|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spremstvo pri porodu
20.11.2011 13:19:53   
Anonimen
Zanima me, če drži, da v primeru, ko nosečnico pri porodu spremlja njena mati, materinska šola zanjo ni obvezna, temveč le plačilo? Hvala!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 13:44:29   
roladica
Tega ne vem, sem pa videla da je eno punco v MŠ spremljala mama. Ne vem zakaj je potem hodila z njo če ni potrebno?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 13:47:02   
benika
Spremljevalec v LJ mora obiskovati materinsko šolo in prinesti potrdilo, pa naj bo to oče, mama, teta, stric.... Blesavo, ampak tako je.user posted image

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 14:03:30   
tulpek
Pri nas potrdila še pogledali niso, niti plačali nismo. Ne vem, kje se je zataknilo, da ni nihče nič preverjal, ampak se ne sekiram user posted image user posted image user posted image

Baje pa ni potrdilo v vseh bolnišnicah obvezno, mislim da je bil na biba leze kakšna 2 meseca nazaj članek, kje se potrebuje.

< Sporočilo je popravil tulpek -- 20.11.2011 14:10:21 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 14:20:23   
Anonimen
hvala za odgovore:) tudi meni se sicer ne zdi logično, da bi morala MATI obiskovat materinsko šolo, upajmo da ne :) Lep dan!

(odgovor članu tulpek)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 14:45:28   
tulpek
V teh 20-30 letih se je marsikaj spremenilo user posted image user posted image user posted image tudi očka bi jo naj po 3 letih spet obiskoval. 

< Sporočilo je popravil tulpek -- 20.11.2011 14:49:06 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 15:10:01   
roladica

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

hvala za odgovore:) tudi meni se sicer ne zdi logično, da bi morala MATI obiskovat materinsko šolo, upajmo da ne :) Lep dan!



Saj ni fora v tem. MŠ mora spremljevalec obiskovat zato, da se zna primerno obnašat med potekom poroda, da mu obrazložijo kaj je njegova vloga, kaj naj počne in česa ne. Prisoten mora biti samo na tistih predavanjih, ki govorijo o treh porodnih dobah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 15:11:25   
Anonimen
Kaj če bodoči oče nima potrdila in želi bit vseeno prisoten ga prisilno odpeljejo, hahah? Me res zanima kater oče bi se pustil kar tako ''odgnati'' (razen tistih, ki pač res nočejo bit ob porodu). Sicer pa bi jaz zahtevala, da ga pustijo zraven in tudi moj bi naredil cel halo, če bi mu samo omenili, da ne sme bit brez potrdila. Saj kaj pa moraš tam vedet, da si lahko poleg, razen tega da si v oporo ženi in da jo tolažiš, masiraš (kar konec koncev to ogrooomno pomaga ženski, da ni tam sama).

(odgovor članu tulpek)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 15:15:17   
roladica

Ah ta RR...skoz neki šteka.





< Sporočilo je popravil roladica -- 20.11.2011 15:19:49 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 15:25:35   
gita10
Zadnjič je moja prijateljica rodila v Celjski porodnišnici, pa nista niti ona niti on obiskovala materinske šole- niti jih je kdo vprašal za potrdilo

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 16:00:48   
tulpek
ja, v Ce ne rabiš. 

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 16:50:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: roladica


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

hvala za odgovore:) tudi meni se sicer ne zdi logično, da bi morala MATI obiskovat materinsko šolo, upajmo da ne :) Lep dan!



Saj ni fora v tem. MŠ mora spremljevalec obiskovat zato, da se zna primerno obnašat med potekom poroda, da mu obrazložijo kaj je njegova vloga, kaj naj počne in česa ne. Prisoten mora biti samo na tistih predavanjih, ki govorijo o treh porodnih dobah.



Nobena šola te ne more pripraviti na to kar prihaja :)
Meni je čist brezvezna MŠ. Nobedne ni šel.Pri meni je bila moja mama prisotna.Če nje ne bi bilo ,bi sama bila tam v sobiuser posted image  ker so babice debatirale na hodniku cel čas

(odgovor članu roladica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 16:59:56   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kaj če bodoči oče nima potrdila in želi bit vseeno prisoten ga prisilno odpeljejo, hahah? Me res zanima kater oče bi se pustil kar tako ''odgnati'' (razen tistih, ki pač res nočejo bit ob porodu). Sicer pa bi jaz zahtevala, da ga pustijo zraven in tudi moj bi naredil cel halo, če bi mu samo omenili, da ne sme bit brez potrdila. Saj kaj pa moraš tam vedet, da si lahko poleg, razen tega da si v oporo ženi in da jo tolažiš, masiraš (kar konec koncev to ogrooomno pomaga ženski, da ni tam sama).




