|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj začnejo risati/čečkati?
16.11.2006 19:44:01   
Pikica76
Našemu 1-letniku smo kupili voščenke in risalni papir, mami je narisala že dve ful lepi slikici, medtem ko on pridne je voščenke. Sem dojela, da sem prehitra, ampak kdaj pa so vaši začeli čečkati po papirju? Jaz sem že malo neučakana, ker ful rada rišem, pa že 15 let nisem nič narisalauser posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
16.11.2006 20:36:31   
spacey
Hehe :)

Boš vidla, kako boš šele neučakana, ko boš zagledala "freske" po stenah. user posted image

Ok, mal heca. user posted image

Naš je začel čečkat po papirju in stenah, tam nekje pri 18h mesecih. Prej je vse nosu v usta in bilo smisla. Zdej pa že veselo riše oz. čečka. user posted image

Še malo potrpi, pa bo...do takrat, pa ti pridno riši kake vajine junake in nato jih izreži, pa v sobico na zid nalepi. user posted image

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
16.11.2006 20:48:19   
Urška//
jaja mi že imamo eno fresko  v spalniciuser posted image user posted image , tako čez celo stenouser posted image , je pa začela tam pri enih 15 prav po papirju risat oz. čečkat, prej je tudi blo vse v ustihuser posted image

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
16.11.2006 21:27:24   
Anonimen
Naš je imel tam pri 14m celo manijo na risanje. Zdaj, po dveh mesecih, ga je malo minilo.
Če daje v usta, potem je še prezgodaj...
To pa ne bi smel bit razlog, da ti ne bi kaj narisala, če rada rišeš user posted image

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
16.11.2006 21:28:48   
Anonimen
ja kr en čas po enem letu

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
16.11.2006 22:08:53   
žiža
Jaz sem ji kupila prve barvie pri cca. 15 mesecih. Pa ji je bilo najbolj zabavno jih zlagat iz škatle in nazaj. Pa tisti šilček, ko ji bil zraven ji je bil strašno všeč. POtem smo ji kupili tisto magnetno tablico in  ji je bila bolj všeč. Zdej pri dveh letih pa že ful rada riše. Zadnjič je dobila lumpijev čečkalnik, kjer so risalni listi A2 notri in je super. Itak še vedno rad fali papir in gre mal po mizi, tleh, tud na steno jo še zanese. Definitivno pa so trenutno najbolj varne suhe barvice.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
16.11.2006 22:36:54   
Katrin
Pri nas je to postalo aktualno okoli 18 meseca. Sedaj pa mora mami vsak dan risati, user posted image  pa barva user posted image

Lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
16.11.2006 22:59:20   
lelaval
Pri 15 mesecih smo ji dali za risat. In sedaj pri 17 mesecih že nariše čačke po papirju. Ali pa barva (najraje kužeke) - seveda počečka. Ja - pa poskusi tudi, kakšen okus imajo barvice. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
17.11.2006 8:11:51   
vesna.com
 že pri enem letu,druga je stara mal čez 2,pa še ne vekaj je to čečkat...

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
17.11.2006 9:07:01   
KIKI****
Moja dva zelo rada rišeta-oba in barvata-jima kr z neta barvanke dol potegnem-sobo imata od sina itak celo v čirolahčarolah ampak čez ene 3 leta bomo vse prebelilili in bo. /pri nas ko sama belim-mož pa pleskar-KOVAČEVA KOBILA JE ZMERAJ BOSA (še kako drži ta rek) bo kr lepo potlej.
Začela sta pa risat oz čečkat oba od 13-14 meseca pa kr vsak dan po par listov(10 vsak)-kr kriza (še dobr da jih babi iz službe nosi ker drgač bi 500 kom kr na mesec potrošla.
saj bo začel-malo mu pomagaj pa bo

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
17.11.2006 11:08:07   
NIN@
Odkar je Bor v vrcu zelo rad riše, no čečka!!

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
17.11.2006 11:54:41   
eva1
Luka je začel okoli 1 leta, ker je od 11 meseca v vrtcu in se je vrjetno tam naučil! Sedaj pa več ni tako aktualno!

