|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Okrevanje po CR
13.7.2006 8:36:26   
Anonimen
Torej - končno mi je jasno, zakaj taka razlika pri okrevanju po carskem rezu.

Vedno sem mislila, da je to pač odvisno od praga bolečin človeka, od organizma, ki je pač različen od človeka do človeka. Pa ni čisto tako.
Zdaj mi je končno jasno, zakaj sem jaz bila tako boga, da še najmanj 3 tedne nisem mogla sama okoli hodit, da o bolečinah več kot 14 dni po CR ne govorim.

Včeraj sem namreč prebrala v eni reviji, da je to odvisno od tega, kako dolgo so trajali popadki pred posegom. Torej najhitrejše okrevanje je po elektivnem carskem rezu, kjer je maternica pred posegom bila nedotaknjena. Naprej je pa dolžina okrevanja odvisna od tega, koliko časa so trajali popadki pred posegom, koliko je bila maternica prej že razbolela.

Prav zanimivo, sem vesela, da končno vem, zakaj sem jaz bila tako nenormalno boga.

< Sporočilo je popravil Splišni -- 13.7.2006 8:41:59 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: v okrevanju po carskem rezu. Jaz najmanj ...
13.7.2006 8:37:32   
ZARA
Ekskjuz mi?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: v okrevanju po carskem rezu. Jaz najmanj ...
13.7.2006 8:40:50   
Bubamaraa
user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: v okrevanju po carskem rezu. Jaz najmanj ...
13.7.2006 8:42:28   
Anonimen
Ja, ja, saj sem že popravila.

(odgovor članu Bubamaraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Okrevanje po CR
13.7.2006 8:44:10   
Anonimen
Ne vem, zakaj ni popravilo naslova. No, sem ga še enkrat. Ekskjuz mi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: v okrevanju po carskem rezu. Jaz najmanj ...
13.7.2006 8:44:28   
Bubamaraa
Sedaj je pa tudi meni bolj vse jasno......ker jaz sem mislila, da ne bom preživela CR in da se ne bom nikoli na noge postavla.......

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: v okrevanju po carskem rezu. Jaz najmanj ...
13.7.2006 8:45:34   
cmokec
Ta teorija je čisto možna. Jaz sem imela sem ter tja kak popadek pred CR in sem brez bolečin odkorakala domov. Edino bolj puklasto sem se držala zaradi šivov.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: v okrevanju po carskem rezu. Jaz najmanj ...
13.7.2006 8:53:00   
ZARA
Lahko da je res...Jst nisem imela nič popadkov in nič večjih problemov po CR...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: v okrevanju po carskem rezu. Jaz najmanj ...
13.7.2006 8:55:28   
urška76
Mogoče, sam jest sem bla cel dan na umetnih popadkih, pa vseeno nisem imela problemov po CR.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: v okrevanju po carskem rezu. Jaz najmanj ...
13.7.2006 8:58:41   
Anonimen
Jaz sem imela prej dva dni svoje popadke, sicer blage, potem od od 7. ure zjutraj do 16. ure umetne, ampak HUDE, se mi je že bledlo. Poti v operacijsko se sploh ne spomnim.
Urška, a pa si ti imela hude, ti je močno prijelo?

(odgovor članu urška76)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Okrevanje po CR
13.7.2006 9:24:43   
kofetek2010
mene je takoj po CR bolelo kot 1000 user posted image  (sem dobila max dozo proti bolečinam, zato tisti dan nisem smela dojit) in še enih 14 dni doma, potem pa je bilo boljše user posted image  

sem pa imela popadke že prej, vendar ne nekih močnih, mogoče sta bila 2 bolj močna, a še vedno ne ful user posted image  

