|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 8:41:15   
somic
pred dnevi se je partner odločil, da naju s sinom zapusti. težava je verjetno v temu, da sem jaz bolana. že eno leto sem non stop po bolnicah in ravno sedaj, v averjetno najslabšem možnem trenutku se je on odločil za ta korak.

tudi prav.

v zvezi sva bila skoraj 10 let in imava enega otroka. sva neporočena.

kaj lahko storim, da bom imela kakšne bonitete (povrhu vsega sem še brezposelna). kako je s preživnino? kaj morava s ""partnerjem" narediti? kje?

se potem recimo v primeru plačevanja vrtca upošteva samo moj prihodek ali tudi njegov?

hvala za pomoč

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 8:53:09   
LuLu
Reva, ta tvoj bivši.
Prdlagam, da greš na CSD in vse izveš. Pripada ti preživnina, ki ti jo plača bivši ali Preživninski sklad, če on ne želi. Zdaj boš pač dala vse vloge na novo, otroški dodatek, vrtec, socialno podporo, če si brezposelna. Vsepovsod se zdaj samo tvoje finančno stanje upošteva.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 9:05:54   
polho3006
Somic...joj...žal mi zate...sva pa bile midve skupaj na forumu ko sva pričakovali najine sončke. Že takrat se spomnim da si pisala da si imela neke zdravstvene težave.
Kaj dosti ti ne morem svetovati, ker k sreči nimam teh izkušenj...je pa res najbolje da se obrneš na CSD in ti bodo oni povedalai kaj in kako. Pa srečno!

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 9:57:19   
Perka
Čimprej uredita zadeve glede skrbništva in preživnine. Dokler tega ne bosta uredila, se bo partner (in njegovi prihodki) še vedno štel k vsemu za kar boš zaprosila (otroški, vrtec,...).

Najprej se pogovorita kaj in kako. Predvsem kakšna bo preživnina in kako bo s stiki. Če se ne bosta mogla dogovorit, pojdita na CSD in naj vama tam pomagajo sklenit dogovor.

Glavno je, da na sodišče pošljeta predlog za določitev skrbništva in plačilo preživnine. Sodišče bo potem izdalo sklep kjer bo določeno preživljanje, preživnina in stiki. Ko boš imale ta dokument, boš lahko z njim uveljavljala preživnino, OD, znižano plačilo vrtca,...

Predlagam, da prebereš tale članek, kjer je cel postopek malo bolj opisan: http://www.informiran.si/portal.aspx?content=razpad-zunajzakonske-zveze&showMenu=1&showRightFrame=1


(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 11:23:42   
somic
kako to, da midva sama odločava o skrbništvu in višini preživnine?

kakšen vpliv ima na to moje zdravstveno stanje?

imam sploh kakšno prioriteto pri temu, da jaz dobim otroka?

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Perka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 11:37:29   
Paštetka
Somic, nobena ti z zagotovostjo ne more povedati kaj in kako se bo v tvojem primeru zgodilo.

Odvisno je od tega:
- kako in kaj sta sposobna s partnerjem komunicirati in se zmeniti (vse se lahko razumno zmenita sama)
- če tega nista sposobna, je potem tu mnenje CSD -ja in od tega kateri bo imel bolj pretkanega odvetnika, kaksno umazano perilo bosta vidva prala glede na tvoje zdr. stanje (kaj konkretno pomeni tvoje slabo zdr. stanje. (Psihično, fizično)).

Tukaj je toliko različnih dejavnikov...žal simic. Priporočam ti, da zaprosiš na sodišču za BPP, še prej pa poiščeš dobrega odvetnika in ga povprašaš, če te bo zastopal pri BPP-ju. Seveda, to v primeru, da se z bivšim ne bosta uspela zmeniti. Samo na piši sama kakšnih ugovorov, mnenj....

Toliko ti lahko svetujem.

Tvoje zdr. stanje ima lahko pri tem vse ali nič. Nimaš pa prav nobene prioritete pri tem, da dobiš otroka ali ne. Do otroka imata oba starša enako pravico.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 19.2.2013 11:41:20 >

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 11:59:12   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: somic

kako to, da midva sama odločava o skrbništvu in višini preživnine?

kakšen vpliv ima na to moje zdravstveno stanje?

imam sploh kakšno prioriteto pri temu, da jaz dobim otroka?

