|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   faza: "oči je car"
28.5.2008 9:23:09   
zita
Sam vem da je bilo na forumu že  pisano o tem... ampak moram malo pojamrati, dobiti še kakšno mnenje, izkušnjo

Imamo 2,5 letnik (zaenkrat edinca user posted image ). Zadnji mesec je čisto nor na očija. Zjutraj ga mora za v vrtec obleči oči, kopati oči, dvigniti na wc oči.. skratka mami je dobra samo če očita ni doma. sicer če pokažem da sem užaljena, ker mi ne pusti blizu, se stisne k meni, malo poboža, potem pa spet stara pesem: oči bo,ne mamica..

Najprej mi je malo godilo to njegovo početje, zdaj sem pa kar užaljena..

Kaj naj naredim?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: faza: "oči je car"
28.5.2008 9:29:03   
Tiamo
k bi se to meni zgodilo, ne bi bila nič užaljena....daj času čas in kmalu bo spet samo mami in mami ....kmalu bo star 3 leta in takrat pride faza, tako imenovanega Ojdipovega kompleksa in takrat bo dobra samo mami in mami in mami je moja, očka pojdi stran...

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: faza: "oči je car"
28.5.2008 10:20:04   
Anonimen
Ja, zakaj pa si užaljena? Saj se je tebe držal do sedaj, pa sem prepričana, da če se kam udari, si še vedno prva user posted image . Naša tudi obožuje očka, se mi zdi tudi prav tako, naj uživata, mene nima zato čisto nič manj rada.
In tudi tebe tvoj malček nima čisto nič manj rad, če se trenutno rajši druži z očkom, čez nekaj let bo imel rajši prijateljčke, potem pa punco in potem ženo in otroke. Počasi bo odraščal in širil svoj krog ljubih ljudi. Imel te bo ravno tako rad in ravno tako bo rad prišel k tebi, ampak samo, če mu boš dala občutek sprejetosti, neglede na to, kaj bo on počel (in s kom!). S tega vidika se mi zdi fajn, da mu svoje užaljenosti ne kažeš. To je čustveno izsiljevanje, veš, v končni fazi bo on to razumel, kot da ga hočeš prikleniti nase in mu ne dovoliš izražat njegovih potreb, čeprav predivdevam, da ni tako user posted image

(odgovor članu Tiamo)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: faza: "oči je car"
28.5.2008 10:25:15   
kristinaj
a ni to faj.... si malo oddahneš :=)).... jaz bi mu naročila, da more oči še večerjo skuhat, brat pravljico pred spanjem, ga okopat, pa kako lepo je ko oči sesa, lika cunje.... a ne bi bilo fajn, naj malo vidijo kako je bit mama....in kaj vse te čaka ko prideš iz službe domov....

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: faza: "oči je car"
28.5.2008 11:59:21   
Hanna M.
Pri nas je pa ravno obratno. Za vse mora biti mami in se očka včasih počuti malo odrinjenega. Moram pa priznati, da se zadnjih par mesecev stvar izboljšuje in ima tudi očka vedno več "privilegijev" in ima mami malo več časa zase.

_____________________________

Bog, daj mi pogum, da spremenim stvari, ki jih lahko, daj mi moč, da sprejmem stvari, ki jih ne morem spremeniti in modrost, da ločim to dvoje.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: faza: "oči je car"
28.5.2008 12:16:01   
ozziebo
Joj, ko bi se to še men zgodilouser posted image ...

(odgovor članu Hanna M.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: faza: "oči je car"
28.5.2008 12:21:41   
Anonimen
joj, meni pa je to tako fajnuser posted image . naša 6 letnica je tudi ful nora na očija. mora bit zvečer ob tuširanju on zraven, pa pravljico mora on brati in jo spraviti v posteljo. jaz pa imam takrat čas samo zaseuser posted image
nadležno je le takrat, ko ga recimo zvečer ni doma, in potem ona izsiljuje, da bi pa ona raje očija, in tečejo krokodilje solze. takrat sem res malce užaljena, ampak ji tega ne pokažem....jo objamem, ji povem da jo imam rada in da to ni čist nič narobe, če koga pogreša. ampak njega pač trenutno ni tukaj in naj se neha jokat. no in ponavadi jo s tem pomirim in je mami tudi v redu.

(odgovor članu Hanna M.)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: faza: "oči je car"
28.5.2008 12:23:00   
Anonimen
Jaz sem ga in ga še vedno kar sama pošljem k atiju. Včasih celo rečem, da nimam 100 rok.user posted image  Potem pa čez čas od mulčka nazaj dobim, običajno, ko se je treba spravit spat.user posted image

(odgovor članu ozziebo)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: faza: "oči je car"
28.5.2008 21:54:04   
*kinnie*
Jaz bi bila tudi srečna, da bi bil ati car....prav uživam, če mu mala pokaže, kako zelo ga potrebuje, ima rada....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: faza: "oči je car"
29.5.2008 9:45:00   
šnucika
pri nas je oči car že od rojstvauser posted image
Sedaj pa največkrat,ko hoče kaj izsiliti ali pa ji ne paše,če jo okregam....takrat je dober samo oči.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu *kinnie*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: faza: "oči je car"
1.6.2008 10:10:54   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: zita

Najprej mi je malo godilo to njegovo početje, zdaj sem pa kar užaljena..




