|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Šranga
20.5.2008 23:15:25   
FLASK_A
Zdravo!

Nisem zasledila te teme, me zanima koliko ste dali za šrango.
Koliko časa je potem trajala in ali ste dobili tudi darilo.

Sej vem, da je vse stvar dogovora, fora je v tem, da sem trenutno ravno z dogovarjanja prišla, pa me zanima primerjava z drugimi.

LP!


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Šranga
21.5.2008 0:01:09   
bodoča
Ne bom ti veliko pomagala, ker je pri nas odvisno od "gobca" priče in od zagrizenosti šrangarjev kolk denarja se bo dalo. Torej, če zna dobro govorit in se zmazan ter pretentat šrangarje, ne bo šlo veliko denarja. Lahko se zmenijo za nekaj gajb piva, lahko pa nesejo kar precej denarja, na eni šrangi so potem pobirali 5000 SIT po avtu, bilo pa je okoli 20 - 25 avtomobilov, torej je bilo denarja kar precej. Meni se to zdi brezvezno odiranje, ne vem kako bi reagirala, če bi jaz bil priča takšni šrangi.

Sicer pa prvič slišim, da se za šrango dogovori, pri nas se za šrango ne dogovorja, če jo postavijo jo, če ne pa ne, seveda vsi upajo da je ne - zaradi denarja user posted image .



_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Šranga
21.5.2008 6:55:56   
srki
Pri nas za šrango da ženin-kao "kupi" nevesto. So pa tam vsote okoli bivših 100.000 tolarjev, ravno zadnjikrat je bila ena ohcet, je ženin dal 500 eur. Potem pa še kakšne priče kaj dajo. To je pač običaj. Tisti fantje, ki "šrangajo", pa ženinu in nevesti kupijo tudi darilo.

Je bil pa primer, ko ženin ni hotel dati niti ficka (no, ni bilo v mojem kraju), uboga nevesta je skoraj jokala, ker so šrangarji rekli, da potem mu je pa ne dajouser posted image .

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Šranga
21.5.2008 7:26:29   
Maxica
Zame je dal mož 125000 sit. So se pa že prej zmenili in za polovico denarja sva dobila tudi darilo. Trajalo je pa okrog 15 minut.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Šranga
21.5.2008 7:28:27   
NATAŠI
pri nas (govorim pol leta nazaj ko se je poročila soseda) je šranga trajala slabo urco (en kup opravil) in dali so 500 eur in kupili so darilo

a to si se kar s fanti ki bodo šrangal zmenila?

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Šranga
21.5.2008 7:31:32   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: bodoča

Ne bom ti veliko pomagala, ker je pri nas odvisno od "gobca" priče in od zagrizenosti šrangarjev kolk denarja se bo dalo. Torej, če zna dobro govorit in se zmazan ter pretentat šrangarje, ne bo šlo veliko denarja. Lahko se zmenijo za nekaj gajb piva, lahko pa nesejo kar precej denarja, na eni šrangi so potem pobirali 5000 SIT po avtu, bilo pa je okoli 20 - 25 avtomobilov, torej je bilo denarja kar precej. Meni se to zdi brezvezno odiranje, ne vem kako bi reagirala, če bi jaz bil priča takšni šrangi.

Sicer pa prvič slišim, da se za šrango dogovori, pri nas se za šrango ne dogovorja, če jo postavijo jo, če ne pa ne, seveda vsi upajo da je ne - zaradi denarja user posted image .




Kot, da te lahko prisilijouser posted image  

Sicer pa nej bi načelom večer pred šrango - fantje peli podoknico nevesti. Če tega ne storijo - šrange ne sme bit...

Aja - pa načelom velja to, če ženin odpelje nevesto iz vasi - če slučajno oba ostaneta tam - spet ne more bit šrange ...

< Sporočilo je popravil maruškaŠ -- 21.5.2008 7:32:18 >

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Šranga
21.5.2008 8:05:10   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Zame je dal mož 125000 sit. So se pa že prej zmenili in za polovico denarja sva dobila tudi darilo. Trajalo je pa okrog 15 minut.


u, ti si pa draga user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Šranga
21.5.2008 8:40:27   
bodoča
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: bodoča

Ne bom ti veliko pomagala, ker je pri nas odvisno od "gobca" priče in od zagrizenosti šrangarjev kolk denarja se bo dalo. Torej, če zna dobro govorit in se zmazan ter pretentat šrangarje, ne bo šlo veliko denarja. Lahko se zmenijo za nekaj gajb piva, lahko pa nesejo kar precej denarja, na eni šrangi so potem pobirali 5000 SIT po avtu, bilo pa je okoli 20 - 25 avtomobilov, torej je bilo denarja kar precej. Meni se to zdi brezvezno odiranje, ne vem kako bi reagirala, če bi jaz bil priča takšni šrangi.

