|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 21:45:45   
Pilar
Tale govor od Jureta, mislim. Decembra bo star 2 leti in njegovo "besedišče" je tako skromnouser posted image user posted image user posted image ...saj nekaj pove in včasih nastane nova beseda, ampak res noro počasi. Res me je strah! No, pa še temo o avtizmu sem spodaj prebrala, tako da je panika tukaj. Madoniš....vse bi dala, da bi že kaj govoril!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 21:52:11   
Jančika_
Brez panike. Vasja je bil avgusta 2 in tole so njegovi "stavki":
Ati je kaku.user posted image
Nin tam pi. (=Dojenček/Kajetan spi tam.)
Ti to tak taaaaam!!! (=Jaz bi imel tole in s tem bi počel to in ono.)
Mami tete. Se ati tete. Se ti tete.(=Mami teče. Tudi ati teče. Tudi jaz tečem.)

Dober, neuser posted image . Sicer mi gre na jetra, da ga sploh ne morem vprašat, kaj je počel v vrtcu, ker mi ne zna odgovoriti, skrbi me pa ne. Se mu vidi, da je bister fant, samo govorno je pač bolj zadaj.




(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 21:53:55   
Jančika_
Aja aja, taboljš mi je pa njegov izraz za dojenčico: nin pupauser posted image . Nin zato, ker je njegovemu malemu bratrancu, ki bo zdajle star pol leta, ime Janin, tako da so vsi dojenčki pač nin. 

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 21:54:25   
nataša k
Jnčika, pa si ti sigurna, da nimaš našega Leona???  user posted image Ker pri nas je POPOLNOMA ENAKO!!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 21:57:01   
viv_
Sam ne potem čez 3 mesece pisat, da do besede ne pridete ... user posted image user posted image user posted image

Naša tudi ni skoraj nič govorila pri dveh letih, zdaj je pa ni za ustavit. Mogoče je pomagalo, ker je njena prababica molila, da bi otrok spregovoril user posted image

(odgovor članu nataša k)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 21:57:47   
Marogica
Pilar, mene pa zanima, če dosti "govori"-torej spakedravščino, ki je noben hudič ne razume, ali skoraj nič?

Naš bo tudi dec. star 2 leti, pa se ne moremo ravno pohvaliti z besednim zakladom, čeprav pa non-stop nekaj govori. Tako, da upanje ostaja....user posted image

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 21:59:38   
*SINI*
hi,

tudi mojauser posted image ne govori kaj dosti- pa se ne sekiram. Bo pa kmalu stara dve leti.

Njene besede so npr. mama, ata, baba, lola, pupa, nina, bita (bistra), in celo stavek -  to je moje!!!

pa tud bo....

_____________________________

Love is like a mustard seed;
planted by God
and watered by men ...

Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:00:02   
Pilar
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika

Sicer mi gre na jetra, da ga sploh ne morem vprašat, kaj je počel v vrtcu, ker mi ne zna odgovoriti, skrbi me pa ne. Se mu vidi, da je bister fant, samo govorno je pač bolj zadaj.






Evo - isto. Sicer ni v vrtcu....je pa podobno...ga , recimo, vprašam, kaj je videl in pol imamo cel živalski vrt, da se zmenimo....ma res mi je že malo hudo..


(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:04:00   
Pilar
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Sam ne potem čez 3 mesece pisat, da do besede ne pridete ... user posted image user posted image user posted image




Ko bom to napisala Viv - takoj me opomni na ta post!!!!


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:06:30   
Pilar
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Pilar, mene pa zanima, če dosti "govori"-torej spakedravščino, ki je noben hudič ne razume, ali skoraj nič?

Naš bo tudi dec. star 2 leti, pa se ne moremo ravno pohvaliti z besednim zakladom, čeprav pa non-stop nekaj govori. Tako, da upanje ostaja....user posted image


Ja, spekedravščine je kar nekaj....videti je, da bi rad nekaj povedal, pa mu ne uspe, potem pa kar z jezičkom nekaj gruliuser posted image ...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:07:08   
nataša k
Ko jaz našega vprašam, kako je bilo v vrtcu, mi odgovori 'v redi'. Ga vprašam, če so se kaj igrali. 'Ja'. Kaj ste se igrali? 'Am, auto...' - tri pikice pomenijo: mama, uporabi domišljijo user posted image .

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:15:58   
Marogica
Torej nič ne skrbi, Pilar. Ta "spakedravščina je dober znakuser posted image  Jih boš še poslušala.... in si želela, da bi mu lahko baterije ven vzela. No, vsaj meni je tako-pri ta starejšem.user posted image  

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:18:14   
Seven*
http://24ur.com/naslovnica/servisi/vizita/20060916_3080408.php

Evo, da se boste imele za kaj sekirat! user posted image user posted image user posted image user posted image

Moj Jakob je stra dve leti in tri mesece, pa govori ZELO MALO. Bo zee..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu nataša k)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:21:08   
nataša k
Ja, seveda. Ti strokovnjaki so verjetno govorili že pri treh mesecih. Svojih otrok pa verjetno itak nimajo. user posted image Joj, me kr jeza zgrabi ob takih člankih.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:28:12   
srki
Ne sekiraj se, vse ob svojem času.

