|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bula v dojki, pa ni vročine
19.3.2009 13:45:45   
5ra_28
Pozdravljeni,

Preiskala sem vse teme in prebrala ter probala vse nasvete.

Pred 14dnevi sem 1.začutila bulo v dojki. Ker ni bila majhna, ampak ogromna (premer 3-4 cm), sem takoj naslednji dan šla k osebni zdravnici. Ni mi niti konkretno otipala, ampak sam svetovala masiranje in topli tuš. Sprobala sem vroč tuš, masažo pod tušem, obhladki pred podoji, med podoji. Celo v P so mi posodili električno črpalko. Po 14 dneh zadeva ni nič boljša. Včasih me boli že cel rob dojke.
Pa tudi dojit se noče na tej dojki več kot prvo minuto, saj verjetno potem ne teče več.
Pošiljajo me od osebn. zdravnika, pa do porodnišnice, pa od ginekologinje spet nazaj v porodnišnico.
Dobila sem antibiotik, ki ge jemljem zdaj 2 dni.

Zanima me, kako velike bule / otrdline ste imele v dojkah, da ste jih rešile z obhladki in dojenjem??

Hval az apomoč, nasvete in odgovore.

_____________________________

Končno smo trije:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bula v dojki, pa ni vročine
19.3.2009 13:48:22   
Volga
Glede na to, da si že vse preizkusila, bi jaz dala samo še en nasvet, katerega bi se poslužila tudi sama, če ne bi šlo drugače oz. sem se ga skoraj že: če je bula, če se ti zdi, da ti mleko zastaja.....naj ti pomaga mož. Torej naj mož orng posesa ven mleko, da predre vode. Čudno se sliši, ampak še vedno bolje kot kakšne komplikacije in nemara celo kakšno rezanje.

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bula v dojki, pa ni vročine
19.3.2009 13:51:57   
sonček33
5ra - težko ti pomagam, sem pa imela podobne izkušnje in žal, tudi meni nihče ni znal pomagat. Žalostno, da se v takih primerih ne moreš zanest na ginekologa.

Sama sem imela tudi konkretne bule, pravzaprav je to že skoraj bilo čez polovico dojke. Tudi sama sem jedla antibiotik, pa ni bilo boljše. Mislim, da tako velikih bul ni mogoče odpraviti stušem in masažo ter brizganjem.
Pri meni je prišlo 2x do abscesa in tako sem se odločila za prenehanje dojenja. Ginekolog na urgenci mi je dal tablete proti laktaciji in bula je izginila v 2 dneh. Moj anmen ni, da ti svetujem , da končaš z dojenjem, ker vem, da  je to zadnji ukrep. Povem le svojo izkušnjo.


_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bula v dojki, pa ni vročine
19.3.2009 14:11:22   
5ra_28
Problem mi ne bi bil, da bi končala z dojenjem, saj sem že to tak in tak imela namen.

Zdaj sem dobila nasvet, naj se obrnem na eno doktorco, ki se na to spozna in upam na UZ, da zadevi pridemo do dna.

volga...hvala za nasvet..sam po moje bi ga kap

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bula v dojki, pa ni vročine
19.3.2009 14:12:19   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: 5ra_28

volga...hvala za nasvet..sam po moje bi ga kap


Ah, ****t ga, ljubica, ko gre za zdravje, ni pa to res nič takega. Ne vem, meni se ne zdi.

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bula v dojki, pa ni vročine
19.3.2009 15:04:17   
Hope2
Volgin nasvet je super, lahko še dodam, da probaj hkrati še masirat. Jaz sem te bule vedno zmasirala ven medtem ko je malček sesal oz se dojil. Masirala oz pritiskala sem jih proti bradavici, tako sva s skupno močjo razbila bule. To so mi svetovali v P in mi je res pomagalo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
19.3.2009 15:47:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?