš, da je bil tudi tvoj oče nasilnež (sem predvidevala to že preden si to sploh napisala), menim, da bi si morala tudi ti sama poiskat pomoč pri psihologu. V svojega bivšega se namreč nisi zaljubila naključno, ampak zaradi vzorca iz svojega otroštva. Zato obstaja nevarnost, da boš ponovno 'privlekla' k sebi podobnega partnerja.
Moje osebno mnenje je tudi, da ko boš rešila stvari pri sebi, da te bo tvoj bivši sam od sebe pustil (bolj) pri miru, ker mu boš s svojo verbalno in neverbalno komunikacijo ter s svojo energijo na nezavednem nivoju dajala vedet, da te ne more več vrtet okrog prsta in te maltretirat.
S tem nočem povedat, da si ti kakorkoli odgovorna za njegovo obnašanje. Si pa odgovorna za svoje. Njega ne moreš spremenit. lahko pa spremeniš sebe.

Drži se in srečno!user posted image

_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Knez_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: bivši partner in psihično nasilje
16.8.2013 14:28:16   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
...bil tudi tvoj oče nasilnež (sem predvidevala to že preden si to sploh napisala), menim, da bi si morala tudi ti sama poiskat pomoč pri psihologu. V svojega bivšega se namreč nisi zaljubila naključno, ampak zaradi vzorca iz svojega otroštva. Zato obstaja nevarnost, da boš ponovno 'privlekla' k sebi podobnega partnerja.
...

točno tako

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: bivši partner in psihično nasilje
19.8.2013 9:37:57   
marley
res, je dobila sem veliko dobrih nasvetov, za katere sem hvaležna. čeprav , kot sem omenila, da nisem strokovnjak in ne morem nekomu presoditi neko diagnozo, mi je vseeno zelo pomagala informacija glede mejne os. motnje, saj bivši pokriva cca 90% vseh simptomov in bom lahko vsaj izpostavila sum na to, nakar bodo o pravi diagnozi odločali strokovnjaki, izvedenci. Omenila bi pa še, da moj oče nikakor ni bil nasilnež, ravno nasprotno, bil je zelo umirjen, neagresiven, nikoli povzdignil glas, vendar dokaj neaktiven pri vzgoji. ko sem bila stara 7 sta se starša ločila, rednih stikov nisem imela, ko sem bila star 14 je oče zbolel za Parkinsonovo boleznijo in bil nato 10 let v domu za ostarele,nepokreten, jaz pa sem ga obiskovala vsak dan. Prej bi rekla, da je skupen faktor mojih bivših partnerjem nestabilnost, več ali manj so bili umetniki, jaz pa sem imela občutek, da moram rešiti svet in njih speljati na pravo pot. Sedaj imam prvič v življnju partnerja, ki v vseh pogledih izstopa iz tega okvirja in mi stoji ob strani. Bivši pa se je, kot vedno pred sodiščem umiril in je v " neagresivni" fazi, ker misli da bom zopet popustila. Hvala še enkrat vsem skupaj in lep pozdrav

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: bivši partner in psihično nasilje
23.8.2013 11:51:47   
pikpoka
Pozdravljena marley!

Tvoja zgodba me močno spominja na mojo, skoraj identični sta. Tudi jaz sem zelo razočarana nad institucijami in če pogledam nazaj sem tudi sama storila preveč napak, med drugim tudi to, da bivšega partnerja nisem prijavila za vsako nasilje, ki ga je izvajal, tudi prepovedi približevanja mu nisem dala, kar bi mi v današnjem času močno olajšalo kakšno stvar. Tukaj sem res sama kriva, a kdo bi vedel, da bo danes tako kot je.

