|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nemogoče obnašanje psov
24.8.2010 21:25:36   
Poka
Doma imamo tri pse - v bistvu so mamini, jaz trenutno samo začasno živim tu.

Ko sem se odselila, smo imeli enega psa, ki se je hitro navadil nekih osnovnih stvari, lepega vedenja... Npr. lulanja zunaj. Nihče je pa ni nikoli pretirano učil in se ukvarjal z njo, mene ni bilo doma, ker sem študirala.

Zdaj sta še dve psici zraven. Druga je lulala še kot odrasla v stanovanju, ko smo dobili pa še tretjo, ki je zdaj stara leto in pol, pa je pri ene treh letih nehala. Zdaj lula in kaka ta ta tretja in sicer iz nekih čudnih razlogov: namreč pokaka in polula se vedno, ko kdo od naših kam gre in jo pusti samo doma, oziroma če gre kam moja mama. In to naredi iz neke užaljenosti res na veliko- npr. tudi na štirih mestih v hiši. udi dvakrat na dan, če je treba - rada pa tudi lula na postelje drugih, če pustiš odprto sobo, razen na mamino, ker ona spi.

Prosim za nasvete, kako reagirat ob tem inkako jo tega odvadit? Moji ne naredijo nič, jaz jo ponavadi peljem do mesta, kjer je to naredila in jo kregam - si vzamem kako minuto, dve... Potem jo malo ignoriram.

Psica to naredi tudi, če jo pelješ na deset kilometrski sprehod pred tem, ni pomembno...

Imajo pa še eno navado, za vsako malenkost histerično lajajo vse tri. kako jih tega odvadit? To ni običajen lajež, ampak prav tekmujejo, katera bo glasnejša... user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nemogoče obnašanje psov
24.8.2010 21:48:14   
Sanjela
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Doma imamo tri pse - v bistvu so mamini, jaz trenutno samo začasno živim tu.

Ko sem se odselila, smo imeli enega psa, ki se je hitro navadil nekih osnovnih stvari, lepega vedenja... Npr. lulanja zunaj. Nihče je pa ni nikoli pretirano učil in se ukvarjal z njo, mene ni bilo doma, ker sem študirala.

Zdaj sta še dve psici zraven. Druga je lulala še kot odrasla v stanovanju, ko smo dobili pa še tretjo, ki je zdaj stara leto in pol, pa je pri ene treh letih nehala. Zdaj lula in kaka ta ta tretja in sicer iz nekih čudnih razlogov: namreč pokaka in polula se vedno, ko kdo od naših kam gre in jo pusti samo doma, oziroma če gre kam moja mama. In to naredi iz neke užaljenosti res na veliko- npr. tudi na štirih mestih v hiši. udi dvakrat na dan, če je treba - rada pa tudi lula na postelje drugih, če pustiš odprto sobo, razen na mamino, ker ona spi.

Prosim za nasvete, kako reagirat ob tem inkako jo tega odvadit? Moji ne naredijo nič, jaz jo ponavadi peljem do mesta, kjer je to naredila in jo kregam - si vzamem kako minuto, dve... Potem jo malo ignoriram.

Psica to naredi tudi, če jo pelješ na deset kilometrski sprehod pred tem, ni pomembno...

Imajo pa še eno navado, za vsako malenkost histerično lajajo vse tri. kako jih tega odvadit? To ni običajen lajež, ampak prav tekmujejo, katera bo glasnejša... user posted image


Brez komentarja ostanem pri takem.
To je nedisciplina lastnika psov,ker jim je zmerom vse dovolila.Zdaj pa jok in stok,da imajo nemogoče obnašanje.
Psi so namreč vas prevladali in oni so vodje tropa ne vi.Mora pa biti človek tisti,ki je vodja.Malo glejte oddajo "ŠEPETALEC PSOM"Cesar Milan jo vodi in je na sporedu vsak petek ob 20 zvečer na National geograpchic pa se da tam marsikaj naučiti glede obnašanja psov.