Sicer pa prvič slišim, da se za šrango dogovori, pri nas se za šrango ne dogovorja, če jo postavijo jo, če ne pa ne, seveda vsi upajo da je ne - zaradi denarja user posted image .




Kot, da te lahko prisilijouser posted image  

Sicer pa nej bi načelom večer pred šrango - fantje peli podoknico nevesti. Če tega ne storijo - šrange ne sme bit...

Aja - pa načelom velja to, če ženin odpelje nevesto iz vasi - če slučajno oba ostaneta tam - spet ne more bit šrange ...


ja, očitno se nekatere da prisilit. Meni na kraj pameti ne bi padlo, da bi nekim šrangarjem dala 500 €. Pa to je tudi ena butasta finta, da drugač neveste ne dajo, mislim, pa kaj, a je njihova last, jo mogoče imajo za talko, dolker ne dobijo denarja,...?

Šranga naj bi bila za hec in zbarantali naj bi se za neko simbolično "plačilo", ne pa za celomesečno plačo.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Šranga
21.5.2008 8:55:17   
bučkabb
pri nas se tud za šrango nikol ne zmenijo v naprej, no mogoče sam povejo organizatorjem poroke, da neki pripravljajo, da ti lahko planirajo čas da niso pol v stiski za naprej.
itak pa lahka vaški fantje šrangajo samo v primeru, da nevesta zapusti faro oz. občino in gre drugam živet.

pri nas so lani šrangal eni v vasi in so tist denar, ki so ga pobral pri šrangi pol zvečer prinesl na fešto, ko so prišl pet podoknco, so tam pol povedal da je to prispevek za medene tedne.  tak da niso sami nič zaslužl in je bla bol fora oz. običaj. 

se mi zdi ful fer

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Šranga
21.5.2008 9:19:18   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: bodoča

a, očitno se nekatere da prisilit. Meni na kraj pameti ne bi padlo, da bi nekim šrangarjem dala 500 €. Pa to je tudi ena butasta finta, da drugač neveste ne dajo, mislim, pa kaj, a je njihova last, jo mogoče imajo za talko, dolker ne dobijo denarja,...?

Šranga naj bi bila za hec in zbarantali naj bi se za neko simbolično "plačilo", ne pa za celomesečno plačo.


V naši vasi še nobenga niso prisilili, ker je to tradicije še od takrat, ko sem jaz še nekje plavala. Vse je že prej stvar dogovora. In je hec, če vse tako vzameš, če pa ne, pa ni hec.

In na vsaki šrangi je prav luštno, če pa se najdejo zadrteži, pa seveda ni oz. oni tam nimajo kaj iskat.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Šranga
21.5.2008 9:23:36   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: bodoča

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: bodoča

Ne bom ti veliko pomagala, ker je pri nas odvisno od "gobca" priče in od zagrizenosti šrangarjev kolk denarja se bo dalo. Torej, če zna dobro govorit in se zmazan ter pretentat šrangarje, ne bo šlo veliko denarja. Lahko se zmenijo za nekaj gajb piva, lahko pa nesejo kar precej denarja, na eni šrangi so potem pobirali 5000 SIT po avtu, bilo pa je okoli 20 - 25 avtomobilov, torej je bilo denarja kar precej. Meni se to zdi brezvezno odiranje, ne vem kako bi reagirala, če bi jaz bil priča takšni šrangi.

Sicer pa prvič slišim, da se za šrango dogovori, pri nas se za šrango ne dogovorja, če jo postavijo jo, če ne pa ne, seveda vsi upajo da je ne - zaradi denarja user posted image .




Če je šranga željena, pričakovana in dobrodošla - je meni kul. Da pa bi bila šranga kljub temu, da si ženin in nevesta tega ne želita - halo?! Pa kdo bo mene prisilil?! Pač lepo poveš, da te ne zanima - da se požv.... na njihovo šrango in da tega ne želiš. Pika. Še manj pa si to pripravljen plačati. Če gre stvar predaleč - recimo 'zablokirajo' cesto ipd. finte - 113...to je to.

Kot, da te lahko prisilijouser posted image  

Sicer pa nej bi načelom večer pred šrango - fantje peli podoknico nevesti. Če tega ne storijo - šrange ne sme bit...

Aja - pa načelom velja to, če ženin odpelje nevesto iz vasi - če slučajno oba ostaneta tam - spet ne more bit šrange ...


ja, očitno se nekatere da prisilit. Meni na kraj pameti ne bi padlo, da bi nekim šrangarjem dala 500 €. Pa to je tudi ena butasta finta, da drugač neveste ne dajo, mislim, pa kaj, a je njihova last, jo mogoče imajo za talko, dolker ne dobijo denarja,...?

