|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 11:40:54   
Bauka
Pozdravljene,

zanima me, če je normalno, da je vrtec cel dan odklenjen? Naš vrtec ima sicer na vhodnih vratih "slepo kljuko" in zraven zvonec, vendar je vedno odprto, tako, da vsak lahko prosto pride noter.
To me malo bega , glede na to, kaj vse se v svetu dogaja. Prejnji teden je namreč v eni od podeželskih osnovnih šol v bližini Domžal nek fant vrgel solzilec. Ne mislim, da bi to kdo storil v vrtcu, vendar danes otrokom (pubertetnikom) marsikaj pride na misel... Lahko gre samo mimo in iz objestnosti naredi kakšno neumnost.

Verjetno sem samo panična, vseeno pa vas prosim, da napišete, če so vrtci, kamor vozite svoje malčke, ves dan odklenjeni.
Hvala in lep dan!
Bauka




_____________________________

Sonček lepše sije od 12.11.2005, ko je moj sinek prijokal na svet. 23.12.2007 se mu je pridružila se sestrica, tako, da so dnevi sedaj še svetlejši.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
8.2.2007 11:43:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bauka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 11:53:09   
elizabeta p
Pri nas je tako kot pri vas bauka, in morasm priznati da sem se sama že isto spraševala kot vi. Me kar skrbi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 11:54:56   
April
zaklenjeni bi morali biti tudi zaradi tega, da kakšen otrok ne pobegne. Mene so pri treh letih slučajno policaji  na cesti našli, vzgojiteljice pa sploh niso vedele, da manjkam.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 12:14:36   
Anonimen
Moj vrtec je zaklenjen zdaj ze kr nekaj let - je zvonec za vsako igralnico in pozvonis in ti odprejo. Se prej pa vprasajo kdo je.

Ne gre samo za solzilce, nekateri so tko blesavi, da tudi kradejo v vrtcih user posted image

LP, Ribica

(odgovor članu April)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 12:33:55   
muza

Na to sem tudi jaz pomislila in me je ta nezaklenjenost vrat malo begala, ko smo septembra začeli voziti otroka v vrtec. Nezaklenjena so bila vrata ob ograji vrtca (poleg tega, so bila vedno odprta zaradi nedoslednosti staršev, ki so vozili otroke v vrtec in strogo vedno puščali vrata na široko odprta), prav tako vrata v garderobo in tudi vrata igralnice. Še sploh pri uvajanju, ko je bilo malemu vse tuje in neprijetno in je kar skušal pobegniti iz igralnice skozi gardarobo na prostost. Ob 17- tih malih otročkih je velika verjetnost, da jo kdo kar popiha skozi vrata. Ko sem bila na uvajanju sem videla, da ni samo naš otrok ciljal na odklenjena vrata, ampak še en oz. dva fantka in ena punčka. Ko sem opozorila vzgojiteljico in jo vprašala kako je s tem zaklepanjem urejeno v vrtcu in ko je videla, da bi bilo igralnico skoraj nujno  potrebno zaklepati, se je še isti dan dogovorila s hišnikom in naslednji dan je bilo že montirano varovalo na vratih igralnice. Sedaj s časom, ko so se otroci navadili in zelo uživajo v vrtcu, pa varovalo ne pride v upoštev (razen morda, ko se jim pridružijo novinci), vrata v garderobo pa so menda zaradi varnosti zaklenjena nekje med 9 in 12 uro. Mene niti ni skrbelo, da bi lahko kdo drug odpeljal otroka ali da bi večji otroci (osnovnošolci) kaj ušpičili, ali zaradi kraje stvari v garderobi,........ampak, da bi otrok s svojo iznajdljivostjo, radovednostjo in spretnostjo sledil lastni volji in se izmuznil iz vrtca, pa da to ne bi nihče opazil.



(odgovor članu Bauka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 13:39:23   
Anonimen
Pri nas je tudi odklenjen, pa se mi tudi zdi malo čudno. Enkrat sem namreč slučajno prišla nekaj vprašat, še preden je Tibor začel hoditi v vrtec, pa sem ravno dobila enega fantka, ki je v copatih bežal proti domu. Vzgojiteljice pa sploh opazile niso, da ga ni. Še dobro, da sem jim povedala, da je potem ena za njim tekla.

