|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   blokada računa
19.12.2008 18:39:44   
neja.bor2007
Če blokirajo trr račun,(imam en manjši dolg),koliko izplačajo mesečno na banki?Ne vem koliko je minimalna plača,kar morajo izplačati.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: blokada računa
19.12.2008 18:58:39   
ninini
po moje eno tretino tako kot pri kreditu,da ti mora ostat.

(odgovor članu neja.bor2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: blokada računa
19.12.2008 19:19:56   
FORZA
Okoli 400 evrov ti morajo izplačati. Nevem točno kolk je pa nekaj čez 400 eurov.

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: blokada računa
19.12.2008 19:57:53   
neja.bor2007
Še nekaj.V tem sklepu o izvršbi,nič ne piše ali blokirajo TRR ali se usedejo na plačo.
Po čem pa to določajo?

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: blokada računa
19.12.2008 20:02:38   
anabanana
Vsedejo se na oboje, meni se je to enkrat zgodilo ko sem dobila izvršbo od neke zavarovalnice...trgali so mi od plače in še 500eur od računa in tako bi mi vsak mesec če nebi šla in dolg poravnala. 

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu neja.bor2007)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: blokada računa
19.12.2008 21:50:35   
uursa
Banka ti mora na računu pustit 419€.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: blokada računa
19.12.2008 21:58:35   
*Sinty*
po novem 450€ ti mora ostati od plače, vse ostalo ti lahko vzamejo.  vem kar ma partner blokiran račun od nekega kredita

_____________________________

"Vsakdo dela napake. Odpuščati jih je dejanje ljubezni."

(odgovor članu uursa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: blokada računa
21.12.2008 12:47:10   
Kerensa*
Izplačati ti morajo minimalno plačo, če pa imaš vzdrževane ožje družinske člane, pa se ta znesek poviša po kriterijih CSD-ja (torej npr. za vsakega otroka po cca. 65€). Poleg tega ti morajo izplačati tudi preživnino, otroški dodatek in vse denarne pomoči (od občine ali od MDDSZ).

(odgovor članu *Sinty*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: blokada računa
21.12.2008 17:27:47   
lotoska
Kerensa prvič slišim o teh denarnih pomočeh, ki jih banka ne sme zarubit. Vem za primer, ko so zarubili solidarnostno pomoč od delodajalca.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: blokada računa
22.12.2008 7:48:09   
Kerensa*
Vsa nakazila, ki izhajajo iz delovnega razmerja (torej tudi solidarnostna pomoč delodajalca), se smejo zarubiti, razen osnovne netto plače do višine minimalne plače (ali povečane zaradi vzdrževanih družinskih članov). Zarubiti ti smejo tudi vse dodatke k plači (malica, prevoz, nadure), regrese, 13. plače,... Jaz sem pisala o denarnih socialnih pomočeh od MDDSZ in/ali Občine. To so socialni transferji, ki se ne rubijo, ne glede na višino.

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: blokada računa
23.12.2008 13:45:35   
*maja
Kako pa je v primeru, da na račun dobivaš samo preživnino in OD, kaj ti pa tukaj lahko rubijo, če ni drugih prihodkovuser posted image ?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: blokada računa
23.12.2008 14:15:11   
**Petra**
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Izplačati ti morajo minimalno plačo, če pa imaš vzdrževane ožje družinske člane, pa se ta znesek poviša po kriterijih CSD-ja (torej npr. za vsakega otroka po cca. 65€). Poleg tega ti morajo izplačati tudi preživnino, otroški dodatek in vse denarne pomoči (od občine ali od MDDSZ).


Kerensa, je ta podatek 100 % točen? Meni so na banki rekli, da se za družinske člane izplačuje 0.3 % od 425 € za vsakega družinskega člana. Po tem takem naj bi šlo za znesek cca. 127 € za vsakega. Ne vem zagotovo, zato bi rada šlišala še kakšna mnenja.....


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: blokada računa
23.12.2008 14:17:09   
**Petra**
IZVIRNO SPOROČILO: *maja

Kako pa je v primeru, da na račun dobivaš samo preživnino in OD, kaj ti pa tukaj lahko rubijo, če ni drugih prihodkovuser posted image ?


