|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   epiduralna ali ne?
9.2.2011 7:32:54   
Anonimen
Sem v pričakovanju drugega otroka in joj, čista zmeda v moji glavi. Prvega poroda me ni bilo nič strah, sicer ordila samo z umetnimi popadki, porod trajal 4.5 ure, ampak nekako ej šlo. Vmese je bilo težko, ampak ko sem rodila sem se počutila kot da ni bilo nič. Zdaj ko pa vse vem kako je , me kar bega in bi raje na epiduralno. V bistvu ne poznam nobene mamice, ki je bila na epiduralni , če pa tako malo naokrog sprašujem- saj veste mnenja so različna. Do prooda je še slabe 3 mesece, jaz ba čist zbegana, mož pravi da naj grem na naravni porod -torej brez epiduralne, češ saj ni blo tko hudo user posted image , ampak moški... uh, čist drugače dojema.

Kaj pravite- ste vi za epiduralno ali ne? Ali res ne boli tako, lahko so po posledice?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 7:54:08   
anju
meni je pa ravno to pomagalo v drugo, da sem poznala bolečino in sem se nanjo pripravila. v prvo me je povozilo in sem rekla naj mi dajo ea. bolečina čisto izgine, sprostila sem se, čutiš samo da te nekaj spreleti skozi trebuh, ko začne pritiskat dol že čutiš bolj, tudi zaboli. vse odvisno kako dozirajo. pri meni zelo pozitivna izkušnja. kljub temu sem hotela v drugo brez. čeprav se nisem za trdno odločila, a je šlo. dihala sem od vsega začetka, nisem pustila da mi pride do živega in hitro je šlo. pa tudi to mi je pomagalo, ko sem se spraševala zakaj mora popadek tako boleti, sem prebrala da bolečina stimulira napredovanje poroda, kar se dogaja nezavedno. pri ea večinoma morajo dodat umetne popadke, ker ni več tega procesa in tako napreduje porod. je pa tudi dosti na psihi, če te bolečina zakrči, je ea kar smiselna. kljub tveganju za mamo, je za otročka še najbolj prijazna od sredstev za lajšanje bolečine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 8:26:24   
ksenija12
Ko sem bila noseča s prvim, sem rekla, da želim rodit brez česarkoli, ker če so vse pred mano rojelave tako stoletja, bom pa še jaz:) No, ko sem bila noseča drugič, sem se odločila za epiduralno. Imela sem občutek, da sem tisti 'krst v žensko' že dala čez in sem si rekla, zakaj si ne bi drugič prihranila vse tisto...To je bila ena najboljših odločitev...Epiduralna ni nikakršen bav bav, ko sem rodila, se mi je zdelo, da bi lahko šla že takoj domov..Ker me niso rabili šivati, je bilo tudi doma vse lažje (kar zelo pomaga, če imaš doma še navihanega eno in pol letnika:) Jaz jo priporočam vsaki, pri drugem porodu pa sploh. Enkrat je bilo nekje zapisano, da je tale primerjava zelo na mestu: Porod z epiduralno in brez je enako kot če ti pri zobozdravniku pulijo 'na živo' ali ti bolečine olajšajo.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 8:27:17   
sobrate
Jaz sem absolutno ZA ea. Prvič so mi jo po 8-ih urah matranja dali in ti povem pravi balzam.
Samo ne oziraj se na komentarje drugih. Ker pri nas še vedno velja pravilo, da če vzameš ea, se pa dovolj ne potrudiš za svojo štrucouser posted image , kar me totalno r a z p i z d i.
Prvič rodila v tujini in je to povsem nekaj normalnega, 90% žensk vzame ea.
Zdaj v drugo bom rodila v LJ in upaaaaaaaaaaaam do jo dobim, ker ponoči ni na voljo.

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 9:23:02   
maktub
tudi jaz sem rodila z Ea in morem rečt da sem bila nekako " razočarana"kajti kot sem poslusala punce so vse rekle da tukaj ne čutis nič da je tko lepo nobene bolečine,da bi zraven lahko kr kafe pila.... no pri meni ni bilo tako.... jaz sem kr precej bolečine čutila...zelo precej mene je bolelo ko 3 user posted image .....sicer popadke nisem toliko čutila ampak tole sirjenje spodaj pa obup mene je trgalo od bolečine..,.sedaj ko pa gledam sliko z porodne un dozirček za ea je bil skoraj poln...jaz nevem kaj in kolko so meni dali  ampak sem mela občutek da sem sam  vodo not dobila:)moj mož se je tko čudil, ves čas jim je govoril da  ženo boli poglejte kako stoče jaz nevem...no hvala bogu je slo to zelo hitro in sem od prejema ea rodila v  2 urcah tko da nimam pritozb:)

