|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prerezana blazinica na tački
1.11.2007 17:56:26   
Anonimen
Luna si je prerezala blazinco na prvi tacki - kri ji je mal tekla, ampak ni nc jokala, tudi pustila mi je, da sem ji vse pregledala. Sem ji sprala s tekoco hladno vodo, zdaj sem ji pa povila, ko bova sle ven, da ji ne gre svinjarija not.

Aja, pa z jodom sem ji namazala nblazinco, da ji razkuzim. A lahko se kaj nardim? Ima pa slab cm prerezano blazinico, ne prevec globoko, tko da za sivat pomojem ni, ker ji kri e tece vec.

LP
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prerezana blazinica na tački
1.11.2007 18:24:52   
Muca Copatarica
Oj!

Jaz sem mojemu psu, ko je imel enako poškodbo ureznino malo namazala z kremo za poškodbe iz ognjiča in mu tačko povila s povojem, da se mu je celila. Je pa to izredno dolgotrajna poškodba, vsaj pri nas se je celila celo večnost. Ja pa na sprehodu je imel vedno povito tačko.
Upam, da se ji čim prej poceli in bo vse ok.

Pa lep pozdrav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prerezana blazinica na tački
1.11.2007 18:45:10   
mala maja
Jaz sem mu mazala z navadno nivea kremo.

Je pa res to dolgotrajno zdravljenje. Najbolje, da ji daš kadar gresta ven nogavičko čez nogo, pa še pvc vrečko(sedaj ko je mokro), da ne bo hodila po mokrem. Najhuje bo sedaj ko bo led, pa mraz. Se bo mimogrede spet razprla rana.user posted image

Upam, da bosta imeli čimanj težav s tačko. En velik user posted image  za Luno.

(odgovor članu Muca Copatarica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prerezana blazinica na tački
1.11.2007 19:00:07   
SILVA
Naš pes je imel celo blazinico prerezano zelo globoko,tako da smo šli šivat,ker kri kar ni nehala tečt.
Na previjanje smo hodili na dva dni,po enem tednu smo dali prevezo dol in kupili smo mu copatek,da je imel šive še zaščitene pred umazanijo.
Ko je prišel dan,da mu veterinar šive vzame ven,si jih je naš peso kar sam ven vzel.
Še kakšne teden je imel copatek,pa malo bolj smo pazili,da ni preveč tekel po asvaltu in je bilo dobro.
Pa kar dolgo traja tole zdravljenje blazinice.
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prerezana blazinica na tački
1.11.2007 22:03:05   
polona2
Ojej, to se je mojemu Jonu  v njegovih desetih letih zgodilo že ene petkrat...Če je rana bolj površinska, potem jo čimvečkrat razkuži z jodom, zunaj naj ima tačko zaščiteno, da ne pride umazanija zraven, Jonu smo enkrat kupili pravi pasji škorenjček, na podobno foro, kot sedaj otroci nosijo te copatke iz  H&M-a.

Ko boste doma, pa naj ima ranico na zraku, če jo bo preveč lizala, ji nadeni ovratnik-satelit.

Jaz sem ga vsakič  peljala k veterinarju zaradi ureznine na tački, nazadnje pa ga nisem, ker se mi je zdelo, da se dobro celi, potem pa je dobil nekakšno zastrupitev in se mu je vnela bezgavka nad poškodovano nogo in potem smo imeli celo p.......Tako da, to ni hec...
Tako da vseeno, če ni ravno praskica, svetujem obisk pri veterinarju....

(odgovor članu SILVA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prerezana blazinica na tački
1.11.2007 22:26:58   
Anonimen
Za na sprehod sem ji povila, dala cez nogavico + prevleko od deznika, pa je vse skup padlo dol. Potem je imela pa samo nogavico + za silo prevleko od deznika in ji je rana se spet odprla. Doma sem ji pustila, da si mal polize tacko in ji jo obrisala s cisto mokro gazo, namazala z jodom in povila, da si ne lize (zlozenec, povoj + nepremocljiv povoj, ce bo treba se kaj ven). Jutri zjutraj gremo pa k veterinarju, za vsak slucaj. Naj se on pogleda. Ker se ji valjda rana odpira, ko hodi. Najprej je sepala, kot da ji pol tace manjka in vlekla dol ves odvecen ''material'', potem je pa tko skakala, da sem bila ze prav jezna. Zdaj pa spi kot kraljica sredi postelje .. najbrz je mal boga, pa se fejst bogo se zraven naredi user posted image  

Ce bo treba, grem pa jutri se skorenjcek kupit, sem ga videla zdanjic v Zooticu, se mi zdi. Nogavicke vem da imajo.

LP

(odgovor članu polona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prerezana blazinica na tački
2.11.2007 17:38:26   
Anonimen
Smo bili pri vetu, se baje ze celi rana, ji je povil (cist fensi - gazo mes vsako blazinico, pa eno vato pa se tak luskan nepremocljiv povoj s tackami user posted image ) in namazal z bivacynom in riboderminom in rekel, da naj ima dva dni povito, potem naj ji pa dol damo. Razen ce se zmoci, potem moramo pa previt. Upam, da se ji ni zmocilo no, al je mozno, da psom tudi tacke svicajo? Je imela cez vrecko (ki se je valjda strgala) in nogavicko, pa je bila nogavicka mal mokra, povoj pa samo vlazen, zdaj je na zunaj suh .. odvijala ji pa ne bi user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
2.11.2007 22:44:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
2.11.2007 22:45:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prerezana blazinica na tački
3.11.2007 12:00:44   
Anonimen
Jaz ji bom kar povito pustila, ze tko si povoj mal grize pa lize na veliko, tko da bi tudi taco. Pa se da bi ji za vsak povijala, me pozre pomoje. Ze tko me grize, ko ji obuvam nogavicko.

LP

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prerezana blazinica na tački
3.11.2007 17:16:00   
polona2
Zakaj ji ne nadeneš  ovratnika? Se bo zadeva prej zacelila, ker tole lahko traja in traja...Naj ga ima gor kakšen teden, saj to ni tako hudo, no...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prerezana blazinica na tački
4.11.2007 2:12:26   
Anonimen
Ker se pes potem totalno seb smil in se sploh nikamor ne premakne, ker se zaletava s kroznikom povsod user posted image  Ko si je ful lizala,sem ji dala nagobcnik gor in je potem nehala. Jutri ji bomo itak dol dali povoj za doma, za ven ji bom pa se zascitla tacko z vrecko + nogavicko cez. Da ji ne gre vsa svinjarija na rano.

LP

(odgovor članu polona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prerezana blazinica na tački
4.11.2007 12:01:22   
Anonimen
No, sem ji dala gor kroznik in se sploh ne premakne iz kavca. Povoj sem ji pa komaj dol snela, ker mi ni pustila - ji je vet user posted image  zalepil s takim sirokim belim trakom na taco to in valda jo boli, ko ji to dol vlecem, ma ze cist rdeco kozo tam okrog user posted image  Tako da sem ji dol rezala s skarjami, ta "selotejp" ima pa se na taci, ker ji ne morem dol dobit user posted image  Kolikor mi je po "mucenju" pustila pogledat blazinico, se lepo celi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?