|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   caj
12.2.2009 14:41:09   
lunica12
No zdaj me pa se nekaj zanima.Trenutno se z en mesec staro hcero dojima.Pa me zanima ce mislite da ji lahko zacnem dajat tudi malo caja?Sem pa dobila caj od hippa in sicer caj iz komarcka.Ima katera iskusnje s tem?In kako ji ga naj dajem?

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: caj
12.2.2009 15:49:42   
n.nati
Dokler polno dojiš čaja ne rabiš dodajat, ker z dojenjem dobi vse. Jaz sem tudi polno dojila in sem mu na začetku (ker je imel neke krče, ki so se hvala bogu nehali po 4 tednih) tudi dajala malo čaja za pit, ker se je pomiril in ga je tudi zelo rad pil, pa mi je patronažna odsvetovala, ker jih po čaju še bolj ščipa. No in sem mu ga nehala dajat in potem, ko bi moral pit tekočino, ko sva začela z gosto hrano, pa ni hotel popolnoma nobene tekočine, tako da sem se mogla veliko trudit, da je zopet začel pit.
Jaz ti predlagam, da če že hočeš dajat tekočino, ji daj za pit prekuhano vodo ali pa kak zeliščni čaj za otroke, tega od hippa pa ti odsvetujem, ker je sladek in se ti bo navadila na sladko.

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: caj
12.2.2009 17:13:16   
AnciM
Moj instant Hippovega čaja ni maral. Ga je vedno ven pljunil. Sicer pa je začel pit tekočino (ne mleka) šele danes, čeprav dodajava GH že dober mesec. Poskusi. Če bo žejna, bo pila. Ne je pa silit za vsako ceno. Dojenčki so zelo različni. Eni potrebujejo tekočino za pit, drugim zadošča le mleko.

(odgovor članu n.nati)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: caj
12.2.2009 18:33:53   
Mišni
Jaz bi mu ga dala, že tako malo, da se še na flaško malo navadi. Za vsak slučaj.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: caj
12.2.2009 18:48:05   
piule
ja tud mene to zanima,kako je sčajem?kdaj se ga lahko da otročičku?kdaj ste ga dale ve vašim?moja ma 3 tedne in nedojim,jo pa zelo napenja,dala bi ji komarčkov čaj,ampak nevem če lahko?al je še pre mala????

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: caj
12.2.2009 18:50:31   
lukec
Jaz sem dojila polno in mu nisem dajala čaja, niti ga ni maral, ko sem poskusila.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: caj
12.2.2009 18:55:10   
AnciM
Piule lahko daš čajček. Proti napenjanju in krčem svetujejo komarčkov čaj. Vprašanje pa je, če ga bo hotela. Eni ga sprejmejo brez problemov, drugi ga pa ven pljunejo. 

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: caj
12.2.2009 18:57:55   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: piule

ja tud mene to zanima,kako je sčajem?kdaj se ga lahko da otročičku?kdaj ste ga dale ve vašim?moja ma 3 tedne in nedojim,jo pa zelo napenja,dala bi ji komarčkov čaj,ampak nevem če lahko?al je še pre mala????


Če ne dojiš, ji moraš nujno dati čaj ali prekuhano vodo za pit.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: caj
12.2.2009 20:13:25   
evi28

IZVIRNO SPOROČILO: lunica12

No zdaj me pa se nekaj zanima.Trenutno se z en mesec staro hcero dojima.Pa me zanima ce mislite da ji lahko zacnem dajat tudi malo caja?Sem pa dobila caj od hippa in sicer caj iz komarcka.Ima katera iskusnje s tem?In kako ji ga naj dajem?




Zakaj se ti pa tako mudi s čajem?
Če dojiš, user posted image dobi vse, kar rabi, s tvojim mlekom, s prednjim se odžeja, z zadnjim pa nasiti. Poleg tega zdaj tudi ni neke vročine, da bi zaradi tega rabila dajat čaj. Čaj so prazne kalorije, ki dojenčku samo napolnijo želodček, zato se ti lahko zgodi, da bo manj pojedel, imela boš menj mleka in posledično bo slabše napredovala.
Pa še to, v enem mesecu se ti laktacija še ni popolnoma vzpostavila, to traja nekje 6 tednov, tako da moje mnenje je, brez čaja.
Jaz sem dojila 1 leto, od tega 6 m izključno dojenje, brez čajev in podobnih stvari, pa ni rabila nobene dodatne tekočine. Če misliš, da je žejna, jo preprosto pristavi, da se odžeja pri tebi.
Komarčkov čaj pa lahko piješ ti in bo tudi punčka dobila blagodejne sestavine čaja preko mleka.

