|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodnisnica slovenj gradec
7.5.2006 19:01:32   
piscancek
lp. čeprav sem zasledila že kr neki o sg porodnišnici, me kljub temu zanima, a more imet partner potrdilo o materinski šoli, ali mora za prisotnost pri porodu kaj plačat, ali lahko poslušaš glasbo pri porodu in ali lahko partner prereže popkovino?
PDP 20.8.06 IN KOMAJ ŽE ČAKAMuser posted image

_____________________________

z rojstvom najine prinčipeske Ajde, sem dobila najlepše ime - mami

http://princeskaajda.moj-album.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodnisnica slovenj gradec
7.5.2006 19:14:54   
tinica
Potrdila, da je obiskoval materinsko šolo ne potrebuje. Če je zraven pri porodu mora plačati nekje 3000 sit, popkovino po mojem lahko prereže samo moraš to prej povedati, moj ni imel te možnosti, ker pač nisva nič rekla sestre pa te tudi posebej ne sprašujejo. Glede glasbe pa je tako, moj pravi, da naj bi poslušala koroški radio, nekaj že škripa.

Lp, Tina

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu piscancek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodnisnica slovenj gradec
7.5.2006 19:25:44   
piscancek
hvala za odgovor, ampak ka si mislila s kor. radiem? mi ne potegneuser posted image

_____________________________

z rojstvom najine prinčipeske Ajde, sem dobila najlepše ime - mami

http://princeskaajda.moj-album.com/

(odgovor članu piscancek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodnisnica slovenj gradec
7.5.2006 20:37:20   
mika
Pri men je blo enako kot pri tinici. Glasbo lahko poslušaš, zato vzami s sabo kakšen cd. Midva sva na to pozabila, zato je babica dala neko radijsko postajo.


(odgovor članu piscancek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodnisnica slovenj gradec
7.5.2006 20:51:59   
tinica
Postaja koroški radio je bila nastavljena, ni igral nobeden CD.

_____________________________

Kritizirati zna vsak bedak in mnogi to počno.

(odgovor članu piscancek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodnisnica slovenj gradec
7.5.2006 21:50:18   
piscancek
hvala vama tinica in mika, mi lahko povesta ali sta obiskovali materinsko šolo in ali sta slišali kaj novega in ali sta bili zadovoljni z obiskom? 
user posted image

_____________________________

z rojstvom najine prinčipeske Ajde, sem dobila najlepše ime - mami

http://princeskaajda.moj-album.com/

(odgovor članu tinica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodnisnica slovenj gradec
8.5.2006 16:50:22   
mika
Jaz sicer ne vem kako je v materinski šoli v sg, ker sem obiskovala v mb- sem iz mb konca. Mene so tako prestrašili, da sploh nisva obiskovala do konca in nisva imela potrdila. babica je govorila o takaaaaaakšnih bolečinah, da mi je postalo slabo, nič pa ni govorila o lajšanju bolečin. Naslednji dan sem klicala v sg porodnišnico in se dogovorila za predavanje o epiduralni analgeziji. so pa v sg tako prijazni, da sploh nisem mogla verjet. karkoli sem jih prosila so mi istregli, če je le bilo možno. Pa tudi kasneje na oddelku, se je tudi s 'hitler'user posted image  sestro dalo vse dogovorit.

lp, Mika

(odgovor članu piscancek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodnisnica slovenj gradec
9.5.2006 11:31:30   
Borovnica
Pozdravljeni,

mene pa zanima, če bi mi lahko kdo opisal to hitler sestrouser posted image   , ki jo vsi tako omenjate in se je bojite....