(odgovor članu NIN@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
17.11.2006 18:11:32   
lojzika
Pri enem letu je z barvicami tolker na papir tako da so bile pikice, pri 18 mesecih pa že čečka

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
17.11.2006 18:39:17   
Anonimen
pri nas je začela na papir okrog 18 mesecev, prej pa je mal poskušala po magnetni tabli. Sedaj(23 mesecev) bi pa samo risala, še najraši pa po kakšnih revijah in katalogih kraca in pravi, da riše ošala(očala).

(odgovor članu lojzika)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
17.11.2006 18:46:47   
Anonimen
Bolje je kupiti navadne suhe barvice, tiste malo debelejše, da jih otrok lažje prime. Voščenke z lahkoto pogrize ali pocuza.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
19.11.2006 9:40:36   
smrka
Voscenke, pa flomastre jest svoji sploh nebom kupovala. Najboljse so barvice... Nasa ze pr 16 mescih rada dela cacke....  kdaj bo pa naredila kako lepo risbico je pa vse odvisno od nje same, njene inteligence in sposobnosti.

< Sporočilo je popravil smrka -- 19.11.2006 9:41:16 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
19.11.2006 14:22:15   
diva 4
Hčerka je prvo "risbico" prinesla iz jasli ,ko je bila star 11mesecev in pol.Sin pa je star 17 mesecev pa misli , da so barvice glodat user posted image , tako , da še čakamo na njegovo prvo čečkarijo.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
19.11.2006 16:10:47   
frutka_
Iz jaslic je tamali lani prinesel celi kup likovnih izdelkov. Od kaširanja, slikanja s prstnimi barvami, poskusov lepljenja, gnetenja gline...Ogromno izdelkov.
Letos, ko smo šli na morje sem mu kupila še vodenke in debel čopič pa se je kar zamotil. Seveda full zavzeto riše in mi potem pove kaj je narisal. Zgledajo čičke-čačke ampak njemu risbica full dogaja! user posted image

Zaposlitev pri tamalem  je zaenkrat še kratkotrajna, morda par minut, pomembno mu je sodelovati in ne sam izdelek ki ob tem nastane. Otrok namreč sprva raziskuje papir, vleče črte, čečka, menjuje barve, meče voščenke...spoznava kako stvari stojijo in kakšne lastnosti imajo.
Meni se voščenka zdi krasna za začetmike. Ena fina voščenka obstaja, ki sem jo jaz v Baby Caentru kupila. Voščenka je okrogle oblike, ravno pravšnja za otroški prijem, ker pincetnega še v zgodnjem obdobju ne obvlada. Na tej okrogli voščenki pa so okrog osnovne barve. Mislim da je od Crayol firme. To je znana firma izdelkov za otroške rokice in prstke. Stane okrog tisoč tolarjev in je super za začetek.  Za raziskovanje in učenje barv so fine tudi prstne barve. najbolje je, da mu veliko polo šeleshalerja daš na tla, zaščitiš okolico s papirjem in malega oblečeš v staro kratko majico, da mu zaščitiš oblačila. Najprej bo najbrž želel barvo mencati med prst, ker se mu zdi občutek te mokorte med prstki fin potem pa ga je treba kar usmeriti v risanje, da otrok ugotovi, da ta reč pušča sled. Ko se naveliča (kar bo najbrž hitro) hitro v kopalnico  roke umit in izdelek posušit.


Lepo ustvarjajte!


(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
20.11.2006 7:22:33   
Grascakinja
Odkar je v vrtcu (11m) do zdaj (16m) riše ko zmešana. "Pise" so najboljša izgrača. Imamo pa najraje flomastre z jedilnimi barvili in Crayola suhe kratke debele barvice. 

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj začnejo risati/čečkati?
21.11.2006 21:47:29   
Pikica76
Punce hvala za odgovore. Zelo lepo ste opisale svoje izkušnje, tudi Frutki hvala za nasvet. Jutri se bomo borili s barvami in prstki. Pa tole s staro majico se nikoli ne bi spomnila. user posted image

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Top poletno varstvo za otroke 2024
Napočil je čas, ko je treba poiskati in rezervirati termine za poletne počitnice. Mi smo vam pripravili izbor TOP idej z...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?