|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oh, te dude in flaške
26.9.2006 9:14:36   
Jutra
Saj vem, da je je treba otroka čim prej odvaditi od dud in cucljev. Pri nas pa je žal tako, da je hčerka (kmalu bo 2 leti) vedno bolj navezana na vse touser posted image  
Pri dudah je tako: spat mora iti vsaj s tremi, kadar se ji kaj zgodi, jo nujno rabi za tolažbo, pa dudice gor, pa dudice dol.
Ko gre spat, želi obvezno piti iz stekleničke z nastavkom cucljauser posted image , čeprav čez dan pije iz kozarca. Največja težava pa je, ker je njena ninica stekleničkauser posted image , le-to stiska k sebi in posledično je pogosto mokra ona ali pa postelja, pa je treba vse skupaj preoblačitiuser posted image

Zdaj pa ne vem, ali se naj sekiram zaradi te pretirane navezanosti na dude in flaške? A bi morali že iti skozi proces odvajanja? A se to s časoma uredi? Ali kako je s tem? Ene mame me tolažijo, da so njihovi otroci tudi do šole uporabljali dude in flaške...

Prosim za vaša mnenja, pa kakšen nasvet. Hvalauser posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 9:18:12   
Mina1
Zdaj pa ne vem, ali se naj sekiram zaradi te pretirane navezanosti na dude in flaške? A bi morali že iti skozi proces odvajanja? A se to s časoma uredi? Ali kako je s tem?


Itak, da bo vsak po svoje povedal. Moj sedaj 4,5 letnik je imel dudo v ustih točno do mojega odhoda v porodnišnico, ko sem rodila drugega sinčka. Torej pri treh letih je bil prvič brez dude, brez tricikla in podobno...

Takrat, tisti prvi večer, ko mene ni bilo doma, mi je moj poslal sms, da mali prvič spi brez dude, da je sam tako rekel in hotel, ker se je tako odločil, da bo sedaj dudiko imel mlajši bratec, ko pride domov. Še vedno imam sms spravljen.

Torej, na silo gotovo ne bo šlo, pri nas ni šlo. Ko se je sam odločil, je pa šlo.

Nič se ne sekirat, pa bo:)

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 9:28:39   
a.jda
Tudi jaz se zadnje čase sprašujem kam to pelje. Stara je 2,5 in čedalje bol navezana na oboje. Če bi to vedela bi pri 1,5 letu vse to ukinili, ker bi bilo veliko lažje. Zdaj bomo čakali da jo mine, ker ji na silo nočem vzeti, saj se začne kar tresti, če jo slučajno ne najde. Tudi razni izgovori, da je muca vzela, pa da bomo dali ptičkam dudo , itd, pri naši ne zaležejo saj jo noče nikomur dati. Bi pa tud jaz rada vedla kdaj se bo to nehalo.

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 9:51:40   
srki
Aljaž je star dve leti in pol pa je čedalje bolj "mahnjen" na dudo. Flaško je odpikal že pred enim letom, z dude pa ne za vraga. Smo imeli že uspeh, da je bil brez, ko pa je bil v bolnici na operaciji, pa se je spet razcartal. Bo že minilo.  

(odgovor članu a.jda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 9:56:57   
Miss Piggy
Jaz sem svojemu, ko je bil star 15 mesecev dudo začela namakati v med (GA NE MARA). Nekajkrat jo je probal, pol pa ni hotel več. Mogoče mal kruto ampak učinkovito.Flaško je pri 18 mesecih sam zavrnil, ninico, ki je bila v našem primeru tetra plenička pa je imel do tretjega leta, samo za spanje. Sedaj pa je kakšne pol leta čisto brez.user posted image user posted image user posted image

Upam, da bomo pri drugem tudi tako uspešni!

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 10:41:57   
nuala
Jakob ( 2 leti ) zvečer po flaški spije mleko, tudi Gili ( 4 leta ) se mu rad pridruži.
Meni se to ne zdi nič hudega.

Dude Jakob zbira, čuva, se z njimi igra, cucla, pravi fetiš so. In tudi to se mi ne zdi kaj hudega, verjetno ga bo minilo.
Zanimivo je, da dudo v vrtcu takoj odda teti v čuvanje in je ne uporablja več...


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 10:46:03   
HuAnita
Mi jo imamo samo za zaspati, ampak z newbornom se je tudi časpred spanjem 'podaljšal'. Prje je zaspala v 5 min, zdaj, ko pa se mali dere skupaj tudi 2 uri, pa Capinka veselo cuclja tisto nagravžno dudo... Sem parkrat čisto popenila, ker je ne morem gledati in poslušati s tisto dudo (težko zaspim ob zvoku cucljanja, sem pač čudna, japuser posted image ), pa ji jo vzela, pa je bl tak iskren jok, tako da ji jo bom pustila. Čez dan je ne dobi, pa če še tako trmari in prosi zanjo (babico namreč vsako njeno jokanje in trmarjenje hitro utiša z dudo - seveda znorim, ko to vidim/izvem!!!), ampak pri meni tega in. Bomo že nekako, ne?

