|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
4.7.2011 12:52:18   
CHARLIZE
živijo,
mene pa zanima kdaj csd nakaže denar (279,42 EUR) za pomoč ob rojstvu otroka? Jaz sem odločbo, da mi to pripada dobila že 10.6. in do sedaj še nič??!! Glede na to, da imam rok čez 10 dni se mi zdi, da bi mi to že morali nakazat? da pač še nakupim stvari, ki mi manjkajo za dojenčka. Ali katera ve kaj več o tem? Se mi vse skupaj zdi zelo čudno. V prvo sem vzela paket in sem ga dobila v roku 8 dni.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
4.7.2011 13:01:39   
ajataja
če si odločbo dobila 10.6. potem bo nakazilo v mesecu juliju.
http://www.csd-lj-siska.si/splosno/index.asp


< Sporočilo je popravil ajataja -- 4.7.2011 13:02:38 >

(odgovor članu CHARLIZE)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
13.7.2011 10:20:36   
Anonimen
v Murski je bilo nakazilo danes. s tem da niti še odločbe nimam, tak da ne vem kdaj grem na porodniško in koliko bom dobivala. :S

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
13.7.2011 11:30:01   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: KIRA1
v Murski je bilo nakazilo danes. s tem da niti še odločbe nimam, tak da ne vem kdaj grem na porodniško in koliko bom dobivala. :S

Porodniško nastopiš 28 dni pred PDP - in to ne glede na to, ali si že dobila odločbo ali še ne. Če se vloga odda malo pozno, se pogosto zgodi, da dejansko nastopiš porodniško prej, preden dobiš odločbo.

Če nisi prepričana, kateri dan točno je 28 dni pred PDP, vpiši svoj PDP tule: KLIK in ti bo napisalo točen datum nastopa porodniške.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
13.7.2011 13:32:36   
Anonimen
hvala za link. user posted image mi pa ni čisto jasno kaj naj zdaj s temi datumi počnem... v bistvu hočem reči, bolniški stalež imam do 19.7., po tem izračunu pa naj bi bila na porodniški že 14.7. - se pravi jutri. ??? a gre to dvoje skup?

vlogo sem hotela oddat pravočasno, pa so me zavrnili, češ da delodajalec (ki je v stečaju), mora dat podatke o plači. za izpolnit 1 stran obrazca je rabil neverjetna 2 tedna, tako da sem vlogo dopolnila 4.7.. zdaj bi jo že počasi morala prejet - odločbo, ne?

< Sporočilo je popravil KIRA1 -- 13.7.2011 13:33:46 >

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
13.7.2011 14:05:17   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: KIRA1

hvala za link. user posted image mi pa ni čisto jasno kaj naj zdaj s temi datumi počnem... v bistvu hočem reči, bolniški stalež imam do 19.7., po tem izračunu pa naj bi bila na porodniški že 14.7. - se pravi jutri. ??? a gre to dvoje skup?

vlogo sem hotela oddat pravočasno, pa so me zavrnili, češ da delodajalec (ki je v stečaju), mora dat podatke o plači. za izpolnit 1 stran obrazca je rabil neverjetna 2 tedna, tako da sem vlogo dopolnila 4.7.. zdaj bi jo že počasi morala prejet - odločbo, ne?

Torej z jutrišnjim dnem nastopiš porodniško, kar pomeni, da se ti bolniška zaključi - verjetno bi morala o tem obvestiti osebnega zdravnika, ki ti je bolniško odprl, da jo zaključi zaradi nastopa porodniške - obojega seveda ne moreš imeti. Da prejmeš odločbo, lahko traja nekaj časa - jaz sem obakrat vlogo oddala bolj pozno in sem dobila odločbo šele, ko sem že nastopila porodniško, kar nima nobene veze, saj če jutri nastopiš porodniško, dobiš prvo izplačilo šele naslednji mesec, kar pomeni, da je pomembno samo, da je odločba izdana do takrat, ko moraš dobiti prvo izplačilo, ne pa nujno do dneva, ko porodniško dejansko nastopiš. Vloga je pa oddana "pravočasno" tudi, če jo oddaš šele 2 dni pred nastopom porodniške (rok za oddajo je namreče 60-30 dni pred PDP), tako da si jo oddala čisto pravočasno. Če si glede datuma nastopa porodniške še v kakem dvomu, ti pa predlagam, da pokličeš svojo svetovalko na CSD, pa ti bo še ona potrdila datum nastopa.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 13.7.2011 14:07:02 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
13.7.2011 20:40:11   
Anonimen
to bo pa bolj težko. gin. je predlagal bolniško do 14.7., obvestilo za osebnega dr. je dal tak da tudi tam datum piše, ZZZS mi je pa poslal odločbo, v katerem jo imam do 19.7. tak da grejo datumi navzkriž... sem pa odločbo poslala na CSD, kaj bojo oni naredili, pa ne vem. njihove odločbe pa kot rečeno še nimam....

