|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mačka ni domov :-( gonitis
14.9.2007 10:40:22   
Mala_princeska
user posted image user posted image user posted image
Ma kaj je letos z našimi mačkoni???
Pred časom se nam je izgubil rdečkasti muc, star 3-4.leta (vzrok:gonitis) . Kar ni ga bilo nazaj, pa je bil drugače čisto navajen na življenje okoli hiše in v njej.
user posted image user posted image user posted image  Verjetno je kje poginil ali pa ga je kakšna lisica odnesla.
Drugega črnega muca, starega 2.leti zdaj že drugič pogrešam. Ponavadi je vedno prišel domov, zadnjič celo po skoraj tednu dni user posted image .
Mačke dobro futram - konzerve, briketi, kuhana hrana, pa crklali smo ga non stop, je celo spal pri meni user posted image , zdaj ga pa spet ni user posted image . Je bil kak teden v stanovanju, potem je pa spet ušel. user posted image user posted image user posted image

Muci, muci kje si? user posted image user posted image

Blizu hiše imamo gozd, veliko sosedov ima mačke/mačkone - včasih se celo stepejo user posted image user posted image .

A so mačke kaj bolj pridne al tud hodijo v vas in jih po nekaj dni ni???





_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
14.9.2007 10:50:03   
honey
Če muci pride nazaj (upajmo, da pride, seveda), ga daj takoj kastrirat. To ti je edina rešitev. Žal. Moji starši imajo muco, ki je stara 18 let - res je, da dokler ni bila stelirizirana, ni nikamor šla, ker so mačkoni prišli k njej user posted image , ampak smo jo vseeno dali sterilizirat, ker smo imeli potem mladičke. Zdaj to muco, ki jo imamo pa mi2 z možem in malim, smo dali pa tudi sterilizirati takoj pri 5 mesecih, ker sva se odločila, da bo muca samo v stanovanju.

Pa tudi, če tega mačkona slučajno ne bo nazaj (kar dvomim, včasih traja dalj časa, da pridejo, ker gonitis je zelo huda bolezen user posted image ) in boste želeli drugega mucka, ga dajte sterilizirat/kastrirat in boste imeli mir pred gonitisem v taki in drugačni obliki.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
14.9.2007 10:54:12   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Če muci pride nazaj (upajmo, da pride, seveda), ga daj takoj kastrirat. To ti je edina rešitev.


Res je. S kastracijo je konec takšnih problemov.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
14.9.2007 12:14:32   
mmijau
No naš se kljub kastraciji še veselo goni, smo bili pri veterinarju, pa nam je razložil, da je zgleda bolj čustven in ko je ljubezenski klic, je naš user posted image  totalka. Dobro, mladičev ne more imet ampak shujša pa ful, pa pretepa se tudi. Ko mine čas za ljubezen pa je taki user posted image  .

_____________________________

ŽIVLJENJE JE LEPO, ČE GA ŽIVIŠ,.....

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
14.9.2007 13:21:50   
Blejka26
jaz te popolnoma razumem.jaz sem tudi mačke razvajala do onemoglosti..prvi je izginil in sem ga našla po tednu iskanja ob glavni cesti-mrtev(zbil ga je avto),drugi maček zopet-po tednu dni mi je sosed povedal da ga je našel mrtvega,da ga je povozil avto..no nato sem se preselila do mojega fanta in tukaj prvo nisem hotela imeti mačka notri ker potem izguba tko boli.a vseeno sem dobila mačko,počakla da je enkrat imela tamale(imela je 2,toda eden je umrl kmalu po rojstvu,tako da je ostal samo eden mali mucek)potem pa sva jo peljala kastrirat in to mačko imava še sedaj,čeprav jo je pol leta nazaj zbil avto a na srečo je preživela.Za en teden se je nekam umaknila in seveda jaz sem že obupala,da je ne bo nazaj nakar se je kar naenkrat pojavila-šok.Sedaj je pa normalna.tisti mali mucek ki ga je imela,sva imela eno leto potem pa ga kar naenkrat ni bilo nazaj.še sedaj ne vem kaj se je zgodilo pa je minilo že leto dni.zgleda da ga je morala napasti kakšna žival..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu mmijau)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
14.9.2007 13:39:51   
honey
IZVIRNO SPOROČILO: domennatalija

potem pa ga kar naenkrat ni bilo nazaj.še sedaj ne vem kaj se je zgodilo pa je minilo že leto dni.zgleda da ga je morala napasti kakšna žival..


Možno je tudi, da ti ga je kdo ukradel. To se je tudi pri nas že dogajalo. Smo imeli mlade mucke in so enostavno kar začeli zginjati. Vsak teden je kakšen šel. Pa pri sosedovih isto. Tako da mislim, da jih kar kdo, ki gre mimo in vidi, kakšni luškani in cort mucki so, pobaše v avto in jih odpelje s sabo. Jaz vem, da sem tudi to že enkrat naredila user posted image , ampak sem ga odpeljala z morja (Umag), ker je bil revež že skoraj sestradan in sem vedela, da ne skrbijo lepo zanj. Pa sem ga ukradla. user posted image

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
14.9.2007 23:08:46   
Shania
Ne morem verjet, kaj berem v tej temi  ... in ne morem se sprijaznit s tem.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
14.9.2007 23:37:25   
polona2
Človek bi se zjokal nad takimi, kot si ti. Dva mačka ti izgineta, ti pa limaš smajlije in nekaj duhovičiš o gonitisu.
Kdaj boste zaštekale, da ste kot lastnice ODGOVORNE za svoje živali?
In ni maček kriv, da ga ni, da se goni. TI si kriva, ker nisi poskrbela za njegovo kastracijo.
Pa pismo, če vam povozi mačke enega za drugim, pa kako ste lahko tako egoistične, da imate potem čez par dni zopet novega mačka???

