|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   35 oz. 36 teden
23.4.2007 12:53:21   
mamci
zdravo punce,

prosim povejte ali je katera rodila v 35. oz. 36. tednu in kakšne so vaše izkušnje. Kako je bilo z vašimi otročki (inkubator,...). Ali ste ostale dlje kot navadno v porodnišnici, ali so imeli otročki kakšne težave in kakšne,..

Torej vaše izkušnje.

hvala pa srečno vsem mamicam in doječnkom.user posted image



_____________________________

Otrok raste od mleka in hvale.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 35 oz. 36 teden
23.4.2007 14:30:38   
rumba
Moja dva sta rojena prvi v 35. drugi, pa v 34. tednu. Nobeden ni rabil inkubatorja, zadostovala je ogrevana posteljica za par dni na navadnem oddelku. Nisem dobila inekcije za razvoj pljučk. Oba pa sta dobila zlatenico, ki je pri prezgodaj rojenih že skoraj pravilo, a ni to nič hudega. Zaradi tega pač ostaneš v P kak dan več. Tudi kasneje ju niso obravnavali kot nedonošenčka, razen hčerki, ki je bila vodena v razvojni ambulanti (imela še druge probleme, ki niso nujno povezani s prezgodnjim porodom), so do 2leta koregireli starost za 1m. Mislim, da je 36. t že čisto ok, prej pa je zelo različno od otročka do otročka. Običajno po 34t ni več nobene panike.

(odgovor članu mamci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 35 oz. 36 teden
23.4.2007 15:09:12   
emaa
Moja dvojčka sta se rodila na prvi dan 36. tedna. Luka je bil v topli posteljici 14 dni, David je ni potreboval, je pa imel zato zlatenico. Smo v razvojni ambulanti in z razvojem dejansko zaostajata za ta mesec, kar sta prezgodaj rojena. V 35 ali 36 tednu se ne rabi inkubator, ponavadi le če gre za druge težave (David je bil operiran, pa je bil v inkubatorju 1 mesec, nič povezano s prezgodnjim porodom), problemi so lahko le z reguliranjem tempertaure, pa s sesalnim refleksom, moja dva sta ga imela razvitega.

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 35 oz. 36 teden
23.4.2007 15:32:08   
Marogica
Moj ta mlajši se je rodil v 35 6/7 tednu s težo 2450 in velikostojo 45 cm. Ni potreboval inkubatorja, samo toplo posteljo, pa še to samo prva dva dni, nato sem ga dobila sebi v sobo. Injekcije za pljučka ni dobil, se pa je, kot je že ena napisala, razvila zlatenica, ki je bila dosti hujša, kot pri normalnem novorojenčku. Tako so ga "obsevali" kar na intenzivnem oddelku v posteljici , ker je bila normlana lučka premalo. 4 ure "sončenja", nato pri meni, pa zopet 4 ure "sončenja. Zlatenica je šla zelo počasi nazaj, tako, da sva ostala v porodnišnici 8 dni.

Ostale "težave", če jih lahko sploh tako imenujem, so bile s srčkom, kjer se "luknjice" še niso zaprle, vendar se je to v teh 8 dnevih porihtalo. Ena ledvička je bila manjša(še nerazivta), in pa "možganska" krvavitev, kot so se izrazili, da me je skoraj kap-v bistvu mu je počila žilica v možganih-od težkega poroda pač. TO se zgodi marskikateremu novorjenčku, vendar so preiskave za nedonošenčke bolj intenzivne in se pri njih to prej ugotovi. Pa preiskave za oči smo imeli najprej na 14 dni, nato pa vsak mesec do 6. meseca starosti.

V glavnem, sliši se dosti in grozno, v bistvu pa ni bilo nič resnega, ker so se vse stvari popravile oz. razvile enako kot pri donošenem dojenčku.

Danes je naš hlačman skoraj 2,5 leti star, normalno razvit(psihično in fizično), brez kakršnih koli "motenj". V glavnem pravi divjak in trmežuser posted image , kot ostali otroci.