Tudi mene bivši, odkar je ugotovil, da mislim resno in ne mislim z njim več vztrajati v taki nezdravi zvezi, mu ne mislim več pomagati pri njegovih zasvojenostih... me je pričel psihično maltretirati in to počne še danes (fizično  ne več ker skorajda nima stika z mano, me je pa tudi zasledoval, nadziral...). Sedaj mu je seveda glavno sredstvo, žal, otrok. In tako kot ti, sem tudi jaz ugotovila, da ima očitno neko psihično motnjo, bipolarno ali MOM, ne bi vedela, ampak sigurno kaže znake nekega psihopata, iz ene skrajnosti gre v drugo.
Jaz sem na socialni vse povedala, vse spisala, celo življenjsko zgodbo, vse predala tudi odvetnici...žal ti moram povedati, da dosegla nisem nič kar bi bilo v mojo oz. v otrokovo korist.
On se je na sodišču obnašal kot da je on odvetnik, sodnik in izvedenec...vse v enem, bil je najbolj glasen, tudi preglasil je sodnico, se kar vstal in se sprehajal po dvorani...meni je pa odvetnica govorila, da naj bom čimbolj umirjena in naj bom bolj tiho, da ne bodo dobili napačnega vtisa user posted image  Sodnica mu je pa kar dovolila. Tudi tukaj nisem imela sreče, bolj strog sodnik bi ga po prvih minutah poslal ven in bi zaključili na hitro.
Mi smo zaključili na eni obravnavi, res je, da sem se tudi jaz strinjala z nekimi stvarmi za katere mi je danes žal ampak kar je je. Sem bila pa v naslednjih dneh po obravnavi dobesedno v šoku in sem skoraj še danes, saj nikakor ne morem verjeti, da se je lahko tako obrnilo, ko imaš na papirju napisano, da je človek izvajal nasilje v družini in ima povrhu še zasvojenosti, nato pa so vsi skupaj delali tako kot da delajo samo zanj, nič zame in za otroka.
Dejstvo je, da ti sama ne moreš sodišču rečt, da je zmešan ali psihopat, ker bo tudi on zate rekel, da si zmešana in psihopatka in to za sodišče ni nič, ker vidva nista nobena strokovnjaka, da bi o tem presojala. Edino kar bi štelo je mnenje sodnega izvedenca, ki bi potrdil, da ni sposoben imeti otroka. 

Že nekaj časa se dogaja, da krši sklep, tudi ne plačuje preživnine, se grdo obnaša vpričo otroka, me žali, ponižuje in kriči name ob predajah otroka. Jaz pa ne morem narediti nič. Popolnoma nič, edino, da grem spet v nov postopek, kar pa sploh ni nujno, da bi prišlo do kakšnih sprememb. Fora je v tem, da ko vprašam na CSD, me le-ta napoti na sodišče, sodišče pa pravi, da je postopek pri njih zaključen in da naj se obrnem na CSD ali odvetnico. In tako je to začaran krog.  Res ne razumem kako je lahko sistem tak, da lahko nekdo dela vse kar se mu zahoče pa ni nobenih sankcij, druga stran pa mora vse narediti tako kot je zapisano.
Meni je recimo odvetnica na vse te probleme in o tem kakšen je on rekla, da ja se vidi, da je bolan v glavi, ampak tolk bolan pa spet ni, da bi mu otroka vzeli ali zmanjšali stike. In da ja oni to vse vejo, da se izživlja ampak ne morejo nič naredit.
Bedno res, da o vsem odločajo popolnoma tuje osebe, ki nimajo pojma o tebi, o življenju, o tej osebi...jaz sem stalno razlagala, da naj se raje osredotočijo na vzroke zaradi katerih je naša družina sploh razpadla, ki niso tako nedolžni in se ne tikajo samo njega ampak bodo vplivali tudi na nadaljno vzgojo in razvoj otroka pa jim bo vse jasno. Če je bil človek v preteklosti že nasilen in ga je tudi obravnavala policija...ja ne vem no, če ni to dovolj zgovorno in bi moralo že v štartu vplivat na vse te postopke na sodiščih in CSD ne pa da moraš sam vse dokazovat in ti izpadeš grd, on je pa bogi ker ga hočeš prikazati za nasilnega! Tukaj ni reda v naši državi, res ne in še dolgo ne bo.


(odgovor članu katarinas)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?