|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jok pred spanjem
20.10.2006 15:14:42   
TiaSara
Pri nas je bilo spanje od nekdaj problem, ker mali ni NIKOLI zaspal sam brez zibanja ali kakšne druge pomoči. Smo se pač malo več nosili, pa je šlo. Sedaj pa že kakšen teden tudi to ni več v redu. Ko je ravno na tem, da bo zaspal - očki že lezejo skupaj, se začne dreti in zvijati v naročju. Približno zadovoljen je samo, če ga dam takrat na jošk. Star je pa skoraj 5 mesecev. Ima katera kakšno idejo kje je finta in kako ga tega odvadit? Ker kar v nedogled se pa ne bo dojil, kaj pa potem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jok pred spanjem
20.10.2006 17:22:41   
jazz
Sedaj se je najbrž šele začelo...zobki bodo počasi na vrsti. Saj bo.....čez par mesecev bolje,kaj češ moj je tudi bil tak

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jok pred spanjem
20.10.2006 18:08:15   
ElaM
Moja (3,5m) je ista. Zaspana, očki že čist skupaj, ko je ravno na tem, da bi zaspala pa jok. Včasih imam občutek, kot da bi se bala zaspat.user posted image  A tvoj tud deluje tak nervozen preden zaspi?
Jaz jo pestujem tolk dolgo, da zaspi, potem pa jo dam v posteljico. Res ne vem, kaj bi pomagalo.

_____________________________

:)

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jok pred spanjem
20.10.2006 18:16:20   
TiaSara
Ja Irmy, tudi jaz imam včasih občutek, kot da se boji zaspati - ne vem, ali se mu kaj takega sanja ali pa samo noče nič zamuditi user posted image

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jok pred spanjem
20.10.2006 20:27:30   
sisi80
Še ena s podobnim problemom. Mogoče je pri nas bilo krivo to, da je vedno zaspal pri hranjenju, torej v naročju. Zdaj pa je drugače in se boji zaspati. Z vztrajnostjo sem dosegla, da zaspiva v posteljici, vendar kar s težavami. Preden zaspi je nervozen, opleta z rokami, včasih joka in nato zaspi, vendar vedno manj. Zdaj počasi že velja, da ga božam nad učkami in počasi zaspi. Je pa kar treba živce imet.

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jok pred spanjem
20.10.2006 20:42:34   
Anonimen
js svoje nism nikol nosila nobene. fliknla sem jo v pojstlo dudo v usta pa eno plišasto žvau zravn obraza da se je tišala. tut če je mal pojokala sem jo mal pustila in tko mi obe še zdej zaspita!

(odgovor članu sisi80)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jok pred spanjem
20.10.2006 22:01:46   
puncica
Spanje otrok se ful hitro spreminja, danes ti lepo zaspi sam, jutri boš morala z njim ne vem kolk dolg hodit pa nosit, tud pri nas je zadnje cajte sprmemba, star pa je skoraj 6 m, on pač ne bo več sam zaspal, prej pa brez problemov, sem ga podojila, se je lepo na bok ulegel in zaspal, zdej pa dretje, se mi zdi da kr ne zna več zaspat. Probaj različne načine, pa boš vidla kaj mu trenutno ustreza. 

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jok pred spanjem
20.10.2006 23:17:26   
ČebelicaMaja
Pri nas je pa ravno obratno- prej nikakor zaspat brez zibanj, kričanja, zvijanja, oh joj, sem bla skoraj bolj zmatrana kot ona (tega, da bi jo dala in pustila v posteljci, da joka, si nisem mogla privoščit, ker je bilo še huje), ko je zaspala sem bla skoraj bolj utrujena, kot ona user posted image  ampak sedaj se je pa začelo počasi umirjat (6m), počasi se navaja, da je po kopanju na vrsti flaška, potem jo položim v zakonsko posteljo, ji dam medvedka in dudo, malo šuškam, malo jo pobožam, zapojem in počasi pade v sen brez joka in histerije; sicer rabiva cca 30 do 45 min., ampak nama vsaj rata...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jok pred spanjem
21.10.2006 11:08:06   
mojca75
Slišala sem eno razlago: otroke je strah zaspat, ker ne vejo da ko se bodo zbudili bo še vedno mamica ob njih pa vse bo isto, sam mal bl spočiti bodo! Zato jokajo, naša tudi, ne vedno, kdaj pa pa čeprav je že čista koma, predvsem se to dogaja popoldan, dopoldan in zvečer večinoma ne, se pa kdaj tudi prebudimo z jokom - hiude sanje