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: caj
12.2.2009 20:15:02   
evi28
Aja pa še to. lahko se ti tudi zgodi, da ne bo hotela več zagrabila bradavice, če ugotovi, da preko flaške lažje teče.

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: caj
12.2.2009 21:26:29   
AnciM
Če ne dojiš, ji moraš nujno dati čaj ali prekuhano vodo za pit.


Zakaj pa nujno? user posted image Moj se že dva tedna nič ne doji, GH je že dober mesec, pit je pa šele danes začel. Pa še to samo 30 ml čez cel dan. Enim zadošča samo mleko. Pa tudi če je to AM.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: caj
12.2.2009 21:27:57   
AnciM
lahko se ti tudi zgodi, da ne bo hotela več zagrabila bradavice, če ugotovi, da preko flaške lažje teče.


Ni pa nujno. Midva sva se uspešno dojila in dodajala po flaški 4 mesece.

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: caj
12.2.2009 21:28:22   
Anonimen
Moja je pila čaj že skor čisto od začetka,pa je še vedno rada zizala.Tak,da to vedno ne velja,da potem nočjo zagrabit bradavice,ker pač iz flaše bolj teče.

(odgovor članu evi28)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: caj
12.2.2009 21:45:03   
predsolcek
oj

naš je star 4 tedne pa mu dam hipov čajček - komarčkov....ker ima močne krče...pač ponudim mu...ga pa ne silim....dam ga pa po flaški....pa nredi par požirkov....


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: caj
12.2.2009 21:45:48   
vrtnica123
Tudi jaz ne razumem tega odgovora zakaj bi moral nedojen otrok NUJNO dobivat dodatno tekočino ČAJ?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: caj
12.2.2009 22:52:21   
petruscha
 Oj,
Moj user posted image je star 7 tednov in mu dam piti komarčkov čaj, kadar ga matrajo krčki, drugače se polno dojiva. Me pa zanima, ker imam trenutno HiPPOV komarčkov čaj, ki je res zelo sladek in bi rada kupila od drugega proizvajalca. Katerega priporočate?

(odgovor članu vrtnica123)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: caj
12.2.2009 22:57:41   
Anonimen
Kar na tem ostani, je najboljšiuser posted image . Men od Milupe smrdi za user posted image , za ostale ne vem.

(odgovor članu petruscha)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: caj
13.2.2009 9:31:00   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: vrtnica123

Tudi jaz ne razumem tega odgovora zakaj bi moral nedojen otrok NUJNO dobivat dodatno tekočino ČAJ?


Ko je bil moj otrok dojenček (pred skoraj 7 leti), so nam tako svetovali, vendar zdaj je res očitno vsaj za prve mesece že drugače. Tole sem našla na RR po eno od tem, kiso bile o takih vprašanjih že objavljene (avtorica odgovora je pa Sandra*):

Evo tole sem našla na forumu mon. Ful lepo piše, vredno prebrat.

Re: dodajanje tekočine v vročih dnevih
Napisal: LLLMojca
Datum: 30.05.2008 21:17

Pozdravljeni, še enkrat konkretno glede pitja in vaših dilem, marčica!

Vaša 2,5m deklica se lepo doji, dodatka ne potrebujete več. Težava je bila gotovo vsaj delno v tem, da so vam rekli, naj ima 6 obrokov in da mora biti sita 3h - ne le, da pri uspešnem dojenju komaj lahko govorimo o obrokih (neakomerno razporejenih in približno enakih podojih z namenom hranjenja), ampak za večino mlajših dojenčkov 6 tudi nikakor ni dovolj in da večina ne zmore razmakov na 3h, da bi dobro napredovali in da bi se dojenje lepo vzpostavilo. To že veste, pišem, ker nas berejo tudi druge mamice, morda v podobni dilemi.