(odgovor članu Miss Piggy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 10:58:35   
puncica
Naša je stara 2 leti pa 3 mesce, pa ni videt konca da bo dudo kaj stran dala, smo vsi tako jezni nanjo, ker jo vedno iščemo, ker ko se ona zamisli jo da iz ust in vrže da jo potem iščemo po celi bajti zunaj na terasi pa ne vem kje še vse. Tako smo eno že zgubil v trgovini, ker jo je kr vrgla stran. Potem pa je bila doma kriza, zadnjič pa je pozabila še tisto edino dudo v vrtcu je bilo grooooozno, tako je jokala, da jo je kr cukal, tako da sem ji potem dala dudo namenjeno najmlajšemu in sprva je ni hotela potem pa z velliiiiiiko muko vzela, ker druge pač ni bilo. Tako je na to dudo navezana, da ne vem če bo dala kej stran po moje do šole ne. Jemat ji nočem, ker vem da bo potem histerija do nebes, tako da še vedno iščemo to blesovo dudo, pa jo hoče ko rata zaspana, pa ko se kej udari, pa ko ji kej fali, pa ko kej ni po njenem, pa naj se carta, najbolj mi gre pa na živce ko z dudo govori, to pa ne morem, tako da takrat jo mora obvezno dat ven, če ne jo kr ignoriram, in se delam da ne vem kaj je rekla, potem jo pa da ven in lepo pove.

Ker smo pri punčici bili tako jezni na dudo, pa ne zato, ker bi jo uporabljala pač pa to iskanje in večno vprašanje "A maš cucl s sabo?" ima tamali zdej prstek. Ja sej vem spet bo kdo moraliziral duda je boljš bla bla bla, mah poln kufer imam tega, pa naj ma prst dude itak ni hotel imet, zdej jo sicer zagrabi pa potem roke tišči k ustom in se dere še bolj. Je pa ena prednost, ni ga treba iskat prsta namreč, sam si ga zna dat noter, med tem ko smo pri punčici celo noč prebedel, pa duda not, duda ven, duda not duda ven, ker vem da bi bilo pri malečkem isto, mu prst pustim. Tako smo se odločili in tako bo, o posledicah bomo pa razmišljali ko bodo le te nastople. Tako da ni treba več nasvetov ne takih ne drugačnih, ker sem že prav jezna na njih. Naš ma pač prst pa če ga bo imel do 8 razreda pa ga bo imel.

Dude pa sovražim in kr ne razumem tiste, ki dajajo dude otrokom kot modni dodatekuser posted image , to mi res ne gre v račun.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 11:17:52   
bobek05
Naš je star "šele" 15m, ampak sva tudi že premišljevala kdaj bo trebat ukinit oboje... Oboje ima praktično že od rojstva inna nek način sem bila vsaj za dudo vesela, ker sem upala, da potem ne bo sesal prstka... Seveda pa ni to ni garancija. Jaz sem kot dojenček tudi imela dudo in so me kaj hitro spravili z nje (babica jo je vrgla KAO v peč, druge pa nisem hotela), ampak ko se je rodila moja 2,5 leti mlajša sestra, sem začela sesati prst (ker ga je tudi ona) user posted image in ga sesala skoraj do OŠ (tega se je dosti težje odvadit kot dude!)...

Nam je sicer zobozdravnica pri 1. letu rekla, da naj bi flaške popolnoma ukinili, če pa ne to, pa da bi vsaj šli na "ploščate" cuclje (kot jih ima npr. Nuk), ampak naš Nukove cuclje odklanja, ker je že od malega navajen na Aventove user posted image Tudi dude (ki so pa Nukove) noče večje in smo tako še vedno pri tisti ta najmanjši (tudi pediatrinja je sama rekla, da naj kar ostanemo pri najmanjši, ker je boljše za dlesni in zobke)...

Ne vem... Na silo pri našem tudi ne bomo nič dosegli... Brez dude ne zna zaspat, jo pa po nekaj minutah vrže iz ust (ko zaspi). Zadnje čase jo več uporabljamo zaradi cartanja (uvajanje v vrtec). Po moje bo flaško lažje ukinit kot dudo, ampak kdaj bomo prišli do enega ali drugega dogodka pa je vprašanje... user posted image

Jutra, ste probali kaj v smislu, da je pa zdaj že velika punca in da je ne rabi več (ene ali druge), ali da jo bo božiček odnesel in prinesel namesto tega kakšno darilo, ali da jo kak drug dojenček bolj rabi, ... Ti pa svetujem, da ne odvajaš oboje naenkrat, ampak najprej flaško (ker je po moje lažje) in potem dudo...

