|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 11:05:02   
African queen
Ojla,
Zanima me,tiste ki ste poročene,kateri priimek je napisan na roj.listu, ko ga spremeniš po poroki???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 11:27:46   
Anonimen
Čigav rojstni list pa spremeniš? Po mojem ga ne.

(odgovor članu African queen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 11:30:42   
Anonimen
Mislim da oba in sicer v stilu "Tinca Novak por. Oblak"

(odgovor članu African queen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 11:51:59   
nežka71
Na rojstni list napisejo nov priimek. Dekliskega ne napisejo nikamor. Pri opombah napisejo kdaj si se porocila ali locila.Ravno vceraj sem sla po rojstni list in so mi tako napisali.

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 12:05:48   
Žaža
Jaz si po poroki nisem dala rojstnega lista spreminjat, niti mi nihče ni rekel, da bi ga morala. Saj zato pa imamo poročne liste!!!

A bi si morala spremeniti tudi rojstni list??? Saj na njem so ja podatki o tvojem rojstvu in ne o poroki.

:ups::ups::ups::ups:

Žaža

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 14:10:58   
nežka71
rojstni list ne spreminjas. Ko se porocis in spremenis
priimek ti avtomaticno vnesejov rojstni list nov priimek.Rojstni list sem potrebovala za zdr.zavarovanje urejati.Na rojstni list bele~ijo vse vpise v maticnih knjigah. Tako mi je referentka razlo~ila.

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 14:29:34   
African queen
Oj,
Hvala vsem za odgovore,fora je v tem,da se oktobra odpravljamo k dragemu v Afriko,kjer se nameravamo poročit in obstaja velika možnost,da bomo tam ostali.Zdej seveda ,ker ne bi rada hodila V Slovenijo si spreminjat samo priimek,bi rada to opravila že sedaj pa tudi če nisva še poročena..pa bi rada,da bi tudi na mojem novem roj.listu bil zapisan samo priimek od bodočega moža,ker ne bi rada imela komplikacij pred poroko-da bi imela na potnem list en priimek na roj.listu pa drug...upam,da ste razumele v čem je moj problem.

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 17:04:52   
pravljica
zdaj pa še meni ni jasno :zmeden:
kako ti spremenijo rojstni list? saj tam so podatki o tvojem rojstvu...kaj ima poroka veze s podatki od rojstva? hmm

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 17:06:55   
KIRA
kok jaz vem se mesec dni po rojstvu glede imena še lahko premisliš. priimek pa je kot je...

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 17:08:02   
KIRA
pri odraslih pa lahko daš posebno vlogo če si češ priimek spremenit.
rojstni list pa ostane tak kot je.

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 18:05:00   
Anonimen
Ne po mojem da govorimo o enih petih stvareh naenkrat.

Če prav razumem - na matičnem uradu beležijo vse spremembe, in če bi si jaz, ki sem poročena, na primer jutri šla iskat NOV izvod poročnega lista na matični urad, bi na listu pisalo Meta Polpeta por. Raketa.

Če pa sprašuješ, kako je z roj. listi otrok, potem pa nimam pojma :ups:

(odgovor članu African queen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 18:18:26   
African queen
Joj zdej je nastala ena velika zmeda,jaz govorim o svojem roj.listu ne od otrok..zanima me,kateri priimek mi bodo napisali na moj roj.list,če si ga grem spremenit sama pred poroko!
Za poroko v tujini rabim roj.list pa potrdilo o samskem stanu,rada bi,da je na vseh teh potrdilih in na potnem listu isti priimek,da ne bodo komplicirali..

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 18:32:30   
Anonimen
Se opravičujem, ker sem verjetno jaz povzročila to zmedo, ko sem vprašala čigav rojstni list, čeprav sem v bistvu razumela vprašanje, saj se mi zdi čisto jasno. Hotela sem samo izraziti prepričanje, da na rojstnem listu ostane rojstni priimek, da rojstnega lista ne spreminjajo, pa zgleda nisem imela prav. Bodo morale poročene povedati, kako je s tem.
Še enkrat se opravičujem, ker sem se res nerodno izrazila.

(odgovor članu African queen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 18:40:36   
Anonimen
No, zdaj sem prav po telefonu poklicala (poročeno) sestro in mi je rekla, da njej rojstnega lista niso nič spreminjali.

(odgovor članu African queen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   priimek na roj.listu po poroki?
15.2.2005 18:40:46   
African queen
Splišni NO PROBLEM,tudi jaz sem vse skupaj čudno napisala...upam,da bom kmalu rešila zadevo..

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   priimek na roj.listu po poroki?
16.2.2005 8:51:09   
inga
Itak boš morala naknadno spremenit potni list, zdaj je v njem tvoj dekliški priimek. v tvojem primeru je po moje najbolj enostavno, če svojega priimka sploh ne spreminjaš (ne vem, če je to zate ok). vsa potrdila, ki jih boš dobila do poroke, bodo s tvojim sedanjim priimkom. boš potem dobila tudi moževo državljanstvo?

lahko pa že zdaj spremeniš priimek, pa maš potem manj dela :)

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   priimek na roj.listu po poroki?
16.2.2005 9:13:17   
African queen
Oj Inga,
Veš,rada bi že sedaj spremenila priimek,ker ne vem če se bom vrnila v Slovenijo..Rada bi imela tudi njihovo državljanstvo,da mi ne bi bilo skoz vize podaljševat ampak sigurno postopek ni tako enostaven,ne vem kake pogoje imajo....za otroke bomo pa sigurno zrihtali..

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   priimek na roj.listu po poroki?
16.2.2005 15:10:45   
inga
če že zdaj spremeniš priimek, potem ti ga nekako vpišejo tud na rojstni list. mogoče pod opombe? se ne spoznam najboljše. :ups:

za državljanstvo pa boš videla, ali ga dobiš avtomatsko, ali zaprosiš, potem je tudi vprašanje slovenskega državljanstva... ga boš obdržala ali se mu boš morala odpovedat.

kam pa se boš preselila, če ni skrivnost?

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   priimek na roj.listu po poroki?
16.2.2005 15:19:32   
African queen
Oj Inga,
Sem poklicala na matični urad in so mi rekli,da če si spremenim priimek bo tisti priimek tudi na rojstnem listu..super,drug teden grem zrihtat,postopek traja pa 1-2 meseca,potem dobim odločbo in s tisto grem potem urejat nove dokumente..
Gremo pa v Gano...glede državljanstva pa:v Gani dovolijo dvojno državljanstvo....tako,da ni problema,zaprosila bom pa sigurno..

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   priimek na roj.listu po poroki?
18.2.2005 7:47:10   
MB
Po izkusnjah bi ti svetovala, da se pozanimas kar pri pristojnem obcinskem uradu (za maticne zadeve). Lahko si ogledas portal e-uprava in postavis vprasanje po elektronski posti. Moja sestra se je v Afriki porocila in se nato z mozem, Africanom, vrnila sem in smo (je) potrebovali kar nekaj nasvetov s tega podrocja.

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/zivljenjskeSituacije.euprava

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   priimek na roj.listu po poroki?
18.2.2005 7:52:51   
MB
Sele zdaj sem prebrala, da gres v Gano. Tudi moja sestra se je porocila z Gancem. Zdaj zivita pri nas, ampk njenemu mozu ne dajo dvojnega drzavljanstva. Ce bo prevzel slovenskega, mora ganskega vrniti ...:(( Od kje pa si? Morda bi se lahko z mojo sestro povezali (ampak jo moram seveda prej vprasati, ce to zeli). Moja mama je pa se zdaj v Gani.

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?