Tako, da brez skrbiuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 35 oz. 36 teden
24.4.2007 14:09:27   
Aja32
Naš se je rodil v 36 tednu - dobila pa sem prej preventivno injekcije za pospešitev razvoja pljučk, tako da nismo nič potrebovali - niti inkubatorja niti tople posteljice...
Peti dan sva lepo odšla domov...

LP A

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 35 oz. 36 teden
1.5.2007 11:44:46   
MIASE
Hej!
Naš Maj je bil rojen v 36.tednu. Ker je bila porodna teža velika 3380 g, velikost 50 cm ni potreboval nobene posebne nege. Pravtako ni bil zlateničen in smo šli preventivno 4 dan domov. Sedaj smo en teden doma in se držimo dobro-zaenkrat. Po moje je čist individualno odvisno od otročka kolk je v 36.tednu razvit. Itaq ti ga pa takoj po porodu pediater pogleda in oceni in pove kako in kaj naprej. LP

(odgovor članu mamci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 35 oz. 36 teden
1.5.2007 17:41:55   
Anuška79
Tudi moj je bil rojen v 36. tednu in ni imel nobenih težav, pod lučko je bil eno popoldne, pa še to bolj preventivno, ker so bile vrednosti za zlatenico mejne. domov sva šla po treh ali štirih dneh - sem malo pozabila.

(odgovor članu MIASE)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 35 oz. 36 teden
1.5.2007 18:16:13   
Splet.Ka
Tudi naša je rojena v 36. tednu. V inkubator ni bilo treba. Bili pa sva en teden v porodnišnici zaradi njene rumenice. Drugih težav zaradi nedonošenosti ni imela.

Srečno!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 35 oz. 36 teden
5.5.2007 17:38:30   
Felicity
Moja user posted image  je bila rojena v 35tednu + 4 dni.
Sedaj točno ne vem, ma mislim da je bila v inkubatorju 3 dni, potem pa v topli posteljici.
V inkubatorju je bila zaradi tega, ker ni sama uravnavala toplote (tako so mi rekli).
Pred porodom sem dobila 1 injekcijo za razvoj pljučk.

V bonišnici sva bili 10 ali 11 dni, od tega 6/7 dni pod lučko zaradi zlatenice (ampak ne stalno).

Mere ob rojstvu 2690g in 49cm.

Ostalih težav nismo imelki in razvojne ambulante nismo potrebovali.user posted image

Srečno, lp

< Sporočilo je popravil Felicity -- 5.5.2007 17:40:46 >

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 35 oz. 36 teden
5.5.2007 18:12:43   
anina4
Naš pikec je bil rojen v 34. tednu. 10 dni je bil v inkubatorju potem pa še 9 dni v topli posteljici. Domov smo šli kar iz tople posteljice nič ni bil v navadni.Čez dva dni pa nazaj ker je bilirubin preveč narasel.Ostala sva še dva dni. Zdej je bil star eno leto in je pravi vragec. user posted image user posted image

(odgovor članu mamci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 35 oz. 36 teden
13.6.2007 10:36:36   
Anonimen
tudi moj je bil rojen v 36 5/7...torej še ravno nedonošenček...malo je bil v inkubatorju zaradi dihalne stiske drugače je bilo vse dobro...razen pol je dobil še zlatenico bil je pod lučko .....pa sva bla 10 dni vse skupj gor..tolk da ni bla taka panika....

se mi pa zdi da nima nobenih takih problemov ..mere:2840g in 50cm...

razvojno nismo meli..tko da je kul...tudi P ni nič rekla glede nedonošenosti....user posted image

(odgovor članu anina4)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 35 oz. 36 teden
20.6.2007 15:29:28   
BaByGiRl
Jaz sem prvo rodila v 36 tednu....vse je bilo ok z njo. Šli sva normalno domov iz bolnice.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Kako otroku izberemo priimek?
Priimek otroka morata starša izbrati sporazumno in ga najkasneje v 30-tih dneh po rojstvu prijaviti na katerikoli upravn...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?