P.S.: Hodi vaša v vrtec? Naš je zdaj še v jaslicah, ampak nekak upam, da bo kasneje sam dal dudo stran, ko bo videl, da je ta večji otroci tudi nimajo...


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 11:33:10   
puncica

...nekak upam, da bo kasneje sam dal dudo stran, ko bo videl, da je ta večji otroci tudi nimajo...


Ja pri dveh letih še sigurno ne mogoče pri 3-4. SOsedov fant je star 4 leta, pa zdej vidi da drugi nimajo dude in ga zrad tega hecajo in je potem tud on nima no hitr jo gre mal pocucljat v garderobo in hop nazaj user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 14:18:15   
taška30
Joj, kolk vas je fajn brat.user posted image
Sem se že bala, da je naša tamala največja odvisnica od dude na celem svetu. Pa včasih se sekiram, potem malo manj, pa vedno iščem neke izgovore: uvajanje v vrtec, prehlad...pa naj jo ima...
Se mi zdi, da starejša kot je, bolj je usekana na dudo. Imamo jih (v stalni uporabi) vsaj kakih 6, pa še par rezerv, skritih po omarah. Za spat itak: ena v usta , pa v vsako roko po ena (njena ninica), pa še kaki 2 za rezervo na robu postelje, ker če ponoči ne najde treh, se dere DUDA, DUDA, DUDA ven iz svoje sobe. Tudi sedaj ko ima totalno zabasan nos s smrkljem (huda viroza), vleče dude cele noči, ni mi jasno sploh kako dihauser posted image  
Po novem daje dudo tudi spat (v škatlico in pokrije z dekico) in ji daje piti (iz svoje flaške)user posted image
Za znort!!!
Upam, da bo enkrat minilo.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 21:09:42   
soris
Moja user posted image je imela dudo in flašo skoraj do 3. leta. Potem pa sem ji par dni razlagala, da po hišah otrok v vrtcu hodi ena miška, ki zamenja dudo za bombončke. In je eno jutro kar rekla cela žalostna: mami, zakaj pa meni miška ne odnese dude? In tisti dan sva prvi dan šle brez dude v vrtec (torej se je zgodil čudežuser posted image ). Pol je mela mama malo letanja za bomboni (specifičnimi seveda) in prvo noč je blo malo joka, nato pa nič več. Miška je odnesla njeno dudo svojim malim miškam. In takrat smo zaključili zadevo z dudo.
Nisem ji hotla prej stran jemat, ker ko je bla user posted image je meni ful pasalo da ma dudo in sem tudi sama kriva da sem jo navadila na to. Torej sem striktno proti da otroku jemlješ na silo karkoli stran. Flašo je pa že pred tem sama vrgla v smeti, ker sem ji rekla da je polno bacilov gor user posted image .
Z malo domišljije in pravo starostjo otroka (kaj je od vsakega posameznika odvisno) pa gre. Ne to spreminjat v travmo, to nima smisla.
Upam, da rešite na lep način.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oh, te dude in flaške
26.9.2006 21:41:54   
munip
Naš ta velik, ki je star 19 mesecev je že 14 dni brez dude. Tut prej jo je imel samo za zaspat. In kako smo se je znebili. Duda je bila žečisto znucana in sva se z mojim pogovarjala, da mu jo zamenjava, zato sva sinu rekla, da je duda že grda in naj jo vrže v smeti. Pa jo je res. Zvečer mu za zaspat nisva dala nove in ker ni preveč težil (samo 6X je vprašal, kje je duda in dobil odgovor, da jo je vrgel v smeti in da jo je zdaj stric odpeljal stran) sva nato to prakticirala naprej. Zdaj ga še kak večer piči in ene 3X vpraša, kje je duda, teži ali dere se pa ne. Lepo mirno zaspi in tudi ponoči je bolje, ker ne iščemo tiste dude celo noč po postelji.

So nam pa kolegi, katrerih sin je bil pri 3 letih še čisto obseden z dudami (eno v ustih ter po eno v vsaki roki in to po cele dneve) povedali, da recept z rezanjem, ki so ga preizkusili, gotovo deluje. Kakšno rezanje - prvi dan so dudam odrezali samo vršičke. Se je menda mali nekaj kremžil in se pritoževal, da duda ni dobra, da se je pokvarila. Onadva pa kao da nič ne  vesta o tem, da se njima zdi čist O.K. Je vlekel k norc a brez pravega efekta. Naslednji dan sta jo še malo odrezala, tretji dan še malo, četrti dan pa je mali vse dude s tako ihto zagnal v smeti in  ni več vprašal zanje. Je bil ful besen nanje, ker so se mu pokvarle!

(odgovor članu soris)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?