|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   botra brez zakramentov, samo krst
22.7.2008 13:33:38   
Neni13
Pozdravljene,

zanima me ali ste izbrali botrco,botra, ki je imel od zakramentov samo krst.
Ne najdem župnije, ki bi mi krstili otroka s takšno botro..
Pa me zanima, če je v kateri župniji to možno..

Lep pozdrav iz

Štajerskega konca
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
22.7.2008 13:38:27   
NATAŠI
ne ... drugače pa mogoče v Tunjicah ne bo kompliciral ker je full na izi

(odgovor članu Neni13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
22.7.2008 13:53:01   
Raho
Moj sin ima botri, kjer ena nima nič, druga je bila krščena.
Moja hči ima botrici, kjer je ena celo druge vere.

Jaz sem botra 3 otrokom in sem bojda bila samo krščena

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
22.7.2008 14:33:41   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Neni13
botrco,botra, ki je imel od zakramentov samo krst.
Ne najdem župnije, ki bi mi krstili otroka s takšno botro..

Ker po tvoje botra itak samo stoji lepo zraven in da lepo darilo.

(odgovor članu Neni13)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
22.7.2008 17:51:32   
Neni13
Tehnofil nehaj smetit na tej temi...
Če si ti taka, še ne pomeni, da smo drugi.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
22.7.2008 21:14:31   
nanč
Naša botra nima zakramentov in midva nisma poročena pa naš župnik ni nič kompliciral.Je pa res,da je sama rekla,da jih bo naredila 1x,ker jih bo itak rabla za poroko,pa je samo izjavo podpisala.Na krstnem listu pa sma pisane ona kot botra in tud jaz,ker mam zakramente.Krst smo pa imeli v Lenartu.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Neni13)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
22.7.2008 22:31:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Neni13

Tehnofil nehaj smetit na tej temi...
Če si ti taka, še ne pomeni, da smo drugi.



Podpišem osebek tehnofil in ploskam za to realno pripombo ki niti slučajno ni smetenje.user posted image user posted image user posted image user posted image

Tebi pa vprašanje? Kaj pa je sv. krst? In pa kaj je dolžnost staršev in obveza krstnega botra /botrice?

Ko boš odgovorila na ta vprašanja ti bo popolnoma jasno, zakaj je tehnofil napisal-a tako pripombo in zakaj ima prav.

(odgovor članu Neni13)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
22.7.2008 22:32:28   
Anonimen
Neni13

Evo tole sem kopirala iz ene podobne teme,ker se mi ne da še enkrat pisat vse na dolgo in široko:

Samo eno stvar bi dodala, ki se mi zdi, da je niste omenile in sicer, da se starša pri krstu pred Bogom zavežeta, da bosta svojega otroka vzgajala v kršanski veri (molitev zjutraj in zvečer, ob nedeljah in zapovedanih praznikih pri sveti maši, spoštovati vse zakramente: sv.krst, sv. obhajilo, sv. birma, sv. maziljenje, sv. zakon, sv. spoved; izogibanje grehu; itd.) botra pa pomagata pri le-tej.


Tehnofil je samo hotel-a povedat to kar je res. Kako bo boter/botra, ki niti sam nima znanja in potrebnega da bi lahko pomagal pri tej vzgoji dajal to vzgojo in zakaj bi potemtakem sploh nekdo - katolik hotel tako osebo za botra / botro??

Verjetno zato ker....kar je napisal-a tehnofil! Ali pa imaš ti kak bolj logičen odgovor user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 1:17:48   
Raho
No, sedaj bom pa še jaz komentirala, ker mimo pripombe tehnofila pa res ne morem...

Kdo je boter mojim otrokom?
Tisti, ki ga jaz spoštujem in je tudi meni za vzgled... Tisti, ki ga imam jaz rada in ki ga ima rad moj otrok... Tisti, ki je pripravljen sprejeti moje mnenje in mene in moje otroke in celo mojo družino brez pogojev in vprašanj zakaj in čemu... Tisti, ki mu jaz 100% zaupam in tisti, ki ima morda takšne lastnosti, ki jih jaz nimam, bi pa bilo dobro, da jih moj otrok spozna...

