|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 13:18:51   
sreča212
Kakšne izkušnje imaste vi glede tega. Ali je nujno potrebno cepiti otroka, da ga sprejmejo v vrtec? Ker nas čaka v kratkem vpis v vrtec in nismo otroka cepili zaradi najinih prepričanj o cepivih, se sedaj sprašujeva ali lahko vrtec odkloni naš vpis?
hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 13:21:17   
LIDJOČKA
Ne, ni potrebno, da je otrok že do konca cepljen, ali sploh cepljen.

< Sporočilo je popravil LIDJOČKA -- 25.2.2008 13:22:04 >

(odgovor članu sreča212)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 13:24:16   
Naja30
Baje ni več cepljenje obvezno.

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 13:32:52   
sreča212
Ja, to sem tudi jaz slišala, pa me je kar malo strah, ker nihče ni čisto 100% ali je res ali ne.
Ne vem na koga naj se obrnem da izvem ali ima vrtec pravico nas odkloniti.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 13:38:01   
lex
v nobenem zakoniku ne piše, da ga lahko odklonijo, malo si poglej zakon o vrtcih

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=199612&stevilka=569 to je iz leta 1996, prosim poglej si pa dopolnitve
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200044&stevilka=2064 
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200378&stevilka=3698
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2003113&stevilka=4928
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200572&stevilka=3210
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2005100&stevilka=4349

< Sporočilo je popravil lex -- 25.2.2008 13:42:07 >


_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu sreča212)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 13:53:19   
frutka_
Na pregledu za vpis mu vzamejo blato, to pregledajo. Pa splošni pregled. Potem dobiš potrdilo. Mi2 sva imela cepljenje prej. Zdr. potrdilo ni imelo s cepljenjem  nič za opravit.
Zakaj pa ga ne želita cepiti? Oprosti, ker sprašujem ampak mojega grem cepit za klope pa me zanima zakaj sta se tako odločila.

Hvala!

(odgovor članu sreča212)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 14:07:28   
sreča212
pri enem letu sva odklonila cepljenje proti ošpicam, mumpsu in rdečkam (MMR) zaradi nevarnosti ki privedejo do avtizma

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 15:11:29   
jerikou
Kje pa ste slišale, da je cepljenje neobvezno?Ima ktera kej več informacij?

(odgovor članu sreča212)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 17:44:38   
frutka_
Torej ni cepljen(a) proti nalezljivim otroškim boleznim? Pri dečku naj ne bi bilo cepljenje toliko problem, pri deklicah pa znajo rdečke biti kar težava? In kako natančno vpliva to na otroka? Joj, zdaj sem prav prestrašena...user posted image

(odgovor članu jerikou)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 18:29:09   
nuala
No, pri nas moraš definitivno prinesti potrdilo, da je otrok cepljen po programu, če ga hočeš vpisati v vrtec ali šolo. In prav je tako.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu sreča212)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 19:35:53   
lelaval
Kolikor je meni znano, pred vstopom v vrtec mora bit otrok cepljen. Vsaj tako je bilo 3 leta nazaj, ko sem z najmlajšo bila v posvetovalnici, pa je ena romkinja želela zdravniško potrdilo za vpis v vrtec in naj je še tako gnjavila, je vedno dobila odgovor, da če otrok ni cepljen, ne more dobit tega potrdila.
Pa me popravite, če je sedaj kaj drugače.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 23:36:30   
Veverička
Tudi mi2 razmišljava o cepljenju proti klopnemu meningitisu pa me zanima, če si kje našla kaj informacij o tem, kako cepljenje vpliva na take malčke? Je čisto brez kakšnih reakcij ali so možne?
Bom vesela kakšne informacije oz. linka! Hvalauser posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 23:39:30   
rija
meni ga niso hoteli vzeti v vrtec brez zdravniškega spričevala, tega pa P ni hotela izdati, dokler ni bil še tisto zadnje cepljen user posted image

sva bila drugi dan na uvajanju brez spričevala, pa so naju dobesedno napodili iz vrtca...user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu sreča212)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 23:45:56   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: Veverička

Tudi mi2 razmišljava o cepljenju proti klopnemu meningitisu pa me zanima, če si kje našla kaj informacij o tem, kako cepljenje vpliva na take malčke? Je čisto brez kakšnih reakcij ali so možne?
Bom vesela kakšne informacije oz. linka! Hvalauser posted image


Mi smo našo cepili lani. Stara je bila 4 leta in ni imela popolnoma nobene reakcije. Še bala se ni. Je rekla, da je to tako, kot bi te čebela pičila. Letos maja dobi 3. osvežitveno dozo in je potem 5 let mir.

(odgovor članu Veverička)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
25.2.2008 23:47:25   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: rija

meni ga niso hoteli vzeti v vrtec brez zdravniškega spričevala, tega pa P ni hotela izdati, dokler ni bil še tisto zadnje cepljen user posted image



Pri nas ti vrtec pošlje poseben obrazec, ki ga izpolni pediater. Vključuje ceplenja in morebitne alergije in kronične bolezni o katerih mora biti vzgojiteljica otroka seznanjena. Brez tega ne gre.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
26.2.2008 9:28:55   
LoCa
cepljenje JE obvezno, tko da kr povejte unim glasovom k vam namigujejo, da niuser posted image . lahko greste v Ur.l. tudi brskat, če raje zaupate govoricam - program imunoprofilakse. in če ti cepljenje odkloniš, te sicer noben ne bo vrgu v zapor, boste pa imeli za vratom inšpekcijo. da otrok ni cepljen, mora to odobrit komisija za cepljenje, in samo zato, ker je nekdo nekje prebral, da je povezava z avtizmom, ne boste odrešeni. sreča122, tolko da veš, da če vas zdravnik ni prijavil, je kršil zakon. vi pa tudi.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
26.2.2008 11:02:07   
LoCa
aja, veste kaj me zanima, ve k ste mame večinoma...če dvome o cepljenju povezujete z varnostjo cepiva, al še s čim drugim (recimo da dvomite, če je določeno št odmerkov sploh potrebno). al vam je to eno in isto? rabim za neki k delam, pa bi bla hvaležna če mi kdo pove, kako to kot mame dojemaste :)

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
26.2.2008 13:57:10   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

cepljenje JE obvezno, tko da kr povejte unim glasovom k vam namigujejo, da niuser posted image . lahko greste v Ur.l. tudi brskat, če raje zaupate govoricam - program imunoprofilakse. in če ti cepljenje odkloniš, te sicer noben ne bo vrgu v zapor, boste pa imeli za vratom inšpekcijo. da otrok ni cepljen, mora to odobrit komisija za cepljenje, in samo zato, ker je nekdo nekje prebral, da je povezava z avtizmom, ne boste odrešeni. sreča122, tolko da veš, da če vas zdravnik ni prijavil, je kršil zakon. vi pa tudi.


No no, ne se razburjat. Take govorice jaz na rr preberem. Vem, da se je nekaj časa veliko govorilo o tem in na koncu, da kao ni več obvezno.
Sploh pa moja je bila cepljena, nisem niti razmišljala, da je ne bi dala.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
26.2.2008 14:09:19   
LoCa
oh, sej se ne, meni je samo smešno, kake govorice vse  krožijo po svetu user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: cepljenje otroka - vpis v vrtec?
26.2.2008 14:29:26   
san
ja kolikor jaz vem, je tudi obvezno.

loca, mene pri cepivih bega sama varnost cepiva kot tudi učinek. nobeno cepivo ni 100 % varno in tudi pri nobenem ni ravno 100 % dokazan njegov učinek.


(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?