Šranga naj bi bila za hec in zbarantali naj bi se za neko simbolično "plačilo", ne pa za celomesečno plačo.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Šranga
21.5.2008 9:23:59   
puppa
Kot je rekla Srki. Šranga je hec.
Pri nas je ponavadi tako, da če se šrangarji dobro poznajo z ženinom in nevesto, data mladoporočenca za piknik.

Če ne pač neko določeno vsoto denarja... ne vem koliko...Itak je pa to že všteto v stroške poroke.

Meni je to lep običaj. Na nek način se poslovita od rojstnega kraja in ljudi tam.  

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Šranga
21.5.2008 9:26:35   
maruškaŠ
Meni osebno je bil to lep običaj - včasih... Dandanes pa redkokdaj paše k poroki - razen če imata dva pač bolj tradicionalno poroko in si tega želita. Po sami vsebini pa je že hecno - ker v glavnem ne poznam para, ki pred poroko že ne bi živel skupaj in tako torej noben nobenega nikamor ne odpelje. Itak že živita skupaj...

(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Šranga
21.5.2008 13:37:07   
ally1
pri najini poroki je bila prav tako šranga. Bilo je lepo in moj se je moral kar ptruditi, da me je dobil user posted image . Trajala je dobro urco in pol, dali smo pa takrat 150.000SIT, ampak je bilo v naprej dogovorjeno z vaškimi fanti, do kam bodo "cenkali". Se mi pa zdi da je to še vedno en lep običaj, ki ti ostane v zelooo lepem spominu, no vsaj meni je.

_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Šranga
21.5.2008 13:50:51   
muška
Moja soseda je imela dogovorjeno in tako so se tudi v naprej zmenili, da se ne bodo cenkali za denar. Šrangarji so dobili pletenko vina, po glavi  pa so bili čisto srečni in pijani user posted image  za darilo pa je dobila šopek.

Aja tudi sestrična je imela šrango, kjer je v darilo dobila šopek, okoli denarja so se tudi že v naprej dogovorili, da se tega ne bodo šli, tako da so dobili fantje nekaj gajb piva  , so ga pa čagali na ulici dalje kot pa svatje in ženin in nevesta na gostiji user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ally1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Šranga
21.5.2008 16:20:36   
FLASK_A
Matr, zdej sm pa res jezna. Pa sm mislila, da sem jaz z lune padla. Presneta mularija, so me hotl nategntuser posted image

No tkole je blo. Smo se dobili- pet fantov z vasi in midva z mojim, da se pomenmo kako pa kaj. In tipi so prvo požlonkali pivo, si točili vino, zmenili se nismo še nič. Potem so začel barantat za keš kot na šrangi. Na začetku je bil še hec, potem je pa že začel ful najedat. Kar stali so pri znesku 1200, 1300 EUR, niso hotli več spuščat. Dve uri so naju zadrževali, čeprav sva jim rekla naj se že končno domenimo, kako, kdaj, koliko, zakaj...
Darila ne želiva, samo mlaje naj postavljo pa tisto foro za pol urce naslednji dan... Evo, in na koncu so povedal svoj znesek- 1000 EURuser posted image user posted image user posted image user posted image Midva sva hotla dat max 500, sej itak ves denar pobašejo. Pa še tisti večer bi jim mogla pošteno pripravit pijače in za jest, tako da bi še to skeširala. No, niso hotli postavt za 500, midva nisva hotla dat 1000. So užaljeno šli, jaz sem se pa pol ful sekirala- sem mislila, da so pša res mrbit take cene zdej za šrango, kva pa jz vemuser posted image Sej žal mi ni, da bom brez mlajev, bi mi blo pa vseen všeč. Sam za 1000 EUR... Sm pa rajš brez.
Dobr, vsaj na poroki ne bo te štale, tko da še dobr da sva dala to prej skoz pa da jih tisti dan ne bom gledala.


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Šranga
21.5.2008 16:22:20   
FLASK_A
Prav res sm hotla, da bi bil tko, hec za vse- sam kaj, ko je denar danes očitno bolj pomemben kot druženje, zafrkancija in veselje...user posted image To te pa res mal potre no...

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Šranga
21.5.2008 16:42:20   
kajajaka
FLASK_A,
odvisno kako se zastopiš s fanti na vasi. Če ste v vasi sicer ok in tudi drugi dajo toliko, daj 1000€. Če nisi pripravljena dat, se pa brez šrange in smrekc poroči. Najskrivaj v sredo... user posted image

Sorry, ampak, če misliš narezke in pivo fantom štet--- si lahko srečna, da so se sploh pripravljeni dogovarjat s tabo. Pri nas bi ti smrekce (mlaje) podrli in odpeljali (če jih že imaš) ali ti jih sploh ne bi postavili. Pobirajo pa po nekje 150000sit (600-700 €) in kupijo darilo, drugo imajo zase.