Hvala....

lp, Borovnica

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodnisnica slovenj gradec
9.5.2006 14:16:04   
piscancek
lpuser posted image  srečke. Včeri sva z mojmouser posted image  bila prvič v materinski šoli,pa mi je blo fajn, sem srečala veliiikoo znanih user posted image . Izvedela pa sem tudi to,kar sta mi sicer že tina in mika povedali. Obisk MŠ ni obvezen, partner je lahko zraven tudi če ne obiskuje MŠ, neki minimalnega je treba plačat, lahk poslušaš glasbo, ki ti paše, popkovino lahko prereže partner, moraš pa prej to povedat sestram oz. babici. to je to. lep dan

_____________________________

z rojstvom najine prinčipeske Ajde, sem dobila najlepše ime - mami

http://princeskaajda.moj-album.com/

(odgovor članu Borovnica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodnisnica slovenj gradec
9.5.2006 21:00:04   
mika
Borovnica, ta hitler setra je vedno resna, po govori tako kot da je napiflana, nikoli se ne nasmeji. če jo kaj prosiš, nekaj zajamra, ampak vedno ustreže. Ko sem jo jaz prvič videla sem si jo predstavljala kot Hitlerja in sem se zato smejala. Potem se je ona tudi meni nasmejala. v bistvu je čist ok sestra.
Piscancek, user posted image  bo plačal obleko, tisto zeleno in stane nekje okrog 3000.

Lepo nosečnost še naprej.

Mika

(odgovor članu Borovnica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodnisnica slovenj gradec
9.5.2006 22:19:53   
MiaSophia
Pozdravljene,

ker se bliža tudi moj porod, imam nekaj vprašanj za tiste, ki ste že rodile v Sg; in sicer me zanima, kakšne (če sploh) pripomočke nudijo (žogo ipb..), kako je organizirana porodna soba - si v njej sama ali je še kakšna user posted image zraven oz. je v prostoru kakšna zavesa vmes? Razveseljiv podatek je to, da lahko prineseš glasbo s seboj user posted image . Kateri porodničarji (-ke) pa sploh so?
Skratka, več informacij boste podale, več bomo izvedeliuser posted image je še kakšna stvar, katero priporočate da naj jo imam zraven??
Hvala, lahko nočuser posted image

< Sporočilo je popravil MiaSophia -- 9.5.2006 22:22:10 >


_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa. (E. Store)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodnisnica slovenj gradec
10.5.2006 10:47:02   
tanja981
Pozdravljene!

MiaSophia: kolikor vem iz pripovedovanja drugih kolegic, ki so že rodile v sg porodnišnici, ti je na voljo žoga ki je baje full fajna za premagovanje popadkov (pa še čas baje hitreje mine), drugače sta pa dve porodni sobi (v eni si sam, druga pa je če se ne motim za 4 porodnice, vmes so zaveseuser posted image )
Žal je tako da je baje sg porodna soba v dokaj slabem stanju, vendar je po besedah ostalih osebje zlo prijazno tako da to odtehta. Naslednji teden mamo v mš ogled porodne sobe tako da ti takrat lahko povem malce več.

Piščanček: a vidva tut v sg hodita v mš? pol smo se pa srečali user posted image

_____________________________

pa ga imamo, našega knedlčka.... Vid je prijokcal 28.07.
drugi knedlček se nam bo pridružil 27.09.!!!!

http://tanja-ribica.moj-album.com/

(odgovor članu MiaSophia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodnisnica slovenj gradec
10.5.2006 11:37:59   
mika
¸Miasophia, za pripomočke ne vem, ker je mene zanimala samo epiduralna. porodni sobi sta dve. jaz sem rodila v tisti, ki je za eno porodnico in  tiste, ki poznam in so imele epiduralno so rodile v tej sobi. V drugi sobi pa so postelje, ločene z zaveso. Moja prijateljica je rodila v MB in ko sem ji pokazala slike iz porodne sobe, je rekla, da ona ni rodila v nič boljši sobi. Imen babic, porodničarja in anestezistke si nisem zapomnila, ko so se mi predstavili je šlo vse mimo mene. sem pa poleg moža imela res družbo, tri babice, anestezistka s pomočnico in večkrat je prišel pogledat porodničar. Vsakih toliko časa je nekdo od njih šel poročat mojim staršem, ki so čakali zunaj. res je bilo fajn in cel čas so mi dali vedeti, da bo vse ok.  ne morem jih prehvalit.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . tudi na oddelku so bile sestre super. Dve noči je mojauser posted image  jokala in se mi je sestra na nek način opravičevala, da so sedaj bolnišnica prijazna user posted image  in ne smejo jemat dojenčkov ponoči. Ampak da one vseeno pridejo in pomirijo user posted image , da se mamice lahko malo odpočijejo.user posted image user posted image user posted image user posted image  tudi za sestre.

