|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   epiduralna analgezija
4.3.2010 12:30:26   
biga
Tiste, ki ste jo imele pri porodu, kdaj ste se zanjo odločile, že pred porodom ali med potekom poroda, ko ste videle, da so bolečine prehude in ste pač zaprosile zanjo, če je bil anesteziolog tam? Vem, da je v nekaterih porodnišnicah možnost, da se sproti odločiš. Koliko ste bile odprte, ko ste jo dobile in pa koliko doz ste dobile oz. ali ste pred potiskanjem otročka čutile pritisk (popadke)? Predvidevam, da ti na koncu dajo manjši odmerek ali sploh ne, da lahko čutiš popadke in iztisneš otroka.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: epiduralna analgezija
4.3.2010 12:36:47   
sunny24
Oj!
Jst sem se zanjo odločla že full let nazaj, ko o otrocih sploh še razmišljala nisem...user posted image No, pol pri porodu sem jo tudi dobila, sicer sem bla odprta že 8 cm in smo ujeli lih ta zadnjo šanso ker se ta mala ni še spustila.
Dobila sm (vsaj mislim) eno dozo, čutla sem vse, sam bolelo ni in je bil porod res mega! user posted image user posted image user posted image

In če bom še kdaj noseča bom spet vzela epiduralno če bo le šansa. user posted image


_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: epiduralna analgezija
4.3.2010 12:44:59   
aki
Za epiduralno sem se odločila med nosečnostjo, imela sem super porod user posted image , mam zelo lepe spomine nanj.
Če bom še kdaj rodila, bi rada spet z epiduralno!!! Po porodu nisva z user posted image imela nobenih težav zaradi epiduralne.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: epiduralna analgezija
4.3.2010 17:23:20   
anju
med nosecnostjo sem bila prepricana, da ce so vse lahko rodile, da se da. vseeno (?user posted image ) sem sla na predavanje o epiduralni.
ko so me pripravljali za v porodno, me je najprej vprasala ena babica, ce sem za E, sem ji na dolgo odgovorila, da pravzaprav ne, samo... popadki so sli hitro... cez 5min me je vprasala druga babica (ker ni vedela, da me je ena ze) in sem ji, preden je koncala vprasanje, rekla JA!
cutila sem samo bolelo ni.

(odgovor članu aki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: epiduralna analgezija
4.3.2010 22:03:36   
karmen12
Tako je kot so že napisale predhodnice. Sama sem prvič rodila brez epiduralne, pri drugem porodu pa sem se zanjo odločila že v nosečnosti. Razlika je očitna in bilo je zares super. Popadke čutiš, vendar ne bolijo in to čisto do konca poroda.

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 8:11:08   
Mariana

Ste imele te izkušnje z EA v ljubljanski porodnišnici? Kako je s tem v Lj?

(odgovor članu karmen12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 8:44:31   
lunka1
Mene pa zanima, če so vam (tistim, ki ste imele EA) prerezali presredek in uporabili vakuum?

(odgovor članu Mariana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 10:24:00   
lunka1
Pa še to: ste med porodom normalno čutile noge, šle lulat,...? Ste mogle ležat?

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 10:27:55   
izgubljena_ovcka
Jaz sem svojo izkušnjo z ea napisala že na ene dveh temah nazaj in ne bi še enkrat dolgovezila tu. Ko dobiš ea, moraš ležat. Če moraš lulat, greš v "kahlo". user posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 10:34:07   
Metuljcica77
imela EA novembra 2009 v Postojni (moja prva nosečnost), bila prej na predavanjih in se odločila v predporodni sobi ... če bom še kdaj noseča se odličim ponovno za EA, porod je bil res prijetna izkušnja, boleli so le popadki pred EA, prosila babico da mi ohrani presredek in je res, nisem bila ne rezana ne pretrgana (OG 33,5 cm) ... normalno čutila noge in tudi šla lulat par ur po porodu ... jo toplo priporočam ... moja mala sončica je privekala na svet brez stresa in lepa, nič pomečkana

srečno

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 11:16:40   
lunka1

IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

Jaz sem svojo izkušnjo z ea napisala že na ene dveh temah nazaj in ne bi še enkrat dolgovezila tu. Ko dobiš ea, moraš ležat. Če moraš lulat, greš v "kahlo". user posted image

Ja, sem brala tvoje izkušnje. Kako to misliš, da greš v "kahlo" user posted image ?

