|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 9:40:11   
Pilar
Jutro...
Včeraj sem spoznala mamico in njen fantek pri 28m nič ne govori. Povedala mi je, da ga vozijo k logopedu. Vprašanje pa je, če bo govoril in kako.

Name je to vplivalo precej stresno, ker moj otrok pri 19m reče mama, papa, ga ga, ata, dej dej, včasih teti in Taja( tara)...vse ostalo je pa a i  o u...in to je to. Pa enkrat je rekel mami.

Res me skrbi.

Po vašem mnenju, a bi morala kaj ukrepat in kako??? Saj sploh ne vem. Vsi mi pravijo: "Saj bo...ko bo začel, ga pa ustavit ne boš mogla."  
Strah me je.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 9:45:01   
CUKRČEK
Ah dej nehi no.....moja hči tudi dolgo ni govorila, sedaj pri dveh letih pa tudi sekunde ni tiho. Eden preje drugi kasneje....po večini pa vsi zgovorijo.

NAj te "nesrečni slučaj" pri tistem fantku ne vrže s tira.


Pa še nekaj ...moja hči še pri dveh letih ne reče mami...me kliče po imenu in je , smrklje, ne morem prepričat da sem mamiuser posted image

< Sporočilo je popravil CUKRČEK -- 27.7.2006 9:47:12 >


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 9:45:33   
Anonimen
Ej, Pilar, jaz sem ravno pred dnevi gledala videosnetek mojega otroka, ko je bil star skoraj dve leti in pol. Plava po morju, zraven mene, ki stojim v vodi, pokaže na galeba in reče: Kaaaaaa in to tako nežno zapoje, da mi je kar toplo pri srcu. Tako da pri skoraj dveh letih in pol je še vedno bilo skoraj vse ka.
Iskreno, ne se sekirat. Mora biti še kaj drugega zraven, da tega fantka vozijo k logopedu. Ker poznam 2 otročka, ki sta začela govoriti še pozneje kot Tibor, pa zdaj v redu govorita.

(odgovor članu Pilar)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 9:48:44   
Pilar
Pol je še upanje, da je vse vredu. Hvaal Splišni za te vrstice, res sem to potrebovala.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 9:49:39   
Pilar
Pa še nekaj ...moja hči še pri dveh letih ne reče mami...me kliče po imenu in je , smrklje, ne morem prepričat da sem mami


O dobro ve, da si mami...samo ta kar fino hecauser posted image .....

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 9:50:58   
ZARA
Ja, sej Jančika tud pravi, da Vasja vse kliče mama in da ne govori ne vem koliko...pa bo zdej 4 avgusta star 2 leti...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 9:57:08   
eva1
Jaz poznam fantka ki je star 2.5 leti pa še nič kaj ne govori-pa kaj, bo že-jaz misli , da nima biti kaj narobe, ker razumejo pa vse, pa vse dosežejo z mimiko, tako da sej bo-vse ob svojem času! Sej shodijo tudi nekateri pri 8 mesecih, drugi pa šele pri letu in pol-nič se ne da pod prisilo!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 10:32:25   
Anonimen
nAM SO V SREDNJI PRI RAZVOJNI PSIHOLOGIJI RAZLAGALI, DA OTROK NE MORE DELAT DVEH STVARI HKRATI. čE SE BO UČIL HODIT, SE NE BO UČIL GOVORT.

sVOJIH NIMAM, TKO DA NE VEM...


Upsssssss. Kričim. Sorite.

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 10:33:58   
srki
Tvoj strah je odveč.

Verjamem, da ti je bilo testno, ko si videla tistega fantka in si potem takoj pomislila, da tudi s tvojim ni vse OK.

Poznam punčko, staro 26 mesecev, pa tudi še nič ne govori, samo par zlogov, naš pa kot strgan dohtar.

Eni prej, drugi pozneje, otroci se razlikujejo.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 10:42:34   
dskubin
Jaz mislim, da tvoj čisto v redu govori. Delala sem v vrtcu in vem, da je od otroka do otroka zelo različno. Imeli smo fantka, ki je v mali šoli govoril zelo zelo slabo, kot oni v jaslih. Pa je v enem letu naredil tak preskok, da ni blo za verjet. Pa smo sprva mislili: tega ne bojo v šolo spustili. IPri babici sem imela soseda, ki je spregovoril pri 5ih in pol, resno. prej je samo spuščal neke glasove. Oponašati pa je znal te glasove tako, kot jih mi ne bomo nikoli. Ko je bil žejen, je spuščal tak glas, da si prav slišal požiranje, kot bi kak žeje dedc pivo pil ;). In tudi Borut Pahor, naš gostobesedni politik, je baje začel govoriti šele pri 4ih, prej pa je samo z roko okoli zakal, je rekel, da ga je mamica itak vse razumela.

