|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   predporodna depresija
24.10.2011 15:47:14   
luksy
Hej!A mi lahko katera pove kako je preživela zadnje dni pred porodom v depresiji!?Zdi se mi da se mi že malo meša?!!!To se mi dogaja že kake 3 tedne!!!!

Hvala za odgovore!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: predporodna depresija
24.10.2011 20:00:48   
m_o_i
ne zlorabljaj besede depresija-ker noces vedet, kaj to res je user posted image

verjamem pa, da si sita oteklih gleznjev, kratke sape, velikega trebuha,pritiska na sramno kost in na rebra;nasploh utrujenostiuser posted image
nasvet!? nic kaj drugega kot-minilo bo! pocivaj, beri knjige, glej TV, se enkrat preglej in zlozi cotke...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu luksy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: predporodna depresija
25.10.2011 9:36:06   
luksy
Me sploh ne skrbijo moji gležnji, bolečine vsepovsod, ponoči vstajanje vsaj 3x za wc,...bolj me skrbi da ne morem spat, ker preveč mislim na vse in se sekiram za vsako izrečeno besedo, da se ne morem več skoncetrirat na določene stvari, da se mi nč ne da in obenem skor vse nardim, da sem hujšala do prejšnjega tedna, zdej pa se trudim da kej pojem, da sem brez volje, da se trudim da sem mirna ob svojem 2 in pol leta starem sinu, ki je na vrhu trmarjenja in izkoriščanja in pogajanja....

Sej ne vem več kaj vse se mi plete po glavi!!!!

Upam samo da še zdržim ta teden do poroda in da se stanje spremeni!!!!

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: predporodna depresija
28.10.2011 9:13:44   
Anonimen
vem kaj želiš povedat...
sicer nisem noseča, se mi pa dogajajo podobne stvari. jsz mislim, da gre pri meni za nihanje hormonov, ki pač zelo slabo vpliva name... pamtne rešitve pa ne vem - probaj se sprostit, delaj dihalne vaje in verjemi, da bo šlo mimo...

(odgovor članu luksy)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: predporodna depresija
28.10.2011 9:20:19   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: luksy

Me sploh ne skrbijo moji gležnji, bolečine vsepovsod, ponoči vstajanje vsaj 3x za wc,...bolj me skrbi da ne morem spat, ker preveč mislim na vse in se sekiram za vsako izrečeno besedo, da se ne morem več skoncetrirat na določene stvari, da se mi nč ne da in obenem skor vse nardim, da sem hujšala do prejšnjega tedna, zdej pa se trudim da kej pojem, da sem brez volje, da se trudim da sem mirna ob svojem 2 in pol leta starem sinu, ki je na vrhu trmarjenja in izkoriščanja in pogajanja....

Sej ne vem več kaj vse se mi plete po glavi!!!!

Upam samo da še zdržim ta teden do poroda in da se stanje spremeni!!!!



To ni depressija, to je naveličanost. Nisi edina, ki pred porodom ni mogla spat, niti edina, ki je jokala za vsako stvar. To so hormoni, ki trenutno divjajo v tebi. Ko se jim pridruži še živčnost in napetost pred porodom, pride do tega, kar opisuješ ti. In vse to mine. Kaj je pa prava depresija....bolje da ne veš.

(odgovor članu luksy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: predporodna depresija
29.10.2011 15:37:44   
luksy
Hvala za odgovore!BI pa rada vedla kako zgleda depresija da bi znala primerjat moje občutke z vašimi občutki v depresiji!!!

HVala za odgovore!!!!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: predporodna depresija
29.10.2011 15:52:13   
**NiNa**
luksy
sicer nisem imela depresije pred porodom, ampak zelo hudo po porodu. Mogoče ni najboljša rešitev poskusit pa ni greh. Pojej kakšen košček čokolade, pojdi ven na sprehod. Počni stvari, ki te spravljajo v dobro voljo. mogoče bi izdelala tudi kako fino nasmejano in veselo bučo za noč čarovnic. Toliko, da se zaposliš in še pogled nanjo te bo razveselil, pa tvojemu velikemu škratku bo zagotovo všeč in me bo toliko naporen. Vem da bo težko, ampak poskusi se sama sebe prepričat da boš npr danes imela lepo popoldne. Drži se!

