|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Presnojedka
24.3.2009 12:49:37   
Lilita
zanima me, če je katera izmed vas presnojedka? Morda celo 2.user posted image ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Presnojedka
24.3.2009 14:23:50   
niwaj
Kaj pa je to??? Žal ne poznam te besede... user posted image

(odgovor članu Lilita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Presnojedka
24.3.2009 15:16:03   
Lenck
presnojedka je ženska, ki je le presno (= surovo, toplotno neobdelano) hrano - sadje, zelenjavo, oreščke...

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Presnojedka
24.3.2009 19:44:19   
Njuškalo
Nisem čisto, delam na tem. V glavnem pa kar poznam presnojedstvo, tako, da, če te kaj zanima in bom vedela, ti povem.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Presnojedka
25.3.2009 14:52:30   
niwaj
Torej vegeterjanec, ki lahko je biftek? 

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Presnojedka
25.3.2009 14:57:16   
Lenck
user posted image ne, je le presno hrano, ki ni živalskega izvora

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
25.3.2009 15:00:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu niwaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Presnojedka
26.3.2009 20:08:40   
karin412
Mislim, da ni priporočljivo presnojedstvo med nosečnostjo-ker gre za pospešeno čiščenje telesa matere in gredo strupi na otroka. Če hočejo hormoni pravilno delovati, rabijo beljakovine, ali rastlinske-kuhan grah, fižol, leča, čičerika, bob, ali meso, kar pa pri presnojedstvu ne more biti.

Mogoče bi bila kaka ženska, ki je že recimo 10 let presnojedka, noseča, samo kolikor sem prebrala članke od Marjana Videnška, dolgoročno 100% presnojedstvo še za navadnega človeka ni več priporočljivo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Presnojedka
27.3.2009 8:10:25   
Bety11
Kolegica, ki si izbrala "presnojedstvo"...

Pojdi na stran www.presni svet. in tam so nasveti, izkušnje, recepti....

Jaz sem bila presnojedka pred nosečnostjo več kot 6 mesecev in sem se odlično počutila. Med nosečnostjo, pa se ne upam......

Srečno!

(Presnojedci so tisti, ki uživajo samo presno hrano. Nič kuhanega, nič živalskega.... To je življenje v Božjem raju, samo sadje in zelenjava....)

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Presnojedka
8.4.2009 15:18:08   
tanja1980
Hmmm,

jaz mislim, da ni pametno. Ne glede na strupe itd itd, je fajn, da se vnaša čimbolj raznoliko hrano, da je otroški organizem navadi na vse zivo. Jaz sem bila na bioresonančni dieti preden sem izvedela, da sem noseče (nisem jedla bele moke, mleka itd itd, imela krasne lase, nohte, kozo) ko sem pa izvedela, da sem noseča pa sem začela vse jest. Ker sem slišala, da znajo bit otroci mater, ki ne jedo vsega, bolj alergični, bolj občutljivi. (tut poznam par primerovosebno) Sedaj sem v 30t, moji lasje se cepijo, nohti so obup, kjub temu, da sem kao noseča in bi morali biti oh in sploh...

SPloh pa v nosečnosti rabiš več proteinov, ki jih s presno hrano malo težje dobiš v takih količinah. Sama sem ze cisto obupana, ker ce ne jem mesa vsak dan za kosilo, sem takooo lačna, da bi lahko vola požrla.

Vsaj med nosečnostjo po mojem ni pametno bit preveč pameten...se pač prilagodiš....in ješ po malem vse:)

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Presnojedka
8.4.2009 15:46:15   
Lenck

IZVIRNO SPOROČILO: tanja1980

Hmmm,

jaz mislim, da ni pametno. Ne glede na strupe itd itd, je fajn, da se vnaša čimbolj raznoliko hrano, da je otroški organizem navadi na vse zivo. Jaz sem bila na bioresonančni dieti preden sem izvedela, da sem noseče (nisem jedla bele moke, mleka itd itd, imela krasne lase, nohte, kozo) ko sem pa izvedela, da sem noseča pa sem začela vse jest. Ker sem slišala, da znajo bit otroci mater, ki ne jedo vsega, bolj alergični, bolj občutljivi. (tut poznam par primerovosebno) Sedaj sem v 30t, moji lasje se cepijo, nohti so obup, kjub temu, da sem kao noseča in bi morali biti oh in sploh...

SPloh pa v nosečnosti rabiš več proteinov, ki jih s presno hrano malo težje dobiš v takih količinah. Sama sem ze cisto obupana, ker ce ne jem mesa vsak dan za kosilo, sem takooo lačna, da bi lahko vola požrla.