(odgovor članu muza)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 14:06:04   
Anonimen
Vsekakor je v tem primeru potreben dober pogovor med starši in vodstvom vrtca,ki se očitno tega problema ne zaveda dovolj.Mene bi bilo zelo strah v današnjih časih pustiti otroka v nezakljenjenjem,s tem pa tudi nevarnem območju.

(odgovor članu Bauka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 14:07:54   
Anonimen
Pa še to bom dodala...na šoli,ki jo obiskuje moja sestra,imajo v stavbi,ki jo obiskujejo mlajši otroci,zakljenjena vsa vrata,tako,da nihče ne more niti ven,niti notri.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 17:14:01   
Mavrična zvezdica
Poznam kar nekaj OŠ, kjer so vsa vrata v času pouka zaklenjena - nekaj zaradi špricanja tavelikih, nekaj zaradi nepovabljenih bivših učencev šole, pa verjetno tudi zardai nepredvidljivosti otrok na razredni stopnji. Vrata lahko odpre tajnica iz svoje pisarne, dežurni učenec, poleg katerega pa itak v odmorih dežura tudi varnostnik, glavni vhod pa je tudi pod video nadzorom.

Je pa zaklepanje/nezaklepanje v veliki meri odvisno od okolja, v katerem se vrtec nahaja in žal, slabih/dobrih izkušenj vodstva. Žal je včasih po slabih izkušnjah lahko že prepozno.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 17:28:22   
kepica
Pri nas so tudi vrata cel dan odklenjena. Se je pa par mesecev nazaj zgodilo, da je šel eden od otrok kar sam domov in vzgojiteljica tega sploh ni opazila. Izvedeli so šele, ko je mami klicala v vrtec, da je otrok domauser posted image Meni je to grozno. Kaj, če bi ga avto povozil...Ali pa kdo odpeljal? Od takrat imam kar malo pomislekov, kej naš hodi v isti vrtec.

(odgovor članu Mavrična zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 17:37:38   
Anonimen
Kaj pa v primeru požara ali kake podobne zadeve?

(odgovor članu kepica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 21:33:22   
jakaracman
Pri nas je vrtec zakljenjen in to je edino pravilno.V primeru požara pa jih morajo spravit ven vzgojiteljice, dvomim da bi 15 mesčniki sami izvedli reševalno akcijo.Jasno je ključ v ključavnici.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
8.2.2007 23:19:39   
eya
Joj, sploh ne razumem-malčki kar sami odkorakajo domov in potem so vrata še vedno kar odklenjena?

Pa tudi jaz vem, da bližnjo OŠ vedno zaklepajo, samo zjutraj in popoldan so vrata odklenjena.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
9.2.2007 14:07:51   
Špacka
 
Vrata zaklenejo med 8 in 14 uro, velja za jasli, ki imajo svoj vhod, za ostali vrtec še ne vem.


(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
11.2.2007 15:59:34   
Anonimen
Pri nas vrat ne zaklepajo.
Prav tako jih ne zaklepamo v šoli.

(odgovor članu Špacka)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
12.2.2007 7:31:52   
Anonimen
Pri nas je skoz odklenjen. Je pa res, da smo na vasi.

Hmm...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
12.2.2007 9:35:21   
Pajaca
Pri nas smo tud na vasi, pa je vrtec zaklenjen. In meni je to edino prav.

V primeru požara, potresa ali česa podobnega pa se mi zdi, da bi bilo bolj smotrno otroke reševati na vrt kot pa čez vhodna vrata, ker tako bi le vsaka skupina lepo šla čez balkonska vrata svoje skupine na vrt (ki je itak spet ograjen) in se ne bi 3 drenjale čez vhodna vrata na cesto???? Kaj vem, moja logika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
19.2.2007 11:25:03   
muška
naš vrtec je tudi skoz odklenjen in priznam, da me to že skoz moti, sploh zato, ker je čisto blizu potok. Zdaj po tistem, ko je umrl tisti bogi fantek, pa me to še bolj moti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zaklepanje vrat vrtca
25.2.2007 14:54:20   
babylove
nekateri so tko blesavi, da tudi kradejo v vrtcih


Tudi otroke kradejo.

Pri nas so jaslice zmeraj zaklenjene. Dvorisce ograjeno. Enako velja za vrtce.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Igrače za 5 let
Dejkop

Kakšno igračo bi/boš kupil za svojega 5 letnega otroka(fantka)?

Leseno igračo (8%)

Kocke (22%)

Avtomobilček (9%)

Kolo (43%)

Skiro (14%)

Drugo (4%)


Število vseh glasov: 171

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!