|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nepodaljšanje pogobe in nosečnost
30.6.2011 22:10:02   
MEGi20
Pozdravljeni,

zanima me kako porodniško bom imela ... moja situacija je taka: moja zadnja zaposlitev je tarajala 6mesecev; danes so mi povedali, da mi ne bodo več podaljšali pogodbe user posted image :( zame je to bil šok; ker sem user posted image

Moja skupna delovna doba je 3,5 let v zadnjih treh letih. Rok imam okoli 16.Marca 2012 a mi bo pripadala kaka porodniška ali pač samo starševski dodatek??

LP;

_____________________________

Ali veste kako se reče dvema ljubimcema ki sexata po metodi varnih dni?

mamica in očka...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nepodaljšanje pogobe in nosečnost
1.7.2011 7:59:18   
Najaa
Če si bila v zadnjih treh letih zaposlena vsaj 12 mesecev neprekinjeno, se ti bo porodniška izračunala po posebnem ključu in boš dobila čisto solidni znesek. 

(odgovor članu MEGi20)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nepodaljšanje pogobe in nosečnost
1.7.2011 9:31:16   
zmajaz
Višina tvoje porodniške bo 55% minimalne plače + 2 % za vsak mesec zavarovanja za starševsko varstvo (to so meseci, ko si dobivala plačo, bolniško, porodniško ali nadomestilo za brezposelnost z zavoda) v zadnjih 3 letih gledano od dneva nastopa porodniške nazaj.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu MEGi20)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nepodaljšanje pogobe in nosečnost
2.7.2011 17:28:10   
lukec
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp Tukaj si lahko točno izračunaš. Mi je pa smešno, da imaš v zadnjih 3 letih kar 3, 5 let dd.user posted image


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nepodaljšanje pogobe in nosečnost
2.7.2011 20:19:09   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: lukec
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp Tukaj si lahko točno izračunaš. Mi je pa smešno, da imaš v zadnjih 3 letih kar 3, 5 let dd.user posted image

Tale izračun je uporaben samo, če je mamica na dan nastopa porodniške zaposlena, če je brezposelna, pa se računa po ključu, ki sem ga navedla zgoraj.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nepodaljšanje pogobe in nosečnost
4.7.2011 9:27:41   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: lukec
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp Tukaj si lahko točno izračunaš. Mi je pa smešno, da imaš v zadnjih 3 letih kar 3, 5 let dd.user posted image

Tale izračun je uporaben samo, če je mamica na dan nastopa porodniške zaposlena, če je brezposelna, pa se računa po ključu, ki sem ga navedla zgoraj.


Ne, deluje tudi za tiste brez dohodka, v mesecih, kjer ni vpisan znesek ti avtomatsko vrže tistih 55 %, ki pa še ne pomenijo višine, ampak samo osnovo za nadomestilo.



< Sporočilo je popravil lukec -- 4.7.2011 9:29:34 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nepodaljšanje pogobe in nosečnost
4.7.2011 11:25:30   
tjasaoasis
Če je mamica zaposlena na tisti dan ko odda vlogo za porodniško potem se vzame povprečje zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške...in za mesece ko ni prejemala plače se vzame 55% minimalne. V kolikor pa ni zaposlena pa se gleda za tri leta nazaj in se računa po ključu 55% minimalne + 2% za vsak mesec ko je bila zaposlena (maksimalno 105%). Tega ti pa tisti kalkulator na strani CSD-ja ne more zračunat, ker v tem primeru ne računaš povprečja bruto zneskov.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nepodaljšanje pogobe in nosečnost
4.7.2011 11:42:32   
zmajaz
Ne - tisti kalkulator je sploh v takem primeru povsem neuporaben, ker niti nima posodobljene minimalne plače in še vedno jemlje za minimalno plačo 510 evrov namesto 660, kolikor ta trenutno znaša za socialne transferje, torej dobiš ven nekaj povsem drugega od realnega stanja.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nepodaljšanje pogobe in nosečnost
13.7.2011 13:14:50   
PapuaNG
aja, pa tri leta se šteje od dneva uveljavljanja pravice do starševskega nadomestila (torej dan vložitve vloge), ne od začetka porodniške. 

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Kam odložite rabljena oblačila?
klara1984

Kam odlagate rabljena oblačila?

kontejner za oblačila (25%)

karitas (5%)

rdeči križ (5%)

dam med druge odpadke v kontejner (9%)

podarim znancem,prijateljem (41%)

porabim doma za krpe (14%)


Število vseh glasov: 91

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!