|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   belo perilo
9.12.2007 12:09:40   
Spark
Imam par kosov belega perila, ki je modrosivo ali pa bo počasi tako. Zakaj se to tako naredi in kakšne imate vi recepte za to? A se da popraviti ali ko enkrat  pomodri ga ne spraviš več v belo barvo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: belo perilo
9.12.2007 12:11:07   
Anonimen
Pravjo da moreš dat vmes med prašek za perilo pecilni in da obeli perilo. Pa perilo lahko sivi tudi zato ker daješ preveč praška za pranje.

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: belo perilo
9.12.2007 12:11:49   
Anonimen
Jam mislim, da zato, ker ga ne kuhaš (če ga ne). Daj notri belilo in ga od zdaj naprej kuhaj. Lahko pa tudi zato, ker imam kaj sintetike oziroma elastana  notri. Tako se včasih rado kaj zabarva.

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: belo perilo
9.12.2007 12:21:30   
Naja30
Se pravi, če pereš na 60, se ne kuha? Samo na 90 se? user posted image  Jaz imam tudi te probleme.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: belo perilo
9.12.2007 12:23:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Se pravi, če pereš na 60, se ne kuha? Samo na 90 se? user posted image  Jaz imam tudi te probleme.


Ja, na 90 ali 95, se mi zdi, se kuha, ostalo ne.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: belo perilo
9.12.2007 12:28:17   
Naja30
Hvala za odgovor. A ni čudno, da nekateri novejši pralni stroji sploh nimajo variante pranja na 90? No, midva sva hotla takega za pranje na 90 in prodajalka naju je prepričevala, da danes se že na 60 opere kot na 90 user posted image  Ker so taki praški, da vse odstranijo. Mah, še dobro da je nisva poslušala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: belo perilo
9.12.2007 12:37:48   
natasaom
prvič slišim,da ne delajo strojev,ki ne perejo do 90--men je hana polila multivitaminski sok po beli pojtelnini dala sem na kuhanje-se ni opralo.še 1x pa pecilnega not in je šlo vse ven.tko,da zdej za belo perilo dam vedno mal pecilnega v stroj.kuha pa samo na 90 in 95 kar je logično,sej tud ti ne moreš skuhat mrzle juhe

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: belo perilo
9.12.2007 12:47:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Hvala za odgovor. A ni čudno, da nekateri novejši pralni stroji sploh nimajo variante pranja na 90? No, midva sva hotla takega za pranje na 90 in prodajalka naju je prepričevala, da danes se že na 60 opere kot na 90 user posted image  Ker so taki praški, da vse odstranijo. Mah, še dobro da je nisva poslušala.


Tega pa res nisem vedela. A da kar nimajo 90 stopinj? No, saj res verjamem, da ti praški dobro operejo, da je zdaj na 60 sigurno takio oprano, kot včasih na 90, to verjamem. Ampak mene so učili, da je treba belo perilo kuhat in jaz ga kuham in imam snežno belega.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: belo perilo
9.12.2007 13:19:27   
Spark
Res je jaz belega perila ne kuham. Perem ga na 80 ali 70. Kako pa je potem z brisačami in spodnjim perilom, če kuhaš. Ali so še vedno lepe mehke ali ratajo trde?
Drugače perilo, ki mi ratuje sivo modro so vse 100% bombaž (ena rjuha, ene gatke od tamale, nekaj krp, ene dve brisači). Res je pa tudi, da nezmam prav dozirati pralni prašek, ker vidim, da je pri enaki količini perila in praška včasih velikoo pene, včasih je pa sploh nič ni. To povezujem s tem da ima naša voda veliko kamna.
A če bom zdaj te stvari kuhala, a to pomeni da bodo ponovno bele, ali jim ni pomoči.
Joj sem jaz ena fajn gospodinja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: belo perilo
9.12.2007 13:33:19   
Naja30
Ja, novejši nimajo 90 stopinj oz. redki.

Bo treba kar pri 90 ostat.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: belo perilo
9.12.2007 13:42:16   
bumerang
Belo perilo perem z Dashem v prašku (kupljen v Italiji) na 60 pa je vse snežno belo in čisto. 
A si to belo perilo kdaj oprala med ostalim barvanim perilom?
Poskusi dodat sodo bikarbono, pravijo, da pobeli. Prodajajo pa tudi posebno belilo v prahu, ki se ga doda k belemu perilu, da vrne barvo. Pa neke lističe, ki barvo poberejo iz zabarvanega perila, tudi prodajajo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: belo perilo
9.12.2007 15:13:41   
Paštetka
Jaz pa dam noter kakšno tableto od Persila proti sivini , še kak pecilni in je potem vse belo.pa najboljši pralni gel za belo perilo je Ariel iz Mullerja.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?