Moj tudiuser posted image ,
sicer dobro napisano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 18:12:50   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: roladica
Saj ni fora v tem. MŠ mora spremljevalec obiskovat zato, da se zna primerno obnašat med potekom poroda, da mu obrazložijo kaj je njegova vloga, kaj naj počne in česa ne.


pa dobr no, saj ni bodoči oče en retadiranec. what a pile of nonsense.. na švedskem npr. ne rabiš šole za "primerno obnašanje pri porodu" - zgleda da smo slovenci naravno talentirani bedaki al kaj? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 20.11.2011 18:20:39 >

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 19:24:36   
Matkurja
Men je samo pomembno, da bo takrat z mano oseba, ki mi največ pomeni, ki me bo tolažila in pomasirala, ki ga lahko pošljem v tri krasne itd. In za to moj ne nuca nobenga tečaja, čeprav hodi z mano v šolo za starše (pa je v PO porodnišnici itak ne bo nucal).

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: spremstvo pri porodu
20.11.2011 23:30:58   
Anonimen
Midva sva hodila oba ... ko je šel pa moj po porodu plačat prisotnost, so ga vprašali, če ima potrdilo iz materinske ... no in ga je imel in plačal tistih 20€ (alkolkože) ... no in moj nebi bil moj, če nebi vprašal kaj bi bilo, če nebi imel potrdila ... pa so rekli, da bi moral samo višjo tarifo plačat. Aja, bila sem pa v LJ v P.

(odgovor članu Matkurja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: spremstvo pri porodu
21.11.2011 6:42:22   
ajataja
Meni se ta materinska šola za spremljevalce zdi tudi čist brezveze,itak je tam medicinsko osebje ki mora skrbet za tebe ne pa očka in mame .Zraven mene je bila mami ,ampak ne da bi mi znala ne vem kaj pomagat,ampak preprosto za to da sem jo lahko držala za roko da me je mal pomasirala ostalo je pa delo tam zaposlenih in ne da se pol ko vidijo da imaš spremljevalca pa umaknejo v drug prostor kavo pituser posted image V SG ni potrebno potrdilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: spremstvo pri porodu
21.11.2011 7:54:22   
Anonimen
Jaz sem rodila v MB. Nisem obiskovala materinske šole. Niso naju nič spraševali, prosili potrdil, zahtevali plačila. Se pa niti ne bi strinjala za plačilo, ker je opravljal tudi delo namesto sester (izredno dolg porod - prek 50 ur).

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: spremstvo pri porodu
21.11.2011 8:41:36   
miska333
V Postojni spremljevalec ne rabi šole. samo plača pristonost pri porodu...pri odpustu mame in otroka iz porodnišnice.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: spremstvo pri porodu
21.11.2011 20:28:24   
Jassika
A katera ve, kako je v primeru, če sem pred 2 letoma rodila v P LJ, zdaj pa nameravam spet, ampak nikakor ne najdeva potrdila za partnerja, da je obiskoval MŠ. A je zadost, da sva 1x že "rodila" user posted image al bojo težili za potrdilo?

(odgovor članu miska333)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: spremstvo pri porodu
21.11.2011 22:40:00   
Češnca

IZVIRNO SPOROČILO: Jassika

A katera ve, kako je v primeru, če sem pred 2 letoma rodila v P LJ, zdaj pa nameravam spet, ampak nikakor ne najdeva potrdila za partnerja, da je obiskoval MŠ. A je zadost, da sva 1x že "rodila" user posted image al bojo težili za potrdilo?



Moj je šel po še eno potrdilo in ga brez problema dobil. user posted image


_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: spremstvo pri porodu
28.11.2011 12:42:30   
kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: miska333

V Postojni spremljevalec ne rabi šole. samo plača pristonost pri porodu...pri odpustu mame in otroka iz porodnišnice.


Koliko pa stane prisotnost spremljevalva v PO porodnišnici?? Sicer, jaz imam potrdilo za partnerja, da je lahko prisoten..

(odgovor članu miska333)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: spremstvo pri porodu
28.11.2011 13:21:00   
Matkurja
Mislim, da 17€.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: spremstvo pri porodu
28.11.2011 13:28:50   
Tjassi
Nevem zakaj se nekateri tako pritožujete na to šolo za starše.meni je pa fajn da še moj kaj zve o tem da mu povedo kaj in kako je treba.pa ne rečt da ni treba ali pa da že ve.vsaka besede in dober namen je dobrodošel. v Mb potrebuješ potrdilo. potrebuje ga vsak ki želi spremljati nosečnico pri rojevanjo. in tako se mi zdi prav :)

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?