|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   domaci bazen
29.6.2012 12:17:39   
*miska.mcc*
zdajle polnimo bazen. kaj priporocate, da bo voda ostala cimdlje cista? vem da obstajajo neki seti enih tablet. ampak se ne spoznam. pa tudi ne bi rada dala za te tablete več kot za cel bazen.

pa se....a se pol lahko s to vodo zaliva vrt?



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: domaci bazen
29.6.2012 12:39:58   
nyna84
Kakšen bazen pa? Otroški ali tisti od Intexa, v katerega gre par kubikov vode?
Rabiš pH-, Klor in Algacid.

Glej na: Intex - SREDSTVA ZA NEGO VODE user posted image

Ja, sedaj so idealni pogoji za kopanje user posted image
Mi ga bomo tudi mogli postaviti. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: domaci bazen
29.6.2012 12:41:39   
susica
miš pomoje ni pametno z to vodo zalivat vrta, razen če želiš da vse crkne user posted image
torej pojdi v Bauhaus, Baumaxs, Merkur, Obi,... pač v eno tako trgovino in kupo multihunkcijske tablete za bazen in plovec, pa fajn je če kupiš še merilec da lahko preveriš stopnjo koncentracije klora. pa kai algecit tudi nebi bil slab če ga nabaviš. vsekakr pa imaš na oddelku trgovca, ki ti bo povedo aj vse rabiš :)
pa lepo kopanje vam želim :)

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: domaci bazen
29.6.2012 12:42:41   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
pa se....a se pol lahko s to vodo zaliva vrt?


Jaz raje ne bi zalivala svojega vrta s klorom user posted image .
je pa treba vsekakor ta sredstva dajati v vodo, sicer bo v enem do dveh tednih za proč (odvisno od tega, koliko se bo v njem kopalo)
Pa tudi če se ne boste nič kopali, bo v dveh tednih cel bazen zelen user posted image (ker voda kljub črpalki ne kroži dovolj)

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: domaci bazen
29.6.2012 13:15:54   
*miska.mcc*
bazen....kaj vem kaksen. un ta vecji, okrogel z napihljivim robom, premera 3,6.

torej ni drugega kot tablete. user posted image

hvala


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: domaci bazen
29.6.2012 13:18:39   
*miska.mcc*
ja. tak je. od inexa.

kaj, ce kupim tole:

http://www.intex.si/trgovina/sredstva-za-nego-vode_2/dezinfekcija/sredstvo-vse-v-enem--total-blue-20-g--1kg

za kolko casa imam?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: domaci bazen
29.6.2012 13:19:33   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ja. tak je. od inexa.

kaj, ce kupim tole:

http://www.intex.si/trgovina/sredstva-za-nego-vode_2/dezinfekcija/sredstvo-vse-v-enem--total-blue-20-g--1kg

za kolko casa imam?


ker za tiste velike pakunge.....mi je brezveze zalogo delat. bazen bo itak postavljem cca 2 meseca. max 3.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: domaci bazen
29.6.2012 13:23:24   
nyna84
Ja seveda, tem je treba redno dozirati sredstva za nego vode. Lahko pa vodo enkrat tedensko menjaš .... samo denarnica ne bo vesela user posted image
To narediš ponavadi popoldan ali zvečer po kopanju, da je voda drugi dan ok in se spet lahko kopa. Se pa ne spomnim več, nekaj smo dozirali enkrat tedensko, nekaj pa bolj pogosto. user posted image Bom mogla še enkrat navodila prebrat.
In ni nujno da so tablete. Ph smo imeli tekočino (tablete so bile samo za merjenje), algacid tudi, klor je bil pa v zrncih in se je ful težko stopil, pa še smrdel je ko user posted image ... user posted image
Bom mogla pogledati, če se ga dobi tudi v tekočem stanju.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: domaci bazen
29.6.2012 13:27:14   
*miska.mcc*
jao....dobro da sem blond. kupim se tisti dozator in tale vse v enem. in kolko? 2 tableti tega?

na 30 m3 1 tableta pise. bazen je pa cca 60 m3.

ce gre to tako, bom kar to narocila.
pa še posljejo.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: domaci bazen
29.6.2012 13:30:09   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*




IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ja. tak je. od inexa.

kaj, ce kupim tole:

http://www.intex.si/trgovina/sredstva-za-nego-vode_2/dezinfekcija/sredstvo-vse-v-enem--total-blue-20-g--1kg

za kolko casa imam?


ker za tiste velike pakunge.....mi je brezveze zalogo delat. bazen bo itak postavljem cca 2 meseca. max 3.



