|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   iz bolniške na porodniško
3.5.2007 10:40:14   
Anonimen
Ojla,mene pa zanima:
- če imaš bolniško samo proti koncu nosečnosti - recimo zadnji mesec pred nastopom na porodniško (na porodniško želiš 28 dni - minimum), ali ti zdravnik da bolniško, ali te pošlje kar na porodniško (te prisili, da greš 45 dni pred PDP)
- komisija je po 1 mesecu ali?

Ima katere takšne izkušnje?

Kako ste pa šle ali greste tiste na porodniško, ki ste celo nosečnost na bolniškem - tudi lahko 28 dni pred PDP?

Hvala, lp!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 10:45:11   
eva1
Na porodniško greš v vsakem primeru 28 dni pre PDP-sedaj ni več izbire in je to fiksno!
ja na komisijo je treba iti(papirji) po 1 mesecu staleža, pol pa odvisno za koliko ti ga podalšajo, men so ga kar za 3 mesece oz. do PDP-ja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 10:46:39   
Mokka1
Meni je osebna zdravnica rekla, da če grem iz bolniške v porodniško, se mi porodniška začne 42 dni pred PDP, če grem pa v porodniško iz službe ali dopusta pa se začne 28 dni pred PDP.
Osebni zdravnik te lahko drži 1 mesec na bolniški, potem pa mora dati naprej vlogo komisiji.
Vsaj meni je bilo to tako razloženo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 10:49:41   
Mokka1
Jaz sem ravno danes začela bolniški stalež, pa mi je os. zdravnica rekla, da bova naredile tako, da bo sedaj bolniška, potem pred porodniško pa nekaj dni dopusta.

(odgovor članu Mokka1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 10:49:47   
Tracy
Mokka1, to je bilo pred časom. Sedaj se sam odločiš, ali greš na porodniško 28 dni prej ali 42 dni prej. Sam obkrožiš na papirjih, ki jih neseš na csd. Jaz sem imela tako že v prvi noosenosti pred 2 leti, in sedaj isto.


_____________________________

Če ste sklenili da nekaj zmorete, potem imate zagotovo prav.

(odgovor članu Mokka1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 10:51:44   
Mokka1
user posted image pa se mi moja zdravnica ne zdi tako stara, cca. 40, da bi govorila za časom. Ne vem. Imaš mogoče kakšen link, kjer bi bil kakšen pravilnik o tem? Me res zanima kako je sedaj s tem.

(odgovor članu Tracy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 10:52:29   
Anonimen
Mokka1 - to je točno to, kar me zanima. Ali je to kje v zakonu napisano, da ne moreš bit na bolniški in it potem na porodniško 28 dni pred pdp. Če pa poznam punce, ko so skozi na bolnškem in gredo na porodniško vseeno 28 dni pred pdp. Še vedno mi ni to najbolj jasno.
Ali je to odvisno od trajanja bolniške - če je samo kak teden ali dva pred nastopom porodniške je drugače, kot če si skozi na bolniškem?
Ali je to samo finta zdravnika. Če hoče ti da, sicer ne...

(odgovor članu Mokka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 10:57:21   
eva1
ja z zakonom je določeno da ni več izbire...28 dni pred pdp greš na porodniško!
pobrskaj malo za nazaj je ena dala link kjer to piše!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 10:59:30   
majas
Jaz sem bila tudi na bolniški en mesec pred pdpjem, pa sem potem normalno nastopila porodniško ... Za tistih 42dni prej pa sem sam odločiš, res je.

_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 11:10:27   
Maleal
Ni več 42 dni.zdaj gre vsaka na porodniško 28 dni prej,saj sem prejšnji mesec izpolnjevala obrazce,tak da ne govorit,da se lahko sam odločaš kdaj greš.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 11:10:28   
2 Sraki
Jest sem bila par mesecev v bolniški in nato 28 dni pred PDP na porodniško. Men so rekli, da 42 dni ne obstaja več. Rodila pa sem letos februarja.