Naš je začel sicer zelo zgodaj govorit, zdaj sploh lepo govori, pa mi vseeno ne zna povedati, kaj so delali v vrtcu. Vem samo to, da je vsak dan za kosilo "zupika" (juha oz. župca), pa da je **** otrok ugriznil Ladjo, namesto Nadjouser posted image

A veste kaj je reku atiju?

"Ati je pdnu, pujs"user posted image user posted image

(odgovor članu nataša k)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:29:23   
nataša k
IZVIRNO SPOROČILO: srki

A veste kaj je reku atiju?

"Ati je pdnu, pujs"user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:30:12   
Pilar
IZVIRNO SPOROČILO: Seven



Moj Jakob je stra dve leti in tri mesece, pa govori ZELO MALO. Bo zee..

A Ema že kaj govori? Pri nas pravijo, da bo Leja prej spregovorila kot Jureuser posted image ...pa je 16m mlajša.....

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:34:40   
Seven*
Pilar. Saj to je pa najvecja ironija. Ema ze obvlada par besed, pa se ni stara 13 mesecev. Pa se mozgansko operacijo je imela na mestu kjer je center za govor. Bravo tamala! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:36:22   
sanasan
moja bo tudi kmalu 2, govori ko strgan dohtar (po mamiuser posted image ), ogromno pa je 'spakedranih' besed pid-pridi, vala-hvala, peja-peljala, u a-lula, ku a-kuha...najboljša pa je, ko pri pesmici reče kura! namesto hura! in v slaščičarni 'mami, kavo, ja!'
meni se zdi, da glede govora ni treba skrbeti do 3.leta, če vsaj malo žlobudrajo...pri tamali v vrtcu so sedaj vsi stari okoli 2.leti, ne/govorijo pa zelo različno
včasih pa pomaga, da otroka vzpodbudiš, da ga ne 'razumeš' takoj, kaj hoče...se bolj potrudijo...
moja sestra je bila tak primer...do 3.leta je spregovorila le kakih 10 besed in je vedno samo pokazala s kretnjami....zdravnica je svetovala, naj se naredimo 'neumne', po parih dneh je začela tekoče govorit in to cele stavke!!!...aja, njen IQ je pa nad povprečjemuser posted image  

(odgovor članu nataša k)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:39:53   
Gina
Jaz sem se tudi sekirala pri ta malem, ker ni do skoraj dveh let govoril skoraj nič. Se mi zdi da morda kakih 10 besed ali manj. Niti spekedravščine ni govoril. Res sem se spraševala, če ni že kaj narobe, sploh če računaš, da sta prva dva začela govorit pri enem letu in pri letu in pol čvekala ko strgana dohtarja. Potem je pa en mesec pred drugim rojstnim dnem začel, in v roku treh mesecev govoril v stavkih, dolgih po 5 besed in več. Danes ga ni za ustavit. Vse razloži in pove, pa razume se ga tudi po telefonu - celo babi in dedi, ki ne slišita čist ok.user posted image user posted image

Tako da nič skrbet. Boš videla, da se mu bo kar naenkrat odprlo.user posted image  Ni več veliko za čakat, kmalu bo ta čas napočil.user posted image

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:40:20   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Pilar. Saj to je pa najvecja ironija. Ema ze obvlada par besed, pa se ni stara 13 mesecev. Pa se mozgansko operacijo je imela na mestu kjer je center za govor. Bravo tamala! user posted image user posted image user posted image


Bravo, Ema user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:46:02   
Pilar
IZVIRNO SPOROČILO: Seven
Ema ze obvlada par besed, pa se ni stara 13 mesecev. Pa se mozgansko operacijo je imela na mestu kjer je center za govor. Bravo tamala! user posted image user posted image user posted image


Tole me pa zelo veseli.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:47:52   
nataša k
Vse čestitke Emi!!! user posted image user posted image user posted image
Bravo punca, samo tako naprej!!!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:50:08   
Pilar
No, malo tolažbe se prileže...hvala vam...
Saj ne vem, ampak se mi zdi, da sem temo o negovoru mojega otroka odprla vsaj že 2x.
Upam, da bo naslednji naslov "spregovoril je"!!!!!!!!

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pri nas se ne premakne!!!
22.9.2006 22:56:17   
Jančika_
Me prav zanima, kaj bo njegov prvi stavekuser posted image . Vasja je pri vsej svoji molčečnosti  prvi stavek spravil skupaj pri kakih 16 mesecih, ko je smrtno resno izjavil: "Mama user posted image (=tisti čudoviti zvok ob bruhanju)". Jah, sem bila noseča in sem kozlala, res jeuser posted image .

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?