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
13.7.2011 22:08:45   
tjasaoasis
V zakonu takole piše (19. člen ZSDP):
"Mati mora nastopiti porodniški dopust 28 dni pred predvidenim datumom poroda, ki ga določi ginekolog. Če mati ne nastopi porodniškega dopusta v tem roku, neizrabljenega dela porodniškega dopusta ne more izrabiti po otrokovem rojstvu, razen v primeru, če je porod nastopil pred predvidenim datumom. Če mati na dan poroda še ni nastopila porodniškega dopusta, nastopi porodniški dopust z dnem rojstva otroka."
Men iz tega ni čisto jasno ali lahko ti nastopiš porodniški dopust tudi manj kot 28 dni pred porodom ali velja, da če takrat ne nastopiš potem moraš praktično čakat do poroda, da se začne porodniška. Mogoče bi katera, ki je malo bolj v pravnih vodah tole razjasnila.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
14.7.2011 7:09:44   
katjamihelic
Zdravo. Men tud ni jasno in ravno to se mi je zgodilo. Moja porodniška naj bi začela 8.7. ampak ker me na CSD ne pripada drugega kot starševsko nadomestilo (za katerega pa potrebuješ rojstni list otroka) moram čakat do rojstva otroka in s tem datumom se mi potem kao začne porodniška. Ne vem pa ali bom s tem kaj prikrajšana. Mi je pa na ušesa prišlo, da je neka varianta za gospodinjsko pomočnico sam to sem verjetno tud zamudila, ker si treba papirje za to uredit pred nastopom porodniške. Ma ne vem...

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
14.7.2011 10:20:59   
PapuaNG
tjasa-porodniška se začne 28 dni pred PDP. Pomoje ti morajo bolniško potem skrajšati. Nastop porodniške kasneje pride v poštev samo v primeru, da je vloga vložena kasneje. Nekatere npr. hočejo delat do ne vem kdaj in pač ne dajo vloge za porodniško. Ali pa 'pozabijo'dat vlogo.

Katja-ti si verjetno upravičena do starševskega dodatka, ne do nadomestila (nadomestilo izvira iz zavarovanja!). Vlogo moraš vložiti prej, rojstnega lista pa ne potrebuješ (jaz ga ne zahtevam), ker imajo csd-ji itak dostop do centralnega registra prebivalstva, kjer so podatki o novem rojstvu že nekaj dni po samem rojstvu. Vlogo pa vsekakor vložiš prej, saj boš le v tem primeru upravičena do starševskega dodatka od dneva rojstva otroka (in potem eno leto).

Za gospodinjsko pomočnico pa ne vem, kako točno gre. Ampak če si imela 8.7. še 28 dni do rojstva otroka, je verjetno že prepozno...zakon sicer določa, da moraš biti za starševsko vartvo zavarovan najmanj ena dan pred nastopom starševskega dopusta...

(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
14.7.2011 11:02:39   
katjamihelic
Ja, ja starševski dodatek me pripada - oprosti, narobe sem napisala. Do nadomestila nisem upravičena. Za gospodinsko pomočnico je pa res verjetno že prepozno, sam ko so tako skopi z informacijami na zzzs, vprašaš eno razlaga ti pa čist neki drugega. 

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
14.7.2011 12:22:00   
tjasaoasis
^^Eventuelno bi lahko bila upravičena tudi do nadomestila, če si bila v zadnjih treh letih vsaj 12 mesecev zavarovana za starševsko varstvo.

(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
14.7.2011 12:47:44   
katjamihelic
Sej vem, sam mi ne znese. Bomo skromno živeli s temi 195 evri dodatka. Sicer pa, bolje kot nič. LP

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
14.7.2011 13:03:50   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: tjasaoasis
V zakonu takole piše (19. člen ZSDP):
"Mati mora nastopiti porodniški dopust 28 dni pred predvidenim datumom poroda, ki ga določi ginekolog. Če mati ne nastopi porodniškega dopusta v tem roku, neizrabljenega dela porodniškega dopusta ne more izrabiti po otrokovem rojstvu, razen v primeru, če je porod nastopil pred predvidenim datumom. Če mati na dan poroda še ni nastopila porodniškega dopusta, nastopi porodniški dopust z dnem rojstva otroka."
Men iz tega ni čisto jasno ali lahko ti nastopiš porodniški dopust tudi manj kot 28 dni pred porodom ali velja, da če takrat ne nastopiš potem moraš praktično čakat do poroda, da se začne porodniška. Mogoče bi katera, ki je malo bolj v pravnih vodah tole razjasnila.

Seveda ga lahko nastopiš pozneje kot 28 dni pred PDP in ti ni treba čakati do poroda - vendar ti v tem primeru tisti dnevi, kolikor ga nastopiš pozneje, propadejo in jih ne moreš koristiti po porodu.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: csd-nakazilo pomoči ob rojstvu otroka
14.7.2011 18:01:47   
Anonimen
no tako, jaz sem zadevo uspela delno razčistit. najprej sem klicala na CSD pa na zavod, pa sta mi obe gospe potrdili, da oboje naenkrat ne morem imet. pol je končno!user posted image prišla odločba o porodniškem dopustu, ki ga nastopam danes, tako da sem klicala še k osebnemu dr. in sem se z sestro zmenila, da zaključiva predčasno (ne komaj 19.7. kot imam odločbo), tako da v ponedeljek grem po bolniški list. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?