Od OD ti zadržijo vsa sredstva, razen 425 €, ki jih lahko dvigneš. Če je OD nižji, potem pač dobiš toliko, kot dobiš nakazan OD.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: blokada računa
23.12.2008 16:54:10   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *maja
Kako pa je v primeru, da na račun dobivaš samo preživnino in OD, kaj ti pa tukaj lahko rubijo, če ni drugih prihodkovuser posted image ?

Preživnine za otroka ne smejo rubiti. Če si z OD mislila otroški dodatek, potem ga ne smejo rubiti. Če si mislila pa osebni dohodek (torej plačo, rento, pokojnino ali podobno), potem ti pa lahko zarubijo vse, kar je nad tistih 425€ ali koliko že pravijo ostale.

IZVIRNO SPOROČILO: **Petra**
Kerensa, je ta podatek 100 % točen? Meni so na banki rekli, da se za družinske člane izplačuje 0.3 % od 425 € za vsakega družinskega člana. Po tem takem naj bi šlo za znesek cca. 127 € za vsakega. Ne vem zagotovo, zato bi rada šlišala še kakšna mnenja.....

Mislim, da drži podatek cca. 65€ na otroka, ker v Zakonu piše "znesek, določen z Zakonom o socialnem varstvu". To je pa cca. 65€. Če pa ti izplačajo še več, pa toliko bolje. user posted image

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: blokada računa
23.12.2008 22:34:12   
princeska29
a je res da ti ne smejo rubit nič kaj izplačuje socialna in ne preživnine pa čeprav je znesek recimo večji od 430 eurov???

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: blokada računa
24.12.2008 6:32:56   
Kerensa*
Preverjeno res. Celoten znesek ti morajo izplačati.

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: blokada računa
24.12.2008 9:19:09   
*maja
Ja mislila sem otroški dodatek.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: blokada računa
24.12.2008 16:19:18   
kofetek2010
preživnino ti morajo izplačat v celoti in ne glede na njeno višino user posted image

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: blokada računa
15.1.2009 11:15:40   
*maja
No vsi pravite morajo izplačati to in ono, kaj pa v primeru, ko ti vseeno ne izplačajo in ti denar stoji na računu, pa vseeno ne moreš do njega zaradi blokade user posted image ?

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: blokada računa
15.1.2009 12:44:20   
Kerensa*
Ni zakonske podlage, da ne bi izplačali. Morajo.

Kaj pa so ti navedli kot razlog za zadrževanje denarja na TRR?

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: blokada računa
15.1.2009 12:47:51   
*maja
Eno izvržbo imam , samo se 5.1. prevzela odločbo sodišča, da se rubež na osebni dohodek ustavi, torej bi mi mogli odblokirat, pa so mi včeraj na banki rekli da oni niso nič dobili user posted image .

Razlog je pa blokada nič drugega, čeprav so mi rekli da mi res ne morejo nič rubit, samo oni nimajo kao nič s tem.

< Sporočilo je popravil *maja -- 15.1.2009 12:48:52 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: blokada računa
15.1.2009 12:51:03   
Kerensa*
V tem primeru banka samo dela po navodilih sodišča. Za banko je tvoj TRR še vedno blokiran, ker sodišče ali ni odblokiralo TRR ali pa ni sporočilo tega banki (kar je manj verjetno). Torej se obrni na sodišče in povprašaj, kaj se dogaja. In tja pridi s sklepom o prekinitvi blokade TRR. Tega lahko predtem odneseš tudi v banko - sodišče bo njim najbrž hitreje odgovorilo, kakor tebi.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: blokada računa
15.1.2009 12:58:01   
*maja
Meni se vse skupaj zdi kot začaran krog, čeprav ti po zakonu vse pripada in ti nič ne morejo vzet, si še vedno ti tisti, ki vlečeš kratko pri vsem skupaj user posted image .

Pa se sploh ne gre za ne vem kako velike zneske.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: blokada računa
15.1.2009 13:01:46   
Kerensa*
Tukaj je očitno v igri samo "hitrost" naših sodišč. Ne vem točno, v kolikšnem času mora sodišče sporočiti banki, da blokada ne velja več, vem pa, da imajo ta rok določen. Če so ga prekoračili in si bila ti zaradi tega oškodovana (kar si bila, če nisi mogla dvigniti denarja), jih toži. Zna trajati, ampak boš dobila.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: blokada računa
15.1.2009 13:09:15   
*maja
Ne vem če se splača ukvarjat s tožbo, vprašanje koliko denarja potem spraviš v luft še zaradi tega, pa tudi ni potem 100% da dobiš.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?