< Sporočilo je popravil mika -- 10.5.2006 11:41:30 >

(odgovor članu MiaSophia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodnisnica slovenj gradec
11.5.2006 14:22:58   
piscancek
lp tanja981. ja, tudi midva hodiva v sg na mš in sva bila v ponedeljek, tako da sva se verjetno videli. Pa tudi danes greva. Malo se opiši, če seveda želiš, da te bom lahko potem pocukala za rokav. lpuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodnisnica slovenj gradec
11.5.2006 17:51:03   
ribica.
Pred dobrim tednom sem drugič rodila in sicer v sg. Prvičsem rodila v mb. Primerjava med porodnišnicama pa je sledeča: v sg je porodnic zelo malo, zato vsa zadeva zgleda veliko bolj osebno. Na oddelku je namreč komaj nekaj porodnic (ne verjamem da je kdaj pretirana gneča), takoda tudi namestijo vsako v svojo sobo.Res imaš mir. V mb tega ni, ker gre le za večjo populacijo. Pa tudi osebje na oddelku je veliko bolj prijazno.Lahko računaš nanje in jih vprašaš karkoli,brez da bi pričakoval aroganco, kar se v mb dogaja. v mb sestre ne hodijo ponoči naokrog preverjat kaj se v kateri sobi dogaja. V sg pa pride sestra naokrog vsake par ur, pogledat in vprašat če je vse ok, če dojenje gre.
Za same porodne sobe so tako žedruge razložile kako je. Pa glede na to, da ni nekega  navala porodnic, se ti babica res posveti in je stabo večino časa.  Ko sem rojevala v mb je bil moj porod bistveno težji,babico pa je bilo treba klicat. Šele zdaj ko sem rodilav sg, sem videla, koliko dobrih nasvetov ti lahko da babica.
V mb je bolj sodobna oprema, lepše in novejše sobe, v sg pa je stvar bolj na osebnem nivoju.
Kar se pa nege dojenčka tiče, mi je bilo bolj všeč v mb. Oba moja otroka sta se rodila dokaj utrujena in je bila plodovnica že zelena. V mb so otroku takoj ko se je rodil začeli čistiti dihalne poti (niti na trebuh mi ga niso dali), kar so opravili res temeljito. S tanko dolgo cevčico so mu izsesali morebitno umazanijo in poslušali kako diha.V sg pa je bila situacija enaka,pa mu nihče ni nič počistil in mu je bilo ubožčku še naslednji dan slabo in je bruhal. Pa dojenčkov pri jutranji negi nične namažejo.Tudi nega popka je bolj površna kot v mb.Sem se kr mal čudila. Pa na posteljici nimajo napisanega imena, tako kot v mb.

Seveda je to moja osebna izkušnja.Mogoče kdo vidi drugače.

(odgovor članu piscancek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porodnisnica slovenj gradec
19.6.2006 11:13:33   
roberta
oj,
jaz sem rodila v sg. in tam tudi hodila v šolo za starše. pa mogoče samo na kratko. šola je bila ok, zveš kar nekaj (glede poroda, nege, itd. greš tudi gledat porodni oddelek), pogrešala pa sem kake podatke glede samega razvoja otroka. vse je blo zelo tehnično - kako previti otroka, kako ga umiti, kako roditi... nič pa tako o tem, kako izgleda obdobje po rojstvu, kako se otrok razvija, kaj lahko pričakuješ, kako je z dojenjem (če recimo ti ne gre), kam lahko pokličeš, če imaš kak problem...  to takrat sicer nisem pogrešala, sem pa potem po porodu videla kolk ti manjka. npr. če prvič rodiš, tudi ne več kake zadeve, ki bi bile precej bol dobrodošle kot to, da ti pokažejo kako otroka obleči (to nekak že pogruntaš user posted image ), npr. to da ni važno otroka na točno tri ure hranit, ampak takrta ko on popkaže interes za to in take zadeve.