(odgovor članu luksy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: predporodna depresija
2.11.2011 9:38:56   
Anonimen
ČE SE NI ZNALA PRAVILNO IZRAZIT TO ŠE NE POMENI DA JE NEPRAVILNO OCENILA SVOJE STANJE. tok menda ve da ji nekaj očitno ful neodgovarja. sicer bom pa tko rekla verjetno si niti mau časa ne uzameš zase ali pa se z nikomer ne pogovarjaš o svojih težavah. zakaj se vsi samo pritožujete, naredite ne pa ničesar za "bolši jutri". pa ne narobe razumet.

(odgovor članu **NiNa**)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: predporodna depresija
4.11.2011 20:01:32   
bajc79
Ful te razumem Luksy, ker se men dogaja isto. Rok imam dvajsetega in sem čist adijo. Naveličana življenje, študiram same bedarije. Upam, da so to res samo hormoni, ker če ne bo kriza po porodu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: predporodna depresija
26.11.2011 13:54:37   
Drejcica
drage dame...se mi zdi da se me loteva predporodna depresija,čeprav nisem ziher (27 tednov sem noseča)enega otročka že mava-2 leti pa pol..z partnerjem so se začeli problemi..ne razumeva se..pa tudi drugi problemi so med nama,ko dela stvari pri katerih sem nemočna in ne zmorem več mu dopovedovati da to ni ok....nočem več živeti..počutim se kot da sem odveč vsem,vsakomur...jokam za vsako stvar...ne vem kaj se z mano dogaja...

(odgovor članu bajc79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: predporodna depresija
26.11.2011 14:38:25   
m_o_i
nisi odvec!!!!!!!!!!!!user posted image

verjamem, da je hudo, ce se s partnerjem ne razumes(sem dala to skoz), definitivno pa nisi odvec! upam in verjamem, da je vse le hormonska zbrka...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: predporodna depresija
26.11.2011 16:57:29   
Drejcica
hvala m_o_i !! jaz tudi upam da so to samo hormončki krivi-ne vem zakaj  me partner ne razume...spet sem na robu solz..

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: predporodna depresija
26.11.2011 17:26:43   
cilla
Hormoni so hudič. Če sama ne zmoreš se spopadati s trenutnim dogajanjem, poišči pomoč, sogovornika, ki mu boš lahko zaupala, s katerim se boš lahko pogovorila ne da bi se počutila ob pogovoru še slabše. Ne se utapljat sama v trenutni situaciji oz. v občutkih, ki te prevevajo. Mama, prijateljica, osebni zdravnik, ziher je nekdo, ki mu zaupaš in s katerim se lahko pomeniš na tak način, da ti bo to pomagalo.
Drži se user posted image

(odgovor članu Drejcica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: predporodna depresija
28.11.2011 14:01:39   
ronja
Nisem mela tega, ampak če je samo blago stanje, ti lahko pomaga razumevajoč partner, pa mogoče kaka prijateljica, če pa je kaj resnejšega, pa se ne boj stopit do zdravnika. V lj. p. imajo eno psihologinjo, ki je posebej specializirana za vse duševne težave, ki se tičejo nosečnosti - pred in poporodno depresijo in tudi depresijo zaradi neplodnosti,... Nam je pred nekaj leti predavala na mš eno predavanje in meni se je zdela fajn. verjetno tudi ni edina, ki se s tem ukvarja, tako da se ne boj stopit po pomoč. Zakaj bi trpela in šla v porod vsa zmatrana od lastnih misli? Saj maš na koncu že drugih problemčkov dovolj, ne rabiš še depresije.
Ločit naveličanost od depresije je po moje za laika po enem odstavku težko, če ne skoraj nemogoče - to znajo strokovnjaki, zato pa jih imamo. Poglej v materinsko knijžico, not imaš en vprašalniček, izpolni ga in če ti tisti mini test vrže ven, da imaš depresijo, potem pojdi nekam po pomoč. Zakaj bi trpela po nepotrebnem? Vem, da depresija ni čisto ozdravljiva, so pa metode, da se jo omili. Dosti ljudi se matra brezveze, ker pač mislijo, da ni druge. Pa dostikrat je.
Vso srečo!


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu luksy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?