Boter je mojemu otroku tisti, ki ga ima rad (pa je zaradi mene lahko tudi budist) in ne tisti, ki ima primerne zakramente, da je lahko boter.

Tisti, ki pa menite, da je naloga botrov predvsem pomoč pri verski vzgoji, zakaj pa jih sploh imate? Zaradi darila?



< Sporočilo je popravil Raho -- 23.7.2008 1:19:14 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 6:16:20   
Udb
"Sveti krst je prvi zakrament uvajanja v krščanstvo. Krščenec po krstu postane član skupnosti kristjanov - krščanske Cerkve. Pogoj za krst je seveda krščanska vera, zato mora krščenec pred krstnim obredom izpovedati, da sprejema vero Cerkve za svojo. Če gre za krst otroka, to storijo njegovi starši in botri, ki hkrati obljubijo, da bodo otroka vzgajali v krščanski veri."
 
Boter ne more biti kar ena oseba, ki ji zaupamo in jo imamo pač radi... to so prijatelji. Boter se ob krstu obvezuje, da bo otrok vzgajan v krščanski veri - ne, da bo pač lepo vzgojen, da bo imel prave vrednote..., ampak v krščanski veri. Zato je pač potrebno in od cerkve zahtevano, da ima vse zakramente - taka so pač pravila (ki bi jih morali upoštevati v duhovniki). Ne razumem, zakaj date otroka krstiti, če se s tem ne strinjate. A z ostalimi "pravili" cerkve pa se? Ali to delate "za vsak slučaj"?

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 7:47:21   
Neni13
Dobro jutro,

eto pa so spet prišle ene, ki solijo pamet. Pa kaj res nimate kaj drugega za počet v življenju, kot da se vtikujete v druge stvari!?
Ne, da se mi ukvarjat z vami in pričkat, niti nimam časa za to..
Se raje posvečam svoji user posted image .
Torej za vse ostale, če nimate odgovora na moje vprašanje, pa vam je dolgčas ali karkoli že, odprite raje novo temo in tam debatirajte po mili volji..

Lep sončen dan vsem.user posted image

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 7:51:48   
Neni13
Raho in nanč hvala za informacije.

(odgovor članu Neni13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 8:26:37   
Anonimen
Tehnofil ima v jedru popolnoma prav,  to je pač namen krsta. Nekoč je bil namen krsta tudi, da bi boter skrbel za otroka, če se staršem kaj zgodi. Pa se vprašajmo, koliko botrov bi v resnici želelo sprejeti to vlogo? Vendar naj obračam tako ali drugače, je utemljitev Raho veliko bolj na mestu in predvsem zelo življenjska. Tako, da jaz osebno bi tudi raje izbrala botra, ki mu zaupam in za katerega verjamem, da bo delal za dobro mojega otroka in bo versko strpen. Saj je en kup botrov z vsemi zakramenti, pa v resnici  nikoli ne vidijo cerkve od znotraj, o cerkvi celo slabo govorijo.
Vem, da je kar nekaj duhovnikov, ki krstijo otroke, z raznimi "krščanskimi manjki" (starši niso poročeni ali nimajo zakramentov, botri nimajo zakramentov) in meni se ne zdi to nič napak, morda mi je bolj vprašljivo, ali res krst za vsako ceno, ali je tako pomemben? Neni13, ti pa če sprašuješ za mnenja, bi človek glede na temo, pričakoval več strpnosti in življenske širine user posted image .

(odgovor članu Neni13)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 8:29:45   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Neni13

Pozdravljene,

zanima me ali ste izbrali botrco,botra, ki je imel od zakramentov samo krst.
Ne najdem župnije, ki bi mi krstili otroka s takšno botro..
Pa me zanima, če je v kateri župniji to možno..

Lep pozdrav iz

Štajerskega konca



Verjetno so uporabniki na tem forumu bolj papeški od papeža, glede na to, da sama cerkev dovoli , da ima boter samo krst .

Sama sem samo krščena sem pa botra trem otrokom, dvema v Ankaranu , eni v Murski Soboti.  Brez problemov.