_____________________________

Sanjela
Dokler imamo spomine, obstaja preteklost.

Dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost.

Dokler imamo prijatelje, je lepa SEDANJOST!

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nemogoče obnašanje psov
25.8.2010 8:47:30   
zvezdan
Poka vem kako ti je. Imam tri majhne pse, ki še vedno kdaj pomarkirajo kak vogal ne glede na to ali našpricam s tistim smrdljivim sprejem ali ne. Moji sicer nekega maščevanja zaradi užaljenosti nimajo sem pa že večkrat slišala od raznih ljudi, da to psi radi počnejo. Kaj storiti glede tega ne vem, saj to naredijo ko so same doma in ko se vrnete je že prepozno za kreganje.

Sanjela verjetno nimaš psa ali pa imaš le enega, saj drugače ne bi pisala takih komentarjev.

V primeru, da je psov več se obnašajo kot trop in če ni res kdo izmed njih alfa potem trekmujejo non stop med sabo...tudi v laježu.

Se strinjam da z dosledno vzgojo se da kar dosti narediti ampak pri treh psih je to prekleto težko, saj nisi z njimi 24 ur na dan in ne moreš vseh skos kontrolirat.
Je pa tudi res Poka, da v kolikor ne boste vsi- se pravi cela družina disciplinirana in dosledna pri izvajanju kazni ne bo nič. Po mojem mnenju je tvoj postopek pravilen samo se ga morajo držati tudi ostali v družini. To da pa lulajo na postelje drugih tudi kaže na to, da vas skušajo dominirati. Jaz svojih ne spustim ne na posteljo in ne na kavč ....pa so majhni psi (čivave). S tem ko si ti na višini in imaš prostor kamor psi ne smejo jim že s tem kažeš neko avtoriteto, saj jim ti določaš kje se lahko gibljejo.


_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu Sanjela)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nemogoče obnašanje psov
25.8.2010 9:00:18   
Sanjela
Sanjela verjetno nimaš psa ali pa imaš le enega, saj drugače ne bi pisala takih komentarjev.

Takih komentarjev?Kaj sem pa napisala takega?Jaz imam psa pa ne čivavo,pa enega,ker trije so že trop pa še preveč dela je z njimi in še več časa ti vzamejo za sprehode za učenje itd.Jaz imam ful rada živali in če bi imela možnost in pa predvsem čas za njih bi jih imela še več sploh psovuser posted image
Namreč jaz imam Ameriškega stafforda,ki res potrebuje ogromno gibanja veliko ljubezni in pa potrebno se je z njim ukvarjati dosti več kot z katerimi drugimi pasmami,ki niso tako dominantne.Tak da ne govori mi kaki komentarji ker če se ne zanimaš za razne oddaje pol nič ne veš.Ogromno sem pa tudi že prebrala na spletnih straneh kako obvladuješ psa največ pa sem se naučila pri gledanju oddaje šepetalec psov.


_____________________________

Sanjela
Dokler imamo spomine, obstaja preteklost.

Dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost.

Dokler imamo prijatelje, je lepa SEDANJOST!

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nemogoče obnašanje psov
25.8.2010 9:25:26   
zvezdan
No sej nisem mislila nič slabegauser posted image Tudi sama sem imela že terierja...no pa še enega ima oče. V glavnem cela hiša psov ti rečemuser posted image Je pa res več psov izredno težko obvladat, zato pri večjih pasmah nisem zagovornik  tropa. Pri majhnih pasmah pa sicer ni tak problem. Problem je bil pri nas ko so bili mladički in nisi vedel katerega morač kaznovati zaradi lulanja, ker nisi vedel kateri je biluser posted image Kolegica ima stafordko pa se ji tudi včasih polula na posteljo ker je užaljena...pa jo ima drugače zelo strogo pod komando. Tako da te maščevalne podvige jim zelo težko izkoreninimo. Se pa strinjam s tabo Sanjela, da se veliko lahko naučimo iz oddaj. S pasjo šolo sem imela do sedaj bolj slabe izkušnje.