Ma se kar precej porabi. Ne vem kakšno vodo imamo, ampak tistega pH- smo porabili v dveh mescih več kot eno litrco user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: domaci bazen
29.6.2012 13:33:17   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

jao....dobro da sem blond. kupim se tisti dozator in tale vse v enem. in kolko? 2 tableti tega?

na 30 m3 1 tableta pise. bazen je pa cca 60 m3.

ce gre to tako, bom kar to narocila.
pa še posljejo.


Najbrž si mislila 6m3? potem bi rabila petino tablete ... Kako pa to potem režeš/drobiš?
veš kaj, zapelji se do Obija ali v kakšno tako podobno trgovino, preberi si navodila na teh sredstvih oz. še bolje, vprašaj prodajalca, bo zagotovo veel kako in kaj. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: domaci bazen
29.6.2012 13:33:47   
Paštetka
moj koledga zaliva s to vodo vrt, pa mu še ni nič crknilo. user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: domaci bazen
29.6.2012 13:34:52   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

jao....dobro da sem blond. kupim se tisti dozator in tale vse v enem. in kolko? 2 tableti tega?

na 30 m3 1 tableta pise. bazen je pa cca 60 m3.

ce gre to tako, bom kar to narocila.
pa še posljejo.


Najbrž si mislila 6m3? potem bi rabila petino tablete ... Kako pa to potem režeš/drobiš?
veš kaj, zapelji se do Obija ali v kakšno tako podobno trgovino, preberi si navodila na teh sredstvih oz. še bolje, vprašaj prodajalca, bo zagotovo veel kako in kaj. user posted image


Aha, sem že ugotovila, dodala si nulo preveč :)

Torej:
Doziranje: V dozirni plovec dodajajte po eno 20g tableto Total Blue 20 na 3m3 bazenske vode. Za učinkovito dolgotrajno kloriranje mora biti v plavajočem dozatorju vedno ustrezna količina tablet Total Blue 20.
Kontrola: 1x na teden izmerite vrednost klora in po potrebi uravnavajte s pomočjo hitrotopnega klor granulata. Vrednost klora se mora gibati med 0,3 in 0,6 mg/l.


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: domaci bazen
2.7.2012 22:15:54   
Nova_nosečka
Mi nismo čisto nič komplicirali in nisem vzganjala nobene zanstvene fantastike. V skimerju imamo eno veliko počasi topečo klorovo tableto-drži cca 12 dni, pa na vsake tolko časa tekoči algicid, ko pač začutiš, da so tla ob robovih malo polzka. Lani nam je voda zdržala tako 3 mesece, porabila sem po eno pakungo obeh. Ph plus in minus granulat ter testerje sem sicer kupila, ampak uporabila samo enkrat. Niti nisem paničarila in dala takoj tisti dan klor, ko sem videla da manjka. Sej ne gre to tako hitro, da voda crkne. Ne vem no. V teh trgovinah vam znajo natrobit, da rabite nevem kaj vse. Poenostavit pa bo.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: domaci bazen
3.7.2012 10:23:15   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: Nova_nosečka

Mi nismo čisto nič komplicirali in nisem vzganjala nobene zanstvene fantastike. V skimerju imamo eno veliko počasi topečo klorovo tableto-drži cca 12 dni, pa na vsake tolko časa tekoči algicid, ko pač začutiš, da so tla ob robovih malo polzka. Lani nam je voda zdržala tako 3 mesece, porabila sem po eno pakungo obeh. Ph plus in minus granulat ter testerje sem sicer kupila, ampak uporabila samo enkrat. Niti nisem paničarila in dala takoj tisti dan klor, ko sem videla da manjka. Sej ne gre to tako hitro, da voda crkne. Ne vem no. V teh trgovinah vam znajo natrobit, da rabite nevem kaj vse. Poenostavit pa bo.