Marčica, če je deklica polno dojena, se doji na njihovo željo oz. ima vsaj 8 podojev, potem ne potrebujejo dodatne tekočine. Materino mleko vsebuje vso vodo, ki jo vaša punčka potrebuje, dokler je izključno dojena. Če boste pogledali malo na forum Pediatrija, boste lahko prebrali, da so zdaj celo že prilagojene mlečne formule narejene tako, da tudi ob uporabi le-teh pediatri govorijo, da dodajanje čajčkov in drugih tekočin v prvih mesecih ni potrebno. Pri dojenju pa je še laže zagotoviti vso potrebno vodo na dojki, saj je prvo mleko, ki priteče čisto ob začetku podoja (t.i. prednje mleko - nekaj prvih požirkov), bolj redko in otroka odžeja. Mleko, ki priteče kasneje (t.i. zadnje mleko - po izcejalnem refleksu), pa postaja čedalje bolj gosto in kalorično, kar otroka nasiti in nahrani. Na to se lahko zanesemo, če otroku lahko ponudimo dojenje na njegovo pobudo, ne gledamo na uro in ga opazujemo ter prepoznavamo znake, ki nam kažejo, da želi sesati.

Kdaj bi polno dojen otrok po moji oceni potreboval dodatno vodo? Morda tedaj, če bi se kregal na dojki in več ur, npr. 5, 6 ali še dlje (primeri doječe stavke, bolezni, daljša obdobja joka), ne bi hotel ničesar. Tedaj bo seveda mamica poskusila vse, tudi vodo po žlički, vsekakor pa jo bo bolj kot lakota zaskrbela morebitna dehidracija otroka, zato bo skrbno opazovala pleničke in druge znake. Znaki dehidracije:
[med.over.net]

Ali polno dojen otrok v hudi vročini potrebuje dodatno vodo? Če so vsi gornji pogoji izpolnjeni (dojenje na otrokovo pobudo, pogosto, otrok se lepo doji, pokaže, da podoje potrebuje), potem je odgovor: Ne potrebuje.

Moja osebna izkušnja iz leta 2003, ko sem rodila drugega otroka in je bilo maja zelo vroče, večinoma prek 30, pa tudi nekaj dni prek 38 stopinj. Naš fantek je dodal nekaj podojev, napredoval je lepo, lulal in kakal tudi, zdel se je povsem zadovoljen, seveda pa je bilo pomembno, da je otrok v primerno hladnem prostoru in primerno oblečen (dojenček se teže ohlaja kot odrasli!).

Vztrajanje po tem, da je nujno treba dodajati tekočine, se je preneslo v veliki meri iz tiste pretekle prakse, ko se je materam priporočalo, da otroke hranijo z manjšim številom obrokov oz. na 3-4h. Vmes je bilo ne le treba nekako zapolniti potrebo dojenčkov po sesanju in tekočinah, s čaji pa se je nenazadnje tudi zamikalo lakoto, da je dojenček zdržal predvidene 3h.

Nekatere mamice tedaj, ko si dojenček sam postavi večje razmake, npr. 3-4 med podoji in je tedaj buden in živahen, sesati pa npr. ne želi, vseeno včasih skrbi in se odločijo, da bodo ponudile nekaj tekočine. Kadar otrok dobro napreduje, ne bo prav nič narobe, če dobi nekaj žličk vode ali nesladkanega čaja. Stekleničke odsvetujemo prvih 6t, ker je velika možnost sesalne zmede.

Kadar je teža problem, pa lahko večje količine tekočine zamikajo podoje oz. zmanjšajo količino mleka, ki ga otrok dobi, kajti želodčeki so togi in ne morejo sprejeti neomejene količine. Nekateri otroci (podobno kot, če dobijo dudo in sesajo, ko so že lačni) se kar zadovoljijo z vodo ali čajem, popijejo kar dosti, kar kaže, da so bili najbrž že lačni.

Pomembno je tudi, kakšna je tekočina, kadar se odločimo zanjo. Instant in drugi sladkani čaji so neprimerni. Prečiščen sladkor je škodljiv za dojenčke, otrok pije, ker je sladko, ne zato, ker bi bil res žejen. In lahko popije ZELO veliko, zaradi česar lahko pomislimo, da je bil ZELO žejen in da je to potreboval. Mnogi potem dobijo drisko ali zeleno blato.