JA in vsem trem sem kupila lepo darilo user posted image

(odgovor članu Neni13)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 8:32:02   
Neni13
Miša 99,

no nekaj si že ti odgovorila, čeprav nisem odprla teme, da bi debatirali o tem. Samo nisi pa dobro prebrala mojega 1 sporočila. Od kje ti občutek, da sprašujem za mnenje!?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 13:05:36   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Neni13
botrco,botra, ki je imel od zakramentov samo krst.
Ne najdem župnije, ki bi mi krstili otroka s takšno botro..

Ker po tvoje botra itak samo stoji lepo zraven in da lepo darilo.


IZVIRNO SPOROČILO: Neni13
Tehnofil nehaj smetit na tej temi...
Če si ti taka, še ne pomeni, da smo drugi.

Ja spet paradoks. Tisti ki očita je sam tak prvi.

Torej, kakšne kvalifikacije ima ta tvoja kandidatka, razen tega da bo pri krstu lepa zgledala, ko bo zraven stala, pa lepo darilo dala? Kaj še, bo kot botra naredila?

Predvsem izbiraš botro na podlagi osebnih povezav iz sorodstva ali prijateljsta t.j. neke koristi in nikakor ne po primernosti biti boter.

IZVIRNO SPOROČILO: Neni13
Ne, da se mi ukvarjat z vami ...
Se raje posvečam svoji .

Ne da se ti ukvarjat s krstom, ne pa z nami. In če bi se resnično želela posvečati svoji user posted image , bi se prvo pozanimala dobro kaj krsti tej tvoji user posted image povzoči in kaj naj boter njej nudi.

IZVIRNO SPOROČILO: Neni13
Ne najdem župnije, ki bi mi krstili otroka s takšno botro..

A ni to že dovolj velik znak da se malo vprašaš, kaj ti je?

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 13:08:24   
Anonimen
Prav to kar smo zapisale je odgovor na tvoj prvotni post ob odprtju te teme. Ampak očitno nisi sposobna brati med vrsticami, zato ti je potrebno na dolgo in široko razlagati. Pa naj bo, pa čeprav tudi jaz nimam časa, ampak take teme ki izkazujejo hipokratstvo na vsej črti so le vredne, da kaj zapišem jaz in podobno misleči.

Torej sprašuješ ali je kdo izbral .... in kje bi lahko krstila...

RKC je institucija, katere član si in očitno želiš, da bi bil tudi tvoj otrok. Če si prostovoljno članica RKC, kar očitno si in si tako srečna in zadovoljna in ti absolutno odgovarja v vseh pogledih, da si želiš, da bi bil tudi tvoj otrok. Zato ga želiš krstiti, saj je to prvi korak. Potem nam ni jasno zakaj že na začetku "iščeš krivine" , oziroma se izogibaš pravilom, ki jih RKC postavlja??
Kje je logika?

Če si želiš biti član nečesa  in posledično pripadaš je logično, da živiš po pravilih ki jih ta "nekdo" določa. Saj se vendar odločaš prostovoljno in te nihče ne sili v to.

Ti pa sprašuješ kje bi jih " lahko okrog prenesla" zaobšla ta pravila?

simple us that: očitno želiš otroka učlaniti v Cerkev, ampak ne sprejmeš pa nič kar učijo in kar zahtevajo??
Zakaj potem sploh to delaš???

Upam, da sedaj razumeš odgovor na tvoj prvotni post!

Tista ki je pa pripomnila (higuys), da smo nekateri bolj papeški od papeža in ker razumem to pripombo kakor, da sem očitmo še bolj zagrižen katolik od njega - pa takole:

Papež meni osebno pomeni ravno toliko kot lanski sneg. Nič. Sem namreč muslimanka, česar nikoli in nikjer ne skrivam, celo z ponosom povem. Torej naj bo jasno, da se ne oglašam zaradi tega, ker bi nekdo, ki hoče Cerkev okrog prinesti  s tem žalila moja verska čustva, ampak se oglašam izključno zato, ker me taka narejena hinavska pripadnost pogreje. Zato se bom vedno v takih in podobnih primerih oglasila z istim komentarjem in istimi vprašanji.

