|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   šivi po cr vprašanje
9.8.2006 22:53:12   
KIRA
punce, sedaj pa imam jaz vprašanje glede šivov. in sicer sem imela 2 CR. pri prvem so me baje precej zdelali in imam znotraj vse v brazgotinah. ampak so  me šivi nehali bolet po 3 ali 4 mesecih. tud vleklo ni nič ali špikalo.
sedaj po 2 CR pa so me šivi boleli dobrih 7 mesecev, ne stalno , proti kraju bolj občasno. pol  pa samo, če sem se nepravilno obrnila itd... ob slabem vremenu me še vedno včasih vleče in špika, prav tako pred menstruacijo. kadar se preveč "pretegnem", me pa tud precej vleče. zadnje čase sicer manj, ampak vseeno dovolj da cvikam.

zanima me pa, kako dolgo se lahko to pojavlja - je to normalno??? ker moj g je v poporodnem pregledu rekel, da je vse o.k.user posted image poleg tega pa je pri sexu tud včasih bilo zelo neprijetno in prav boleče v prvih mesecih po porodu. kar dolgo nisem upala nič konkretnega delat - se pravi kakih položajev spreminjat, ker me je bolelo. zunanji šiv tudi, pa notranji tudi. včasih eden bolj, včasih drugi. pa direkt čutim, da me neka mišica tam dol vleče, da je bila orenk prerezana, pa se ni dobro zacelilo. je to možno ali si samo domišljam?

premišljevala sem, če bi delala kegljeve vaje, ampak dvomim, da bo kak učinek, ker me preveč boli. pa strah me je, da se ne bi še kaj dodatno poškodvala.  ne bi rada kaj narobe naredila, ker sem jih itak že pol pozabila. imam pa grozen trebuh, ki me ful moti, ker je velik, pa še povešen zaradi poroda. rada bi vsaj malo zmanjšala obseg, vsaj da ne bi bil taka "cota"  itd... pa ne vem, katere vaje lahko  delam, če sploh, ali pa naj raje še malo počakam?? mi lahko katera kaj svetuje? ima še katera take težave s šivi??

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: šivi po cr vprašanje
9.8.2006 23:41:59   
lstand
Kot da bi prebrala moje težave po drugem CR.  Po  prvem CR sem imela kar nekja časa bolečine, tudi šive  sem imela kot neke brazgotine, vendar je res vse bolj ali manj minilo po nekje 4 mesecih. Sedaj pa je minilo že 5 mesecev pa me še vedno vleče in ščipa, predvsem takrat ko je slabo vreme. Vleče pa me predvsem samo na eni strani. Včasih se že sprašujem če so me mogoče kje kaj narobe zašili??? user posted image  Po prvem me ni nič vleklo. Je pa res, da imam sedaj lepše in bolj nevidne šive. Glede trebuha pa je tako. Tudi jaz imam sedaj precej visečega in sem tudi kot neka "cota". S telovadbo še tudi nič nisem začela, saj se res malo bojim ampak imam namen v kratkem začeti, saj ne morem imeti takega trebuha ko bom šla nazaj v službo. Pri pregledu mi je G dejala da je vse OK. Torej se s tem tolažim. Vsekakor pa po mojem je prava rešitev za trebuh samo telovadba, predvsem trebušnjaki, ki pa jih lahko tenutno delamo zelo težko. Ne vem, tako mislim jaz. Upam da se bo še katera oglasila in kaj napisala na to temo.
LP

_____________________________

lstand

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: šivi po cr vprašanje
9.8.2006 23:54:59   
KIRA
tud mene je na eni strani bolj vleklo kot na drugi. ne vem, če boš imela čas, prosim preberi mojo zgodbo ( spodaj v podpisu imam link). rada bi vedela, če si morda tudi ti imela take izkušnje s CR - predvsem kar se operaterke po 2. CR tiče - njene izjave???
jaz zaenkrat še tudi cvikam in ne upam niti pomislit na telovadbo. sicer sem pa tud drgač "malo lena" in me je treba k temu priganjat. šivi so mi malo izgovor, ampak ker se zavedam situacije in me trebuh ZARES zelo moti,, že do nevzdržnega, bom morala začet izvajat kake vaje...

hvala za tvoj odziv. user posted image user posted image user posted image   še posebaj, ker  je to tvoj 1. post. user posted image user posted image user posted image user posted image POZDRAVLJENA NA RR!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lstand)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: šivi po cr vprašanje
10.8.2006 11:11:19   
Anonimen
Kira, meni se še po 4 letih in pol večkrat tako naredi, da me zaboli, če vstanem s hrbta, posebno pred M. Pa tudi drugače sem in tja kdaj. Sicer ne vem, če je to v redu, jaz sem za enkrat še živa.

