|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolezen ust,dlani in podplatov
26.9.2006 9:25:45   
tasika12
Naša ta mala pa je imela  bolezen ust, dlani in podplatov to je diagnoza ki jo je postavila zdravnica. Na omenjenih mestih se pojavijo rdeče pikice z belo sredino. Bolezen naj bi trajala 3-4 dni - vsaj tako piše v knjigi, razen v ustih lahko otročke boli dlje časa. Bolezen je virusna in zato nalezljiva (seveda sva to prinesle iz vrtca), v tem mesecu sva sedaj že drugič doma. Zdravila ni razen tekočine za tuširanje ust. Otroci jo prebolijo le enkrat v življenju.
Ima katera izkušnje z to boleznijo? Zdravnica je rekla naj bi bila še cel teden doma (mogoče zato ker sem brezposelna)? Zanima me tudi kako dolgo je to nalezljivo in naj ne bo v stiku z drugimi otroci? Zbolela pa je prejšnji teden v četrtek.
Hvala.
Lep pozdrav
Tašika
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolezen ust,dlani in podplatov
26.9.2006 9:41:24   
lelaval
Prvič slišim zanjo, pa imam 3 otroke - najstarejša jih ima 9. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolezen ust,dlani in podplatov
26.9.2006 9:41:32   
Anonimen
A to misliš slinavka? Mi smo jo imeli, ne preveč hudo obliko. Je pa lahko zelo hudo, ker otrok ne more ne jesti ne piti in jih veliko pristane na infuzijah.

(odgovor članu tasika12)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolezen ust,dlani in podplatov
26.9.2006 10:07:35   
mama GG
Pri nas sta jo imela oba fanta, pediatrinja je priporočala, naj bosta kakšen teden doma. Kakšne večje napore je odsvetovala, npr. vožnja s kolesom ipd.

Splišni, to ni slinavka, ampak prav bolezen "hand, mouth, foot disease" (nisem ziher, če v istem vrstnem redu). Virusna, ki se prenaša z blatom! Po dlaneh in podplatih so pikice, kot je napisala tasika12, v ustih pa afte. Bolečine v ustih se lahko omilijo s Calgelom (ja, tisti za izraščanje zob, a ker je analgetik, oblaži bolečine).

Čimprej naj vam odleže!

< Sporočilo je popravil mama GG -- 26.9.2006 10:11:06 >

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolezen ust,dlani in podplatov
26.9.2006 11:05:37   
Baby
Ne slinavka to res ni, ker vem kako zgleda, ker smo jo imeli prejšnji mesec.

(odgovor članu mama GG)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolezen ust,dlani in podplatov
26.9.2006 11:47:24   
Anonimen
Po dlaneh in podplatih so pikice, kot je napisala tasika12, v ustih pa afte


To je pri slinavki isto. Edino pike po rokah in podplatih, tudi po kolenih kdaj, niso nujne, so pa lahko.

