|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:04:47   
romy
Ali se bo zdaj res dvignila minimalna plača na 734,15 evra bruto??

Ali to pomeni, da npr: če se zaposlim par dni pred PDP sem upravičena do 403,78 eur bruto porodniške??

Zmajaz....help me user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:06:47   
Anonimen
kaj pa me, ko ze prejemamo porodnisko?
se tudi kaj dvigne?


zmajaaaaaaz!!!!!user posted image

(odgovor članu romy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:10:42   
romy
Miška, koliko porodniške dobiš zdaj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:16:08   
alexjera
Na žalost se nič ne spremeni, ker se za porodniško šteje povprečje 12 zadnjih plač in se bo ta dvig poznal šele tistim, ki bodo vlagale čez 12 mesecev. Za porodniško velja, kolikor vlagaš, toliko dobiš. Temu se pravi socialna država - kruto, a resnično.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:16:49   
Anonimen
430

(odgovor članu romy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:21:53   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: alexjera

Na žalost se nič ne spremeni, ker se za porodniško šteje povprečje 12 zadnjih plač in se bo ta dvig poznal šele tistim, ki bodo vlagale čez 12 mesecev. Za porodniško velja, kolikor vlagaš, toliko dobiš. Temu se pravi socialna država - kruto, a resnično.


Govorim o tem, da nisi zaposlen in se zaposliš par dni pred PDP, potem itak dobiš samo 55% min. plače.
Ampak a se ta minimalka upošteva za 12 messecev nazaj, ali tekoča??? Ker minimalna se itak par-krat na leto spremeni!

(odgovor članu alexjera)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:23:13   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

430


bruto?

Ampak si bila pred porodniško saj nekaj mesecev zaposlena, a ne???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:24:59   
alexjera
Za 12 mesecev nazaj, ker itak nisi ničesar prispevala v skupen žep. Zakaj pa bi bila drugačna od tistih, ki jim država najprej vzama tretino trdo zaslužene plače, nato pa te nagrasi z povprečjem za nazaj?!

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:37:25   
Anonimen
neto 430

55%minimalne +24 x 2%
nanese 430.


v zadnjih treh letih sem bila zaposlena 24 mesecev.

(odgovor članu alexjera)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:49:24   
romy
Miška, oprosti moji nevednosti, ampak kaj user posted image  pomeni 24 x 2%


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:52:28   
Anonimen
romy, ce na dan nastopa porodniske nisi zaposlena, ti pripada

55% minimalne place

+

2% minimalne place za vsak mesec, ko si bila zaposlena v zadnjih treh letih.


jaz sem bila v zadnjih treh letih zaposlena 24 mesecev. in za vsak mesec dobim 2% minimalne place.


torej 24x2%

kapiš?user posted image

(odgovor članu romy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
16.2.2010 9:53:14   
romy
aja user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
18.2.2010 21:25:49   
zmajaz
Šele zdaj sem opazila to temo. user posted image Pa moram priznati, da nisem nič 100%, kako bo tale dvig vplival na te transferje. Načeloma je tako, da se gleda dohodek za 12 mesecev za nazaj in za mesece brezposelnosti se je vzelo 55% minimalne plače - take, kot je bila tiste mesece. Tale dvig minimalne plače in vse posledice, ki jih potegne za sabo še menda niti niso čisto razjasnjene. Ne vem - škoda, da kaj rečem, ker bo čisto na pamet. Morda pa bodo kaj upoštevali - ampak žal res ne vem.

Edino nekaj bi te opozorila romy - če se nameravaš zaposliti, se porodniška nastopi 28 dni pred PDP , vloga za porodniško naj bi se oddala najpozneje 30 dni pred PDP, torej se moraš zaposliti še nekaj dni pred tem rokom - recimo 33, 34 dni pred PDP; da uspeš še urediti vse papirje. Teh 28 dni se namreč ne da prenesti v obdobje po porodu in ti sicer propadejo (razen v primeru prezgodnjega poroda).