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: šivi po cr vprašanje
10.8.2006 22:20:01   
MojcaG
jaz pa nimam nobenih težav po cr.. rezana sem bila navzgor, kar nekaj časa okrevala, me je ob vsakem vstajanju bolelooo kot user posted image ...  zdaj pa kot da ni bilo operacije. 
očitno imam res srečo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: šivi po cr vprašanje
10.8.2006 23:17:51   
bobek05
zdaj me je pa konkretno postalo strah... user posted image  za samo imam 1 porod - CR in čez pribl. 2 leti planirava spet naraščaj... sicer mi je bilo rečeno, da imam 50/50 možnosti za naraven porod, ampak so mi namignili, da pri meni bolj vleče na (ponovni) CR...  user posted image  user posted image

zdaj me pa skrbi, ker po tem CR sem dokaj hitro okrevala, brez posebnih težav (no, nič drugače kot ostale po CR bi rekla).. od CR je minilo skoraj 14 m, na sredini ureza imam še vedno rdečo, vendar ni boleče in me ne srbi... kakšno je stanje od znotraj ne vem - predvidevam da OK, če ne bi me kaj bolelo... so mi pa rekli, da sem med OP precej krvavela in tudi skoraj omedlela, ko bi morala zvečer vstat

itak se mi bo videlo celo življenje, ampak če bi prišlo do drugega CR, pismo, da bi potem še OBČUTILA celo življenje neko trganje, zbadanje, pikanje.... madonca, tega pa res ne bi rada.... user posted image  user posted image

je tukaj gori katera mamica, ki ima za sabo 2, 3 CR, pa nobenih "posledic"??? user posted image  

p.s.: jaz se tudi ne morem znebit "nosečniškega" trebuha user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu MojcaG)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: šivi po cr vprašanje
10.8.2006 23:22:36   
KIRA
sej sem tud jest še živa. ali pa misliš da ti pišem iz oblakov??? user posted image user posted image user posted image

hec na stran. a si ti delala kake vaje spliš??? ali raje ne. pa te tud kaj "vleče"????

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: šivi po cr vprašanje
10.8.2006 23:29:47   
Anonimen
Bobek, saj ni tako hudo. Saj večinoma sploh ne boli, samo kdaj pa kdaj.
Kira, ne, ne vleče me, vsaj po moje, da ne, ker ne vem, kaj sploh misliš s tem.user posted image  Mene kar konkretno zaboli, ko hočem s hrbta vstati, ali pa npr. kihnem leže na hrbtu. Tisto je sploh lahko grozno. Ampak kdo pa ima čas misliti na to, kaj ga kje boli, a ne? Jaz pomislim tisto sekundo, ko me zaboli, stisnem zobe, mogoče kdaj malo zakolnem, potem pa gremo dalje v nove zmage.user posted image

Aja, še vaje. Ne, vaj nisme delala, ker nimam pojma, kakšne vaje imaš v mislih. Mene se je fizioterapevtka v porodnišnici izogibala kot hudič križa. Ne vem zakaj.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 10.8.2006 23:30:58 >

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: šivi po cr vprašanje
10.8.2006 23:35:24   
KIRA
ma mene je pa utrujala s tem usranim keglom. tist noge dviogvat je še nekaj šlo, ko je blo pa treba skašljat, sem pa mislila da bom crknla.

za vaje pa zato sprašujem,če ima kera kako drugi odejo - ne trebušnjake. ne bi se rada še kaj "poškodovala" notri, ker itak že cvikam, pa me boli. vleče me pa kita oz. mišica - kot da bi jo kdo potegnu. to pa boli. šivi sami mislim da ne. oz. včasih kateri pika. ma to je vse tako čudno. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: šivi po cr vprašanje
10.8.2006 23:51:20   
bobek05
KIRA, bi ti svetovala, da greš do G, ampak ker ti pravi, da je vse OK, si probaj zrihtat še kakšno mnenje... razloži, da te boli, pa da prvič ni tako dolgo itd.

Vsaj kakšen nasvet glede vaj bi ti lahko dali...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Imena za fantke in deklice, ki pomenijo lj...
Veliko staršev ime za otroka izbira glede na njihov pomen in med lepšimi je zagotovo ime, ki v svojem pomenu nosi ljubez...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?