se pa tudi sama odločam ali bi sedaj v 2.zespet vzela ali pa probam naravno...ampak mislim  da bom tudi tokrat ea.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 9:32:43   
*tajda*
Prvič rodila z EA,vse super,nisem čutila nobenega popadka,zdaj v drugo sem bila tudi dogovorjena za EA,ampak je nisem rabila ker je bilo vse pol lažje kot prvič in velikooo hitreje.user posted image Imej jo v rezervi,pa če boš rabila prosi zanjo....

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 9:59:14   
pety78
Prvič brez EA, drugič z EA, če bo kdaj mogoče tretjič, definitivno z EA. user posted image

_____________________________



(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 10:08:10   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

Ko sem bila noseča s prvim, sem rekla, da želim rodit brez česarkoli, ker če so vse pred mano rojelave tako stoletja, bom pa še jaz:) No, ko sem bila noseča drugič, sem se odločila za epiduralno. Imela sem občutek, da sem tisti 'krst v žensko' že dala čez in sem si rekla, zakaj si ne bi drugič prihranila vse tisto...To je bila ena najboljših odločitev...Epiduralna ni nikakršen bav bav, ko sem rodila, se mi je zdelo, da bi lahko šla že takoj domov..Ker me niso rabili šivati, je bilo tudi doma vse lažje (kar zelo pomaga, če imaš doma še navihanega eno in pol letnika:) Jaz jo priporočam vsaki, pri drugem porodu pa sploh. Enkrat je bilo nekje zapisano, da je tale primerjava zelo na mestu: Porod z epiduralno in brez je enako kot če ti pri zobozdravniku pulijo 'na živo' ali ti bolečine olajšajo.



user posted image user posted image user posted image


Torej ženske, ki so rodile z EA ali pa npr. s CR, sploh niso ženskeuser posted image user posted image Kaj šele tiste, ki nimajo otrok ...user posted image

(odgovor članu ksenija12)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 10:13:51   
manna
user posted image user posted image Ja, jaz ki sem imela "samo" 14 ur popadke in na koncu zaradi komplikacij CR, sem čist neprava ženska, tako rekoč mila jera, nesposobna reva. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 10:22:38   
ingr
manna ti si pa res smešna...če so ti naredili carski rez so ti ga verjetno,ker si bila že ogrožena ti in otrok,zato pa ne pomeni ,da si nesposobna ženska...rodila si in važen je da je z otrokom vse vredu...tudi meni so prvič naredili carski rez ,pa se zato ne počutim kaj majn sposobna,ravno tako sem ga nosila devet mesecev in ga rodila in sem njegova mama...otrok zdrav in to je najpomebnejše....

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 10:30:07   
katy83
Po 3 dneh popadkov na 7-5 minut v bolnici, je bila EA pravi balzam. Hkrati sem dobila še umetne popadke, tako da je EA po 1 uri popustila in potem več ni prijela tako kot treba, ampak tisto uro pa je bilo zakon. Spočila sem se, da sem lahko potem normalno sodelovala. user posted image Ni mi žal in naslednjič vzamem spet. user posted image

(odgovor članu ingr)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 11:06:13   
tascha
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Prvič brez EA, drugič z EA, če bo kdaj mogoče tretjič, definitivno z EA. user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 11:44:41   
nusi
jaz sem želela ea, samo potem je šlo vse tako hitro, da ni bilo časa. V drugo bom gotovo spet poskusila (če mi bo le uspelo user posted image ). Ali ea pomaga in koliko za moje pojme najlažje ocenijo tiste, ki so sprobale oboje. Verjetno pa res obstaja možnost, da ea ne prime, ali vsaj ne pri vseh enako. V postojni so nam razložili, da ne dajejo več tako močnih doz kot včasih in kot v tujini (ne vem katero državo so že dali za primerjavo), ker potem ženske slabše sodelujejo.

Na splošno vidim, da je precej strahov glede ea neutemeljenih, nam so na predavanjih vse razložili, tudi s procenti in sicer en zlo majhen procent za zaplet je, ampak npr. kakšen dan te lahko boli glava, mogoče ne moreš takoj hodit (kot da gre katera na maraton user posted image ), nič tako grozljivega skratka.