Vsaj med nosečnostjo po mojem ni pametno bit preveč pameten...se pač prilagodiš....in ješ po malem vse:)


Jaz pa ne jem mesa, pa se moji nohti ne cepijo, čeprav so se sicer dolgo mi, otrok lepo raste, lasje so košati... še dlake mi rastejo kot nore, ne samo lasje user posted image Beba pa sploh raste več kot odlično user posted image

Hočem samo povedat, da nikjer ne piše, da moraš jesti VSE, da bi bilo ok - samo dobiti pač moraš vse potrebne snovi. To dvoje pa se razlikuje. Marsikatera vsejedka ne dobi dovolj vseh potrebnih snovi, in marsikatera, ki se prehranjuje na kak drug način (ne je tega ali onega), lahko vseeno dobi vse.
Osebno sicer presnojedstva sicer ne bi priporočila, a to je pač moje osebno mnenje, kot verjetno katera druga meni moje brezmesne prehrane ne bi, verjamem pa tudi, da se oseba, ki se tega loti, precej pozanima in tudi bolj premišljeno prehranjuje. Upam vsaj.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu tanja1980)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Presnojedka
13.5.2009 19:09:44   
aromaja
Lilita...pomoje bi ti bolj koristilo, če bi na kakem presnojedskem forumu povprašala o morebitnih nosečkah. Če dobro govoriš angleško, pobrskaj malo po kakem tujem forumu, kjer je več ljudi, z dolgoletnimi in bogatimi izkušnjami s presnojedstvom. Če ješ uravnoteženo, sadje, zelenjavo, različne oreške...ti pomoje ničesar ne bi smelo manjkat. Moraš pa vedeti, kaj jesti za določena hranila. Pomojem pa ni pametno, da bi se s takimZ prehranjevanjem začelo šele v nosečnosti. Ker če ne veš dosti o tem, lahko delaš napake in s tem škodiš sebi (otrok si bo že iz rezerv dobil kar rabi in mu ne bo pretirano hudega).




(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Presnojedka
27.6.2009 16:52:36   
čebelca2
jst nisem ravno presnojedka v strogem pomenu besede, se pa trudim jesti čimveč surove hrane, tudi tiste živalskega izvora, npr mleko, ker sem doma v bližini kmetije (z zanesljivim poreklom) hodim nekajkrat tedensko po mleko in ga pijem surovega, enako meso (pršut... to je dejansko vse presno, saj je le sušeno in ni toplotno obdelano), enako jajca - surov jajček v naribana jabolka in skuto ter žlička medu (prava bebi hrana). zelo okusno. te vrste hrane sem se v nosečnosti povsem odpovedala v surovi obliki, prisegam pa na velike količine sadja in zelenjave, sveže, če je možno neškropljeno in dobro oprano so izvrstni viri hranilnih snovi za vsakega, še posebej pa za nosečnico, tudi študenstka hrana, še posebej lešniki in mandeljni so zelo zdravi. mislim da naše zdravstvo da povsem premalo povdarka na pomen hrane (predvsem na uživanje sadja in zelenjave), ker je la ta v 80% zdravstvenih težav in bolezni. samo kuhana in termično obdelana hrana povzroča zakisanost telesa, zakisanost telesa pa je odličen vir za pospešeno rast rakavih celic (pa tudi ostalih težav). Zato kadar ne utegnete ali vam razne situacije ne omogočajo uživanje sadja in zelenjave si pripravite vodo z limono, limona je sicer kisla, vendar v našem telesu deluje bazično uravnava ustrezno kislo/bazično ravnovesje telesa.

(odgovor članu aromaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Presnojedka
27.6.2009 18:20:24   
eva1
Ne vem kako je to kaj pametno-vsaj dolgoročno ne...sem mnenja, da z zelenjavo pač ne vneseš vsega v telo..kot drugo..beba se že lahko dobro razvija, vprašanje pa je koliko bo otrok imel  hemoglobina v krvi, sladkorja...kak bo odporen...

Čebelca2-kaj ti še nikoli nisi slišala, da se tuberkoloza prenaša z svežim mlekom, s svežimi jajci salmonela...pa še bi lahko naštevala...sicer pa kakor komu paše...

Najbolj od vsega pa me boli to, da ponavadi vegeterjanci, presenejodci...ne omogočijo polne prehrane otrokom, ker tega enostavno ne jedo in ne kuhajo doma...naj se človek sam odloči...

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?