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 15:38:41   
sunny24
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

Mene pa zanima, če so vam (tistim, ki ste imele EA) prerezali presredek in uporabili vakuum?


Meni so lih 2 okrasna šivčka nardili, vakuuma pa nisem mela. Moja želja je bila, da me ne bi rezali (itak), ampak je blo treba dat malo gasa, ker se je moja madam pokakala in je bla plodovnica že temno zelena...Pol mi je babica rekla, da ji je žal, ampak je blo treba pohitet.
Mi je pa babica 1x spraznla mehur kar s katetrom, ker ko sem dobila EA sem pač ležala.

Noge sm en malo čutla, nism čutla pa riti...Ko sem se pol čez urco usedla na rit je bil full čuden občutek...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 15:39:35   
sunny24
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljcica77
moja mala sončica je privekala na svet brez stresa in lepa, nič pomečkana



Tle se pa kar pod tebe podpišem! user posted image


_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu Metuljcica77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 17:06:29   
anju
nic sivana, vmes sem "lulala" preko katetra, da se mi je dalo, sem ugotovila, ko sem cutila olajsanje izpraznjenega mehurja. ko sem nekaj ur po porodu sla sama, je bilo pa lulat tako lepo, da se mi je kar smejalouser posted image
mali je imel kefal hematom, ker se dolgo ni spuscal in je bilo na koncu treba pohitet brez obracanja, da bi se prav umestil v kanal. ce je za to kriva EA, ne vem. ce bi pa tiste ure, ko se ni spuscal cakala brez EA bi blo pa fejst zaj... ker so me popadki kar tresli en za drugim.
v drugo bi najraj, da rata tako hitro, da ne bo casa mislit na bolecino...

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 17:21:18   
TuBoLina_86
mela ea, mislim da kar dve doze, čutila vse, bila rezana, mehur so mi pa pred porodom izpraznili z katetrčkom, ker nisem smela vstati.... na koncu pa sem bila še čiščena user posted image vendar sem med čiščenjem mela popolno narkozo.... HBuser posted image šivov pa niti nevem koliko mam, nisem vprašala....

če bo drugi user posted image , bo tudi definitivno EA.... brez? NE HVALA!
sem tudi jaz mislila brez, a ko je bilo prehudo sem molila za EA user posted image user posted image user posted image



_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 21:05:54   
izgubljena_ovcka
Ja, tole o "kahli"...pač ko ležiš ti pod tazadnjo potisnejo tisto posodo, ki se uporablja tudi pri ljudeh, ki so privezani na posteljo ali pač tako ali drugače ne morejo na stranišče. Pač ti dajo tisto pod rito in lulat moraš v leže. jaz sem enkrat uspela, drugič pa ne in so mi izpraznili mehur preko katetra...