sem pa imela urgentni spinalni CR

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: v okrevanju po carskem rezu. Jaz najmanj ...
13.7.2006 9:26:01   
eva1
Ja možno da je to ena od teorij, vendar pomoje ni vse od tega odvisno! Moja cimra je bila tudi 2 dni v porodni predno so se odločili za CR, pa je bila takoj na nogah, tudi večjih problemov ni imela!
Recimo pri drugih operacijah, recimo slepič-pred operacijo vedno boli, ker se ga neurentno le redko operira, pa nekateri so takoj ok, drugi spet rabijo par dni, da lahko vsaj malo fakunkcionirajo nazaj...al pa pri programskih operacijah-nima noben bolečine, prenaša pa jo vsak drugače...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: v okrevanju po carskem rezu. Jaz najmanj ...
13.7.2006 9:28:11   
diva 4
Jaz sem imela dvakrat CR.Prvič so mi sprožili porod  zato , ker je mala hirala v meni.Sem imela 12 ur ful močne umetne popadke , tak , da so že babice hodle okrog čisto zelene in obupane , saj zdravnica ni dovolila zmanjšati popadkov.Ker po 12ih urah nisem bila nič odprta so mi urgentno naredili CR.Po 8ih urah sem sama šla na wc in se tudi umila,  po enem tednu ni bilo več bolečin .Po drugem - elektivnem CR (brez vsakršnih popadkov) , pa sem bila veliko bolj boga.Še sedaj , 13m po porodu , me večkrat boli .Pa ne tam kjer so šivi zunaj na koži ampak nekje v notrnjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
13.7.2006 9:40:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu diva 4)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: v okrevanju po carskem rezu. Jaz najmanj ...
13.7.2006 9:44:56   
urška76
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz sem imela prej dva dni svoje popadke, sicer blage, potem od od 7. ure zjutraj do 16. ure umetne, ampak HUDE, se mi je že bledlo. Poti v operacijsko se sploh ne spomnim.
Urška, a pa si ti imela hude, ti je močno prijelo?


Kaj pa vem, pred EA so bili že kar hudi, me je močno bolelo, potem mi je pa tud anestezistka rekla, da sem imela zelo močne popadke, da bi bila brez EA zelo boga. Mogoče mi je pa EA prihranila večje probleme po porodu.
Sem pa flašo popadkov dobila malo pred deseto, potem mi je babica do dveh vsakič mal povečala dozo (sem bila baje preveč sproščena user posted image ), no ob štirih popoldne sem pa dobila EA in je bilo konec bolečin. Pa ponavadi imam visok prag bolečine, tako da je bilo res že hudo, ko sem rekla, da je čas za EA.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Okrevanje po CR
13.7.2006 10:46:43   
karinka
Ja to bo najbrž kar držalo. Jaz sem imela zaradi eklampsije elektivni carski rez, in moram reči da me po sami operaciji res ni bolelo. Je pa res da sem imela zaradi eklampsije po porodu toliko večje težave.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Okrevanje po CR
13.7.2006 12:03:25   
živa
Splišni, jaz sem tudi slišala za to terijo. No, pri meni drži: elektivni CR, ko sem naslednji dan vstala, me je sicer precej bolelo, ampak potem sem DOKAJ normalno funkcionirala, po dveh tednih pa sploh brez večjih bolečin.

Meni je bilo v porodnišnici najhuje otroka vzet ven iz posteljice in ga prestavljat iz ene na drugo stran pri dojenju. Vstajanje, usedanje in vzdigovanje je trajalo približno pol ure, dojenje pa maksimalno 15 minutuser posted image . Ko sem prišla domov in mi je mož nosil in prestavljal otroka, se mi je zdelo, da sem v nebesihuser posted image !!! 

Se mi pa vseeno zdi, da sem zelo "poceni" prišla skozi. Čeprav nisem imela izbire in jo tudi pri naslednjih porodih žal ne bom imela. Sem imela pa spinalno analgezijo (pa še moj dragi je bil zraven), tako da sem bila po operaciji čisto prisebna.