Užaljena user posted image user posted image user posted image . Uživaj v miru in izkoristi to obdobje zase!

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: faza: "oči je car"
13.9.2008 9:39:31   
bigboy
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

a ni to faj.... si malo oddahneš :=)).... jaz bi mu naročila, da more oči še večerjo skuhat, brat pravljico pred spanjem, ga okopat, pa kako lepo je ko oči sesa, lika cunje.... a ne bi bilo fajn, naj malo vidijo kako je bit mama....in kaj vse te čaka ko prideš iz službe domov....

user posted image user posted image user posted image


hej,hej to pa je zame slišat ko da očki nikol nič ne naredimo, boš rekla da tvoj dragi nikoli ne skuha zate za vaju al pa naredi sendviče, sesamo itak bolj ali manj vedno očki...likanje...no likanje...to pa je umetnost...al pa rečmo bolj ročna spretnost....in v teh stvareh ste ženske bolj nadarjene in za to vam z užitkom to stvar prepuščamouser posted image user posted image user posted image
Drugače pa tud jst komaj čakam da pride naš mali v to fazo...ker to pomeni,da me bo mogoče celo ubogal...user posted image

_____________________________

Ko enkrat dobiš otroka... potem se zaveš kaj pomeni družina, veš kaj pomeni sekunda in kaj je bistvo življenja...

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: faza: "oči je car"
13.9.2008 17:26:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zita
Imamo 2,5 letnik (zaenkrat edinca user posted image ). Zadnji mesec je čisto nor na očija. Zjutraj ga mora za v vrtec obleči oči, kopati oči, dvigniti na wc oči.. skratka mami je dobra samo če očita ni doma. sicer če pokažem da sem užaljena, ker mi ne pusti blizu, se stisne k meni, malo poboža, potem pa spet stara pesem: oči bo,ne mamica..

Mi imamo tudi cca. 2,5-letnika in isti "problem", ki pa traja že od otrokovega rojstva... tako je naneslo pač zato, ker je bil moj mož na porodniški, ne jaz... tati gor, tati dol, tati levo, tati desno... v najbolj "kritičnih časih" je dete celo mene klicalo "tati" user posted image ... ampak jaz se imam za enega takega preprostega človeka, ki komplicira samo tam, kjer NI potrebno user posted image ... prav, pa naj bo "tati"... za starejšega sina, 11-letnika, sem pa jaz "carica".

Skratka - ne vidim problema... nič ni treba narediti... vsaj jaz nisem nič naredila... z otrokom sem, kolikor sem in enako velja za mojega moža... da naju ima rad oba, se vidi, ampak prvenstveno je pa dete pač "tatina maza"... pa naj bo... tako imajo mati večkrat čas za kavo. user posted image

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: faza: "oči je car"
13.9.2008 23:55:46   
piškotika
Največkrat je to trma oz. izsiljevanje - malčki preizkušajo če ga bosta starša upoštevala pri tem kar on "zahteva". Sicer je pa identifikacija z očetom v smislu oči je zakon pomembna zaradi tega: http://osebnost.si/clanki/preglej.php?id=8 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: faza: "oči je car"
14.9.2008 11:13:57   
Freycha
ker sem šla jaz dva meseca pred vrtcem v službo, je ati pazil na malo in sedaj je on car..... tudi mene ata kliče..... pa kaj. Ko bo puberteta in jo bodo zanimali vložki itd, bo že prišla do mene.... takrat imam pa mir user posted image user posted image user posted image  (japajade)

(odgovor članu piškotika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: faza: "oči je car"
15.9.2008 10:05:18   
zita
evo mene , jaz sem tista ki je začela to temo... od tega je 4 mesece in situacija je boljša... seveda je oči še vedo " car", ampak ko je bil 4 dni na počitnicah pri babici in sva ga prišla iskati, je bila pomembna samo mamica..sem morala sedeti kar zadaj v avtu , da sva se "muckala"
sicer še vedno hoče da ga oči obriše ko se zvečer kopa, ampak z ladjicami v banji se pa mora igrati mami, pa skakati po postelji tudi mami...

Torej, očitno se res enkrat vsaj malo obrne...