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu Sanjela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nemogoče obnašanje psov
25.8.2010 9:41:48   
Sanjela
Kolegica ima stafordko pa se ji tudi včasih polula na posteljo ker je užaljena...pa jo ima drugače zelo strogo pod komando. Tako da te maščevalne podvige jim zelo težko izkoreninimo.

Hja jaz mam tud psičko pa je ful razvajena seveda užaljena zna tud biti je pa nimam strogo šod komado,pa kolega ma tud psičko v stanovanju ampak niti najina niti jegova se ne polula v posteljo tak da ne vem kaj naj bi blo to,da se njena polula,ker je užaljena.Ti pa povem tako iz izkušenj naše.Mi jo imamo zdaj leto pa pol in smo jo tak navadli že od malega, da nikoli ni sama,če mora keri kam iti.Ampak se pa tudi to zgodi,da ne more biti vsak doma ali pa je ne moremo zraven vzeti pa ostane sama doma.Lepo se vleže ali v dnevni na kavč ali gre v spalnico na poslo najraje pa je v sinovi sobi na posli in tam lepo spi pa počaka da pridemo domov in res nikoli se ne polula v stanovanju.Ker imamo hišo bi seveda lahko jo pustil zunaj ampak ji vseeno ne zaupam user posted image ,ker bi se ji lahko kaj spelalo pa bi preskočla ograjo in šla.Vsak,ki se te pasme ne boji bi jo namreč z lahkoto odpelaluser posted image .


_____________________________

Sanjela
Dokler imamo spomine, obstaja preteklost.

Dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost.

Dokler imamo prijatelje, je lepa SEDANJOST!

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nemogoče obnašanje psov
25.8.2010 21:15:02   
Poka
Se mi je zdelo, da verjetno ne bo pomagalo, če samo en reagira. V tem rpimeru samo jaz - ampak dve psici me ne priznavata toliko za gospodarja, ker dejansko stanujeta tam dlje časa,kot sem tam jaz, tu sem tako šele en mesec, pa še to ne vsak dan.

Zato npt. se ta mala pokaka in polula, če sem jaz doma, mama pa gre. Če je doma mama in grem jaz, se ne. Jaz ponavadi, ko opazim - velikokrat sploh ne takoj, če imam delo - ampak reagiram tako, kto sem že napisala. Včasih to nareid, tudi ko je doma mama - naredim isto.

Moj brat ima pa sploh čuden odnos do psov - zdira se nanje, da se ga bojijo, učinka pa ni. Po mojem je bolje to naredit s strogim, odločnim glasom - in vztrajat. Ko pes nekaj zna, to tako naredi avtomatsko, ker ve, da bo na nek način nagrajen, tudi s pohvalo.

Po mojem te naše psice preizkušajo meje, ker jim je vse dovoljeno, od spanja na postelji, skakanja po kavčih in tako hvala bogu, da so male, ker se včasih znajo precej zravsat...

Isto se mi zdi, kot z otroki... Samo en način vzgoje deluje, probajo pa vse, do kje gre... Imamo eno pasmo, ki je drugače precej inteligentna - psica je stara eno leto in pol, pa sem jo en dan učila en trik in se je takoj naučila, tako da se mi zdi, da če bi se ukvarjali z njo, bi se dalo marsikaj. Bolj so inteligentni, bolj so trmasti, imam občutek... Točno ve, kaj mora naredit, pa te gleda in iz principa ne bo tega naredila in se greš z njo igro, kdo bo zmagal... Jaz vztrajam, moji ne... Npr. pri ukazu sedi lahko pet minut daje rit tako na pol dol, vsedla se pa ne bo in te gleda, kot da jo kaznuješ, ker dejansko ni navajena, da ji bi kdo ukazoval, kaj mora naredit. Po mojem je to, to - mogoče katera od vas bolj ve... Ne vem, če bi to bilo to, da npr. tega ne razume in ne zna, ker če je prave volje, bo naredila takoj.