Tko nekako je pri nas. Bazen je sicer postavljen dobih 14 dni. V Baumaxu mi je hotel prodajalec prodati vse kar je za potrebno za vzdrževanje vode, pa je hvala bogu mimo prišel ZELO prijazen gospod, ki ima sam doma bazen že vrsto let in mi povedal, kako naj vzdržujem vodo in kaj potrebujem.

Tako sem kupila Multi tab tablete, ki imajo vse v enem in dozator ter algicid, ki ga dodajamo 1x tedensko po navodilih, za določen m3 vode. Voda je lepa, čista, pa smo vsak dan notri po 3-5 ur.

Zanima me pa, ali imate vsi pumpe (črpalke) prižgane ves čas in jo izklopite samo kadar se kopate? Pri nas je tako, ampak ko bomo šli na morje bomo pa vse skupaj izštekali in tašči naročili, da priklopi 2 dni preden pridemo domov in ji pripravili, kaj naj vlije v bazen in doda 1 tableto.

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: domaci bazen
3.7.2012 11:20:48   
mika
Zanima me pa, ali imate vsi pumpe (črpalke) prižgane ves čas in jo izklopite samo kadar se kopate?


Vsaka črpalka ima navodila kako dolgo je lahko vklopljena / dan.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: domaci bazen
3.7.2012 12:10:15   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Zanima me pa, ali imate vsi pumpe (črpalke) prižgane ves čas in jo izklopite samo kadar se kopate? Pri nas je tako, ampak ko bomo šli na morje bomo pa vse skupaj izštekali in tašči naročili, da priklopi 2 dni preden pridemo domov in ji pripravili, kaj naj vlije v bazen in doda 1 tableto.



Če voda ne kroži, postane zelena. Kot mlaka. Preverjeno.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: domaci bazen
4.7.2012 8:07:28   
dps1
hoj. če imaš blizu avstrijo, greš v njihovo najbližjo lekarno. mi smo tam vzeli mešanico za bazen, poveš za kakšno kubikažo vode potrebuješ in ti zmešajo skupaj. potem je voda čista celo leto, bp. samo klorove tablete še kupiš. za 4,5 m okrogli bazen (višine 90 cm) nas je prišel strošek za celo leto 3 eur. toliko, v  razmislek. se čudim da tega še pri nas ne prakticirajo (verjetno kdo ne bi dovolj zaslužil). vedno več nas hodi v avstrijo po tole za bazene. res priporočam.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: domaci bazen
4.7.2012 12:47:34   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Zanima me pa, ali imate vsi pumpe (črpalke) prižgane ves čas in jo izklopite samo kadar se kopate?


Vsaka črpalka ima navodila kako dolgo je lahko vklopljena / dan.


;) Bejž no.
Vprašala sem zato, ker imamo mi sposojeno črpalko, nam je namreč po parih urah crknil adapter in se ga ne da več dobit, pa smo obvod na dve črpalke naredili in ves čas laufa, razen ko se kopamo seveda.



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: domaci bazen
4.7.2012 14:23:02   
mika
;) Bejž no.
Vprašala sem zato, ker imamo mi sposojeno črpalko, nam je namreč po parih urah crknil adapter in se ga ne da več dobit, pa smo obvod na dve črpalke naredili in ves čas laufa, razen ko se kopamo seveda.


pol pa vsaj napiši kak pretok ima, ali moč.....nekaj mora gor pisat- pa boš dobila odgovor .....črpalk je precej vrst

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: domaci bazen
6.8.2015 12:03:57   
majkeljanuar
Če bi radi, da je bazen čim dalj časa čist, potrebujete veliko stvari. V prvi vrsti pokrivalo - http://www.bazeni.com/pokrivala-bazena, potem algecide, klor, pumpo itd.
Takšni bazeni http://www.bazeni.com/ imajo vsaj pumpo bistveno boljšo, vzdrževanje pa je težje, kot pri napihljivih.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?