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 21:35:52   
slovenka
Jaz sem bila včeraj na predavanju v Mb bolnici o EA in me je kar presenetilo, kako malo rok je bilo dvignjenih... Jaz sem v prvo rodila brez in ni šans, da bi šla spet brez. Mislim, da si prvorodke sploh ne predstavljajo bolečin... Jaz bi jo že v prvo vzela, če bi bila na razpolago v naši porodnišnici, ampak zdaj v drugo bom pač šla tja, kjer jo omogočajo. Če teh možnosti nikjer ne bi bilo, sigurno ne bi spet zanosila. Madonca, raje sploh več ne bi seksala do menopavze kot pa spet šla čez porod v živo. Če bo porod z EA res tako kot opisujete zgoraj, bomo imeli še enega bebija čez par let... škoda  za prvič, ker je to res najslabša izkušnja mojega življenja, kot bi mi odrezalo noge. user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: epiduralna analgezija
5.3.2010 22:17:35   
TuBoLina_86
slovenka - roditi brez EA je za mene nepredstavljivo.....z EA pa še 2 user posted image user posted image user posted image user posted image če bo uspelo.... edino se mi zdi malo žal, da če maš EA, ne moreš rodit v vodi.... barem v MS ne....


_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 7:53:08   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: TuBoLina_86

slovenka - roditi brez EA je za mene nepredstavljivo.....z EA pa še 2 user posted image user posted image user posted image user posted image če bo uspelo.... edino se mi zdi malo žal, da če maš EA, ne moreš rodit v vodi.... barem v MS ne....



Ma, kaj ti bo voda, če nič ne boli user posted image Berem te kao slabosti EA - ne moreš na WC, mravljinci v nogah... Jaz sem rojevala sama - moj je moral čakati zunaj, ker bom kao rodila čez 3 smene, babica me nobena ni pogledala, sem se drla kot hudič, se držala za posteljo in mižala... čez dve uri pride ena in se dere, da je porod že skoraj končan... tako da nisem dobila čist nobene substance, pa kljub temu ni bilo šans, da bi šla na kak wc, sem bila čisto v šoku, vse me je bolelo, niti premakniti se nisem mogla, po porodu pa sem tudi padla v nezavest... tako da mene kak wc in mravljinci sploh ne sekirajo - če bi si lahko med popadki pela, kot pravijo nekatere za EA. user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 8:19:28   
lunka1
Brez zamere, ampak ene ste prav grozne... Kot da se ne bi zavedale, da nas je tukaj nekaj, ki gremo rodit prvič in nas je mogoče malce strah bližajočega poroda. Prideš na forum, da bi poiskal kakšno informacijo, pa bereš malo da ne o klanju - porod pa je neizbežen... Toliko o vzpodbudnih besedah nekaterih, ki ste že rodile... Ne vem no, poskusite se malce zadržat user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 9:45:13   
slovenka
lunka, pardon, vendar sem dva dni nazaj na predavanju o EA poslušala mnenja prvorodk, ki zelo dobro "vedo", da porod nič kaj ne boli in EA res ni potrebna, ker se v 1:275.000 primerih kaj zaplete... Mene, ki sem dala skozi težak porod, moti govorjenje, da to ni nič takega, da so vsi že to dali skozi, da tiste ki jamrajo, so bedne, ne znajo stisniti zob ipd... Veliko punc poznam, ki so tako kot jaz, še dve leti po porodu v šoku in jih misel na porod spravi v solze. Sama sem se med popadki spraševala, zakaj mi ni nihče povedal, da tako zelo boli, ker bi si sigurno poiskala metodo pomoči, ne pa da sem se zanašala na ultivo, ki mi je potem babice niso želele priskrbeti. Ni pri vseh enako, vendar pogosto porod brez EA izgleda zelo kritično, ni čudno, da moški ob tem padajo skupaj... ženske pa se o porodu pogovarjajo vse življenje.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 9:56:16   
veronikab
Porod z EA - ena najlepših izkušenj mojega življenja. Za EA sem se odločila že dolgo preden sem zanosila in mi ni žal. Sem se pa že pred predavanjem v PO sama pozanimala o EA tako da me potem na predavanju ni nič šokiralo (kot nekatere druge), kvečjemu je mojo odločitev za porod z EA le še dodatno potrdilo.
Če bomo slučajno šekdaj user posted image bo spet 'pela' EA v PO.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 11:15:28   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