(odgovor članu mama GG)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolezen ust,dlani in podplatov
26.9.2006 14:01:07   
gggrrr
halo!Obe bolezni, torej slinavka in bolezen rok, nog in ust, delata afte v ustih in posledično se otroci slinijo, ker jih boli požiranje. Enako velja tudi za izpuščaje, tudi pri slinavki imajo lahko otroci najrazličnejše izpuščaje po telesu. Razlika je ta, da slinavko povzroča virus herpes simplex , bolezen rok, nog in ust pa virus coxsackie ali kakšen drug enterovirus (za laike-to ni noben eksotičen virus, ampak so zelo razširjena skupina virusov, zlasti med otroci- delajo prehlade, driske, vneta žrela itd.). Torej v bistvu sta bolezni zelo podobni, lahko potekata tudi povsem enako, vendar na srečo vsako preboliš le enkrat. In na srečo ima pravo slinavko (torej herpesno) le 10%otrok, 90% pa preživi stik s herpesom brez znakov in kasneje ne dobijo več slinavke.
Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolezen ust,dlani in podplatov
26.9.2006 20:48:03   
ninocka
Mi smo jo tud meli. Po podplatkih in dlaneh je dobil pikice, (rdece z belo, vodeno sredino, zgeldajo kot eni mozoljcki), pa v ustih je imel eno (smo najprej mislil, da je zob). Vrocina mu je narascala v valovih (je mel, ni mel, mel, ni mel), mal je bil bolj zaspan in crkljiv,imel je slabsi apetit, drugace pa nic hudega. Smo pa dobili lih cez vikend, pa se doma nismo bli. Moji starsi  in ena kolegica so bli vsi ful pametni, kolk panicarim in da to ni nic, da ma zarad vrocine (prebolel jo je poleti v vrocinskem udaru). V glavnem sem izpadla ful panicarka, ker sem hotla tamalga ze s koroske v LJ k P peljat, da ga pregleda. Sem potem pocakal do ponedeljka, so mu vzeli kri in potdrili bolezen umazanih rok, nog in ust.
Pa se prav bedno ime ma, sem mela pol ful tak obcutek, kot da ne umivam malega zadost. 
P je isto rekla, da naj se ne napreza in naj ne pride v stik z drugimi otroki. Mi smo se izogibali otrok kaksen teden, pol je blo pa ze OK. Ni pa nobenega zdravila, mora samo izzvenet. Ven smo pa lahko sli. Aja, pa se jst sem jo fasala oz. sem se nalezla - sem mela tud po rokah te mehurcke kaksen dan, pol je slo pa mim.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu gggrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bolezen ust,dlani in podplatov
26.9.2006 21:01:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gggrrr

halo!Obe bolezni, torej slinavka in bolezen rok, nog in ust, delata afte v ustih in posledično se otroci slinijo, ker jih boli požiranje. Enako velja tudi za izpuščaje, tudi pri slinavki imajo lahko otroci najrazličnejše izpuščaje po telesu. Razlika je ta, da slinavko povzroča virus herpes simplex , bolezen rok, nog in ust pa virus coxsackie ali kakšen drug enterovirus (za laike-to ni noben eksotičen virus, ampak so zelo razširjena skupina virusov, zlasti med otroci- delajo prehlade, driske, vneta žrela itd.). Torej v bistvu sta bolezni zelo podobni, lahko potekata tudi povsem enako, vendar na srečo vsako preboliš le enkrat. In na srečo ima pravo slinavko (torej herpesno) le 10%otrok, 90% pa preživi stik s herpesom brez znakov in kasneje ne dobijo več slinavke.
Lp


Najlepša hvala za pojasnilo. Res sem prav vesela tegale, ker naj bi se Tibor "slinavke" nalezel od enega fantka, ki je imel pa samo izpuščaje po rokah. Nato se je ena punčka, s katero smo bili v stiku, ko še nismo vedeli, da imamo slinavko ali karkoli že, nalezla od Tiborja in je bilo zelo hudo. Je bila na infuziji. Potem se je nalezel še njen bratec, ki pa je imel izpuščaje samo po kolenih. Zato meni nikoli ni bilo jasno, kaj je kdo v bistvu imel. Jaz s Tiborjem sploh nisem bila pri zdravniku. Torej kaže, da tudi zdravnik težko kar "na uč" odloči, za kateri virus gre. Najbrž lahko to samo s pregledom krvi potem naredijo. Hvala še enkrat.

(odgovor članu gggrrr)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bolezen ust,dlani in podplatov
26.9.2006 21:27:26   
lutka
user posted image user posted image user posted image  tudi moja dvojčka ravnokar prebolevata to bolezen user posted image

Potem sploh nima smisla hodit k zdravniku. Imam še nekaj Daktarina, tako da jima bom s tem poskušala omilit bolečine.

So se že začele bolezni, najprej bronhitis zdaj pa še to.....



lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bolezen ust,dlani in podplatov
26.9.2006 21:40:26   
Pi-kica 1
Daktarin pa resno dvomim, da bo tu kaj pomagal, ker je proti glivicam, te pa s to boleznijo nimajo nobene veze, pa tudi analgetik ni. Samo škodo lahko narediš, če ju boš mazala s tem. Pomaga kvečjemu kakšen analgetik kot Calgel, ali pa če ti v lekarni kaj skupaj namešajo.


LP

Pi-kica

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?