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jok pred spanjem
23.10.2006 23:56:06   
jeremicn
Jaz sem na zacetku svojega malcka tudi pestovala, nesla okoli in trajalo je dolgo da se je umiril in zaspal. Potem je ocka predlagal da ga pustimo samega v posteljici da se sam umiri in zaspi. Seveda je jokal, in jaz sem ga takoj hotla uzeti, ampak sem poslusala ocka in pocakala kakih 10 min in jok je minil in otrok je zaspal. Potem jutri spet isto, sam da ni jokal 10 min ampak samo 2-3 min. In cez par dni smo ga samo dali v posteljico in se je sam umiril in zaspal. Opazila sem da ne joka pred spanjem ce ga pravocasno dam v posteljico, in tam se lepo umiri in zaspi sam. Fajn ga opazujem in ko vidim da je sapan ga takoj dam v posteljico. Zdaj samo tako lahko zaspi.

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jok pred spanjem
24.10.2006 13:46:18   
monika30
Tudi meni se zdi, da se moj boji zaspati.
V naročju ne zaspi oziroma se itak zbudi, ko ga dam v posteljico. Pol pa skoz pogleduje, če sem jaz zraven. Jaz ponavadi sedim zraven posteljice in ga božam.
Naš se tudi med spanjem podnevi večkrat zbudi (tudi 5x) in zajoka, sem najprej mislila, da ga zvija,ampak se mi zdi, da zato, ker ni nikogar zraven. Ko pridem, se pomiri in zaspi naprej. In tako v nedogled.
Pa sej bo menda enkrat boljš.

(odgovor članu jeremicn)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jok pred spanjem
24.10.2006 14:05:20   
Miss Piggy
Naš je pa na začetku fajn spal, če se je zbudu, je zaspal naprej pri meni v postelji, v glavnem- naspali smo se.
Pri šestih mesecih pa ne spimo več. Začel se je z zobki, pol je bila ena virozca, v glavnem zdaj se mi budi vsakih 15 minut včasih, ne žejen, ne lačen, ne pokakan,... tud če ga h seb dam ne pomaga, kar neki brca se zvija in joka.
Včasih morava enostavno sred noči v dnevno sedet. Pol pa neha jokat.
Upam, da bo kmalu bolje, če ne bom pouser posted image la!

(odgovor članu monika30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jok pred spanjem
24.10.2006 15:58:05   
natalia
Spanje otrok se ful hitro spreminja, danes ti lepo zaspi sam, jutri boš morala z njim ne vem kolk dolg hodit pa nosit, tud pri nas je zadnje cajte sprmemba, star pa je skoraj 6 m, on pač ne bo več sam zaspal, prej pa brez problemov, sem ga podojila, se je lepo na bok ulegel in zaspal, zdej pa dretje, se mi zdi da kr ne zna več zaspat. Probaj različne načine, pa boš vidla kaj mu trenutno ustreza.


se pa kar podpišem pod tale post!user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Miss Piggy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jok pred spanjem
24.10.2006 16:47:12   
TiaSara
Hvala vam punce. Sicer sem sprobala že vse možno. Tudi jokat sem ga pustila - samo enkrat, ker je bilo prehudo. Ni jokal 10 minut ampak skoraj pol ure (pa sem bila skoz zraven in ga tolažila), potem je zaspal in hlipal še v spanju, nato se je zbudil po 15 minutah in še naprej hlipal... Mislim, da tega ne bom več ponovila, če ne bo to čisto edina varianta.
No pa bomo že nekako, saj ko bo šel v šolo bo že znal sam zaspati, ne?

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jok pred spanjem
24.10.2006 19:09:36   
ElaM
TiaSara, jaz sem danes poskusilanaslednje,  sva šli skupaj spat v zakonsko posteljo. Sva se stisnili, jaz sem se naredila, da spim, tamalaj je malo pojokala, prijela sem jo za roko in je takoj zaspala. Spala je 3 ure.user posted image
Verjetno jih je res strah un rabijo bližino.

_____________________________

:)

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?