Neni13 ni ne prva ne zadnja ,ki jo sprašujem, zakaj??  Odgovori pa so itak zmeram butasti:

- Ker je taka tradicija...
- Ker se spodobi...
-Ker starši tako želijo...
-Ker to pač mora bit, zakaj pa ne vem...
in tako dalje

Morda pa nam Neni13 poda še kakšen nov odgovor zakaj bi nekaj naredila kar že v osnovi negira in hvata krivine že v štartu??

In vsakomur je seveda jasno, da vsi ti odgovori niso pravi.

Pa še takole naj zapišem če komu še zmerja ni jasno:

Jaz ne maram planin in ne planinarim, če grem kdaj na najbljižji hrib zato še nisem planinec. In potem vas bi tukaj spraševala o članstvu v planinski klub... In pa če grem lahko na Triglav v natikačih, pa kje bi našla gorskega vodnika ,ki bi me hotel peljat na Triglav v natikačih..
Precej čudno aneda? Če že ne bolano?!


Evo zato moje pisanje, in pisanje vseh, ki se je tebi zdelo, da pametujemo in smetimo, še kako paše k tvojemu prvemu postu.

Pa brez zamere in lep pozdrav ****


p.s.

Raho: to kaj je naloga botra ne mislimo mi ampak to določa Cerkev. In imaš prav, če je ta človek vse kar si naštela je absolutno dober zate in za vzgled tvojemu otroku... Cerkev pa zahteva, da ima še zakramente.

(odgovor članu Neni13)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 13:12:53   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Raho
Tisti, ki ga jaz spoštujem in je tudi meni za vzgled... Tisti, ki ga imam jaz rada in ki ga ima rad moj otrok... ... tisti, ki ga ima rad (pa je zaradi mene lahko tudi budist) in ne tisti, ki ima primerne zakramente, da je lahko boter.

Malo si pomešala. To je tvoja lastna umotvorina. To kar ti opisuješ je nekdo ki skrbni za otroka.

Botrstvo pa je povezano izključno in samo s krščansko vero, ne glede na to kdo je tebi vzgled. Če pa misliš, da botrstvo nima nič s krščansko vero potem si pa izberi botra, a brez krsta. Potem za to ne potrebuješ katoliškega duhovnika. Potem pojdi k budistu.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 13:17:00   
lemavrica
Po besedah našega župnika bodo botri baje itak ukinjeni in tudi slučajno nimajo več take vloge kot so jo imeli včasih.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 13:17:42   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99
...Saj je en kup botrov z vsemi zakramenti, pa v resnici  nikoli ne vidijo cerkve od znotraj, ...

Botre ne določuje cerkev ampak jih izbirajo starši sami, tako da je ta očitek mazanje oči. Ko pa botre (za katere vedo da niso primerni - za vse pač ne more vsak vedeti) odklonijo, pa so kao "župniki ki komplicirajo".

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 13:35:15   
higuys
Tista ki je pa pripomnila (higuys), da smo nekateri bolj papeški od papeža in ker razumem to pripombo kakor, da sem očitmo še bolj zagrižen katolik od njega - pa takole:

Papež meni osebno pomeni ravno toliko kot lanski sneg. Nič. Sem namreč muslimanka, česar nikoli in nikjer ne skrivam, celo z ponosom povem. Torej naj bo jasno, da se ne oglašam zaradi tega, ker bi nekdo, ki hoče Cerkev okrog prinesti s tem žalila moja verska čustva, ampak se oglašam izključno zato, ker me taka narejena hinavska pripadnost pogreje. Zato se bom vedno v takih in podobnih primerih oglasila z istim komentarjem in istimi vprašanji


Hm, o hinavstvu. Jaz rečem katoliškemu duhovniku, če bo krstil otroka, botra pa nima zakramentov. Na izbiro ima krstiti ali odkloniti. Štekaš? To se hotela povdati s papeštvom, še sama cerkev dovoljuje krstne botre brez zakramentov (s katerega razloga ? user posted image ) , tukaj pa nekaj uporabnikov temu goreče nasprotuje. Ampak kdo je večji "grešnik" ? Starš, ki želi imeti botra s krivinami (kot je ena rekla) ali RKC katera ne upošteva svojih lastnih pravil?
Bi imela nekaj vprašanj glede islama, samo nekaj mi pravi, da to ni prava tema.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 14:42:01   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Bi imela nekaj vprašanj glede islama, samo nekaj mi pravi, da to ni prava tema.