glede porodnišnice pa tko. ni tolk porodov, tko da to je gotovo dobro. ampak ne bi pa rekla, da do vsi nadvse prijazni. jaz kake hitler sestre nisem zasledila, sem pa zasledila hitler babico. no prva babica je bila res fina, prijazna, in vse kar želiš. potem pa je prišla menjava in z njo ena tečna, neprijazna babica, ki mi ni dala nobenih informacij, če je prišla zraven se je obnašala kot da sem ta zadnji predmet, ki jo zanima, bila je grobain prav nič spodbujajoča. tako da res. če me ne bi vse tolk bolelo, bi ji gotovo povedala svoje. pa nisem pretiroma občutljiva, ampak da me npr. zadnje pol ure niti pogledala ni kako sem, se mi zdi čist brezveze. ker sem narobe dihala sem imela čisto mravljinčaste roke in še vrtelo se mi je in sem potem moža poslala, da ji je rekel, kako je z mano (bila je v sosedlji sobi) mu je osorno rekla, da naj pravilno diham in da bo že. ko sem rodila, je pa skos vrtela oči, da ne pritiskam dobro, kar (vsaj po mojem) ni bila moja krivda, ker je pač zamudila tisto glavno obdobje, ker je ni bilo zraven, ko mije tiščalo dol in sem spet moža poslala, da ji je povedal in potem je prišla, pgledala in vidla, da sem čsito odprta in potem so bile še priprave najprej. do takrat ko je bila ona opripravljena, so se pa meni popadki ful zmanjšali in sem potem sama mogla tolk bolj delat, da je otrok se rodil. no ko pa sem rodila mi je pa še prav grdo na trebuh pritisnila (da je šla še preostala kriv ven), ne da bi karkoli rekla, me mogoče opozorila. ne vem no. to sem bila res razočarana.

drugače je pa tako, da rodiš lahko samo leže. v pomoč ti je edino žogo, dokler si lahko na njej. popkovino prerežejo sami, nič ne rečejo, če bi mogoče mož, rodiš pa tam kjer je plac. če si sam, si v porodni sobi z eno postelljo, iscer pa v večji, kjer so štiri postelje. na oddelki je pa spet odvisno od gužve. je fino,. če jih ni veliko, lahko pa nalimaš tudi na več oseb. pri meni je bila z mano eno ženska, ki je smrčala, da je bilo joj. resno, kot en star deda. pa saj ni sama kriva, samo jaz pa zaradi nje nisem spala (dobeseno) tri noči, ampak podnevi, ko je bila ona budna (no ko je bila). in ko sem prosila, če me lahko prestavijo v drugo sobo, sem samo dobila odgovor, da to ni možno, ker se otročnice ne prestavlja. tako da ta nefleksibilnost je bila tudi malo tko..

drugače pa kaj jaz vem. no saj na koncu je bilo vse u redu, samo grenak priokus pa vseeno ostaja. je pa zdaj baje ful lepše, ker so vse prebarvali (stene) z nekimi pisanimi barvami.