One oddaje so pa OK, meni je žal, da nimam časa tega gledat pa nisem čisto prepričana, kdaj točno so...

(odgovor članu Sanjela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nemogoče obnašanje psov
25.8.2010 22:01:13   
Sanjela
One oddaje so pa OK, meni je žal, da nimam časa tega gledat pa nisem čisto prepričana, kdaj točno so...


Nisi prebrala kaj sem napisala:ob petkih ob 20 uri.
Pa če si jaz vzamem čas za tisti 2 uri zvečer da pogledam oddajo,ki me zanima pa čeprav imam vzgojenega psauser posted image mislim,da bi tud ti si lahko saj nimaš malih otrok kolko sem razbrala.To da se pa brat dere na njih pa nikoli nebo nič zaleglo,ker pol so še bolj neposlušniuser posted image
Svetujem ti da si vzameš čas vpetek zvečer pa pogledaš ali pa posnameš.Najdeš pa sigurno kaj tudi na yuTube jaz tam ravno nisem gledala ampak bi sigurno kja blo


_____________________________

Sanjela
Dokler imamo spomine, obstaja preteklost.

Dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost.

Dokler imamo prijatelje, je lepa SEDANJOST!

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nemogoče obnašanje psov
27.8.2010 21:59:57   
Poka
ej hvala user posted image

(odgovor članu Sanjela)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nemogoče obnašanje psov
28.8.2010 18:34:34   
Splišni
Men se ne zdijo čisto nil nenavadni.

Tista psička, ki lula in kaka not, je pač taka, da noče bit sama. To eni psi so taki. In ne vem, menda enim pomaga pasji psiholog, nekaj sem brala, da je bilo pri tisti Saši Gerdej tako. Samo ne vem, ali je uspelo ali ne.

Da se pa derejo, pa tudi tako pač je. Psi branijo svoj teritorij, nimaš kaj. To je pač v njihovih genih.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nemogoče obnašanje psov
28.8.2010 19:33:36   
Arwenko
Evo, imam krdelo psov doma, 4 terierje in to kar opisuješ ni čisto nič nenavadnega, temveč popolnoma normalno obnašanje, s pasjega vidika seveda, z našega pa zelo zoprno.

Najprej glede psičke, ki lula in kaka. Gre za določeno obliko ločitvene tesnobe, eni jo izražajo da tulijo, drugi da lajajo, tretji so celi poklapani, vaša pač lula. Ukrepi, za začetek, nobenega poslavljanja ko gre kdo od doma, okrog odhodov se ne dela cirkusa. Prav tako se je naj ne krega ko to naredi, poskuša se naj ignorirat. Tam kjer je problem, recimo postelja, zapirajte vrata. Skratka, psička poskuša s tem lulanjem in kakanjem pridobit pozornost, četudi je negativna (kreganje), je njej to vseeno, ker je dobila pozornost, boli njo k**** če jo ti kregaš. Če stvar ne bo pomagala pa naslednje, pred odhodom npr. mame od doma, jo zaprite v boks/kletko ali če tega nimate manjši prostor, npr. wc. Potem jo tam pustite nekaj časa, da se umiri, nato jo pa brez besed spustite ven. Skratka postopek je res dolgotrajen, ampak treba je bit vztrajen.

Glede lajanja, tipično vedenje krdela. Treba jih je odvajat ena po ena, šele po tem vse skupaj, ko te bodo ubogali vsak zase, potem bo tudi če bodo vsi trije lažje.

Splošni nasveti: delajte na podrejenosti oziroma vaši nadrejenosti. Pes nikoli višje od vas, nikoli prvi čez vrata, vedno se mora on umaknit vam in ne vi njemu (stopanje čez/hoja okrog psa, itd.) Skratka vzgojo je treba zaštartat, kot da imaš doma tri mladičke, ki ne znajo še nič. Samo trajalo bo dlje časa, ker so vedenjski vzorci zakoreninjeni.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nemogoče obnašanje psov
30.8.2010 8:45:35   
zvezdan
arwenko po sliki sodeč imaš doma 4 višavčke ali se motim? No če ti njih ratalo kontrolirat pa svaka častuser posted image user posted image