Vidva določita višino preživnine. Lahko se dogovorita tudi o skrbništvu, skupnem ali enega starša. če se karkoli ne moreta dogovoriti posreduje CSD in sodišče.
Prioriteto imaš, ker živiš v Sloveniji, kjer je ponavadi otrok dodeljen materi, razen če je ta huda odvisnica, prestopnica,... kar pa dostikrat ni v dobro otroka. Poznam primere, kjer bi oče bil boljši skrbnik od matere. Če se tu ne najdete, reši sodišče in določi, komu gre otrok v oskrbo.
Tvoje zdravstveno stanje ne poznam. Če bo oče otroka na podlagi tvojega zdravja želel prevzet skrbništvo, ti se s tem ne boš strinjala... zadeva gre na sodišče. Pač tam dokazuješ, da si sposobna SAMA skrbeti za otroka.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 17:52:01   
somic
cel kup težav torej, če povzamem na kratko.

moje bolezensko stanje na kratko: od lanskega aprila imam po težki pljučnici probleme s srcem, da ne bo katera mislila, da sem kakšen psihični bolnik ali pa kaj podobnega



upam, da rešiva čim bolje, morda celo rabi nekaj časa da se ohladi in razmisli...

sicer pa pravijo, da ni vsaka juha tako vroča kot se skuha, ali???

punce, hvala vam za vse!!!

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 18:00:14   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: somic

cel kup težav torej, če povzamem na kratko.

moje bolezensko stanje na kratko: od lanskega aprila imam po težki pljučnici probleme s srcem, da ne bo katera mislila, da sem kakšen psihični bolnik ali pa kaj podobnega



upam, da rešiva čim bolje, morda celo rabi nekaj časa da se ohladi in razmisli...

sicer pa pravijo, da ni vsaka juha tako vroča kot se skuha, ali???

punce, hvala vam za vse!!!

Bi prej napisala, da si imela en kup težav, ki jih z malo birokratskih opravil rešiš za vedno user posted image
Upam, da rešita in da ti tega ne bo treba. Vsekakor, je bolje, če ostaneta skupaj in se iz tega OBA nekaj naučita. Vso srečo.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 18:06:17   
somic
oprosti, ne razumem kaj si mislila s tem... user posted image

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 19:11:33   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: somic

oprosti, ne razumem kaj si mislila s tem... user posted image
Napisala si v svojem prejšnjem postu
"cel kup težav torej, če povzamem na kratko. "
To sem razumela, kot da imaš ZDAJ zaradi tega cel kup težav. Sem ti pa hotla pokazati, da se jih boš pravzaprav rešla. Predvidevam, da imaš v vezi veliko težav, in da če ne bosta skupaj jih boš imela manj user posted image  Nekaj papirov za urediti (birokracija) in potem je konec. Sem kaj bolj jasno napisala? user posted image
Upam pa, da vse rešita, te ki jih imata in da do novih ne pride...


(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ostala sem sama... kako naprej
19.2.2013 20:25:59   
Paštetka
Somic, saj ni važno kaj si me mislimo, niti kaj si kdo drug misli. Je pa dosti lažje oz. imaš več šans, da dobiš otroka, če nisi psihični bolnik. user posted image
Še vedno pa ostajajo vsa ostala dejstva, ki sem ti naštela zgoraj. Poišči dobrega odvetnika in zaprosi za BPP, če samo sumiš, da se ne bosta mogla zmeniti. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ostala sem sama... kako naprej
20.2.2013 8:25:04   
somic

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: somic

oprosti, ne razumem kaj si mislila s tem... user posted image
Napisala si v svojem prejšnjem postu
"cel kup težav torej, če povzamem na kratko. "
To sem razumela, kot da imaš ZDAJ zaradi tega cel kup težav. Sem ti pa hotla pokazati, da se jih boš pravzaprav rešla. Predvidevam, da imaš v vezi veliko težav, in da če ne bosta skupaj jih boš imela manj user posted image  Nekaj papirov za urediti (birokracija) in potem je konec. Sem kaj bolj jasno napisala? user posted image
Upam pa, da vse rešita, te ki jih imata in da do novih ne pride...




niti nisem razmišljala toliko o tem, da imava midva toliko težav, ampak bolj na to, da bo cel kup težav s tem urejanjem, veliko hodit na okoli, se dogovarjat in tako... če do tega pride.

hvala za podporo

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?