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
15.9.2007 9:18:56   
Anonimen
Se strinjam s shanio in polono.


(odgovor članu polona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
15.9.2007 10:43:25   
čaki
In ni maček kriv, da ga ni, da se goni. TI si kriva, ker nisi poskrbela za njegovo kastracijo.
Pa pismo, če vam povozi mačke enega za drugim, pa kako ste lahko tako egoistične, da imate potem čez par dni zopet novega mačka???


1. vsak-tud mačk ima svoje potrebe
2.zakaj pa ne. noben se še ni vrnil med žive

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
15.9.2007 10:55:34   
Anonimen
Čaki če je kastriran nima teh potreb. Za to smo pa lastniki.
In zakaj ne vsake par mesecev imeti novega mucka? Zato k to ni kos kruha! Je živo bitje ki si zasluži živeti v varnem okolju pri ljudeh, ki se jim ne zdi normalno da v 20 letih(kolkr lahko muc živi) oni zamenjajo 50 mačk.

(odgovor članu čaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
16.9.2007 13:02:50   
Blejka26
jaz sem vedno govorila,da če bi imela denar bi naredila zavetišče za mačke,ker so mi mački res pri srcu

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
16.9.2007 14:13:26   
NevenkaP
IZVIRNO SPOROČILO: čaki

1. vsak-tud mačk ima svoje potrebe
2.zakaj pa ne. noben se še ni vrnil med žive


Take mi pa dvignejo pritisk na 200+

Začetni post pa itak. Sploh, če pomislim, koliko ljudi še vedno tako razmišlja.

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
16.9.2007 17:02:38   
Nota
Nekaj branja in v razmislek

http://www.geocities.com/Heartland/Pointe/9352/indoors.html

http://cats.about.com/cs/catmanagement101/a/indooroutdoor.htm

http://cats.about.com/cs/catmanagement101/a/outdoors_cats.htm

http://www.sdnhm.org/exhibits/cats/indoors.html



_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
16.9.2007 17:06:39   
Anonimen
Meni so tudi mačkoni full pri srcu. user posted image  user posted image  user posted image


(odgovor članu Nota)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
16.9.2007 17:08:39   
Anonimen
Nota super linkiuser posted image

To si morem pa vse prebrat pa še sprintat in folku k mu ni jasno zakaj moja dva ne hodita ven pokazat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
17.9.2007 9:00:16   
Mala_princeska
Muc je na srečo še isti dan domov prišel, ko sem pisala da ga ni.
Vsak muc ima svoje potrebe, je šel pač za mucami.
Sedaj ga niti pod razno ne spustim ven.
In lepo skrbim za svoje živali.
Kako boš mucu dopovedal da ne sme ven??? user posted image user posted image  Muc(vsaj naš) tud veliko miši polovi (smo blizu njiv).
*********************
Ko govorite o mačkah - a zavržejo in zapustijo pa jih lahko???user posted image
Na vikend sta se pritepli dve shirani mucki in jih hranimo, da bosta preživeli.
A je bolje da ju pustimo da crkneta.
In točno se ve kdo jih je pripeljal/zavrgel user posted image  pa človek niti slišati noče kje so mačke...


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
17.9.2007 9:23:12   
polona2
Samo hranjenje mačk ne doprinese nič. S tem samo ustvarjate dobre pogoje za njihovo razmnoževanje. Če bi poskrbeli tudi za njuno sterilizacijo, takrat pa bi s tem pokazali odgovornost.
Če sta brezdomi, se za plačilo sterilizacije lahko obrnete na najbližje društvo za zaščito živali, mogoče vam lahko pomagajo.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mačka ni domov :-( gonitis
17.9.2007 10:34:29   
domen03
"Pa pismo, če vam povozi mačke enega za drugim, pa kako ste lahko tako egoistične, da imate potem čez par dni zopet novega mačka???"

Po vsej verjetnosti je to odgovor na temo "Kako povedati 4-letniku..."
1. muci niso povozili eno za drugo, ampak so vmes minili več kot dve leti (čeprav je to še vedno premalo)
2. če bi prebrali, bi videli, da je muca zapustila mladička, ki smo ga tako ali tako mislili obdržati
3. seveda bomo poskrbeli za kastracijo/sterilizacijo, to smo storili že pri prvi muci in tudi pri tej smo nameravali, vendar smo želeli prej še njene mladičke
4. obe muci smo dobili stari pol leta in nista bili navajeni živeti samo v stanovanju, tako da sta šli ob vsaki priložnosti. Upam da bo zdaj ko imamo mladička lažje.

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?