Ali kot je napisala kolegica LLLKarmen:
"Proizvajalci otroške hrane na tak fini način otroke odvračajo od dojenja (sesalne zmeda, ker začnejo piti po steklenički), otroci imajo radi zelo sladek okus in hočejo še... proizvajalci otroške hrane pa posledično prodajo več (dragega) instant čaja in (zaradi tega večjih težav pri dojenju) še dražjega prilagojenega mleka... Če že mora biti čaj, potem naj bo ta skuhan iz komarčka, kumine in drugih blagodejnih zelišč, pripravljen sproti, da bo svež in brez sladkorja (materino mleko je tudi sicer zelo sladkega okusa, a pravi sladkorji v čaju so še slajši, otrok lahko začne zavračati dojenje) in ponujen po mehki žlički in ne v steklenički."

vaše prepričanje, da deklica tudi v zelo vročih dneh ob vašem mleku ne more ostati nepotešena, drži.

Vprašajte moža, zakaj tako meni. Morda je kjer prebral, mu je kdo tako svetoval? Če se ne strinjata, potem je prvo pravilo: spoštljiv, umirjen in pretehtan pogovor. Lahko tudi kompromisl. Kaj pa če bi se zmenila tako, da pri vas za žejo pije mleko, očka pa bo poskrbel vsak dan sproti za svežo prekuhano vodo in bo deklici, kadar bo ocenil, da je potrebno in da želi, dodal nekaj vode po žlički?

Naši trije otroci so dobili dodatno tekočino ob gosti hrani. Eden je bil poleti star 4-6m, druga dva pa 1-3m. No, pri prvem smo (ob nasvetih drugih in v upanjo, da bomo omilili krče) seveda poskušali s čajem, vendar je vse odklanjal.

Najboljši dokaz, da je otrok dobro hidriran tudi poleti, pa je seveda ta, da so njegove pleničke dovolj polulane.

Mojca Vozel,
svetovalka za dojenje pri La Leche League International
Spletna stran organizacije LLLI [www.llli.or]
Spletna stran društva LLL Slovenija [www.dojenje.ne]
 
V naslednjem posku je Sandra* dala še link do celotne teme na Monu:

http://med.over.net/forum5/read.php?94,4768230



_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu vrtnica123)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: caj
13.2.2009 9:47:01   
ttamariskaa
Da ti  še jaz odgovorim iz svoje izkušnje, ki se je izkazala za zelo koristno.
Jaz sem prva dva meseca imela svoje mleko, nato umetnega. Babica mi je že pri prvem obisku rekla, da naj otroku vsaki dan dam eno malo žličko prekuhane vode, da se navadi na drugo tekočino in ne samo na mleko in da potem kasneje ne bom imela težav z uvajanjem druge hrane in tekočine. Navadna prekuhana voda mu zagotovo ne more škodit. Jaz sem mu jo torej dajala vsaki dan in normalno da pri dveh mesecih ni mogel sam popiti z žličke se je pa nanjo privajal. Tako da sem mu pri štrih mesecih že lahko dajala hrano po žlici, poleg tega pa je pri cca osmih mesecih, ko je šel spat s polnim trebuščkom, ponoči pil vodo po flaški. Tako je še danes, zato nimam težav, da bi ponoči zahteval kakav ali mleko, kar seveda tudi škodi zobkom ( vsa sladkoba ponoči po že umitih zobkih ).
Poleg tega je bila voda od začetka en velik plus tudi za vrtec, saj v vrtcu imajo otroci čez cel dan na razpolago vodo in nesladkan čaj, zaradi česar ( opažam pri pogovoru z drugimi mamicami ) določeni otroci v vrtcu pijejo zelo malo ali nič ( razen če so res fuuuuuuuuuuuuul žejni ), ker so navajeni na sladke sokove.
Poleg vode pa sem mu po četrtem mesecu dajala po žlički tudi stisnjeno pomarančo in kasneje limono. Tako da naš malček obožuje vse okuse ( čokolade, bonbone, čokoladne jogurte, pudinge pa je samo včasih pa še to komaj da ugrizne in pusti ).
Poglej samo naše babice in starejše ljudi kako so zdravi in polni energije in verjemi, da njihovi starši niso komplicirali glede prehrane, saj si to niti niso mogli privoščiti, in so danes dosti bolj zdravi kot marsikatera dvajsetletnica.

