|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 20:53:15   
mluna
Ojla!

No če mi lahko katera pove, kaj vse dajete jesti 7-mesečnemu otroku.
Meni se zdi da je vsak dan isto.
No ponavadi zjutraj še ziza, pol kako Milupino ali bebi ali DM kašico, za kosilo juhico iz Brokoli, korenja, krompirja, popoldan pa sadje ( največkrat jabolko in banano) zvečer pa spet kašico, pa zizo.
No flaške naš mali soploh noče. Aja pa med obroki za žejo tud kal ziza.
LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 20:59:37   
tajtaja
Ja, čist tak je tudi pri nam. Pa se mi tudi zdi malo monotono.
Nevem, če bi že lahko kakšno skutko zmešala z sadjem, ali jogurt...user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu mluna)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 21:03:39   
mluna
sem vidla pr Hippovih kašicah omenjeno skuto pri 7 mesecih.
Kaj pa jogurt, pa Fruchtverge??

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 21:05:35   
tt79
Js skutice in jogurte po priporočilu pediatra dajem že od  petega meseca dalje...ful jih ma rada. Za kosilo je tudi že malo mesa zraven zelenjave...
Moja je stara 5, 5 meseca

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 21:06:36   
Anonimen
jogurte, skute, meso, vso zelenjavo in sadje, piškote, kruh, ma skoraj vse kar jem sama, razen kravjega mleka, pretirano umetnih zadev, jajc

(odgovor članu mluna)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 21:12:52   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

jogurte, skute, meso, vso zelenjavo in sadje, piškote, kruh, ma skoraj vse kar jem sama, razen kravjega mleka, pretirano umetnih zadev, jajc


Jaz sem mu dajala približno isto...

Lp

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 21:17:49   
mluna
Kaj pa sadni sokovi- npr. FRUTEK?  A ga že kaj dajete?? Pa če, kolk???

Kaj pa pomarančni sok?? Sedaj se bodo začele pomaranče? Sem slišala da če daš par kaplijic pomaranče med banane da pol ne zapira?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 21:21:49   
eya
Pri nas je približno tako:
-ob 7ih dojenje
-ob 9ih sadna kaša (banana, jabolko, hruška, suhe marelice, slive, melona, nektarina)
-ob 12ih dojenje
-ob 14ih zelenjavna kaša (cvetača, korenček, krompir, melancani,koleraba, bučke, brokoli, grah, riž, polenta, meso)
-potem sledi parkrat dojenje
-ob 19ih mlečna riževa kašica
-pred spanjem dojenje, pa še ponoči 1x dojenje

Seveda sadje in zelenjava so različne kombinacije, ne vse naenkrat.
S skutami in jogurti bomo začeli po 8. mesecu, ravno tako z glutenom, z rumenjaki pa verjetno kmalu... Vse to uvajam tako po nasvetu naše pediatrinje.

Pa saj ne rabiš hitet, naj se lepo navadi teh okusov, saj bo 1,2,3 lahko jedel že vse, kar si bo zaželel. Jaz tudi vsako jutro jem čokolino, pa se mi ne zdi nič monotono, ker mi je pač dober... Če je malemu ta hrana, ki jo pripravljaš všeč, je čisto ok tako.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 21:23:36   
tananejka
Naša punca rada je:

Jogurti, mlečni riž, mlečni zdrob, sadje, zelenjava, jogurti, skuta+sadje, goveja juha+rezanci, piščančje meso, kašice na vodi, rižolino/keksolino/frutolino z navadnim prekuhanim mlekom, fruhcwerge, dobi tudi kakšen piškot za dojenčke, ali pa skorjo kruha za glodat.

  1. Sadje (banana, jabolko, melona, kivi, hruška)
  2. Zelenjava (bučke, korenje, cvetača, koleraba, špinača+krompir). Včasih ji naredim zelenjavno juho, včasih pa zelenjavno omako in zraven krompir ali riž. Dodajam začimbe: čisto malo soli, curry, bazilika. Ponavadi dodam v zelenjavo še žličko kisle smetane.


Tukaj je še nekaj linkov iz ene super spletne strani. Upam, da vam bo v pomočuser posted image

<http://www.ezdravje.com/si/dojencek/?v=zelenjava>

<http://www.ezdravje.com/si/dojencek/?v=sadje>

<http://www.ezdravje.com/si/dojencek/?v=zita>

Dober tek!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 21:24:28   
eya
Agrumov (limona,mandarina,pomaranča, grenivka, kivi) se izogibaj do enega leta, ker so alergeni. Frutkov ne kupujemo, ker so sladkani, raje mu dam Hippov jabolčni, redečn z vodo, ali pa domač nesladkan kompot.

Aja, pa tvoja tema bolj paše v forum Uvajanje goste hrane...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 21:27:10   
tananejka
Jaz ji dam frutkov sok izjemoma. Večkrat na dan iz kozarčka pije vodo, včasih pa čaj za dojenčke. Tudi fruktalov sok (tisti, ki ima 100% sadnega deleža) je že pila. Zadnjič je pocuzala 2 krhlja mandarine in je hotla še pa ji nisem upala dat.

LP

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hrana 7-mesečnika
1.11.2006 21:43:33   
Pajaca
Pri nas sta oba pri 7m začela jesti to kar midva, tako brez posebkov. Nekako do 8m sva počakala z ribami. Ostalo pa več ali manj vse po vrsti.

Za zajtrk je bila kakšna kašica pa za malico kakšno sadje pa pol zvečer rečmo tud polenta (narjena z navadnim mlekom od 6m naprej) pa gres pa dostkrat mlečni riž (kar lumpijev, ne znam tega skuhat).

Drgač pa od 6m naprej veselo jesta skute, jogurte in podobno.

Moje mnenje je da mora otrok pri 8m jesti obroke skupaj z ostalimi in brez posebkov. Pa mi smo pasiral le ene 3 tedne, potem pa naseckal meska nadrobno oz zelenjavo rečmo sam z vilco pretlačil. Nista maralo pretirano pasirane hrane, sej že zgleda bolj iiii.

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hrana 7-mesečnika
2.11.2006 12:10:20   
soncicaT
Jaz dajem user posted image  le tiste fruteke, ki nimajo sladkorja (jabolko&čaj, itd...), poleg tega mu dostikrat dam fruteka ki ima železov sulfat (ribez, ..)..za apetit.

Hrana: dojenje, mlečne kaše, gris, zelenjavne juhe (olivno olje+ čebula, in razna zelenjava...), rižote, pire, špinača, fruchtzwergeci, jogurt (LCA), žganci, domače bio jabke (z našega travnika-taka ki ima v sredini črvičkauser posted image ), sadne kaše.

Zdaj pa res ne vem glede teha hipovih sadnih kaš. Pediatrinja na MON-u je rekla, da niso priporočljive (saj logično da je domače narejena sadna kaša boljša, ampak..) ker vsebujejo konzervans? Pa kaj je to potem škodljivo, al kako?

Naš ima tako tako rad borovnice v jabolki, pa breskvova kaša..

Jajce, glutenaste stvari pa po 8. m

lp

(odgovor članu mluna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?