Sama se odloči, mož bo pa govoril o naravnem porodu, ko bo sam rodil.

< Sporočilo je popravil nusi -- 9.2.2011 11:47:35 >

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 15:07:00   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: ingr

manna ti si pa res smešna...če so ti naredili carski rez so ti ga verjetno,ker si bila že ogrožena ti in otrok,zato pa ne pomeni ,da si nesposobna ženska...rodila si in važen je da je z otrokom vse vredu...tudi meni so prvič naredili carski rez ,pa se zato ne počutim kaj majn sposobna,ravno tako sem ga nosila devet mesecev in ga rodila in sem njegova mama...otrok zdrav in to je najpomebnejše....


Moje besede so bile mišljene sarkastično, seveda. Strinjam se s tabo. Če že, sem kvečjemu doživela veliko VEČ kot tiste, ki rodijo v dveh urah, ne pa manj. 

(odgovor članu ingr)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 20:10:34   
roberta
za mano so 3 porodi. in meni bi bilo tudi ćisto fajn, če ne bi bolelo, ali bi vsaj manj bolelo user posted image  ampak ko pa razmislim o tem, da bi se zaradi epiduralne (torej tega, da jaz ne zmorem malce potrpeti) mojemu otroku lahko kaj naredilo, je odgovor jasen: čez naraven porod ga ni user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 20:38:00   
nusi
ea na otroka ne vpliva, medtem ko oksidul, ultiva in ostalo lajšanje bolečin vpliva na otroka. Moji znanki je ea še kako prav prišla, ker je imela tamala tako ovito popokovnico okoli vratu, da ni smela pritiskati in brez ea je rekla, da se tudi slučajno ne bi mogla zadržat (v prvo je rojevala brez).

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 20:54:58   
eee35
Hmmm, roberta: kaj pa naj bi se lahko naredilo tvojemu otroku zaradi ea? To NI sarkastično vprašanje, me zanima, če kdo ti kdaj takšnega rekel, vedno se mi je zdelo, pa tako sem razumela podatke, ki nam jih je navedel anesteziolog na predavanju, da posledice, če že lahko nosi mama...

Odgovor na vprašanje - sem bila definitivno ZA (med drugim zaradi medenične vstave), ampak končalo se je z načrtovanim CR. Če bomo imeli drugega otročka, bi rada ea.

_____________________________

Aleksander 14.08.2009 52cm, 3680g

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 21:09:40   
end1
vsekakor epiduralna, če bi jo v prvo vzela, bi glede na urgentni CR bila z glavo prisebna in videla otroka takoj, tako pa sem jo po 12 urah in še takrat, ker sem bila tako švoh prosila osebje naj jo odpeljejo, ker nisem bila sposbna jo držat.

v drugo sem EA vzela prav zato, zakon, saj sicer po dnevu in pol popadkov, ne vem kako bi. HB temu, ki je to patentiral user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eee35)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: epiduralna ali ne?
9.2.2011 21:13:50   
Dashenka
Ni ga čez porod z EA.user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
10.2.2011 0:33:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu roberta)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: epiduralna ali ne?
10.2.2011 11:16:15   
majčica1508
Rodila z EA in zdaj aprila grem tudi......

roberta....ti pa kar trpi....jaz pa nebom,ker mi tega ni treba.....pa upam,da neboš kdaj otrokom razlagala,da si trpela med porodom

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: epiduralna ali ne?
10.2.2011 11:31:32   
butt3rfly
koke neumne, da se zarad tega prepirateuser posted image vsakmu svoje in to na takšen način, da bosta mati in otrok zdrava in srečna.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: epiduralna ali ne?
10.2.2011 11:34:13   
pety78
Jaoooo, kako ste sitne s temi naravnimi porodi!!!
Pa dobro, kakšna je razlika, če ležiš na postelji v sobi z mnogimi aparaturami, priklopljena na CTG,  z masko, katetrom....Ampak ne z EA, temveč s kakšno drugo protibolečinsko zadevo, ki sicer ni takooooo močna kot EA. A potem pa je naravno, z EA pa ni???
Pejt naravno rodit v naravo, počeni za eno drevo, pa pritisni, ko boš sama začutila, tako kot to delajo v Afriki...To je šele naravno, 100 % naravno...

Meni je sicer čisto vseeno, s katere moje odprtine pride otrok na svet, samo da pride in da je zdrav!