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
19.2.2010 10:13:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
19.2.2010 10:16:19   
Anonimen
romy, pa fajn preracunaj, ce se ti splača zaposlit par dni pred nastopom porodniske.

meni se ni splačalo. vec dobim zdaj, kot ce bi bila takrat zaposlena.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
19.2.2010 10:20:12   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
romy, pa fajn preracunaj, ce se ti splača zaposlit par dni pred nastopom porodniske.

meni se ni splačalo. vec dobim zdaj, kot ce bi bila takrat zaposlena.

Ti dobiš več zato, ker si imela že kar nekaj delovne dobe v zadnjih 3 letih pred nastopom porodniške, romy je pa, če prav razumem, nima - če jo slučajno ima, je pa druga pesem. Če nima najmanj 12 mesecev delovne dobe v zanjih 3 letih pred nastopom porodniške in se pred nastopom ne bo zaposlila, bo dobila samo starševski dodatek (trenutno je to 193 eur mesečno).

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 19.2.2010 10:31:34 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
19.2.2010 10:26:57   
zmajaz
Zivepo - 10 dni imaš prek zadosti, da vse urediš. Delodajalec te zaposli in prijavi v zavarovanje ter odjavi z zavoda. Takoj ko je to urejeno, izpolniš papirje za porodniško in jih odneseš na CSD (vloge dobiš pri njih ali pa si jih kar sprintaš s spletne strani od CSD Šiška - TUKAJ - vloga S-1/1, Priloga S-1, Priloga S-2). Stroškov z zaposlitvijo za minimalno plačo je cca. 12 eur na dan, od 25.4. pa delodajalec seveda s tabo nima več prav nobenih stroškov. Če ti pogodba o zaposlitvi poteče med porodniško, moraš to samo sporočiti CSD-ju, da ti oni dajo prijavo za zdr. zav. na ZZZS. Šele ko se ti izteče porodniška, pa se spet prijaviš na Zavod za zaposlovanje.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 19.2.2010 10:28:08 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
20.2.2010 10:42:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
20.2.2010 10:44:10   
zmajaz
Takrat, ko urejaš porodniško, lahko krati tudi kar očetovstvo uredita. Za OD je pa tako, da po porodu oddaš novo vlogo in nanjo vpišeš oba otroka, tako da se odda samo 1, ne za vsakega otroka posebej.

Aja - glede naslovov ne bodo komplicirali, ker nikjer ne piše, da morate imeti stalno prebivališče na istem naslovu, če ste družina. Sprememba bi potem potegnila za sabo še spreminjanje osebnih dokumentov itd.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.2.2010 10:45:42 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
20.2.2010 11:35:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
20.2.2010 11:42:37   
zmajaz
Za paket/denar itak ni ločene vloge, ampak se kar na vlogi za porodniško označi, kaj želiš. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
24.2.2010 22:14:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
24.2.2010 22:25:31   
zmajaz
V bistvu vpišeš samo tisti mesec in pol plače - otroški dodatek in socialna pomoč sta neobdavčjiva dohodka in se ne vpisujeta nikamor in ne upoštevata.
Drugače pa - s partnerjem pa uradno nista skupaj, ne? - imata urejeno preživnino itd., če se prav spomnim. Ker sicer bi te lahko on dal v olajšavo, kar bi se bolj splačalo, kot da dobiš vrnjeno dohodnino od 1,5 plače.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
24.2.2010 22:38:33   
zmajaz
Aja - obrazec imaš TULE - samo izpolniš in potem spodaj klikneš "Natisni (PDF)" - to je drugače hkrati tudi obrazec, s katerim se lahko dela informativni izračun. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 24.2.2010 22:39:21 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dvig minimalne plače in porodniška
25.2.2010 12:34:15   
lunka1
Mene (kot brezposelno) pa zanima, če se bo mogoče zdaj, ko so povišali minimalno plačo, povišal tudi starševski dodatek?

Pa še nekaj - "porodniško" sem nastopila pred 10 dnevi (rok imam 15.3.) in kot sem razumela na CSD, imam časa, da nesem obrazec za starševski dodatek do 30 dni po porodu oz. nama je uslužbenka rekla, da naj moj partner po rojstvu otroka prinese vse papirje (torej moje - za starševski dodatek in njegovo - za očetovski dopust in otroške doklade). Sem prav razumela, ali morava kaj nesti na CSD še pred porodom?

Hvala, LP

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?