|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fluorove tabletke
6.11.2006 12:25:32   
trdozimc
jemati ali ne jemati, to je zdaj vprašanje?
Ali je katera, ki jih ni dajala, pa vseeno niso imeli otroci težav z zobmi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Fluorove tabletke
6.11.2006 14:39:41   
sazi
Živjo,
tudi jaz se sprašujem isto. Imam doma recept, pa jih še nisem šla iskat - no, sem ugotovila, da mogoče recept ne velja večuser posted image
Vsak zobozdravnik govori drugače. V bližini imam 3 otročke in 3 različna navodila.
1. moj sinko: fluorove tabletke od 1. obiska pri zobozdravniku (torej cca 7 mesecev), do 3. leta nič zobne paste
2. moj nečak: nič tabletk, zobna pasta od 1. zobka
3. prijateljičina hčerka: tabletke od 1. leta naprej, zobna pasta od 1. zobka naprej ampak tako majna količina, da je rekla, da je morala skoraj z mikroskopom gledat, ko ji je zobozdravnica pokazala koliko

No, jaz sem vprašala še mojega zobarja, kaj pravi (je res dober in mu zaupam). Je rekel, da jih je svojim otrokom dajal in da jih zelo priporoča, da pa jih lahko dajem v manjši količini, kot mi je bilo naročeno (torej manj kot 1 na dan - oz kak dan spistiš tabletko).

Me pa zanima, kakšni bodo drugi odgovori. 

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Fluorove tabletke
6.11.2006 15:30:41   
nynna
Jaz sem se odločila nič tabletk, to pa zato ker mi je tudi pedoatrinja, ki jih je predpisal rekla naj kdaj pozabim. Se mi je zdelo, da že ni vse uredu . Zobke umivava s otroko zobno pasto, čisto malo ji jo dam ima pa lepe zobke in za enkrat brez težav.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Fluorove tabletke
6.11.2006 16:30:46   
Seven*
Obstaja zobna pasta od Wellede, ki je brez dodanih penil in konzervansov. Tudi fluora nima in jo lahko otrok mirno popapca..

Fluorove tabletke se mi ne zdijo smiselne in nam jih noben ni predpisal (niti pediater, niti zobozdravnik).




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Fluorove tabletke
6.11.2006 17:33:50   
Anonimen
meni je zobozdravnica, ki ima 1 letnega otroka rekla, da jih svojemu otroku ni dajala. Razložila mi je, da so med njenim študijem naredili raziskavo o učinkovitosti fluorovih tabletk za otroke. V eni regiji so jih določeno obdobje otroci morali jemati, v drugi regiji pa ne. In po preteku določenega obdobja so primerjali njihovo zobovje. Ugotovili so, da nekateri otroci, ki niso jemali fluorovih tabletk so imeli zunanji karies , druga skupina ki je jemala fluorove tabletke pa je imela na videz popolne zobe, vendar so pri nekaterih otrocih zobki gnili od znotraj, kar je po njenih besedah mnogo slabše.
Torej, če ona, ki je zobozdravnik, ne daje tabletk svojemu otroku, jih tudi jz ne bom.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Fluorove tabletke
6.11.2006 19:43:45   
trdozimc
Ja, hvala za mnenja punce. Sploh, ker se vse nekako nagibate v mojo smer, so mi odgovori všeč user posted image .
Sazi, si mi pa dala dobro idejo, ker imam tudi jaz zelo super (sicer stara šola) zobozdravnika še iz otroštva in ima tudi sam cel kup otrok in vnukov, pa ga bom še za njegovo mnenje vprašala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Fluorove tabletke
7.11.2006 9:43:30   
eya
Naša pediatrinja jih predpiše na posvetovalnici pri 9. mesecu, dojenček pa naj bi pojedel 2 na teden, ne več...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?