|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dohodnina
12.5.2009 13:06:13   
emili
NEKAJ ME ZANIMA...
za leto 2007 je partner imel pri plači kot olajšavo otroka...in je dubu vrnjeno dohodnino cca 250 eur...lani pa je menjal službo in smo pozabili povedat da naj dajo otroka kot oljašavo, tako da smo morali letos do 31.1 dati na davčno obrazec za vzdrževalnega druž člana...in danes pride dohodnina in glej...dohodnina je ista kot lani dubu je 250 eur vrnjeno...pri enakih dohodkih kot prešnje leto...kaj se vam zdi ali gre za napako? mi smo mislili da ja bomo dobili kaj več...


hvala za odgovore...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dohodnina
12.5.2009 13:21:03   
zmajaz
Ja če je imel isto višino dohodka in se mu je eno leto že pri plači upoštevala olajšava, naslednje leto pa ne, bi morali po vsej logiki tokrat dobiti vrnjeno več. Pa ste prepričani, da mu niso že med letom pri plači upoštevali olajšave?  Drugače pa najboljše, da na DURS-ovi spletni strani še sami 1x preračunate, koliko bi morali dobiti nazaj.

(odgovor članu emili)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dohodnina
12.5.2009 13:30:12   
emili
ne mu niso med letom pri plači upoštevali olajšave...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dohodnina
12.5.2009 15:17:20   
LERO
Jaz bi preverila na dursu.
Še moje vprašanje, da ne odpiram nove teme. Otroka sem imela prijavljenega kot vzd. člana skozi leto. Ko sem po plačilnih listah seštela, je to zneslo slabih 2200 €. Danes sem dobila odločbo. Vse ostalo se ujema z mojimi izračuni, le pri vzd. članu je znesek le 1091 €.
če bi upoštevali 2200, bi plačala le 167 €, tako pa so mi poslali 338 € doplačila. Za povrh pa sta celo dve enaki položnici.
Kaj je bolje, da grem s plačilnimi listami na durs ali napišem samo pritožbo?


(odgovor članu emili)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dohodnina
12.5.2009 17:23:24   
gita10
Danes so mi sodelovci kar en za drugim nosili dohodnineke odločbe. Je zelo veliko napak tako, da vsi preverite olajšave kako so vam jih obračunavali predvsem splošno olajšavo. In pišite pritožbe, če najdete napake. Se mi zdi, da je bilo prej bolje ko smo sami oddajali napovedi je bilo manj napak kot pa sedaj ko so informativni izračuni.  

(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dohodnina
13.5.2009 13:37:53   
mamica2009
No še jaz mam eno vprašanje glede dohodnine. Zakaj ne gre spremenit številke TRR za nakazilo dohodnine, razen če bi seveda račun na katerega so napiali da mi nakažejo dohodnino zaprla?

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dohodnina
13.5.2009 13:43:02   
katjes
IZVIRNO SPOROČILO: LERO

Jaz bi preverila na dursu.
Še moje vprašanje, da ne odpiram nove teme. Otroka sem imela prijavljenega kot vzd. člana skozi leto. Ko sem po plačilnih listah seštela, je to zneslo slabih 2200 €. Danes sem dobila odločbo. Vse ostalo se ujema z mojimi izračuni, le pri vzd. članu je znesek le 1091 €.
če bi upoštevali 2200, bi plačala le 167 €, tako pa so mi poslali 338 € doplačila. Za povrh pa sta celo dve enaki položnici.
Kaj je bolje, da grem s plačilnimi listami na durs ali napišem samo pritožbo?




To pomeni, da se ti je pri informativnem izračunu dohodnine za leto 2008 upoštevala samo polovica olajšave za otroka. Če imaš v odločbi naveden čas vzdrževanja otroka od 1 do 12 in pa priznan znesek cca. 1.091 EUR - potem je uveljavljal kot olajšavo otroka tudi oče otroka. Preveri pri očetu otroka, če pa ni, potem pa imaš še vedno čas za pritožbo!user posted image

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu LERO)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dohodnina
13.5.2009 16:47:43   
noranate
Vsem, ki imate kakšno nejasnost glede dohodnine priporočam, da greste z odločbami na davkarijo. Mož je s.p. in  ima vse tri otroke kot olajšavo, sedaj pa pride izračun in olajšave ni!user posted image Smo šli na urad, kjer so nam povedali, da je prišlo do kar nekaj napak. Se splača preverit.user posted image

(odgovor članu emili)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dohodnina
13.5.2009 19:49:26   
boni25
Dajte mi povedat na podlagi česa ti izračunajo koliko moras dobit za otroka.Moj ni imel otroka čez leto in ga je potem dal v dohodnino in je dobil vrnjeno 360e računala pa sva da bi mogel dobit več.Otrok je bil rojen maja 2008.Koliko pa bi mogel na mesec dobit za otroka če ga ima čez leto prijavljenega?Kako sploh to gre?