Poanta mojega dolgovezenja je, da se jaz na tvojem mestu ne bi preveč sekirala. Če bi zgledalo kaj narobe, bi vaju pediatrinja gotovo opozorila. Zato pa hodite na redne preglede, da otrokov razvoj spremljajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 10:50:40   
Anonimen
Nič se sekirat,ne morejo vsi bit mali klepetavci.Vse ob svojem času.
Napočil bo čas,ko ga boš prosila naj za minuto utihneuser posted image Prišlo bo obdobje ZAKAJ-jev.
No nekaj linkov:
http://www.z-zgn.lj.edus.si/Polzek/pdf/SPR_RAZVOJA.doc

(odgovor članu dskubin)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 10:55:57   
viv_
Naši se je pri dveh letih odprlo čez noč - prej ni bilo vse skupaj nič od nje (moja babi je že molila, da bo otrok sploh kdaj spregovoriluser posted image ), potem pa kar naenkrat...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 10:58:39   
Anonimen
No, recimo pri nas je pa začela res super govorit že pri 1,5 letih, smo bili vsi ponosni, kako napredno dete imamo, nakar se je ustavilo za skoraj pol leta. Ni in ni šlo, je pa vmes neverjetno motorično napredovala. Hočem reči, drži tisto, kar je rekla mislim da Splišni. Enkrat to, enkrat drugo.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 10:59:52   
Anonimen
Se opravičavam, ta briljantna teorija je zrasla na pikčninem0 zelniku.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 11:13:43   
Anonimen
Otroci so zelo različni, eni prej hodijo, drugi prej govorijo, tretji pa oboje počasi. Pri tej starosti, Pilar, ni nobene panike in tudi jaz verjamem, da se bo odprlo čez noč. Bolj upam, da podnevi, da ti ne bo ponoči blebetal v postelji user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 11:30:47   
Gina
Pri nas ni skoraj nič govoril do drugega leta. Je tudi mene že malo skrbelo, ker ta prava dva sta bila mnogo bolj zgodnja. No, potem se mu je pa kar naenkrat odprlo. Kot bi besede shranjeval nekje v sebi, pa niso mogle na plan. Meni se je resnično zdelo, kot da ne zna prav oblikovat ust, jezika, da bi tisti glas ven prišel. Niti trudil se ni. Tako da....ni panike. Malo še počakaj, pa bo.

Aja, drugače pa imajo pediatri nek test, kar se tega tiče. Meni je rekla pediatrinja, naj ga pridem testirat, če me bo skrbelo preveč - ampak ne prej ko pri dveh letih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 12:12:00   
Jančika_
Kot je rekla Zara - Vasja tudi ni ravno hud lingvistuser posted image . Od nedelje končno reče atauser posted image , na sporedu je še mama, dedi, baba, nini (bratec) in dudu. Pol se pa počasi neha, z izjemo oglašanja živali in raznih "ni, tam, tu". Čebuli pa nonštop nekaj, bere knjigice in poje pesmice, samo kaj, ko ga nihče nič ne razume...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 12:46:06   
Anonimen
Isto sem se sama bala pri Davidovih 19-ih mesecih, pa danes kar nekaj govori. Brez skrbi, to vse je čisto normalno. Je pa res, da ko enkrat vidiš takšnega otroka, tudi tebe zaskrbi. Sploh če potem bereš, da eni otroci znajo pri 24 mesecih šteti in celo abecedo...

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 13:38:39   
Anonimen
Kot so že ostale rekle. Ne se sekirat.
Jaz sem pri Blažu opazila, da enkrat napreduje fizično in enkrat psihično. Meja med napredkom zdaj enega zdaj drugega je bila skoraj kristalno jasna, da sem bila kar šokirana. Takrat ko se je učil hodit, je počel samo to in nič drugega, ko je shodil je dobil zob in potem tako dalje.
Tako da nič skrbi...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 13:49:44   
babylove
Moj sin pri dobrih 18m ne reče še nič, tudi mama ne. Prav zares.
Pa se nič ne sekiram user posted image .

Njegova sovrstnica v varstvu je med nogometnim prvenstvom govorila celo 'allez les bleus'. Moj pa nič, potemtakem že ni za njih navijal user posted image .

< Sporočilo je popravil babylove -- 27.7.2006 13:51:25 >

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 13:55:29   
mojč
Nič se ne sekiraj sej je tud Einstein govoru šele pri 4 oz 5ih letih pa je bil Einstein. Nisi povedala al je punčka al fantek tko da pravijo da so fantki počasnejši. Rok je star 15mesecev in govori vse že od 11 mesecev dalje in se vsi čudijo ker govori kot dohtar kar je zeeelo utrujajoče tako da zaenkrat še uživej. Mam pa kolegice ki sam upajo in čakajo kdaaaj bodo njihovi tko govorili in jim pravim isto kot tebi. Uživejte v tišini.user posted image

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 15:47:11   
tins
Njegova sovrstnica v varstvu je med nogometnim prvenstvom govorila celo 'allez les bleus'.


Ta je pa dobra!!!user posted image user posted image user posted image

No, moja bo tud zgleda Einstein user posted image - pri 14-ih mesecih še vedno več ali manj čebljamo v vseh možnih kombinacijah...

(odgovor članu mojč)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
27.7.2006 22:15:42   
Pilar
Po vaših postih sodeč imamo doma malega Einsteinauser posted image ...ne resno, hvala za vaše vrstice.

(odgovor članu tins)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Potrebujem iskren odgovor glede govora
28.7.2006 9:48:51   
Teni_
Teja pri skoraj 2 letih ni rekla drugega kot mama, ata, baba, pa ne vem, če je še bilo kaj drugega. Zdj pri 2,5 je pa ustavit več ne moreš. Pove vse. Sicer določene zadeve še po svoje, ampak glede na prej, je zdaj super. Je pa verjetno veliko prispeval vrtec. Oz. 100% je vrtec veliko prispeval.

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?