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: caj
13.2.2009 10:02:48   
koala
evi28, z tem da dojen otrok ne potrebuje nobene druge tekočine se ne strinjam, vaj pri mojem se je izkazalo drugače, pa je bil VEDNO dojen na željo. Se je zgodilo da je jokal, sem ga poskušala pristavit, pa se je vstran tiščal in še bolj jokal, ko sem pa mu ponudila čaj (moj je pil čaj iz filter vrečke) pa je bil zadovoljen.KLjubb temu se je normalno dojil, čudovito napredoval. Ja pa zanimivo da po vodi pa je bruhaluser posted image user posted image user posted image .

lunca12 moje dete ima najraje otroški čaj od teekanne, je pa res da na škatli piše da je primeren od 3 meseca.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ttamariskaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: caj
13.2.2009 10:40:08   
ttamariskaa
pa od sparkyja čaj za dojenčke je tudi dober in ga imajo otroci radi, Lumpijev je pa premočen. in pa od Milupe je tudi v redu.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: caj
13.2.2009 19:20:53   
evi28

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

lahko se ti tudi zgodi, da ne bo hotela več zagrabila bradavice, če ugotovi, da preko flaške lažje teče.


Ni pa nujno. Midva sva se uspešno dojila in dodajala po flaški 4 mesece.





Ja, saj sem napisala, da se to lahko zgodi, ne pa, da se bo...

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: caj
13.2.2009 19:23:26   
evi28

IZVIRNO SPOROČILO: petruscha

 Oj,
Moj user posted image je star 7 tednov in mu dam piti komarčkov čaj, kadar ga matrajo krčki, drugače se polno dojiva. Me pa zanima, ker imam trenutno HiPPOV komarčkov čaj, ki je res zelo sladek in bi rada kupila od drugega proizvajalca. Katerega priporočate?




Pa pač kupi komarčkov čaj v filter vrečkah in ga dajaj nesladkanega, saj ni nobene potrebe, da je čaj instant.

(odgovor članu petruscha)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: caj
14.2.2009 22:09:38   
fitzgerald
Saj hipp-ov čaj obstaja tudi v filter vrečkah in ni sladkan (ali pa je to morda Altee od Nestleja, zdaj sem že malo pozabila). V glavnem, komarčkov čaj za otroke (v filter vrečkah, nesladkan) se dobi od različnih proizvajalcev praktično povsod. Za dojene otroke ni res nobene potrebe, mi smo naši sicer dajali malo prvih nekaj tednov zaradi krčev, a ni pomagalo in smo ukinili. Je pa pila po flaški (včasih nič, max pa 30ml, več v 1. dnevu, mislim,da za dojene otroke ni priporočljivo, zaradi možnosti zmanjšanega vnosa kalorij) in ni bilo nobenih težav, da ne bi hotela piti s prsi. Bi pa (zdaj ko gledam nazaj) najbrž raje dajala po žlički, čisto zato, da otroka navadiš na žlico, kar pride prav pri uvajanju goste hrane.

Nekateri pediatri prav priporočajo, da se dojenim otrokom (ko imajno nekaj mesecev) da kako žličko prekuhane vode na dan, ampak ne zaradi žeje (ker dodatne tekočine res ne rabijo), zaradi navajanja na žlico.

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: caj
15.2.2009 8:13:35   
Hope2
Moja izkušnja s čajem je taka. Sem ga polno dojila in sem zaradi centralne in krčev občasno dala malo čaja (hippov komarčkov ali pa domač iz kumine in janeža), pa smo refluks ful poslabšaliuser posted image . In šele nato sem na internetu prebrala in P me je še opozoril, da dodatna tekočina ob dojenju pri otroku z refluksom, le tega še poslabšauser posted image . Zdaj mu ga več ne dajem.

Ni ga pa nič zmotil cucelj- dojka- dudauser posted image , vse vleče z veseljem brez problemauser posted image , tudi z žličko lepo golta

(odgovor članu fitzgerald)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?