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dohodnina
13.5.2009 19:59:41   
boni25
Aja se to če grem jest na izračun dohodnine bi moz mogu dobit skor 2000e nazaj,a ta izračun ni točen?Dobil je pa 360

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dohodnina
13.5.2009 20:55:06   
gita10
Za otroka, ki je rojen maja 2008 bi morala dobiti okoli 1400 eur (181,00 eur na mesec ) olajšav vendar vama jih verjetno niso računali ali pa so jih tebi. Poglej na izračun dohodnine. Če niso niti tebi niti njemu se lahko pritožiš. drugače se pa do 31.1. oddaja podatek kdo bo koristil olajšavo za otroka.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dohodnina
13.5.2009 20:58:20   
boni25
Ja sej midva sva oddala do 31.1 za olajsavo ker ga od maja ni imel na plači.Zato se mi zdi malo ker meni ga tudi niso upostevali.Njemu so ga ampak ne vem če je prav

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dohodnina
13.5.2009 21:22:57   
gita10
poglej koliko so opoštevali.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dohodnina
13.5.2009 21:39:20   
boni25
Upostevali so od maja do decembra in pise da je priznana olajsava 1455 e ampak izplačilo je pa 366.Ne vem ni mi jasno ,jutr bom dala eni računovodji da bo pogledala če je vse prav,ker se sama ne spoznam na to.
Hvala ti vseeno za odgovor.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dohodnina
13.5.2009 21:54:31   
gita10
Ja najbolje samo če je obračunana splošna olajšava ter olajšava za otroka in če so podatki od plače točni- potem bo verjetno kar držalo vse skupaj.  

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dohodnina
13.5.2009 22:04:22   
zmajaz
Višina olajšave še zdaleč ne pomeni, da bo toliko tudi izplačila - meni se je recimo upoštevala cela olajšava (prek 2000 eur), izplačila imam pa 50 EUR, pa je izračun čisto točen, ker sem tudi sama že prej tako izračunala. Aja - pa olajšave tudi nisem uveljavljala med letom, ampak sem oddala vlogo januarja.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 13.5.2009 22:08:55 >

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dohodnina
13.5.2009 22:27:23   
gita10
Seveda ne,dohodnina  se računa od osnove. Najbolj enostavno brez kakršne koli velike matematike : dohodek- prispevki- splošna olajšava ( do 8.300= 4959,60;do 9.600= 3959,60 nad 9600=2959,60) -olajšava za otroka ( za enega 181,00 eur na mesec). Ta znesek je osnova za dohodnino. Od te osnove plačaš davek :16% če je osnova večja kot 7187,60 pa na to razliko 27% oziroma če je osnova večja od 14375 pa na razliko 41%.  In potem pogledate plačano dohodnino med letom in si zračunate ali dobite nazaj ali morate plačati. Čeprav misli, da je tisti program na dohodnina.com čisto uredu in jasen.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dohodnina
14.5.2009 9:26:03   
emili
jaz se ne kaj dosti spoznam na to dohodnino...
u glavnem moj partner je dobil za leto 2007 z upoštevano olajšavo za otroka izplačano 250 €..za leto 2008 z istimi dohodki brez med leto upoštevano olajšavo isto 250 €. kaj to pomeni ?da so mu odvajali manj davka leta 2008..
(v letu 2008 je menjal tudi firmo)

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dohodnina
14.5.2009 10:03:48   
zmajaz
To je čisto možno ja, da so mu odvajali premalo davka. Ampak jaz bi na tvojem mestu še preverila izračun na DURS-ovi strani (http://edavki.durs.si/OpenPortal/CommonPages/Documents/New_Doh_Odm.aspx) - saj je čisto enostavno - samo vpišeš dohodke in vzdrževane druž. člane in ti izračuna.

(odgovor članu emili)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dohodnina
14.5.2009 21:41:43   
la monza
oh, ta dohodnina. Meni pa pride izracun na internetu za 303 eur vec kot pa sem danes dobila odlocbo? Pa sem vpisala te podatke ki so bili navedeni v odlocbi. Nekaj ne stima pri vzdr. druzinskih clanih, je na odlocbi manj kot pa na internetu.???

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dohodnina
14.5.2009 22:00:42   
zmajaz
Potem je velika verjetnost, da si med tistimi, pri katerih je prišlo do napake - takih je namreč več tisoč - in morajo podati ugovor. Koliko so ti upoštevali oljašave? Jo uveljavljaš sama ali si jo z možem/partnerjem kaj delita?

(odgovor članu la monza)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dohodnina
14.5.2009 22:18:01   
zmajaz
Za prvega otroka, če ga uveljavljaš celo leto sama, ti morajo upoštevati 2.183,76 EUR olajšave, za 2. otroka je še 190 eur več kot za prvega, za 3. pa že celo za 1.775,76 veur eč kot za drugega ... Če so ti upoštevali manj, moraš oddati ugovor na informativni izračun - DURS je glede teh olajšav namreč naredil napake pri nekaj več kot 7000 inf. izračunih.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 14.5.2009 22:20:24 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dohodnina
14.5.2009 23:32:33   
boni25
No sej punce zato pa men zdej ni nč jasno.Vsi njegovi podatki so pravilno vpisani ampak če jaz iz odločbe vpisem vse te podatke v izračun dohodnine na netu mi izračuna da mora moj dobit skor 2000e a v resnici jih je dobil 360 in zdej nč več ne vem kaj je prav.A gres lahko osebno na davčno in rečes naj pogledajo če je ok?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dohodnina
15.5.2009 8:35:10   
emaa
Preveri, če so upoštevane olajšave za otroke, če sta to noter dala, pa pritožiš se seveda lahko. 

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dohodnina
15.5.2009 10:02:22   
zmajaz
Izračun na netu - na DURS-ovi strani - bi moral biti pravilen - vsaj kar sem jaz računala, je vedno bil. Probaj za primerjavo vpisat, kaj bi dobila na netu, če ne vpišeš oljašave za vzdrževane družinske člane, ampak samo dohodke. Morda jo imaš na inf. izračunu napisano, pri samem izračunu pa ni bila upoštevana - ker ravno glede teh olajšav je prišlo do napak letos.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?