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: faza: "oči je car"
15.9.2008 12:33:34   
Freycha
Danes sem svojo 14 mesečnico vprašala, če je kaj moja ljubica, pa je rekla: atijeva user posted image  jah prav, potem pa naj bo atijeva.....user posted image

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: faza: "oči je car"
15.9.2008 16:13:14   
marčika
Naj te potolažim,da je tudi naš ati zakon za našega Tadeja(3leta in 8 mesecev),vse bo ati ,ko smo skupaj redko mamica.Sem se težko privadila zdaj pa kar gre

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: faza: "oči je car"
15.9.2008 17:18:26   
angel_rebelde
Nevem, zakaj si užaljena? user posted image

Meni bi pa bilo zelo lepo, če bi moj mali bil navezan tudi na očeta user posted image ali sem jaz čudna?


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu marčika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: faza: "oči je car"
16.9.2008 19:11:45   
marčika
Ne vem zakaj bi bil sploh kdo čuden eni imamo take izkušnje drugi drugačne.Jaz si pač želim,da bi bil name malo boljnavezan nič drugega.Je pa zdaj malo drugače,ko je šel v vrtec, čeprav še vedno močno vodi ati(ha ,ha)
user posted image

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: faza: "oči je car"
17.9.2008 13:37:39   
2ursae
tud mene mal špikne v srcu, ko mi moj 3 letnik skoči iz naročja in leti k očiju, zraven pa govori, ka je raje pri njemu. Saj vem, fantje in očetje, pa vendar user posted image . Tako je bilo tudi, ko je imel leto in pol, za vse je bil najboljši oči, potem pa je dobil bratca in sem imela oba fanta med porodniško doma, pa sem bila spet jaz carica user posted image . Zdaj je pa mali bolan in se bolj mene tišči, ker se ogromno doji, pa je spet oči ta glavni in se bojim, da bo tako tudi ostalo, saj bo šel počasi v vrtec, jaz pa v službo user posted image . Ful mi je hudo, ker se mi zdi, da izgubljam stik z njim ... krasno se mi zdi, da se z očijem razumeta, a tako razlikovanje med mano in očijem me pa boli.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu marčika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: faza: "oči je car"
17.9.2008 13:43:38   
Anonimen
tud mene mal špikne v srcu, ko mi moj 3 letnik skoči iz naročja in leti k očiju


jaz sem pa tolk vesela, da se ga lahko otresem user posted image user posted image user posted image  ja, vem, spet me bodo ene napadle kakšna mama sem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 2ursae)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: faza: "oči je car"
21.9.2008 10:05:53   
aezzy
pri nas je pa obratni problem in to vcasih postane tako hudo, da me je groza: odriva ocija in govori noces ocija, ocija stran.....grozno je to poslusati.njemu se trga srce, meni tudi, tamala pa samo mami, mami.
na case je boljse, samo vglavnem pa ne.
Kaj se lahko naredi?
sem tudi ze pisala, ce je to normalno, pa sem dobila odgovre, da  bo minilo, samo to se kar traja in traja, ze pol leta.
Ociju je zelo hudo, samo se ne da in se kar jo boza, se igra z njo, vztraja, samo vcasih je pa res prehudo.
Ko jo je poleti pazil 14 dni, ko sem bila v sluzbi, je bilo vredu, sedaj smo spet na starem tiru.
Ko pride domov ga noce niti pozdravit, vcasih celo rece, naj gre.

Spodaj zivita njegova starsa, s katerima se super razumemo, tamala je skoraj vsak dan z njima, smo v zelo dobrih odnosih, samo imava obadva obcutek, da je vzela dedija za mosko vlogo v zivljenju, ker rece, da ima dedija rada, ocija pa ne. In kjo smo zunaj je zelo hudo, ko rece oci bejzi, dedi moj moj.
Aja, stara je 2 leti.

Ima katera kaksen nasvet? prosim, napisite kaj se da narediti! Pa ne pisati, da bo minilo, ker ocitno ne bo.
Hvala!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: faza: "oči je car"
22.9.2008 11:36:49   
nicimoja
aezzy, moj pobalin je star 2,4 leta in imamo čisto isto zadevo. jst ga lahko še ne vem kako kregam, pa bo kar k meni silil. Ko ga on okrega, takoj leti k meni, mami, mami in ga potem zelo odriva stran. Velikokrat reče ati bejž, pejt stran,... Hudo je njemu, hudo je meni. Ko se pa zaigrata, čisto spontano se prične, pa ni noben problem, ga ljubčka, boža, ati moj,...  Sicer to ni vedno, največkrat se to zgodi zjutraj oz. ko smo doma, v hiši. Tudi sama sem žalostna, predvsem zato, ker je mož zelo občutljiv in ga ima neskončno, neskončno rad. Pa sej to jih imamo itak vsi.
Opažam pa tudi, da če sva kdaj z možem v sporu oz. da ne govoriva med sabo, mali to zelo občuti in ga takrat še bolj odriva stran.

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?