|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali se vaš partner posveča vsem otrokom enako?
14.12.2007 10:08:42   
Anonimen
Niti ne vem če je pravi naslov, ampak stvar je v tem. Imava dva otročka z majhno razliko. Prvi je že toliko star, da se da z njim marsikaj zmenit, se z njim zabavat, skratka imeti fino (če odmislimo razna trmasta obdobja), drugi je še majhen (eno leto in pol) ter bolj razposajene sorte. Skratka kar bolj zahteven otroček.
In od kar imava dva otroka sem začela pri možu opažati, da se veliko več posveča ta velikemu. kadarkoli si razdeliva zadolžitve in obveznosti, on vedno pravi, bom jaz ta večjega. Npr. on zvečer ta večjega skopa, mu pomaga pri večerji, mu prebere pravljivco. Zadnjič ko sva šla vsak po enega v vrtec, je prec rekel, da gre on po tavečjega in tako.

To me ful moti. Saj ta malega ima tudi ful rad, se tudi ukvarja z njim ko smo vsi doma, ampak ko je treba nekako izbirat (malo groba beseda, ampak ne vem kako naj se izrazim) potem vedno reče, da bo on s tavečjim.
Raje gre s tavečjim k zdravniku, kot da bi bil ta čas s ta malim doma. Če je npr. na bolniški zaradi tamalega, je ful bolj slabe volje, se kar naprej neki prtožuje, če je doma s tavečjim, vse štima, se zabavata, se imata fino.

No, to je nekaj primerov. Res je, da je tamali v fazi ko je vse ne, ko vse preiskuša, ne naredi nič tako kot ti hočeš, se dere v tri krasne če kaj ni  po njegovo, je skratka zelo trmast.

Bo mogoče kasneje boljše, ko bo tudi tamali star kakšne 3 leta? Je še pri kateri tako oz ali opazite kakšne razlike v odnosu vašega partnerja do otrok?

Upam, da ste razumele kaj me teži in hvala za vsak odgovor.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 10:15:03   
nuala
Več se ukvarja s tastarejšim. Ker ga ta tudi bolj "rabi" oz. je že toliko "odrasel", da ga zanimajo moške tsvari. Tamali še bolj potrebuje mamo.
Seveda je tastarejšega tudi lažje popedenati, kar je že samostojen.

Mene to ne moti. Tudi tamalega ima rad in kadar se ta želi igrati z očetom, se pač igrata.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 10:16:07   
metkica1
Pri nas se trenutno ati tudi bolj ukvarja z tavečjo (3,5 let), pa ima malo tudi zelo, zelo rad.
Tavečjo pelje in jo gre iskat v vrtec, zvečer jo skopa, da večerjo uglavnem veliko postori zanjo, trenutno več kot jaz.
Mene to nič ne moti, tudi sam mi reče da bo rajši tavečjo, ker se da vse lepo zmenit z njo, praktično lažje mu je z njo, ko pa z 2 meseca staro dojenčico.
Rad ima obe dve zelo, meni pa je itak vseeno katero mi pomaga zrihtat, samo da mi in da sodeluje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 10:19:02   
Pajaca
JA

Obema se posveča enako.

Sam pri nas itak otroka zdiktirata kdo se bo s kom ukvarjal. In enkrat je en pri men, en pri njemu, enkrat oba pri njemu, enkrat oba pri meni. Pa to se dogaja že od tamalčkovih 6 mesecov, ko je pač začel puzat in s tem kazat svojo voljo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 10:24:00   
madela
Moje mišljanje je,da je tukaj prisoten nekakšen strah.Kot sama praviš je tamali bolj "težaven" in mož se s tem ne zna poprijemat.Kaj naj reče,kako naj odreagira?
Če je problem samo to,potem se bo stanje spremenilo,ko bo malček malo večji in bolj vodljiv.
Zanima me nekaj,kako pa je bilo s tavečjim,ko je bil še tako majhen...a je bil tudi bolj tebi prepuščen?

Ker pa so otroci pametna bitja in otrok čuti ta očkov odpor,da bi bil z njim,se kljub temu pogovori z možem,da to kar dela ni prav in da ga potrebujeta oba otroka.Otrok bo lahko to razumel,kot da ga očka noče in ga nima rad,tega pa si verjetno ne želi.

Pa še odgovor na tvoje vprašanje. Midva imava tri otroke in se oba posvečava vsem približno enako oziroma kolikor naju potrebujejo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 10:56:54   
piščanc
pri nas je razlika, pa ne samo v najinem dojemanju, ampak celo v otrokovem dojemanju. saj tudi otrok preferira enega od staršev, ima podobna zanimanja, energijo. ne zdi se mi nič napačnega. in mogoče se nikoli ne spremeni. ljudje smo različni

sem vesela, da nista oba otroka samo na meni, ampak je punca (starejša) z mano, sin pa z očetom. je pa razlika 4 leta.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 11:00:20   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca

JA

Obema se posveča enako.

Sam pri nas itak otroka zdiktirata kdo se bo s kom ukvarjal. In enkrat je en pri men, en pri njemu, enkrat oba pri njemu, enkrat oba pri meni. Pa to se dogaja že od tamalčkovih 6 mesecov, ko je pač začel puzat in s tem kazat svojo voljo.




Se podpišem, tudi pri nas je tako da imajo glavno besedo otrociuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 11:01:04   
Anonimen
ja,se jim,obema enako,tudi če tavelika ni njegova.
dela pa razliko med puncami in njegovim sinom iz prejšnje zveze.
ko je mali z nami,sta punci čisto nepomembni. jih ne vidi,ne sliši... in ko gresta z malim ven,gresta sama,ker kao nočeta imet bab zraven.user posted image
sej razumem,da sta malo skupaj in ko sta, si imata veliko za povedat. 
pa tudi mamica od tamalega je vedno želela,da sta sama,brez nas,pa moja zlata tašča in tast tudi tko ločujeta njega in punce,da je zdej že mali kr navajen,da je samo on...
sem se nekaj časa trudila,da bi se lepo imeli skupaj,pa sem videla,da je boljše,če pustim,da ko je z njim je samo z njim. in ko je s puncami je z njimi 100%.

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 11:03:20   
kalbo
Skratka anonimna, iščeš težave in probleme, tam, kjer jih ni.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 12:37:33   
Teni_
Z obema se ukvarja enako. Najprej se iga z eno, potem vzame drugo, ali pa z obema enako. Ker so vsak drug teden popoldan sami (dopoldan sta v vrtcu), ju tudi obe odpelje v vrtec, gre po njiju, spravi spat. Ko sem pa jaz doma, pa tudi vsak eno zrihtava. Tako kot je ena napisala - si sami izbereta kdo bo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 12:42:16   
lelaval
Pa še odgovor na tvoje vprašanje. Midva imava tri otroke in se oba posvečava vsem približno enako oziroma kolikor naju potrebujejo.


Pri nas isto.
Mogoče pa mož misli, da te mlajši bolj potrebuje (določeno obdobje - npr. dojenje je to res).


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 13:44:08   
Anonimen
hehe pri nas se posveča tistemu ki je v tistem momentu manj tečen user posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 14:19:28   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

hehe pri nas se posveča tistemu ki je v tistem momentu manj tečen user posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali se vaš partner posveča vsem otrokom e...
14.12.2007 18:17:02   
Teya*D.
No, lahko rečem da se vsaj enemu posveča je super!
Se pa strinjam, da moški nimajo takšnega potrpljenja in živcev koot me, ko začne tamali/tamala svoje tarnat...no, ne vem če vsi moj pa zagotovo!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?