_____________________________



(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: epiduralna ali ne?
10.2.2011 11:40:55   
BabyKitty
Jaz sem rodila z EA in po uri in pol popadkov brez EA sem bila že čisto izčrpana, ker so bili res močni. Ko pa sem dobila EA je bil pa svet takoj lepši in bolečine pozabljene, tako da sem se veselila iztisa user posted image nobenih bolečin, s partnerjem sva se v porodni hecala in čakala kdaj že bo user posted image tudi potem ko so me šivali nisem čutila NIČ... vglavnem porod imam v spominu kot izredno lepo izkušnjo in si mislim: "katera koza v 21. stoletju hoče biti mučenica in trpeti če ji ni treba"... pač to je moje mnenje... sem pa pred porodom se zmenila za EA in nisem bila še odločena ali jo bom vzela ali ne, sem si rekla da bom videla pri porodu koliko bom zdržala... in tako bi naredila še enkrat...

Sem pa rodila brez umetnih popadkov v 5ih urah, kar za prvorodko ni slabo... user posted image

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: epiduralna ali ne?
10.2.2011 13:37:25   
roberta
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

IZVIRNO SPOROČILO: roberta

za mano so 3 porodi. in meni bi bilo tudi ćisto fajn, če ne bi bolelo, ali bi vsaj manj bolelo user posted image  ampak ko pa razmislim o tem, da bi se zaradi epiduralne (torej tega, da jaz ne zmorem malce potrpeti) mojemu otroku lahko kaj naredilo, je odgovor jasen: čez naraven porod ga ni user posted image


ekola..pa imamo eno ki ni rodila z EA in je pametnq da lahko škoduje otroku..

zdej mi pa razloži..z naravnim porodom,kjer se matras s popadki 12h in si na koncu tako izmučen dq otroka ne moreš iztisnit zaradi česar obtiči v porodnem kanalu in ga dobijo ven vakumsko..tako pa troku ne škodiš??


no, bi bilo verjetno bolje, če bi bila tiho. ahjaj...

na hitro sem tole našla:

http://www.bambino.si/epiduralna_analgezija

Epiduralna analgezija lahko upočasni porod, vpliva na trajanje prve porodne faze, ter upočasnjuje drugo. V primeru, ko porodnica ni sposobna aktivnega stiskanja, nadaljujemo z vakuumskim porodom, ali koristimo forceps metodo.

Možne komplikacije epiduralne analgezije so bolečina na mestu vboda, nezadostna analgezija, hipotenzija (nizek krvni tlak), punkcija dure. Možni vendar zelo redki so tudi resni zapleti, kot npr. epiduralni hematom in visoki spinalni blok.

Ob ustrezni epiduralni analgeziji boste imele povsem normalen porod. Zapleti so možni, vendar redki. Veliko je odvisno od koncentracije zdravil v prvi porodni fazi. Ustrezna koncentracija zdravil prvo porodno fazo podaljša zgolj za 5%, druga faza pa se lahko podaljša za 25%. Z uporabo nizke koncentracije lokalnih anestetikov se odstotek porodov s Carskim rezom ne poveča, lahko pa se poveča odstotek vakuumskih porodov in porodov s pomočjo forceps metode.


Meni zgoraj navedeni zapleti (ceprav priznam, da ne vem točno, kaj naj bi pomenili... pač nisem zdravnica) že po imenu niso všeč in kot rečeno, mi dajejo možnost proste odločitve, ki sem jo tudi sprejela. Tudi na podlagi mnenja ene od anesteziologinj (ki dela EA), ki mi je osebno rekla, da mi je ne priporoča (tudi sama je dva otroka rodila brez EA), ker možnosti zapletov vedno so. in da če se pojavi zaplet pri materi, se neizogibno pojavi tudi pri nerojenega otroka (potem sledi verjetno še kaj hujšega kot je vakumski porod). otrok pač ne more kar počakati, da zdravniki porihtajo mamo in potem nadaljevati s svojim porajanjem.

ne vem, mene je tega strah. mislim, ja, možnosti zapletov so minimalne, ampak vseeno - jaz nočem biti v tistem majhnem procentu, če se temu lahko izognem. vsak pa naj sam presodi, kako in zakaj se bo za kaj odločil. drugač se mi pa zdi tale EA kot lansko cepljenje z tisto gripo - zdravniki se niso cepili, kampanja, da bi se vsi cepili je bila pa blazna. vsaj tiste zdravnice, ki jih jaz poznam, se niso odločile za EA. zakaj že ne, če je tako neškodljivo, le bolečine ti odvzame?


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?