Ti kar vpraši. Imamo tukaj ****, ti bo najbolj pravilno odgovorila.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 14:54:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Hm, o hinavstvu. Jaz rečem katoliškemu duhovniku, če bo krstil otroka, botra pa nima zakramentov. Na izbiro ima krstiti ali odkloniti. Štekaš? To se hotela povdati s papeštvom, še sama cerkev dovoljuje krstne botre brez zakramentov (s katerega razloga ? user posted image ) , tukaj pa nekaj uporabnikov temu goreče nasprotuje. Ampak kdo je večji "grešnik" ? Starš, ki želi imeti botra s krivinami (kot je ena rekla) ali RKC katera ne upošteva svojih lastnih pravil?
Bi imela nekaj vprašanj glede islama, samo nekaj mi pravi, da to ni prava tema.



O.k. štekam.user posted image user posted image   Ampak še vedno trdim da je to hinavstvo, ali iz strani staršev, lahko pa tudi iz strani duhovnika...
V tem primeru o katerem je govara ( ta tema) gre za starše, ker očitno ne more najti "polovičarskega" duhovnika.

Sem pa dojela tvoj point in te razumem...pardom štekam!user posted image user posted image

Glede vprašanj o Islamu, bolje, da ne smetiva tukaj. Ali mi pošlješ na ZS ali pa odpreš novo temo. Kar vem lahko povem, kar ne vem pa poiščem odgovor...
V vsakem primeru pa te prosim za potrpežljivost, ker nimam pa časa kar skoz tuki viset. Imam 3 otroke pa še pakiram se nazaj v Egipt.

lp ****

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 15:05:38   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Hm, o hinavstvu. Jaz rečem katoliškemu duhovniku, če bo krstil otroka, botra pa nima zakramentov. Na izbiro ima krstiti ali odkloniti. Štekaš? To se hotela povdati s papeštvom, še sama cerkev dovoljuje krstne botre brez zakramentov (s katerega razloga ? user posted image ) , tukaj pa nekaj uporabnikov temu goreče nasprotuje. Ampak kdo je večji "grešnik" ? Starš, ki želi imeti botra s krivinami (kot je ena rekla) ali RKC katera ne upošteva svojih lastnih pravil?
Bi imela nekaj vprašanj glede islama, samo nekaj mi pravi, da to ni prava tema.



O.k. štekam.user posted image user posted image   Ampak še vedno trdim da je to hinavstvo, ali iz strani staršev, lahko pa tudi iz strani duhovnika...
V tem primeru o katerem je govara ( ta tema) gre za starše, ker očitno ne more najti "polovičarskega" duhovnika.

Sem pa dojela tvoj point in te razumem...pardom štekam!user posted image user posted image

Glede vprašanj o Islamu, bolje, da ne smetiva tukaj. Ali mi pošlješ na ZS ali pa odpreš novo temo. Kar vem lahko povem, kar ne vem pa poiščem odgovor...
V vsakem primeru pa te prosim za potrpežljivost, ker nimam pa časa kar skoz tuki viset. Imam 3 otroke pa še pakiram se nazaj v Egipt.

lp ****



Prav imaš ne bova smetile, ti pošljem zs in enkrat , ko boš imela čas in voljo mi odgovoriš.
Čestitke za tri otroke. Pa srečno do Egipta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: botra brez zakramentov, samo krst
23.7.2008 15:16:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys




Prav imaš ne bova smetile, ti pošljem zs in enkrat , ko boš imela čas in voljo mi odgovoriš.
Čestitke za tri otroke. Pa srečno do Egipta.


Zmenjeno. Hvala za dobre želje. user posted image user posted image

lp ****

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?