Meni osebno je bolj pomembno, da se zabavajo moji prijatelji (fantje z vasi) kot pa razna daljna žlahta, ki jih skoraj ne poznaš, pa se jih (zaradi reda) vabi na poroke. Obločitev je seveda tvoja.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Šranga
21.5.2008 16:54:16   
FLASK_A
Nič jim ne mislim štet, nej se imajo fajn, zapijejo, pojedo kar bo,... ampak res mislim, da imajo 500 EUR samo zase čisto dovolj. Tudi ko sva ponudlila 600, 650, niso hotli sploh slišat. Take cene pa drugače sploh še slišala nisem, a je že kdo sploh plačal tolk za mlajeuser posted image

Pa nismo neki taki blazni kolegi, pač bi bilo mal žurke in bi vsak imel nekaj od tega. Tako je bilo mišljeno. Denarja pa res nimam imena stran metat, toliko preveč pa ga tudi mimamuser posted image



_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Šranga
21.5.2008 19:22:26   
muška
user posted image o jej, daj ne sekiraj se no user posted image

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Šranga
21.5.2008 20:08:46   
cukr07
Ko sva se midva poročila so nama fantje in dekleta iz naše vasi tudi pripravili šrango. Jaz sem si šrango že od nekdaj želela, ker mi je to zelo lep del poroke in mi tudi nekaj pomeni. Mogoče tudi zato, ker so šrangali res tisti prijatelji s katerimi sem preživela vse svoje otroštvo in s katerimi smo se (in se še) zelo dobro razumemo. Za naju oba je bil to res lep dogodek na katerega se vedno z veseljem spomniva.
Mi smo se že v naprej dogovorili  približno koliko časa bo šranga trajala in da bo končna cena 600€.
Moj je moral opraviti nekaj nalog, da je dokazal če je dovolj ˝sposoben˝ da si me zasluži in za vsako uspešno opravljeno nalogo so mu začetno ceno znižali.
Od njih sva dobila za darilo vrednoste bone za CityPark v vrednosti 300€, pa še meni so na šrangi podarili zelo lepo darilo v vrednosti 100€. En mesec po poroki so pripravili še piknik na katerega so povabili tudi naju in kjer smo vsi skupaj obujali spomine na najin dan.


< Sporočilo je popravil cukr07 -- 21.5.2008 20:09:35 >

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Šranga
21.5.2008 23:00:56   
Anonimen
Pri nama je bilo dve leti nazaj takole:
Pri njemu postavljanje mlajev z veliko žurko. Dal je 200.000 sit + kolikor je prišla hrana in pijača (ni blo poceni). Pri meni pa postavljanje mlajev, za katere je moj dal 120.000sit , čeprav jaz nisem bila za to, saj sem hotela da mi samo postavijo mlaje, jim dam 50.000 in to je to. Pol je bil pa tak žur, sem bila prav presenečena in sem pač požrla tistih dodatnih 70.000 sit. Šrange nisem želela imeti, saj tudi jaz nisem bila v nekih hudih stikih s temi fanti, so mi pač samo postavili, ker smo bili mi premajhen kraj za to.

Je pa to postavljanje kar drag špas. Torej če seštejem 200 + 120 = 320 + hrana in pijača = kar blizu 500.000 sit, ma saj mam tud zapisano pa se mi ne da pogledat, spomnim pa se ne.

Nazaj pa sva dobila pri njemu 80.000 sit katere sva vnovčila pri nakupu digitalnega fotoaparata. Pri meni pa le simbolično darilo v vrednosti zdajšnjih 20 eur.


(odgovor članu cukr07)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Šranga
22.5.2008 6:55:25   
srki
1000 eur je pa res tu mač. Madona, pri nas imamo pa razumne fante.  Jaz ne vem, saj že tako ali tako zastonj pijejo in jedo, da jim pa še 1000 eur dam, ni šans. Če bi jih srala, pol ja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Šranga
22.5.2008 7:55:18   
NATAŠI
flaška tole je pa drago ja. ... še nisem slišala za tako visoko šrango user posted image  ... ne vem no, upam da se boste kako v redu zmenil in ti ne bodo kakšne scene delal iz "žlehtnobe" ker kao nočta tok dat

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Šranga
22.5.2008 8:58:33   
JanaB
Meni se zdi 1000€ čist preveč za šrango. Zadeva je iz starega običaja prerasla v navadno fehtanje denarja.
Če imaš na vasi zares dobre prijatelje s katerimi si še vedno v stikih, se z njimi lahko vse lepo dogovoriš in ti ta stvar dejansko veliko pomeni potem je ok drugače pa hvala lepa.
Jaz s sovaščani nimam nekih pristnih stikov in sva z mojim že povedala, da ne želiva nobenih ceremonij ... če bodo vseeno kaj naštimali jo bom pa po drugi poti ubrala od doma user posted image  


(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?