Lp,

živa

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Okrevanje po CR
13.7.2006 13:37:47   
cebelicamaja
imela sem najprej 4 ure močnih popadkov, pa potem še v porodni 8 ur user posted image popadkov. po carskem rezu sem bila kot rožica. no, saj je bolelo, samo nič groznega.

lp, maja


_____________________________

Mi trije smo od 12.3.06 najboljši par.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Okrevanje po CR
14.7.2006 13:53:20   
MojcaG
meni so v 14-ih dneh šestkrat sprožali porod, ves čas popadki, nič odpirala. na koncu je bila že panika, urgentni cr, na srečo vse vredu. bolečine pasje prvi dan, in okrevala sem res počasi, vendar v treh tednih sem bila ok. je pa res, da sem ves ta čas po prihodu iz bolnice intenzivno počivala - kaj drugega nisem mogla.

(odgovor članu cebelicamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Okrevanje po CR
14.7.2006 14:27:11   
Dashenka
Ne vem no.
Mene so umetni opadki zvijali več kot 12 ur, pa sem bila po CR kar hitro nazaj "v  formi".
"Našopali" so mi jih na par minut, pa sem se še vedno odpirala po milimetrih in ne centimetrihuser posted image .


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Okrevanje po CR
14.7.2006 15:42:41   
DEJANA
Hvala enako, tudi jaz sem se odpirala po mm in s pomočjo hudih umetnih popadkov. Trajalo je več kot 12 ur, pa so naredil CR. Prvi dan sem že hodila in 8. dan domov šla praktično brez bolečin.... tudi sedaj me nič ne 'matra' (trkam)...

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Okrevanje po CR
14.7.2006 15:58:39   
mojčika
O ja tudi jaz vem, kako je to, 20 ur popadkov, zadnjih 8 še dve dozi umetnih, potem pa carski, ki sem ga z EA čutila, čisto res in so me potem raje uspavali, ker nisem imela več moči, groza, jaz sem se v bolnici komaj priplazila do WC-ja, pa še kakati nisem upala še dolgo, po prihodu domov, me je mož še kake 14 dni vzdigoval s podtelje. Potem je še kar bolelo bolelo, pa sem šla k dohtarju, pa je rekel, da mi je intenziven porod potrgal trebušne mišice, pa še maternica se mi nis krčila, pa je že 3 mesece mimo.

Je razlika in huda, malo pa tudi od tega, kako naredijo.

Je pa mimo, a ne.

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu DEJANA)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Okrevanje po CR
15.7.2006 7:25:57   
Minka Pobalinka







Jaz sem imela elektivni CR, vstala sem že nekaj ur po posegu. Bolelo je, ampak se je dalo preživet.. no 5 dni po posegu sem šla domov s popolnoma zaceljeno rano (imela sem notranje šive), bolelo je še kakšen teden in potem sem bila že skoraj 100% fit. Danes ( 8 m  po porodu) se mi rana sploh ne vidi več, oz. moraš res dobro pogledat, da vidiš kje je rez... Skratka - takole bi komot rodila vsak mesec enkrat.. user posted image

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Okrevanje po CR
15.7.2006 7:28:24   
Minka Pobalinka










Vedno sem mislila, da je to pač odvisno od praga bolečin človeka, od organizma, ki je pač različen od človeka do človeka. Pa ni čisto tako.
Zdaj mi je končno jasno, zakaj sem jaz bila tako boga, da še najmanj 3 tedne nisem mogla sama okoli hodit, da o bolečinah več kot 14 dni po CR ne govorim.



Splišni jaz sem se 14 po porodu vsedla v avto ( sama ) in šla v Ljubljano v šoping za user posted image .. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Okrevanje po CR
16.7.2006 0:21:24   
Bonnie_RR
Mogoče pa je res kaj na tem...

Jaz sem imela elektivni CR, prej nobenega popadka (no, zjutraj naj bi CTG nekaj zaznaval, ampak jaz nisem ničesar čutila), po CR sem se isti večer že tuširala in šla na wc (seveda s pomočjo sestre). Bolečine so tudi kmalu izginile, tako da sem okrevala zelo hitro in brez problemov.



_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Minka Pobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?