(odgovor članu piscancek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porodnisnica slovenj gradec
20.6.2006 20:59:48   
ricky
Mene pa zanima,kako je sedaj zuser posted image v SG.Menda jih imaš celo noč pri sebi in da ga moraš sam sprevijati.Ko greš pa domov, ga moraš pa še sam obleči.In ali imajo še vedno tetra plenice ali imajo že pemperske.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porodnisnica slovenj gradec
29.6.2006 22:38:00   
Nely
user posted image  imaš celo noč pri sebi, razen če res hudo joka, potem ti ga - na tvojo željo - vzamejo za kakšne 2-3 ure. Na ogledu porodnega oddelka so nam povedali, da čez dan previjajo v tetra plenice, čez noč pa dajo spodaj pampersko, čez pa tetra plenice. Ko greš domov, pa te vprašajo ali želiš, da ti one oblečejo otroka, v vsakem primeru pa ti svetujejo, kako in kaj. Iz prve roke pa sporočim čez 14 dni (upam da prej). user posted image

(odgovor članu ricky)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: porodnisnica slovenj gradec
12.7.2006 13:11:16   
lex
Ojla!
Od mojega poroda v tej porodnišnici je minilo že 17 mesecev, vendar je še vse živo pred mano. Že par mesecev prej sem bila v taisti porodni sobi na CTG in sem skor ušla tam ven. Soba je stara, grde zelene barve, nad vrat visi ura, okoli tebe so instrumenti. Potem pa je prišel trenutek ko je bilo treba it rodit. Preden da prideš do porodne sobe sledi obvezno tuširanje (tako da sem se v roku ene ure 2x tuširala), ker je pred mano glih ena rodila je bila porodna soba z 1 posteljo zasedena in sem pristala v sosednji sobi z 4 posteljami. babica je rekla mojemu user posted image , da če bo gužva, da bo moral ven. Pa je ni bilo. Dobila sem umetne popadke, ker svojih sploh nisem imela tako da nisem mogla nikamor od postelje razen, da sem lahko stala zraven postelje. Babica je bila pa fenomenalna. ga Marija Mavrič in res ne grem roditi, če ni njeuser posted image . Cel popoldan je bila poleg mene, me masirala, prijemala maternico, da je videla popadek, delali so mi CTG in ker je vlekel še moje šume zraven so mu vstavili vaginalno na glavico.Mislim, da je ni bilo samo 20 minut poleg mene. Glasba se je celi čas vrtela, nastavljen je bil Koroški radio, ker tisti trenutek nisem vzela zraven CD. No tako so mi minevale ure v tisti grdi zeleni sobi, ki pa jo je razveselil moj mali sonček z vakuumom in ga ne pustim NIKOLI več delat, ker full boli. Porodničar je bil g. Pristovnik, ki me je sčistil in lepo zašil. Glede presredka sva bili zmenjenji, da me proba ohranit vendar je mel mulc itak že dost problemov brez tega. torej grda zelena soba le ni tako grad. Na trebuh mi ga niso dali, saj so ga na brzino ščistili z respiratorjem (dihalne poti), popkovino je prerezala babica (sva pozabila povedat, pa ni bilo več važno), potem pa so ga lepo umili, oblekli in se je že smejal na topli mizici. Ko sem se zbudila iz narkoze so mi ga pripeljali v posteljici zraven moje, da sem ga lahko gledala, dokler nisem čist prisšla k sebi, nočna babica nama je pomagala pri dojenju, vendar mulc je rajši zaprl oči in začel spat. Sledil je oddelek, kjer ponoči dojenči spijo poleg tebe. Prvo noč sta bili dežurni 2 sestri, ena je prišla mi poknila malega na roke in šla (sploh mi ni pomagala), ta druga pa mi ga je lepo pomagala nastavit zraven. Spočila se itak nisem vse tri dni. čez dan pa ne smem reč nič slabega. mazale so ga z mazilom z ribjim oljem, previjale v tetra plenice, razen ponoči še v pampersko. Mogoče bi bila za to, da bi mi ga vsaj eno noč odpeljali vstran. Zadnji dan sem ga sama previjala in preoblačla (pod nadzorstvom sestre), ko pa sva šla domov pa sva itak ga oblekla in smo že šli. Jaz grem še enkrat v SG, ker je moja izkušnja zelo pozitivna. Upam pa da ne dobim babice, ki jo poznam in je menda še kar user posted image .
Uživajte in božajte user posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Nely)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?