Brez zamere, ampak ene ste prav grozne... Kot da se ne bi zavedale, da nas je tukaj nekaj, ki gremo rodit prvič in nas je mogoče malce strah bližajočega poroda. Prideš na forum, da bi poiskal kakšno informacijo, pa bereš malo da ne o klanju - porod pa je neizbežen... Toliko o vzpodbudnih besedah nekaterih, ki ste že rodile... Ne vem no, poskusite se malce zadržat user posted image


ne bi bila rada nesramna ampak...... kar je res je res¨!!!!!POROD BOLI!!!!ko PES- popadki.
res pa je da je odvisno od praga bolečine.
zato si pa mamice iščejo-mo,pomoč-ena od teh je EA,ker dejansko so bolečine tiste,ki so zelo boleče in ja,...jih vsaka preživi-ene so zadete od dopamina-dolantina,maske,še kaj,...ene pa sory besedi gredo pač tja samo -KAKAT.jih par poznam.srečo imaš tudi,če je podo hiter,da se ne matraš dolgo.
ampak kakorkoli,ko rodiš je v istem momentu dobro,ne boli.
se pa začnejo druge stvari.

in naj ženske ne tolaži stavek,če so še vse preživele,....ali če bi bilo res tako hudo,potem ne bi bile nobene več noseče,......ko rodiš spoznaš pomen vsega.prej ne!!!!!

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 11:33:57   
slovenka
Ja, naja, res je. Jaz sem po porodu kar čutila, da imam nekaj skupnega z vsemi, ki so tudi že rodile. In vidim od starejših žensk, da se jih ta tema drži vse življenje - bližje si si z mamo, tetami, vsemi, ki so že rodile, ker imaš eno zelo pomembno skupno izkušnjo. Zelo drugače kot izkušnje s potovanja. Greš na novo potovanje in prejšnje pozabiš, poroda pa nikoli. Sicer nekatere govorijo, da porodne bolečine takoj pozabiš, ampak tega preprosto ne morem verjeti. REs je, da s porodom bolečina mine in je sreča ob dojenčku, ampak da bi pozabil, pa sigurno ne. In nima smisla, da me, ki smo že rodile, tukaj gor govorimo, da sploh ne boli, da EA ni potrebna... Mislim, nekateri se bojijo vrtanja zob... tako da sprenevedanje glede poroda ni smiselno. Tako da HB za EA - kot sem rekla, brez te možnosti jaz ne bi šla v ponovne user posted image in me samo to tolaži, sicer bi se mi itak zmešalo še te tri mesece do poroda...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: epiduralna analgezija
6.3.2010 12:44:35   
lunka1
Jaz verjamem, da je porod boleča izkušnja, halooo.. Mi je vse jasno, ampak verjetno se (tiste, ki ste že mamice) spomnite adrenalina, neučakanosti, prestrašenosti, itd. ki ste jo občutile zadnje dneve, tedne pred porodom. In najbrž tudi vam ni bilo lepo, ko vam je katera porod opisala kot nekaj najhujšega možnega. Ko že tako ne veš, kaj pričakovat, ko si dobesedno posran od strahu pred neznanim, pred bolečino... In se obenem zavedaš, da je neizbežno... Potem pa poslušaš in bereš vse možne zgodbice... user posted image

Ne vem no, potem je za nas, ki tega pač še nismo doživele, bolje, da se sploh ne prijavljamo na te forume in jih ne beremo, ker namesto, da bi dobile podporo, dobimo le še več strahu... Saj se ne mislim prepirat, ampak včasih je iz solidarnosti do drugih bolje, da ne rečemo in povemo vsega kar mislimo... To je isto kot pri majhnih otrocih - na primer: če jih strašimo pred psi (majhnimi in velikimi), potem je jasno, da se bodo psov bali. Zdaj pa ne vem... ali je to v redu?! Meni se ne zdi..

Se poslavljam iz te debate, vsem nosečkam pa želim čim hitrejše in čim manj boleče porode user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?