|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev s 1...
1.12.2011 23:50:38   
reni70
Pozdravljeni vsi skupaj;)

NOVOSTI PRI UVELJAVLJANJU SOCIALNIH TRANSFERJEV S 1. 1. 2012 ,......

-Kaj menite na te novosti soc.transferjev?

- Kakšn vpogled bodo imeli soc.delavci na tvoj TRR,premoženja itak nimam nič.

- V primeru,da ima vaš dijak na trr plačano študentsko delo,si upravičen do soc pomoči,ker nisi zaposlen in prijavljen na zavodu za zaposlovanje.

Drugo leto bo še zelo pestro leto....Prosim vaša mnenja in,če je katera že oddala vlogo kaj ste potrebovale od ostalih dokumentov,...bančni izpiski...itd.






Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
2.12.2011 7:33:34   
RAČKAPK
se pravi, da tudi dodatka za veliko družino ne bo več!?

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
2.12.2011 9:26:47   
benika
Kje to piše?

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
2.12.2011 9:35:44   
Star_a
vse piše na netu,dobro preberite,ker opažam da zelo slabo berete. Nihče od socialnih delavcev  ne more in ne sme  gledati na tvoj bančni račun itn.....

< Sporočilo je popravil Star_a -- 2.12.2011 9:36:43 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
2.12.2011 12:27:43   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RAČKAPK

se pravi, da tudi dodatka za veliko družino ne bo več!?


Zakaj ga ne bi bilo? Gre za dodatek, ki ni vezan na višino prihodkov v družini, ampak samo na št. mladoletnih otrok v njej.

Za ta dodatek ni že zdaj praviloma bilo potrebno vlagati posebne vloge, ampak CSD odloči o njem po uradni dolžnosti, ko iz evidenc ugotovi, da so v družini vsaj 3 otroci.

< Sporočilo je popravil petea -- 2.12.2011 12:30:06 >

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
2.12.2011 13:05:13   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

vse piše na netu,dobro preberite,ker opažam da zelo slabo berete. Nihče od socialnih delavcev  ne more in ne sme  gledati na tvoj bančni račun itn.....


Ja in zakaj potem piše na vlogi,da je treba priložit papirje od banke da se vidi koliko imaš na TRR?

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
2.12.2011 18:04:46   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja


IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

vse piše na netu,dobro preberite,ker opažam da zelo slabo berete. Nihče od socialnih delavcev  ne more in ne sme  gledati na tvoj bančni račun itn.....


Ja in zakaj potem piše na vlogi,da je treba priložit papirje od banke da se vidi koliko imaš na TRR?


To je res, ampak samo v določenih primerih, ki so navedeni v vlogi. In to je čisto prav. In res je, da noben socialni delavec ne sme gledati na tvoj bančni račun. Zato moraš sam prinesti izpisek stanja na TRR-ju in oni potem razpolagajo s tem podatkom.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
2.12.2011 18:40:52   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja


IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

vse piše na netu,dobro preberite,ker opažam da zelo slabo berete. Nihče od socialnih delavcev  ne more in ne sme  gledati na tvoj bančni račun itn.....




Ja in zakaj potem piše na vlogi,da je treba priložit papirje od banke da se vidi koliko imaš na TRR?

Draga moja to je že od NEKDAJ,če zaprosiš za pomoč si VEDNO moral dodati zadnje 3 mesečne izpiske.TO  NI NIČ NOVEGA user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
3.12.2011 0:37:41   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: reni70

Pozdravljeni vsi skupaj;)

NOVOSTI PRI UVELJAVLJANJU SOCIALNIH TRANSFERJEV S 1. 1. 2012 ,......

- V primeru,da ima vaš dijak na trr plačano študentsko delo,si upravičen do soc pomoči,ker nisi zaposlen in prijavljen na zavodu za zaposlovanje.



Hočeš reči, da se do sedaj pri ugotavljanju upravičenosti do socialne pomoči študenstko delo ni štelo v dohodek družine? Če je to res, je bilo to skrajno nepravično... četudi naj bi starši preživljali otroke.


(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
3.12.2011 9:03:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: RAČKAPK
se pravi, da tudi dodatka za veliko družino ne bo več!?

Še bo.
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a
Nihče od socialnih delavcev ne more in ne sme gledati na tvoj bančni račun itn.....

Drži.
Nihče, razen banke in DURS-a, nima dostopa (vpogleda) do tvojega TRR.
Ampak ker je bančni izpisek prometa na tvojem TRR edini dokaj relevantni dokaz tvojega finančnega stanja (vsaj uradno) in ker je tvoje finančno stanje (dohodki) potencialni pogoj za pridobitev kateregakoli socialnega transferja, moraš sam prinesti bančne izpiske. Katere pa potem socialne delavke lahko vidijo in smejo videti.
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja
Hočeš reči, da se do sedaj pri ugotavljanju upravičenosti do socialne pomoči študenstko delo ni štelo v dohodek družine?

Seveda se je.
Saj je bil zaslužek nakazan na tvoj TRR in prikazan na bančnem izpisku.

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
3.12.2011 9:10:36   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja


IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

vse piše na netu,dobro preberite,ker opažam da zelo slabo berete. Nihče od socialnih delavcev  ne more in ne sme  gledati na tvoj bančni račun itn.....




Ja in zakaj potem piše na vlogi,da je treba priložit papirje od banke da se vidi koliko imaš na TRR?

Draga moja to je že od NEKDAJ,če zaprosiš za pomoč si VEDNO moral dodati zadnje 3 mesečne izpiske.TO  NI NIČ NOVEGA user posted image



Nisem prejemnik socialne pomoči,zato ne vem da se to mora nosit že skoz tja,sem pa samo prebrala na koncu obrazca kaj je treba priložit in sem mislila da bomo mogli vsi.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
3.12.2011 9:59:16   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja


IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja


IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

vse piše na netu,dobro preberite,ker opažam da zelo slabo berete. Nihče od socialnih delavcev  ne more in ne sme  gledati na tvoj bančni račun itn.....




Ja in zakaj potem piše na vlogi,da je treba priložit papirje od banke da se vidi koliko imaš na TRR?

Draga moja to je že od NEKDAJ,če zaprosiš za pomoč si VEDNO moral dodati zadnje 3 mesečne izpiske.TO  NI NIČ NOVEGA user posted image



Nisem prejemnik socialne pomoči,zato ne vem da se to mora nosit že skoz tja,sem pa samo prebrala na koncu obrazca kaj je treba priložit in sem mislila da bomo mogli vsi.


Slabo si prebralauser posted image Zraven v oklepaju namreč piše, v katerih primerih je potrebno priložit.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
16.12.2011 9:08:40   
Star_a
ma joj,kak sem jaz blond  user posted image
Imam enega  všoli,enega v vrtcu ,tam kjer piše naziv zgojnega izobraževalnega zavoda,vem da taam napišem vrtec ta pa taa. kaj pa tale izobraževalni programuser posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Novosti pri uveljavljanju soc.transferjev...
16.12.2011 9:38:48   
petea
po mojem laičnem razmišljanju vpišeš takole:
- 1. otrok: ime OŠ, osnovnošolski program (tu je po mojem skoraj vseeno, kaj napišeš, ker v OŠ ni dosti možnosti izbora),
- 2. otrok: ime vrtca, 1. starostna skupina ali 2. starostna skupina ali kombinirana skupina ipd. (tu je pa bolj važno, ker se cene programov za posamezne starosti razlikujejo med seboj)

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?