(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 11:12:16   
Maleal
IZVIRNO SPOROČILO: Tracy

Mokka1, to je bilo pred časom. Sedaj se sam odločiš, ali greš na porodniško 28 dni prej ali 42 dni prej. Sam obkrožiš na papirjih, ki jih neseš na csd. Jaz sem imela tako že v prvi noosenosti pred 2 leti, in sedaj isto.



To je bilo pred 2 letoma ne pa zdaj.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Tracy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 12:33:46   
Solero
Kaj bi se pa meni splačalo narediti...? In sicer: pogodba o zaposlitvi se mi izteče 34 dni pred PDP-jem, oziroma kot razumem 6 dni pred začetkom porodniške. Rada bi se izognila tem 6-im dnevom in bi kar prešla v porodniško. Kako pa, še ne vem. Ima kdo kako idejo?

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 12:38:05   
eva1
Edina možnost je da razložiš G in ti bo pač napisal potrdilo na katerem bo PDP 6 dni prej kot je v resnici...druge možnosti ni! Se da pa vse zmenit, če imaš vredu ginekologa!

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 12:41:47   
Jelenche
Rada bi se izognila tem 6-im dnevom in bi kar prešla v porodniško. Kako pa, še ne vem. Ima kdo kako idejo?


glede na opisano je najbolje, da ti G prestavi rok za 6/7 dni, potem greš pač itak tok prej v porodniško in je kot da si bila do konca zaposlena. Poskusi se zmenit, nekaterim puncam je to že uspelo

upam da se ti vse izide kot je treba

LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 12:42:33   
Jelenche
no pa sva skupaj pisali eva1

user posted image

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 12:51:30   
Solero
Hvala pupe, nekaj takega imam v načrtu tudi sama.

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 12:55:33   
Anonimen
Če je po novem fiksno 28 dni - hm - zakaj so potem obrazci še vedno na izibiro (3.točka)?http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/porodniski_dopust.pdf

Pri prvi nosečnosti se mi je ravno to zgodilo - pred 2 letoma - hotela zadnji teden bolniško (pred 28 dni), pa mi je zdravnik rekel, da ni možno bolniške, da potem porodniška - pa kljub temu, da so papirji že bili oddani na 28 dni...

Ma res ne razumem tega. Enkrat tak, enkrat tak.

(odgovor članu Solero)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 12:58:07   
eva1
Ja ne vem, zakaj je tak obrazec..ampak res ni več izbire! 28 dani prej lahko greš in nič drugače!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: iz bolniške na porodniško
3.5.2007 14:20:17   
Maleal
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Če je po novem fiksno 28 dni - hm - zakaj so potem obrazci še vedno na izibiro (3.točka)?http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/porodniski_dopust.pdf

Pri prvi nosečnosti se mi je ravno to zgodilo - pred 2 letoma - hotela zadnji teden bolniško (pred 28 dni), pa mi je zdravnik rekel, da ni možno bolniške, da potem porodniška - pa kljub temu, da so papirji že bili oddani na 28 dni...

Ma res ne razumem tega. Enkrat tak, enkrat tak.


To je stari obrazec,na csd-ju dobiš novega na katerem piše le 28 dni,tak da....

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: iz bolniške na porodniško
13.5.2007 13:00:08   
Anonimen
Jaz sem skoraj celo nosečnost na bolniški in mi je ravno v petek G. napisal izvid za komisijo, da imam bolniško (podaljšanje do 12.7.) do konca nastopa porodniškega dopusta. Pomeni, da nič mesec dni prej.
PDP imam 10.8. bolniško do 12.7. porodniško pa od 13.7.

Pa tudi za podaljševanje bolniške ne rabim ničesar na komisijo nosit. Izvid odnesem osebnemu zdravniku, ki ga skupaj z mojim kartonom pošlje na komisijo.

Enako je bilo tudi v 1. nosečnosti.

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 13.5.2007 13:03:11 >

(odgovor članu Maleal)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: iz bolniške na porodniško
17.5.2007 14:45:35   
Mokka1
Sedaj sem se prepričala in tudi našla zakonsko podlago tako, da je v vsakem primeru nastop porodniške 28 dni pred PDP.

Še zakon - beri 19. člen
http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=2006110&dhid=85336

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?