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nemogoče obnašanje psov
1.9.2010 19:25:29   
Poka
Danes sem jo zaprla v WC. Ne vem, če sem prav razumela... Kot kazen, za nekaj kar je naredila. V bistvu, po pravici povedano, nisem imela druge možnosti - mi je pobegnila skozi vrata ven, ko mame ni bilo doma in se je šla nekam valat v en drek... user posted image Pa je nisem imela časa skopat - na srečo je mama prišla v pol ure od tistega nazaj. Za tem, po cca petih urah, odkar je bila nazadnje zunaj, se je pa spet pokakala v hiši. Imam tudi občutek, da so psice premalo zunaj, ker so majhne, se vedno pazi na njih, šele odkar sem doma, sem jaz eno peljala na res dolg sprehod -cca uro in pol do dve - in to je ravno ta psica, rabi veliko gibanja, ker je zelo živahna in je tudi take pasme. Ne vem, če je to OK, da so zunaj po nekajkrat na dan po nekaj minut...

Ne vem, če bo ravno pomagalo, če pa mama kot tista glavna, ki jo psi upoštevajo (OK, bolj malo jo upoštevajo), nič ne naredi. Mene splojh ne poznajo dobro.

Po pravici povedano, imam poln kufer vsega tega - pa ne psov, ker so mi OK in si niso sami krivi, ampak mojih, ki jih imajo očitno toliko, da jih ne obvladajo. V bistvu, ne vem, zakaj ima tri... Neodgovorno se mi pač zdi... Ko je karkoli narobe, npr. danes, ko je ena psica pobegnila, toliko, da me mama ni izselila. Pobegnila pa je, ker so se mi vse tri motale pod nogami, ko sem odprla vrata, ker je nek neznanec hodil po garaži.

In še to, da moj, ki že itak ni ne vem kak ljubitelj psov - raje ima mačke, ampak jaz bom imela psa (ki bo sigurno šel v pasjo šolo), zdaj je pa verjetno dobil napačen vtis, da so psi ena nemogoča in neobvladljiva bitja...

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nemogoče obnašanje psov
1.9.2010 20:55:20   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdan

arwenko po sliki sodeč imaš doma 4 višavčke ali se motim? No če ti njih ratalo kontrolirat pa svaka častuser posted image user posted image


Ne motiš se, ja imam 4 višavce, pa lansko leto sem jih imela en čas celo 9, ker smo imeli 5 mladičev, ki zelo dolgo niso našli doma, ker enostavno ni bilo primernih lastnikov, pa smo preživeli, hiša stoji, večje škodi ni, naši so pa kr dobro vzgojeni...od večine, ki jih srečajo prvič dobim komentar, da tak prijaznih višavcev pa že dolgo ne. So pa daleč od perfektnega, nikoli ne moreš imet krdela tak dobro vzgojenega kot enega samega psa pri hiši. Je pa to res delo z njimi, ki se ne konča ko so mladiči, ampak je treba z njimi delat skoz, drugače se čisto razpustijo.

Poka res je tvoja ugotovitev, da bo težko, če mama ne sodeluje, samo težko ne pomeni nemogoče in od zadnjega posta je minilo 3 dni, takšna prevzgoja pa traja tedne, včasih mesece in terja ogromno požrtovanja, če pač sedaj živiš tam in se želiš s tem spopast, potem ne obupavat po treh dnevih. Saj bo boljše...lahko cel mesec ne bo napredka, potem pa jim bo enkrat kliknilo. Še en nasvet kako si pridobit spoštovanje z njihove strani. Prosi tvojo mamo, če jih lahko ti hraniš, potem pa naj dobijo celotno hrano iz tvoje roke, se pravi, recimo vzameš vrečko, greš z eno psičko na sprehod in ji na sprehodu daješ priboljške, tako da poje cel obrok, skratka psu daš vedet, da je odvisen od tebe.

(odgovor članu zvezdan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?